X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 lutego 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Anuśla kariotypy u mężczyzn robi się przy słabym nasieniu. Przed ivf nie trzeba robić kariotypów (ale można oczywiście).
    Selina dr nie jest zwolennikiem badań immunologicznych, twierdzi że tylko niewielki procent niepowodzeń z tego wynika.
    A, to nie wiedziałam;-) Ale dalej nie rozumiem jaki ma to związek z IUI;-)

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 13 lutego 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:32

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 lutego 2019, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przepraszam, że tak bez ostrzeżenia wbijam na wątek, kiedys się tu bardziej udzielałam. W kązdym razie chciałam sie odnieśc do gastroskopii u Bonofratrów - tam tez znieczulają tylko psiknięciem, jest nieprzyjemne to badanie, ale krótkie. No i lekarz z pielęgniarka cudowni, lekarz dokładnie opisywał krok po korku co robi, a pielęgniarka głaskała mnie po włosach. Ogólnie tego nie lubie, ale tu bardzo pomogło.

    I chciałam powiedzieć, że bardzo, ale to bardzo, ale to bardzo Wam kibicuję! <3

    Selina, Anuśla lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia no heeeej :)
    A to widzisz myślałam że tam płyn dają do wypicia ;) w każdym bądź razie mam nadzieję, że nie będę tego więcej przechodzić.
    Co tam u Was? Jak się ma Twój brzdąc? :)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 lutego 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr jak ch jak zobaczyl ze maz ma slaba ruchliwość to powiedział zeby zbadac mutacje genetyczne i kariotypy. Chodzi właśnie o diagnostykę , nie jest to potrzebne przed iui. Gdyby mutacje mu wyszły to wtedy musze ja tez robić,bo jesli oboje mamy to dziecko mogloby sie chore urodzic.

    U nas dr powiedział ze nie ma wskazan do invitro. Powiedział ze jak najbardziej w zwiakzu z ruchliwościa u meza i naszym mlodym wiekiem zrobic iui i teraz bez stymulacji. Ew kolejne ze stymulacja.

    Selina my za wizyte zapłaciliśmy 180 zl, powiedział ze skoro bez usg to jest taniej.

    Nie pytałam go o moje problemy zapachowe w ogole bo wiedzialan ze i tak powie ze to nie ma znaczenia.

    Ja wczoraj zrobilan wszystkie badania. Maz jeszcze nie.
    Gdzie pilecacie te mutacje i kariotypy. W diagnostyce kariotypy 450 a u nich 390 wiec chyba tam taniej?
    Macie jakies doświadczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 12:34

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 lutego 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o jakie mutacje chodzi? Jak się bierze za diagnostykę to jest rozgrzeszony hehe. Na plus na pewno, że Cię nie będzie clo od razu szprycowal. Ciekawa jestem bardzo mojej wizyty, ale to dopiero 4 kwietnia.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni my kariotypow nie badaliśmy. Mutacje badałam tylko ja, kupowałam pakiet na stronie testdna.pl i coś ponad 300zl chyba płaciłam. Przysyłają pakiet do domu, sama pobierasz sobie wymaz z policzka i odsylasz kurierem-dzwonisz do tych z testDna i oni przysyłają do Ciebie kuriera. Na wyniki czeka się chyba tydzień, w tym pakiecie mas 5 mutacji, tam się najbardziej opłaca.
    Ja miałam za wizytę zapłacić jak przyjdę na usg w środku cyklu a że nie dałam rady, to napisałam maila i wytłumaczyłam sytuację i że chce zapłacić przelewem za wizytę (zaznaczyłam że nie miałam usg). Napisali że to nie ma znaczenia i mam zapłacić 250zl...

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 14 lutego 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dlatego że przelew zostawia ślad.

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Może dlatego że przelew zostawia ślad.
    Ale w klinice jak płacę, to też nabija się paragon, też jakiś ślad jest. Nie wiem czemu mi tak kazali płacic :/

    Dziwna co u Ciebie? Szukałas ostatnio dobrego psychologa, znalazłaś kogoś godnego polecenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 15:24

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 lutego 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie rozmawialam z nimi zeby sie dopytac ile tych mutacji trzeba.. I lekarz piwirdzial ze 33, a nie dwie zrobic... Trochę duzo bo u nich samo to badanie kosztuje 820 zl :/
    I oni mówili zeby z krwi to zrobic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Wlasnie rozmawialam z nimi zeby sie dopytac ile tych mutacji trzeba.. I lekarz piwirdzial ze 33, a nie dwie zrobic... Trochę duzo bo u nich samo to badanie kosztuje 820 zl :/
    I oni mówili zeby z krwi to zrobic.
    A to ja inne mutacje robiłam. Masakra jakie kwoty :(

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 lutego 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A codo ceny za wizyte. To ja mu mówię ze fajnie jakby zrobić. On ze nie ma sensu i tak nic nie zobaczy itp. I mowi ze mi taniej bez usg wyjdzie. Ja zapytałam ile to powiedział ze 1 wizyta kosztuje 250 ale skoro bez usg to będzie 180.
    I potem szedl z nami do rejestracji piwiedziec zeby policzyli nas nie jak za 1 tylko te 180.

    Moze jak ty placilas to nie dal takiego wskazania ponieważ mialas później podejsc na usg. I mimo ze nie wyszło w rejestracji nie wiedzialy o tym..

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 lutego 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze zobaczył ile mamy wybulic i chociaż to nam obniżył...

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 lutego 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A to ja inne mutacje robiłam. Masakra jakie kwoty :(
    A masz jakąś liste tych mutacji? Ciekawa jestem co tam jeszcze jest oprócz pakietu na krzepliwosc.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusla to do mnie?
    Ja niestety nie znam listy, ale jak wpisuję 33 mutacje too pojawia się strona invicty i tam jest lista. Myślę zr to to samo

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni1 wrote:
    Anusla to do mnie?
    Ja niestety nie znam listy, ale jak wpisuję 33 mutacje too pojawia się strona invicty i tam jest lista. Myślę zr to to samo
    Tak do Ciebie, dzieki, popatrzę sobie z ciekawości.

    Dziwna lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 lutego 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczęta, obchodzicie walentynki? Ja już drugi tydzień z dala od męża, siedzę na końcówce l4 u rodziców. Wracamy z mamą z pizzy, a w kuchni kwiaty na stole. Mama się zaczęła awanturowac na tate, że chciała gozdziki, a nie roze, ale przeczytała bilecik, który był do mnie od mezusia. Ale milo:-) A tata i tak dostał opieprz, że żadnych kwiatów nie kupił:-)

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 14 lutego 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Anna Stesia no heeeej :)
    A to widzisz myślałam że tam płyn dają do wypicia ;) w każdym bądź razie mam nadzieję, że nie będę tego więcej przechodzić.
    Co tam u Was? Jak się ma Twój brzdąc? :)

    :-* :-*
    Cześć, kochana <3 U nas szalony czas, wróciłam do pracy po pół roku (na pół etatu) i trochę ledwo zipię. Ale mały jest cudowny, choć wymagający, i rekompensuje cały trud. Czasem podczytuję Was w wolnych chwilach, ale mam ich teraz trochę mało. Ale wiem o Twoich grudniowych perypetiach i mam szczerą nadzieję, że coś w końcu może ruszyło, że może organizm już powoli robi się gotowy na małego kropka. Jesteś niesamowicie waleczna! I Wy wszystkie tu dziewczyny! Trzymam za Was kciuki i czekam z niecierpliwością na nowych krakusów i nowe krakuski!

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla my tak średnio obchodzimy ogólnie ;) Owszem coś sobie daliśmy, ja mężowi piernikowe serce a on mnie kwiaty. Poza tym zakupy w Carefourze na ostatnią chwilę były, bo w domu pustki.
    Widzę, że mama trzyma u Was rygor :D


    Anna Stesia Ojj też byłabym chętna mieć mało czasu na forum ;) ale tak jak mówisz doczekamy się. Super że u Was wszystko gra :) mały na pewno wszystko wynagradza.
    Myśleliście coś o powrocie do starań o rodzeństwo? Oczywiście nie musisz odpowiadać, nie chce brzmieć jak upierdliwa ciotka ;)

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 15 lutego 2019, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, chcemy się postarac o rodzeństwo dla synka, ale nie wiem, jak to bedzie. Przeraża mnie, ze kolejne bobo miałabym znów tak długo walczyć (a czas nie jest moim sprzymierzeńcem, bo mam swoje lata). Z kolei nie moge rozpocząć starań za wcześnie, bo trochę jeszcze nie doszłam do siebie ani po ciaży, a po porodzie. Do tego przez pierwsze pół roku mały troche dał nam w kość. Tak więc może pod koniec tego roku wrócimy do starań, bardzo bym chciała.

    Selina, KAL lubią tę wiadomość

‹‹ 252 253 254 255 256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ