X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna przytulam Cię najmocniej jak umiem. To musiało być straszne przeżycie :(

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna, przykro mi :(

    Ja właśnie wróciłam ginekologa. Tydzień gonadotropin teraz w dawce 37,5, raz dziennie. Kolejna wizyta po tym tygodniu, a potem monitoring co 2 dni aż się wyhoduje jakieś jajo. No i Sono-HSG no i tu pojawia się mój dylemat. Mam już klepnięty ten termin w pro cretive na 15 grudnia, gdzie badanie będzie wykonywać osoba, która akurat będzie. Ja z tamtąd nikogo nie znam. Albo mogę zrobić dzień później w Parensie i będzie to robił mój lekarz. Przy czym powiedział, że zamówi dla mnie tą piankę, ale nie może obiecać czy dojdzie na czas. Więc nie wiem czy iść do pro creative, czy do parensa dzień później, no ale z ryzykiem, że może nie być pianki tylko zwykły kontrast. Co byście zrobiły na moim miejscu?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek rozumiem Cię, że masz dylemat, ale ja na Twoim miejscu wybrałabym opcję bezpieczniejszą. W innym wypadku możesz mieć stracony cykl gdyby pianka nie doszła. A im szybsza diagnoza, tym szybsze leczenie. Oczywiście życzę Ci, aby wszystko było drożne i żeby to badanie było tylko czystą formalnością. Nie martw się, że nie znasz lekarza. Też nie znałam, poszłam w ciemno. Będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 18:26

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna, współczuję. W sumie nawet nie wiedziałam, że masz takie przeżycia :/
    ta Twoja niedomoga ciałka żółtego czymś się wcześniej objawiała? trochę trudny temat, sorry, że dopytuję :/ ale niestety podejrzewam również u siebie i zastanawiam się czy mogłabym jakoś przeciwdziałać. W sumie to u mnie raz wygląda wszystko ok, raz na LUF a raz na niedomogę. Taki mix, grrr.

    tym_janek, masz na myśli dylemat pt. pianka czy kontrast czy związany z tym ciąg dalszy? w sensie, jeśli zwykły kontrast to wtedy jest nie pod usg? aż tak się nie znam na rodzajach hsg :/ ja miałam robione na kopernika, najzwyklejszym sposobem, czyli kontrast i rentgen. Staram się unikać niepotrzebnych rentgenów, ale doszłam do wniosku, że nie będę się aż tak cackać ;)
    ja bym poszła jednak do swojego, zaufanego lekarza. Choć tak jak teraz myślę, kierowałam się po pierwsze pewnością co do profesjonalizmu, ale też kasą. W szpitalu było za darmo.
    kciuki za powodzenie! cokolwiek wybierzesz, byle wynik był na plus! :)

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to trzymajcie kciuki żeby się okazało że mój obecny gin ma intuicje póki co wiele z tego co on powiedział się sprawdza

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:

    tym_janek, masz na myśli dylemat pt. pianka czy kontrast czy związany z tym ciąg dalszy? w sensie, jeśli zwykły kontrast to wtedy jest nie pod usg? aż tak się nie znam na rodzajach hsg :/ ja miałam robione na kopernika, najzwyklejszym sposobem, czyli kontrast i rentgen. Staram się unikać niepotrzebnych rentgenów, ale doszłam do wniosku, że nie będę się aż tak cackać ;)
    ja bym poszła jednak do swojego, zaufanego lekarza. Choć tak jak teraz myślę, kierowałam się po pierwsze pewnością co do profesjonalizmu, ale też kasą. W szpitalu było za darmo.
    kciuki za powodzenie! cokolwiek wybierzesz, byle wynik był na plus! :)

    Jedno i drugie byłoby pod USG, więc bez zbędnego promieniowania. Tylko u mojego jak nie dotrze pianka to będzie płyn kontrastujący, przypuszczam, że jakaś sól fizjologiczna czy inne tym podobne cudo. No i dylemat mam bo wolałabym u swojego, no ale cieczą a nie pianką bardziej boli i mogą się robić zrosty, bo jest pod wysokim ciśnieniem podawana. Z pianką nie ma tych problemów. Więc sama już nie wiem. Starać się można i przy cieczy i przy piance, bo nie ma tam promieniowania rtg, więc cykl jako taki nie byłby stracony. Tam ból to pa licho, przy moich bólach miesiączkowych to na prawdę nie spodziewam się, że mogłoby to boleć bardziej. Głównie martwi mnie to ryzyko zrostów...

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Jedno i drugie byłoby pod USG, więc bez zbędnego promieniowania. Tylko u mojego jak nie dotrze pianka to będzie płyn kontrastujący, przypuszczam, że jakaś sól fizjologiczna czy inne tym podobne cudo. No i dylemat mam bo wolałabym u swojego, no ale cieczą a nie pianką bardziej boli i mogą się robić zrosty, bo jest pod wysokim ciśnieniem podawana. Z pianką nie ma tych problemów. Więc sama już nie wiem. Starać się można i przy cieczy i przy piance, bo nie ma tam promieniowania rtg, więc cykl jako taki nie byłby stracony. Tam ból to pa licho, przy moich bólach miesiączkowych to na prawdę nie spodziewam się, że mogłoby to boleć bardziej. Głównie martwi mnie to ryzyko zrostów...

    Gały mi wyszły z orbit :O szkoda, że tego nie wiedziałam wcześniej. Ale że jak... serio zrosty?? matko jedyna, myślałam, że tylko przy jakichś cięciach, operacjach, nakłuwaniach... ajć :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 18:56

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedomoga wyszła jak kilka razy badalam progesteron 10 dni po owulacji

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, bo jak jest wysokie ciśnienie, w środku wszystko jest delikatne, to się tworzą mikrourazy, a każdy uraz w tym rejonie to ryzyko zrostów. A płyn musi być wstrzyknięty z ciśnieniem, aby dotarł do końca tych jajowodów. Pianka rozpręża się sama powoli, więc nie tworzą się urazy.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    No tak, bo jak jest wysokie ciśnienie, w środku wszystko jest delikatne, to się tworzą mikrourazy, a każdy uraz w tym rejonie to ryzyko zrostów. A płyn musi być wstrzyknięty z ciśnieniem, aby dotarł do końca tych jajowodów. Pianka rozpręża się sama powoli, więc nie tworzą się urazy.
    nie słyszałam aby po hsg solą robiły się zrosty, może ktoś tak tylko nagadał? Czy lekarz Ci to powiedział? Btw to zależy też od lekarza z jakim ciśnieniem poda sól czy piankę
    Ja na hsg pianką też szłam do lekarki którą 1szy raz widziałam na oczy jak przyszłam na badanie, wszystko bylo ok :) Zrobisz jak uważasz, ale ja szukałam właśnie hsg pianką głównie dlatego, że słyszałam, że sprzyja ona żywotności plemników i ruchliwości a u nas z tym problem jest


    Dziwna jasne że trzymamy kciuki :) Skoro teorie gina się sprawdzają, to jesteś na pewno w dobrych rękach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 20:29

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do tego lekarz tak samo zaangażowany na NFZ i prywatnie

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi o tych zrostach powiedziala kolezanka co robi specke z ginekologii w londynie. Ze sol fizjologiczna to przezytek i moze wiecej szkody zrobic niz pozytku i lepiej isc na pianke. Mowila mi dokladnie to co Wam napisalam. Ale nie szukalam i nie weryfikowalam tych informacji. Zawsze byla typem osoby duzo sie uczacej, wiec wyszlam z zalozenia, ze mowi prawde.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    No mi o tych zrostach powiedziala kolezanka co robi specke z ginekologii w londynie. Ze sol fizjologiczna to przezytek i moze wiecej szkody zrobic niz pozytku i lepiej isc na pianke. Mowila mi dokladnie to co Wam napisalam. Ale nie szukalam i nie weryfikowalam tych informacji. Zawsze byla typem osoby duzo sie uczacej, wiec wyszlam z zalozenia, ze mowi prawde.
    acha. No to moze to wiarygodne zrodlo :) To rób piankę!

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siknęłam i biel, tak jak myślałam. Jutro pewnie będzie to samo, tak czuję

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obie wiemy, ze dzis bylo za wczesnie na sikanie. Moze idz jutro na bete? Bedziesz wiedziec na pewno.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana jest jeszcze nadzieja, bo @ nie przyszła. Nie smuć się przypadkiem i wierz w to mocno, że jednak się udało.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszly wyniki meza - u niego wszystko ok :) Tak sie ciesze :D Zawsze latwiej walczyc z 1 problemem niz 2 :)

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Przyszly wyniki meza - u niego wszystko ok :) Tak sie ciesze :D Zawsze latwiej walczyc z 1 problemem niz 2 :)
    To powodzenia żeby u ciebie też było ok

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek super! :D i oby u Ciebie wszystko się wyprostowało raz dwa :)

    Hondek i Tym_janek sama nie wiem czy jest sens się kłuć. @ będzie dopiero k.wtorku, bo po odstawieniu dupka tak by wyszło. Naprawdę nie wierzę że się udało. Cyce żelkowate, wczoraj w nocy tylko boki ciut bolały, no ale to przez proga pewnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2017, 14:31

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wolałam poczekać 2 dni niż wcześniej się kłuć

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ