X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina niestety o kirach nie mam zielonego pojęcia

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna rozumiem.
    Jedna dziewczyna idzie do Sachy jutro z podobnymi wynikami (nie ma jeszcze 1 Kira więcej ode mnie) i zobaczymy co on jej powie. Tak czy inaczej jakoś jestem dobrej myśli. Gdzieś tam znalazłam posta jakie Kiry muszą być obecne dla utrzymania i rozwoju ciąży i te mam, natomiast nie wiem jak reszta.
    Jakaś spokojna jestem w sumie

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wybierz jednego immunologa i działaj wg jego zaleceń bo jak zrobisz jedno badanie od sachy jedno od sydora to każdemu będzie coś brakowało bo każdy analizuje wg swojego klucza.
    Jeżeli ci bardziej sacha odpowiada to jego się trzymaj.

    Wszystko ma swój czas...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna wrote:
    Selina wybierz jednego immunologa i działaj wg jego zaleceń bo jak zrobisz jedno badanie od sachy jedno od sydora to każdemu będzie coś brakowało bo każdy analizuje wg swojego klucza.
    Jeżeli ci bardziej sacha odpowiada to jego się trzymaj.
    Wybrałam Sachę póki co i jego badania zrobiłam (Sydor chciał tylko cross match a Sacha oprócz tego te KIRy). Jestem w dobrej sytuacji, bo jutro ta dziewczyna z forum do niego idzie a za tydzień moja siostra ;) Ja mam wizytę za 2tyg.
    Btw: ciężko powiedzieć kto mi bardziej odpowiada. U obydwu byłam tylko raz. Od Sachy jednak się więcej dowiedziałam

    Dziwna lubi tę wiadomość

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymaj się Sachy

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tym_janek a przestrzegalas wszystkich obostrzeń przed badaniem PRL?

    Niby tak, ale już byłam wtedy na początku anginy. Choroba to dla organizmu stres, więc teraz, jak już na spokojnie o tym myślę, to może wyszła tak wysoko z tego powodu. Jak się wyleczę to pójdę, nawet dla własnego, prywatnego spokoju, jeszcze raz na tą prolaktynę.

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Ach, ta moja pani doktor to ma do mnie cierpliwość ;)
    ogólnie wszystko wygląda pięknie, ale pęcherzyk trochę mały. jak to lekarka mówi, "jeszcze nie wystartował". Choć w 8 dc 9 mm to ja wiem czy taki mały?
    umówiłyśmy się na monitoring tego cyklu, mam przyjść w czwartek, potem poniedziałek no i środa lub znowu czw, w zależności co obraz pokaże. Podziwiam ją, bo przyznałam się od razu, że w tym cyklu nic nie zadziałam...a ona na to, że to nic, poobserwujemy sobie jak to u mnie dokładnie wygląda i pomyślimy co dalej. Uwielbiam ją za to podejście :)

    Tym_janek, wykuruj się zanim zaczniesz starania. Szkoda by było zaatakować zarodek antybiotykami na przywitanie :/ te pierwsze tygodnie ciąży są bardzo znaczące, kształtują się wtedy najważniejsze organy, m.in serduszko :) wracaj szybko do zdrowia! :*

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No antybiotyk mam na 5 dni, więc skończę go na pewno przed owulką. Pytanie tylko czy ona w ogóle będzie. No nic, czas pokaże... kiedyś musi się udać wyhodować jakieś jajo, bo bez tego to nawet o in vitro nie mam co myśleć.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie ryzykowała antybiotyku nawet w trakcie dojrzewania jaja :)

    co do wyhodowania, jak clo nie pomoże to przypominam o dong quai'u :P :P :P :P :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende cykl dojrzewania komórki jajowej to miesiąc, więc to, że Tym_janek teraz wezmie antybiotyk nie będzie miało wpływu na ten cykl, ewentualnie na następny.
    Super, że ginka ma takie podejście :) monitorujcie się. Coby nie było w tym miesiącu, to już będziesz więcej wiedzieć. U mnie pecherzyki rosna za szybko, bo w 9dc miałam już 17mm :/

    Dziewczyny wiecie może czy podczas starań można suplementować wit.A? :/ bo coś mi się majaczy, że nie... Kurcze zamówiłam sobie kapsułki z olejem lnianym i nie zauważylam, że one są z wit.A+E+F. Chciałam je brać na poprawę śluzu od @ aż do owu no i teraz nie wiem co robić :(

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, uwaga uwaga, musisz zrobić badanie :D Sprawdź poziom wit. A po prostu, jak masz w dolnej połowie to śmiało łykaj, ale jak w górnej to lepiej nie. Podczas starań, szczególnie stymulowanych nie można mieć wit. A powyżej normy, bo ona bardzo obciąża śledzionę i wątrobę wtedy i wszystkie inne leki są gorzej metabolizowane. Ale jak jest w normie to nie ma problemu, więc musisz sprawdzić jak jest u ciebie, ew. zakup coś innego bez wit. A w składzie.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Hanna Holovkova Koleżanka
    Postów: 41 3

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Drogie Panie!

    Jestem studenką psychologii i piszę pracę magisterską na temat kobiet z niepłodnością, które mają do czynienia z in vitro. Dlatego bardzo chciałabym zaprosić Was do rozmowy na temat doświadczeń płynących z przeżywania niepłodności oraz oczekiwań wobec proceudry in vitro. Moją metodą badawczą są wywiady. Zdaję sobie sprawę, że rozmawianie ne ten wrażliwy temat może być dla Pań trudne i kłopotliwe,
    aczkolwiek uważam też, że mimo to, warto ten temat podnosić.

    Jeśli czują się Panie na siłach, żeby sprostać temu wyzwaniu, to zapraszam Was do skontaktowania się ze mną drogą mialową, ponieważ każda odpowiedź jest dla mnie bardzo ważna i cenna. Czekam z niecierpliwością, mój adres mailowy: [email protected]


    Pozdrawiam serdecznie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Selina, uwaga uwaga, musisz zrobić badanie :D Sprawdź poziom wit. A po prostu, jak masz w dolnej połowie to śmiało łykaj, ale jak w górnej to lepiej nie. Podczas starań, szczególnie stymulowanych nie można mieć wit. A powyżej normy, bo ona bardzo obciąża śledzionę i wątrobę wtedy i wszystkie inne leki są gorzej metabolizowane. Ale jak jest w normie to nie ma problemu, więc musisz sprawdzić jak jest u ciebie, ew. zakup coś innego bez wit. A w składzie.
    Kuźwa mać :D znowu igła? Jasna cholera jutro mam na 12 do pracy, rano mogłabym śmignąć, ale chyba daruje :/ Dam komuś te kapsułki poprostu. Nie zapłaciłam za nie dużo, trudno
    Tylko nie wiem teraz co kupić :( Wiesiołka nie chce, bo podnosi testosteron a wyszedł mi przy górnej granicy. Oleju samego w sobie nie wypiję nie ma bata a i codziennie nie mam okazji go do czegoś dodawać, gluta z siemienia lnianego z wodą też nie wypiję... Jestem okropna do takich rzeczy ;)

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tonę w śluzie odkąd zaczęłam pic inofem, więc może myo-izotol też ci pomoże?
    Teraz jestem na clo, a już dziś mam wodnisty śluz i w zeszłym cyklu też szybko i długo miałam dużo wodnistego. A jeszcze poprzedni cykl na clo bez inofemu i śluzu jak na zawołanie, prawie wcale.
    W zeszłym cyklu myślałam, że to może gonal tak działa, ale w tym śluz był jeszcze przed pierwszą dawką gonalu, więc inofem jak nic, bo nic innego w moich medykamentach się nie zmieniło w tych 2 cyklach względem poprzednich.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę Inofem, bo ma zwykły kwas foliowy :/ tego drugiego z inozytolem też nie, bo znowuż ma zwykła B12 a muszę metylowana brać ;> Jakiś chory przypadek jestem
    Mam gdzieś chyba zakupiony inozytol+cholina, ale nie sądzę by to pomogło bo już to brałam i nie widziałam różnicy.
    Przy Clo to mam wrażenie właśnie że mam mega Saharę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 01:24

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale inozytol można też kupić solo, wpisz sobie w google "inozytol sklep". A jak masz ten z choliną jeszcze ważny to może zrób 2 podejście? Tylko nie spodziewaj się efektów od razu, bo to trzeba pic tak z tydzień-dwa, aby było coś czuć. Ja bez tego, to te pierwsze dwa cykle z clo też miałam mega saharę :/

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ale inozytol można też kupić solo, wpisz sobie w google "inozytol sklep". A jak masz ten z choliną jeszcze ważny to może zrób 2 podejście? Tylko nie spodziewaj się efektów od razu, bo to trzeba pic tak z tydzień-dwa, aby było coś czuć. Ja bez tego, to te pierwsze dwa cykle z clo też miałam mega saharę :/
    No dobra, zacznę pić od dziś. Choć na wyhodowanie sluzu na owu już raczej za późno ;) dziś mam dc a owu pewnie będzie 12-13dc, ale próbuję :)

    Chyba za długo spałam :/ powieki mam jak z cementu i głowa mnie boli, meh.

  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No dobra, zacznę pić od dziś. Choć na wyhodowanie sluzu na owu już raczej za późno ;) dziś mam dc a owu pewnie będzie 12-13dc, ale próbuję :)

    Chyba za długo spałam :/ powieki mam jak z cementu i głowa mnie boli, meh.
    Jak się siedzi tak długo przed komputerem takie są skutki :D

    Selina lubi tę wiadomość

    Wszystko ma swój czas...
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wrażenie, że dziś jest taki dzień. Ja najchętniej bym się położyła już... ale nie ma to tamto, trzeba pracować, więc 3 kawa poszła w ruch ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Dziwna Autorytet
    Postów: 907 261

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ciężko było wstać ale jak już wyszłam z domu to w miarę

    Wszystko ma swój czas...
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ