X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 17 października 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    czuje się wywołana do odpowiedzi :)
    U nas niestety bez zmian, ale od około 3 miesięcy właściwie nic nie robimy. Czekamy chyba na cud.
    W artvimedzie dr Ch po 3 nieudanych iui zajęci ivf. Ale nie byłam gotowa. Natomiast aż każdym dniem się oswajam. Ciągle z tylu głowy mam żeby umówić się z dr z Zmaczynskim, ale od myślenia do działania daleko.

    Anusla, do u Seliny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla, jak masz kontakt z Seliną to prześlij jej pozdrowienia i sciski. Nie wiem jak u niej sytuacja, ale mam nadzieję że ja los zaskoczy pozytywnie!

    Nona, Anuśla lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 18 października 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Selina pisala co u niej w watku dla dziewczyn z rocznika 86. Jak chcecie to sobie zajrzyjcie, bo glupio mi jej prywatne sprawy tutaj poruszać.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 18 października 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuzmoni, dzialajcie jak bedziecie gotowi, nie ma sensu nic na sile, a cuda tez sie podobno zdazaja ;)

    Anusla, co do lekarza to chyba tak, jak się uda dograć terminy, bo zdaje się, że ostatnio jest rozchwytywany i skończyły się czasy, gdzie można było się do niego zapisać z dnia na dzień. A jak się nie uda to poszukam kogoś kto nie będzie miał problemu po prostu spróbować od razu tego co zadziałało ostatnio.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 18 października 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    kuzmoni, dzialajcie jak bedziecie gotowi, nie ma sensu nic na sile, a cuda tez sie podobno zdazaja ;)

    Anusla, co do lekarza to chyba tak, jak się uda dograć terminy, bo zdaje się, że ostatnio jest rozchwytywany i skończyły się czasy, gdzie można było się do niego zapisać z dnia na dzień. A jak się nie uda to poszukam kogoś kto nie będzie miał problemu po prostu spróbować od razu tego co zadziałało ostatnio.
    Wiesz co, my chodzilismy do niego w lipcuni sierpniu i nawet ostatnia IUI robiliśmy. Terminy były ok, np na przyszły tydzień. Mieliśmy nawet u niego ivf robić, ale ostatecznie Artvimed ma lepsze wyniki. Myślę, że smialo możesz do niego uderzać.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny,

    podczytuję Was, ale jestem w pełnym in vitrowym nastroju.

    Anuśla, powodzenia jutro na wizycie!
    22gi każdego miesiąca to dzień św. Rity - będzie dobrze!

    Ciekawe jak Nimisi poszło z IUI.
    Jeśli nas czytasz, to daj znać :)



    Anuśla, Nona lubią tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 21 października 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    hej Dziewczyny,

    podczytuję Was, ale jestem w pełnym in vitrowym nastroju.

    Anuśla, powodzenia jutro na wizycie!
    22gi każdego miesiąca to dzień św. Rity - będzie dobrze!

    Ciekawe jak Nimisi poszło z IUI.
    Jeśli nas czytasz, to daj znać :)
    Pia, a wiesz, że wczoraj myślałam o św. Ricie, ale stwierdzilam, że już za późno, bo msze sa 20. Jeśli 22 to super, co prawda nie mam jutro czasu iść na msze, ale pomodle sie. Pazdziernik to też miesiac różańcowy, staram się codziennie odmawiac różaniec. Raz juz mi Matka Boska pomogla w zdrowotnej sprawie i uważam to za cud.

    Pia, widze że sie klujesz 4 dzień. Jak znosisz zastrzyki? Dla mnie to najwiekszy bloker, strasznie boje się igieł...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 16:08

    Pia88 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 21 października 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    hej Dziewczyny,

    podczytuję Was, ale jestem w pełnym in vitrowym nastroju.

    Anuśla, powodzenia jutro na wizycie!
    22gi każdego miesiąca to dzień św. Rity - będzie dobrze!

    Ciekawe jak Nimisi poszło z IUI.
    Jeśli nas czytasz, to daj znać :)
    Czytam czytam 😊 no ja czekam na testowanie. Myślę że w piątek zatestuje....a to czekanie to szkoda gadać 🙉 a tak a propos to Sw. Rita ma moc☺️ moja siostra też się do niej modliła i im się udało po kilku latach. Nawet siostrzenica ma tak na drugie imię.

    Pia88 lubi tę wiadomość

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 22 października 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimsi mogę do Ciebie napisać na priv? Tylko chyba muszę Cię jakoś zaprosić tak?

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Nimsi mogę do Ciebie napisać na priv? Tylko chyba muszę Cię jakoś zaprosić tak?
    Pewnie. Tak musisz mi wysłać zaproszenie 😉

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 października 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie u dr Ch. Zdecydowaliśmy, że do ivf podejdziemy w Artvimedzie. Skopiuję to co napisałam w wątku Artvimed:

    Na początku poczułam dystans - takie pierwsze wrażenie i to mnie stremowało. Ale potem było już tylko lepiej. Dr przejrzał wszystkie nasze badania, chciał widzieć nawet te najstarsze. U nas jest niepłodność idiopatyczna, więc naprawdę dokładnie je przeglądał. Spojrzał nawet na immunologię, ale stwierdził, że NK wykonane za wcześnie - 2 dni po owulacji zamiast 7-8 dni po, przez co jest niemiarodajne, więc nie będę póki co się nim przejmować.Nie podoba mu się za bardzo moje fsh (najwięcej było 10, potem 7) oraz skrócenie cykli, co ma miejsce od roku. Nie ma to natomiast związku z wygasającą rezerwą, o co się martwiłam, bo amh robione w Diagnostyce w lutym wykazało 1,49, ale już w sierpniu w Alabie miałam 3,95. Doktor zapytał czy w Diagnostyce wysyłają gdzieś próbki no i przypomniałam sobie, że z Galla przesyłają je na Życzkowskiego, więc się przeleżała i stąd zafałszowany wynik. Moje jajniki nie wyglądają na małą rezerwę, więc 3,95 może być jak najbardziej trafne. Usg pokazało cienkie endometrium - 19 dc tylko 7,8 mm, ale może jest to spowodowane histero, którą miałam w zeszłym tygodniu i biopsją. Mam niejednorodną i powiększoną macicę, co wskazuje, że w przyszłości mogę mieć problem z mięśniakami, tak jak moja mama (mama ma wyciętą macicę).

    W każdym razie zalecenia: ponieważ mam wcześnie owulację i krótkie cykle może to świadczyć o wcześniejszej rekrutacji pęcherzyków. Będę miała priming estrogenowy z oceną jajeczkowania. Od dzisiaj mam brać estrofem do 1dc. Potem usg w 11 dc. Ma to na celu unormowanie cyklu, bo moje jajeczka mogą być niedojrzałe. Aby dobrać odpowiednią metodę ivf doktor zalecił też kariotypy i genotyp KIR. Nie namawiał na ivf, powiedział, że po prostu możemy zacząć o tym myśleć, a my na to że już jesteśmy zdecydowani.

    Ach, i pomimo że na niejednym fotelu rozkładałam nogi, to było to najdelikatniejsze badanie usg w moim życiu. Bardzo dokładne, lekarz uciskał brzuch itd.

    Jesteśmy zadowoleni, mąż stwierdził, że wreszcie jest jakaś jasność i podobał mu się spokój doktora.

    Nie dopytałam o jedno: czy kariotypy mam zrobić i ja i mąż czy tylko ja? Orientujecie się może?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Pia, a wiesz, że wczoraj myślałam o św. Ricie, ale stwierdzilam, że już za późno, bo msze sa 20. Jeśli 22 to super, co prawda nie mam jutro czasu iść na msze, ale pomodle sie. Pazdziernik to też miesiac różańcowy, staram się codziennie odmawiac różaniec. Raz juz mi Matka Boska pomogla w zdrowotnej sprawie i uważam to za cud.

    Pia, widze że sie klujesz 4 dzień. Jak znosisz zastrzyki? Dla mnie to najwiekszy bloker, strasznie boje się igieł...

    No ja miałam iść, ale niestety dziś nie dam rady co bardzo przyżywam.
    Może podjadę tam po Mszy i się pomodlę przed obrazem.

    Na różaniec też chodzę codziennie :)

    Zastrzyki ok.
    Mąż mnie kuje a ja zakrywam głowę poduszką.
    Też się bardzo bałam, ale nie jest tak strasznie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam Twoje sprawozdanie o wizycie u dra Ch. Wygląda na bardzo konkretnego. Zlecił jeszcze dodatkowe badania, super.

    Trochę Ci zazdroszczę tych kariotypów i KIR. My tego nie badaliśmy i cały czas mam lęk, że czegoś nie mam.

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimisi - wracaj w piątek z dobrymi informacjami :)

    nimsi lubi tę wiadomość

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla to teraz wiesz na czym stoisz i co dalej...👍 A to bardzo ważne.

    Anuśla lubi tę wiadomość

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Nimisi - wracaj w piątek z dobrymi informacjami :)
    No ja niestety wczoraj dostałam krwawienia po stosunku😒 czyli pewnie nic z moje IUI. A swoją drogą to musze chyba poszukać jakiegoś lekarza który zajmie się tym dlaczego zdarzają mi się takie krwawiwnia w środku cyklu i plamienia przed okresem.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 października 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimsi, ale to krwawienie czy plamienie?

    Phia, nie martw sie, Ty też jesteś w dobrych rekach, bo leczysz sie u Paligi, prawda?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Nimsi, ale to krwawienie czy plamienie?

    Phia, nie martw sie, Ty też jesteś w dobrych rekach, bo leczysz sie u Paligi, prawda?
    Anuśla już sama nie wiem, śluz zabarwiony żywoczerwoną krwią. Potem już go nie było. Dziś leciutkie plamienie. Czasami mi się tak zdarza, ale lekarze nie wiedzą od czego...

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 09:27

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ninsi ja mam po stosunku i po pobraniu cytologii. Plamienie z szyjki.
    Nona i wiesz od czego to?

    c55fqqmzo2b8vflb.png
‹‹ 295 296 297 298 299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ