X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Ja miałam:
    Ocena aktywności cytotoksycznej komórek nk
    Przeciwciała antyfosfolipidowe
    La1
    Test CBA
    I z tych badań to co Ci tak źle wyszło że jojali nad Tobą?
    To co innego niż ja miałaś:) Ten cross match to właśnie inaczej test mikrocytotoksyczny, może on też zastąpić badanie LCT. Innych badań Sydor mi nie zlecał, bo nigdy w ciąży nie byłam. Natomiast to Sacha kazał zrobić Kiry i Allo Mlr, którego już nie zrobiłam bo raz że kwota ponad 300zl a dwa słyszałam że to badanie dla kobiet które poroniły albo były kiedykolwiek w ciąży. Czytam tu na forum że są dziewczyny które miały to zlecane przez Paśnika a też nie były w ciąży, więc już zgłupiałam... Trudno, pójdę do niego bez tych wyników. Może kiedyś dorobię, choć mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby :)

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktywność cytotoksyczna komórek nk sporo ponad normę

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, wy już jesteście w takich tematach, które mi osobiście absolutnie nic nie mówią. To są badania związane z immunologią, tak? Chodzi o odrzucanie zarodka czy o co?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Dziewczęta, wy już jesteście w takich tematach, które mi osobiście absolutnie nic nie mówią. To są badania związane z immunologią, tak? Chodzi o odrzucanie zarodka czy o co?
    Tak, m.in.o odrzucanie zarodka oraz np.odpowiedz immunologiczna organizmu na materiał genetyczny od meza. Jak sie okazuje mozna byc na siebie uczulonym ;)
    Obys nie musiala badac takich rzeczy

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taką nadzieję, chociaż my z mężem jesteśmy do siebie bardziej podobni niż ja z bratem czy on ze swoją siostrą, więc czasem się zastanawiam czy ewolucja może nie chce abyśmy mieli dziecko, ze względu na zbyt duże podobieństwo, pewnie też (siłą rzeczy) genetyczne. Ale na razie ta myśl pozostawiam w kategorii pt. "umiarkowana niepoczytalność" i walczę o tą owulkę. Kiedyś chyba musi się udać wyprodukować jakiś pęcherzyk i sprawić aby pękł... Coś czuję, że sam fakt zaistnienia owulacji będzie dla mnie tak przełomowy, że będę się cieszyć jak opętana, nie ważne, że jeszcze bez ciąży :P

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Też mam taką nadzieję, chociaż my z mężem jesteśmy do siebie bardziej podobni niż ja z bratem czy on ze swoją siostrą, więc czasem się zastanawiam czy ewolucja może nie chce abyśmy mieli dziecko, ze względu na zbyt duże podobieństwo, pewnie też (siłą rzeczy) genetyczne. Ale na razie ta myśl pozostawiam w kategorii pt. "umiarkowana niepoczytalność" i walczę o tą owulkę. Kiedyś chyba musi się udać wyprodukować jakiś pęcherzyk i sprawić aby pękł... Coś czuję, że sam fakt zaistnienia owulacji będzie dla mnie tak przełomowy, że będę się cieszyć jak opętana, nie ważne, że jeszcze bez ciąży :P
    Ja zawsze uważałam że jak mąż do żony podobny, to dobrze i że pasują do siebie ;) Tak ma moja siostra i jej mąż, no brat i siostra! Jak się uśmiechają zwłaszcza. O dziecko 4lata się starali a 2go nie mogą coś mieć
    My jednak do siebie nie jesteśmy podobni w ogóle a i tak jest problem, to chyba nie ma nic do rzeczy :P
    Czekamy na owu zatem :D

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina ty się wybierasz z wynikami do sachy czy do sydora?

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Selina ty się wybierasz z wynikami do sachy czy do sydora?
    Do Sachy. Myślisz że lepiej do Sydora?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 10:09

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Do Sachy. Myślisz że lepiej do Sydora?
    Nie wiem. Ja kiedyś miałam iść do sachy ale nie doszłam. Mam nawet skierowanie z jego nr kom. Sacha też już sporo czasu zajmuje się nieplodnoscia immunologiczna.
    Nie wiem czy można określić który z nich lepszy. Sacha chyba działa sam a Sydor wiem że jakby chodziło o szczepienia to wysyła do pasnika bo to jego kolega i razem współpracuje

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Nie wiem. Ja kiedyś miałam iść do sachy ale nie doszłam. Mam nawet skierowanie z jego nr kom. Sacha też już sporo czasu zajmuje się nieplodnoscia immunologiczna.
    Nie wiem czy można określić który z nich lepszy. Sacha chyba działa sam a Sydor wiem że jakby chodziło o szczepienia to wysyła do pasnika bo to jego kolega i razem współpracuje
    Tylko Sacha sam szczepienia robi, może nie lubią się z Sydorem ;) bo ten mógłby przecież do niego na szczepienia wysyłać a nie do Łodzi.
    Moja siostra u Sachy będzie w połowie miesiąca, specjalnie przylatuje na wizytę z wynikami. Ciekawe co im powie

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienia w Łodzi mają lepsze efekty. I sacha nie jest immunologiem tylko hematologiem i wiem że nie bardzo chce szczepic przy dodatnich ana
    Ogólnie to twierdzi że w Łodzi mają lepsze laboratorium i doświadczenia. Pasnik to uczeń Malinowskiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 14:09

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Czekamy na owu zatem :D

    Uprzejmie donoszę, że w końcu zaczynam nowy cykl i jutro z rana idę do ginekologa. Nie wiem jak tam dostarczę swoje obolałe, ledwo żywe ciało, ale cieszę się na nowy cykl i czekamy na owu!

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna jeśli coś u nas wyjdzie nie tak (tfu tfu), to możliwe że udamy się do Paśnika skoro tak to wygląda. Mam nadzieję jednak że nie będzie takiej potrzeby

    Tym_janek zatem witam w 1szym dniu ciąży! :D bo tak będzie, trzymam kciuki :) Ja jutro jakoś mam dostać @. Współczuję Ci tych bóli naprawdę. Ja mam wrażenie że od kad zrobiła sobie takie "oczyszczanie" chlorofilem i takimi suplami z czystkiem, to jakoś nie mam już takich bóli. Nie wiem czy to tego zasługa, ale właśnie od tamtej pory jest względny spokój. Obchodzę się 2 tabletkami Buscopanu dziennie i nara
    Daj znać co tam dżin powie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 15:50

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj zaczynam 2 @ po histeroskopii jakaś taka ospała jestem i podbrzusze mnie boli. Wizytę mam za 2 tygodnie. a po weekendzie będę się kontaktować z dr Sydorem tel

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angina mnie wykończy :( Muszę wstać o 8 aby iść do gina. Tymczasem gardło mnie tak boli, że totalnie nie mogę spać :( Dochodzi 6 i nie wiem czy jest jeszcze sens leżeć w tym łóżku :(

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Angina mnie wykończy :( Muszę wstać o 8 aby iść do gina. Tymczasem gardło mnie tak boli, że totalnie nie mogę spać :( Dochodzi 6 i nie wiem czy jest jeszcze sens leżeć w tym łóżku :(
    A co zażywasz? Plukasz gardło?
    Współczuję :( jeszcze @ masz
    Jak tam po wizycie?

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płuczę, łykam, ssam i wpsikuję wszystko co się da. Aktualnie gardło zostało poskromiona na tyle, że czuję jak przełykam, ale da się żyć.
    Na USG wszystko wyszło ok, jajniki czyste więc można działać.
    Oczywiście nie obeszło się bez przygód. USG z pełnym pęcherzem, więc wypiłam 1l wody, lekarz miał jeszcze 1h obsuwy, więc trochę czasu minęło, wchodzę... a na usg pęcherz pusty i nic nie widać. To dostałam więcej wody do picia, po 2,5 litra wody i 2h! było coś tam widać. Po czym większość tej wody co wypiłam i nie raczyła się przefiltrować przez nerki do pęcherza... zwymiotowałam. Ja nie wiem dlaczego ta woda nie poszła dalej z żołądka.... Jak już zaczęłam wymiotować to oczywiście leki przeciwbólowe też wróciły do świata, więc spędziłam w wc całą resztę dnia umierając okresowo :(
    Teraz sytuacja jest chujowa, ale stabilna.

    A co do cyklu, to teraz będziemy od 3 do 7 dc brać clo 2x1 i od 5 gonal 50j. Zobaczymy co wyrośnie. Kolejna wizyta w 11 dc.

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym_janek o matulu! :O czemu musialaś mieć usg z pełnym pęcherzem? miałaś usg przez powłoki brzuszne a nie dopochwowe?
    Współczuję :/ chyba nigdy nie musialam tyle pic zeby az zwymiotowac
    Na pewno coś wyrośnie na takiej stymulacji :)

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas @ nie można przepochwowo, wiec się robi przez brzuch. No a u mnie symulację zaczynamy jeszcze przed końcem @, a przed gonalem zawsze trzeba sprawdzić czy jajniki są czyste czy nie zostały jakieś pęcherzyki lub torbiele z poprzedniego cyklu.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Podczas @ nie można przepochwowo, wiec się robi przez brzuch. No a u mnie symulację zaczynamy jeszcze przed końcem @, a przed gonalem zawsze trzeba sprawdzić czy jajniki są czyste czy nie zostały jakieś pęcherzyki lub torbiele z poprzedniego cyklu.
    Achh no tak rozumiem :) nigdy nie miałam w sumie usg podczas @
    Ja od środy znowu z Clo ruszam...

    tym_janek lubi tę wiadomość

‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ