X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 14 listopada 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na USG do Pośpiech-Gąsior. Ogólnie chodzę do centrum mama i tam było 4 lekarzy do których mogę się zapisać, ale wybrałam tą lekarkę i mam nadzieję, że dobrze. Dam Ci znać po 25.11 :)
    A i papa nie robię. Nie chce się denerwować. Jeśli coś nie będzie okej to zrobię Nifty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2019, 20:18

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    A HSG miałaś już robione wcześniej, tak? I nie przyznawałaś się? ;)
    Hej ja miałam HSG robione w klinice Macierzynstwo przez doktora koszt 1500 zl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej A od dzis zaczęłam brać Letrazole na poprawę jajeczkowaniu. Masakra nigdzie nie.moglam tego leku dostać w aptece. Lekarz poinformował mnie że po tym leku mogą wystąpić ciaze bliźniacze mi to już wszystko jedno mogą być nawet 6raczki 😛

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia88 wrote:
    Hej ja miałam HSG robione w klinice Macierzynstwo przez doktora koszt 1500 zl.
    Matko 1500 za hsg???? Ja placilam 300 czy 400 zl w Parens.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Kuzmoni w ciąży nie trzeba robić ureaplasmy, mykoplasmy i chlamydii. W mojej karcie ciąży jest VDRL, HBS, HCV, różyczka, toksoplazmoza, HIV, glukoza, TSH, morfologia, mocz. Ja miałam badania sprzed miesiąca, więc lekarz mi wyniki przepisał.
    Jeśli masz jakiś pakiet medyczny z pracy, to warto skorzystać i chodzić do dwóch lekarzy, chociażby po to żeby mieć badania za darmo, bo przed porodem trzeba znowu powtórzyć wirusologię.
    Co do badań prenatalnych ja polecam Dobre USG. Pappa warto zrobić wcześniej i przyjść na usg już z wynikami, to od razu wyliczą Ci ryzyka.
    Cieszę się, że Twój kropek ładnie rośnie :)
    Rudzik A gdzie robiłaś test pappa? Wszędzie wystarczy podejść z wynikiem i mi to wylicza?

  • kuzmoni1 Autorytet
    Postów: 645 276

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    dom genetycznych polecam lekarza specjalizującego sie w usg genetycznych-jeden z lepszych w okolicy to dr. Wiecheć, u niego robiłam. A Pappe w diagnostyce.
    Ile płaciłas w diagnostyce za test?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 19:46

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 20:25

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za HSG też płaciłam jakieś 300-400 zł.
    Ja też robiłam Pappa w diagnostyce, ryzyko wyliczają lekarze z certyfikatem FMF, tak jak pisała Rudzik :) Mnie osobiście te wyliczenia ryzyka dały dużo spokoju.

    Ja jutro zaczynam clo brać. Już nie mogę się doczekać tych uderzeń gorąca jak podczas menopauzy.... (zrzędzę jak zawsze podczas @)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 22:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 22:10

    kłot, tym_janek, Anuśla, nimsi, Karolka9, Salome lubią tę wiadomość

  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek A to przy clo są takie objawy ?😮 nawet nie wiedziałam. Mnie to też czeka jeśli przez 2 cykle nie pyknie

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z clo na poczatku jest spoko, ale im dluzej sie bierze tym bardziej daje w kosc. Ja mialam przede wszystkim uderzenia goraca. Czasem dziewczyny mówią, że mają zlewne poty, albo wręcz przeciwnie - jest im zimno. Więc zasadniczo uznałyśmy, ze clo widać działa na wewnętrzny termostat ;)
    Do przezycia, ale troche irytuje jak komfort cieplny masz tylko stojac w otwartych drzwiach lodowki.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 listopada 2019, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona też myślimy żeby się wybrac do tego lekarza. Zlecił jakieś dodatkowe badania? USG zrobił na wizycie?

    Niezły skok tej morfo 😀 u nas morfo 1% przy koncentracji 1mln/ml więc cienko. Dobry androlog potrzebny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 00:47

    Nona lubi tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 16 listopada 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym nasieniem to tak właśnie jest. Nie wiadomo od czego sie poprawia albo pogarsza, ale super że jest lepiej.

    Ja po clo też mialam uderzenia gorąca, a po dawce 3x1, która mi "lekarz" z Plastmedu przepisal nawet zaslablam 2 razy. Jaka masz dawke Tymjanek?

    Nona lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, świetna wiadomość i super, że mąż w końcu dał się umówić do androloga. Mówiłam, że Bergier spoko gość :) powodzenia w takim razie! :)

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 22:10

    boo123 lubi tę wiadomość

  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 16 listopada 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Również jestem z Krakowa i moja obecna sytuacja skłoniła mnie żeby napisać do Was o opinię.

    Przeszłam niedawno ciążę pozamaciczną, które zakończyła się usunięciem jajowodu. Przez swoje przejścia ostatnie straciłam nieco zaufanie do lekarzy. Dlatego teraz poszukuję dobrego lekarza z polecenia, żeby uzyskać drugą opinię.

    Od razu zaznaczę, że szukałam już w tym wątku informacji, ale jest tu sporo różnych wątków i zaczęłam się już nieco gubić. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji (cp) i może polecić jakiegoś lekarza?

    Sama na razie słyszałam dobre opinie i dr Zmaczynskim i dr Szczudliku. Ale moze znacie jeszcze jakis innych? Może kogoś z Ujastka?

    Czy mogłabym Was poprosić o polecenie lekarza, który specjalizuje się w prowadzeniu bardziej wymagających pacjentek, który nie powie tylko, że to „przypadek”, a mimo wszystko pochyli się nad przypadkiem i zleci odpowiednie badania?

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 22:11

  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 16 listopada 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodamezatka wrote:
    Cześć dziewczyny.

    Również jestem z Krakowa i moja obecna sytuacja skłoniła mnie żeby napisać do Was o opinię.

    Przeszłam niedawno ciążę pozamaciczną, które zakończyła się usunięciem jajowodu. Przez swoje przejścia ostatnie straciłam nieco zaufanie do lekarzy. Dlatego teraz poszukuję dobrego lekarza z polecenia, żeby uzyskać drugą opinię.

    Od razu zaznaczę, że szukałam już w tym wątku informacji, ale jest tu sporo różnych wątków i zaczęłam się już nieco gubić. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji (cp) i może polecić jakiegoś lekarza?

    Sama na razie słyszałam dobre opinie i dr Zmaczynskim i dr Szczudliku. Ale moze znacie jeszcze jakis innych? Może kogoś z Ujastka?

    Czy mogłabym Was poprosić o polecenie lekarza, który specjalizuje się w prowadzeniu bardziej wymagających pacjentek, który nie powie tylko, że to „przypadek”, a mimo wszystko pochyli się nad przypadkiem i zleci odpowiednie badania?

    Hej.

    Ja chodzę do Szczudlika i teraz też prowadzę u niego ciążę i jestem zadowolona. Nie miałam szerokich badań robionych, stymulowalismy się clo, ale nie pomogło. Potem jak były pęcherzyki to zastrzyk, ale wykonałam go za późno, bo pecherzyk pękł podczas lotu. Kolejny cykl był udany, ale to był cykl gdzie żyłam w ciągłym biegu i też musiałam lecieć do męża w tej sprawie.
    Jest bardzo miły, wszystko dokladnie tłumaczy. Poszłam z polecenia i kilku osobom poleciłam i są zadowolone.
    Koleżanka, która z nim pracowała powiedziała mi, że jest najlepszy w tym co robi i też kierowała rodzinę do niego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 22:37

    3jgxsek2mhrtcu08.png
‹‹ 305 306 307 308 309 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ