X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 27 lipca 2019, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:28

    Nona, kłot lubią tę wiadomość

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 27 lipca 2019, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam bromergon przed pierwszą ciążą i to był hardcore. Takie jazdy że nikomu nie życzę.
    Ale prolaktynę ładnie zbił.

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:54

    kłot, boo123 lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 lipca 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Będę dzwonić i pytać, jak sie wkurze to w końcu pójdę prywatnie. Myślicie że przy takiej prolaktynie zapisze mi jakieś leki ? No dziwna jednostka, jak wcześniej robiłam to miałam w granicach normy A nawet bliżej tej niższej. Myślicie że może to właśnie utrudniać zajście w ciążę? Miałam bardzo dużo stresów ostatnio to może przez to...
    Tsh też mam wyższe niż kiedyś bo 2,35. Jest ok według Was? Lh 12,29 A fsh 10,25, estradiol 195,3 pmol/l. Dajcie znać proszę czy według Was te wyniki są ok? Mam dopiero 12 sierpnia wizytę
    Dziewczyny, wracam z wakacji, które były cudowne, ale niestety też się doloze do smutow. Odebralismy wyniki posiewu męża. Nadal ma ecole. Opadlismy z sił. Mieliśmy przystępować do IUI, nie wiem czy doktor na to pójdzie. Mieliśmy bardzo silne antybiotyki przez miesiac. Mąż leczył już te bakterie 3 razy i cały czas ją ma, a to znaczy że mnie ja również laduje, bo przeciez biopsja wykazała, że mam ja w jamie macicy. Doktor chce robić kolejna biopsje żeby sprawdzić czy mam nadal bakterie. On też potwierdza że to może być przyczyna. W sumie sie zdziwilam, bo myslalam, że oleje te bakterie, ale on też zwrócił na nią uwage. No ale tej bakterii nie umiemy wyleczyć, wydalismy 500 zl na antybiotyki i nic. Czy jest sens robić ivf skoro w macicy jest infekcja? Zalamka. Kuzmoni, ja Cię z tym ivf rozumiem. To nie jest latwa decyzja, ja ja podjęłam kiedy doszlam już do ściany z diagnostyka. Może zbadasz więcej rzeczy? Poziom wit d? Homocysteine? Androstendion? Przeciwciala przeciwplemnikowe? Czasami acard pomaga zaskoczyc bo poprawia ukrwienie macicy, a czasami pomaga syrop guajazyl bo rozrzedza śluz. Trzeba się lapac wszystkiego. Umów się do dr Zmaczynskiego, po Twojej historii na pewno da Ci skierowanie na Kopernika. Klot, prolaktyne bada sie po 20 dc, tak z tydzień przed @. Musisz być na czczo i wyspana. Mnie castagnus obniżył prolaktyne ale leciutko, tak że nadal była ponad norme. Bromergon mi ja obniżył skutecznie, ale trzeba go brać codziennie, a diostinex pół tabsa na tydzień. Jeśli masz potwierdzona owulacje i nie masz mlekotoku to podwyzszona prolaktyna nie wpływa na problemy z zajściem. Jednak na Twoje życzenie lekarz przepisze Ci tabsy, tak na wszelki wypadek. Ja bym na Twoim miejscu powtórzyła prolaktyne. Fsh masz bardzo wysokie jak na 2-3 dc. To też bym powtórzyła. Kiedy badalas amh i w jakim dniu cyklu? Z histero lipa, ale przezywalam to samo jak mi wyznaczyli operacje reki w tym samym dniu. Selina miala tez odwolywana. Klatwa Kopernika!:-)

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 27 lipca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Wczoraj się dowiedziałam, że moja młodsza siostra 2 razy poroniła w 7 i 8tc. Robili wszystkie możliwe badania, wszystko w normie. Mąż miał nowotwór jądra, a lekarz mówi, że jak na taki przypadek wyniki ma bardzo dobre, a niestety roni. Z zajściem w ogóle nie mają problemu.
    Była już u 5 lekarzy, ostatni Zmaczynski skierował ja na histero i właśnie ma termin w listopadzie, gdzie będzie mieć 16dc, bo ostatnio jej się spóźnił okres. Ta babeczka mówiła, że może ja zapisać tylko na 10dc. Najgorsze są te terminy.

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 27 lipca 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:28

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 28 lipca 2019, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Anuśla ale właściwie dlaczego prolaktynę miałoby się badać po 20 dc? Skąd masz taką informację? Przecież chodzi o to, żeby prolaktyna nie hamowała owulacji, więc powinno się raczej badać wcześniej niż później.
    Tak mi kazała badać lekarka która dawała mi skierowanie, właściwie 2 różne lekarki tak mi kazały badać. Nie mam pojęcia czemu, nie pytałam. Przecież nie pisalabym tego na podstawie jakichś informacji z netu, powtarzam zalecenia lekarzy. Ja mam podwyższoną tak czy siak w różnych dniach cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 02:15

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Anuśla ale właściwie dlaczego prolaktynę miałoby się badać po 20 dc? Skąd masz taką informację? Przecież chodzi o to, żeby prolaktyna nie hamowała owulacji, więc powinno się raczej badać wcześniej niż później.
    Też miałam zaleconą prolaktynę w 20 DC. Na czczo, z samego rana, miałam być wypoczęta, wyspana, nie męczyć się przed badaniem, nie uprawiać seksu dzień przed i nie dotykać piersi.
    A co do FSH, mój pierwszy wynik to 17 ok. rok temu, LH -15, 7 (w 3 DC), podejrzenie PCOS, menopauzy i wogole wszystkiego co najgorsze. Ale PCOS wykluczone, bo jajniki normalne, okres regularny, AMH-3,8, więc do menopauzy też daleko, okazało się że mam IO. Odkad biorę glucophage, FSH i LH mi spadło, jest co prawda w górnej granicy, ale ok. Miałam w ostatnim cyklu monitoring razem z badaniem hormonów i w piku LH osiągnęło wartość ponad 100 (podobno wartość ok 20 wystarczy do pęknięcia pęcherzyka),widać taka moja uroda.
    Polecam badać hormony podczas monitoringu: progesteron, estradiol i LH (przy każdorazowej wizycie monitujacej-zeby moc przypisać poziom hormonów do obrazu na USG)- to daje pełny obraz jakości owulacji, bo czasami pojedyncze wartości mogą być mylące.

    Anuśla, Rudzik1, kłot lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 28 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella, co ja patrze, gratulacje lambadziaro! :!)Trzymam kciuki!! Ps. Zaciekawilas mnie z tym IO, nie wiedzialam, że ma wplyw na fsh.

    fiorella82 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 00:28

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 28 lipca 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę nie wiedziałam że mam wysokie fsh...bo mieści się w normie i wiem że ważny jest stosunek lh do fsh A u mnie wynosi niewiele powyżej 1... zobaczymy co powie dr. A przy IO nie ma takich objawów jak lekka nadwaga? Bo ja jestem mega szczupła. Teraz to już nic nie wiem...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2019, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Kurczę nie wiedziałam że mam wysokie fsh...bo mieści się w normie i wiem że ważny jest stosunek lh do fsh A u mnie wynosi niewiele powyżej 1... zobaczymy co powie dr. A przy IO nie ma takich objawów jak lekka nadwaga? Bo ja jestem mega szczupła. Teraz to już nic nie wiem...
    Oj niekoniecznie, jest mnóstwo osób szczuplutkich z IO. Ja niestety do nich nie należę, po 30 tce coraz trudniej mi trzymać wage. Mam 5 nadprogramowych kg i niestety wcale nie schudłam przez metformine :(
    Co do zależności FSH/ IO, to oczywiście moje obserwacje, pamiętajcie że każdy organizm jest inny, a jeśli chodzi o hormony, to niestety nie jest taka prosta zależność, bo wszystko wpływa na wszystko 😀 U mnie w ciągu roku zmieniło się to( brałam też kilka cykli miovarian), więc z tym łącze obniżenie FSH I LH, ale każdy moze mieć inne skutki.

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 29 lipca 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, byłam dziś na wizycie w Koperniku w ramach programu. Wizyta trwała 5 min ale chociaż dostałam skierowania na badania. Umówiłam się na badanie drożności ale dopiero na pazdziernik 😭 mąż badanie nasienia na wrzesień. Znowu kilka cykli czekania ...

    Ja prolaktynę badałam w pierwszych dniach cyklu

    Nona lubi tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 30 lipca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boo co tak krótko?? Z kim miałaś wizytę? Zrobili Ci usg? Jak długo na badanie nasienia! Mój mąż miał tydzień po konsultacji badanie. W ten czwartek będą wyniki.
    Któraś pytała o amh- nie pamiętam w którym dniu cyklu bo podobno obojętne w którym się robi A robiłam z 3mce temu...

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 30 lipca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Boo co tak krótko?? Z kim miałaś wizytę? Zrobili Ci usg? Jak długo na badanie nasienia! Mój mąż miał tydzień po konsultacji badanie. W ten czwartek będą wyniki.
    Któraś pytała o amh- nie pamiętam w którym dniu cyklu bo podobno obojętne w którym się robi A robiłam z 3mce temu...

    Z Rajtar Ciosek, ale w poradni nie było żadnego lekarza bo jakaś lekarka nie przyszła i musiała obsługiwać pacjentów i z poradni i z programu 😞 liczyłam na USG bo akurat powinnam mieć owulację. No załamałam się tymi terminami bo znowu parę miesięcy w plecy 😞 ja drożność dopiero w połowie października będę miała. Porażka.
    A i kazała mi dzwonić na początku @ żeby się umówić na usg pod koniec miesiączki żeby obejrzeć polipa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2019, 15:59

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 30 lipca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boo to co ja mam powiedzieć jak mam mieć histeroskopie w grudniu dopiero??

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 30 lipca 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Boo to co ja mam powiedzieć jak mam mieć histeroskopie w grudniu dopiero??

    No jeśli u mnie polip się potwierdzi to nie chce myślec jaki mi termin dadzą, chyba na 2020.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2019, 22:52

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 31 lipca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od grudnia do 2020 nie tak daleko więc obawiam się że możesz mieć rację.
    W ogóle powiem wam dziewczyny że te iui strasznie mnie stresowaly. Ale to znosilam i mój organizm też bo owulacje miałam w okolicy 20dc. A teraz 13. Tydzień różnicy. I w ogóle lżej mi w głowie.

    Wiem że bez kliniki mamy marne szanse Ale chyba potrzebna mi ta przerwa.

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Dziewczyny, wracam z wakacji, które były cudowne, ale niestety też się doloze do smutow. Odebralismy wyniki posiewu męża. Nadal ma ecole. Opadlismy z sił. Mieliśmy przystępować do IUI, nie wiem czy doktor na to pójdzie. Mieliśmy bardzo silne antybiotyki przez miesiac. Mąż leczył już te bakterie 3 razy i cały czas ją ma, a to znaczy że mnie ja również laduje, bo przeciez biopsja wykazała, że mam ja w jamie macicy. Doktor chce robić kolejna biopsje żeby sprawdzić czy mam nadal bakterie. On też potwierdza że to może być przyczyna. W sumie sie zdziwilam, bo myslalam, że oleje te bakterie, ale on też zwrócił na nią uwage. No ale tej bakterii nie umiemy wyleczyć, wydalismy 500 zl na antybiotyki i nic. Czy jest sens robić ivf skoro w macicy jest infekcja? Zalamka. Kuzmoni, ja Cię z tym ivf rozumiem. To nie jest latwa decyzja, ja ja podjęłam kiedy doszlam już do ściany z diagnostyka. Może zbadasz więcej rzeczy? Poziom wit d? Homocysteine? Androstendion? Przeciwciala przeciwplemnikowe? Czasami acard pomaga zaskoczyc bo poprawia ukrwienie macicy, a czasami pomaga syrop guajazyl bo rozrzedza śluz. Trzeba się lapac wszystkiego. Umów się do dr Zmaczynskiego, po Twojej historii na pewno da Ci skierowanie na Kopernika. Klot, prolaktyne bada sie po 20 dc, tak z tydzień przed @. Musisz być na czczo i wyspana. Mnie castagnus obniżył prolaktyne ale leciutko, tak że nadal była ponad norme. Bromergon mi ja obniżył skutecznie, ale trzeba go brać codziennie, a diostinex pół tabsa na tydzień. Jeśli masz potwierdzona owulacje i nie masz mlekotoku to podwyzszona prolaktyna nie wpływa na problemy z zajściem. Jednak na Twoje życzenie lekarz przepisze Ci tabsy, tak na wszelki wypadek. Ja bym na Twoim miejscu powtórzyła prolaktyne. Fsh masz bardzo wysokie jak na 2-3 dc. To też bym powtórzyła. Kiedy badalas amh i w jakim dniu cyklu? Z histero lipa, ale przezywalam to samo jak mi wyznaczyli operacje reki w tym samym dniu. Selina miala tez odwolywana. Klatwa Kopernika!:-)
    Anusla A gdzie ten zmaczynski przyjmuje? Skieruje na histero na NFZ?

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzmoni mnie na laparo z histero na NFZ skierowała dr. Magdalena Kołacz.

    Akceptacja!
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ