X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Krakowianki starające się o dziecko.
Odpowiedz

Krakowianki starające się o dziecko.

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się cieszę za Wszystkie z nas :D Bardzo lubie jak ludziom dookola tez sie dobrze dzieje :)
    Mamy dzialac jutro, w piątek i jak bedziemy miec jeszcze chec to w sobote mozemy. A dzisiaj mamy sobie dac spokoj, bo wczoraj juz <3 i przedwczoraj... w sumie codziennie od 4/5 dni :p wiec dobrze zrobic 1 dzien przerwy przed kolejnym maratonem ;)
    Ja mam tak kosmiczne libido w tym cyklu jak nigdy wczesniej, najchetniej bym z lozka nie wychodzila :p na szczescie maz jest glosem rozsadku w tym obledzie :D

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende jutro idę na przegląd zobaczyć co słychać tam na dole i czy to coś się wchłania. Od dzisiaj mam zacząć przyjmować dupka. A poza tym nie wiem czy nie będę musiała odłożyć starań w czasie, bo czeka mnie operacja :( Także jak się rypło to się rypło :/

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek, jaka operacja? :(

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh mam wapniejące zapalenie ścięgna mięśnia nadgrzebietowego obustronne. Lewe jest w gorszym stanie, bo zastarzałe. Od jakichś dwóch tygodni odczuwam prawy bark. Dzisiaj byłam w Bielsku u góru od barku. O ile w prawym barku jest szansa, żeby wypłukać złogi pod kontrolą USG, o tyle w lewym to nic nie da i trzeba przeprowadzić operację. W związku z tym, że będą mnie czekać prześwietlenia i w ogóle muszę odłożyć starania. Zabieg na prawy bark mam 19.03. Dlatego zobaczę co lekarz jutro powie, jak się sytuacja ma i będę musiała podjąć decyzję czy żyć z bólem, ale starać się z różnym skutkiem o dziecko czy odłożyć starania pewnie na jakiś rok i zoperować się. Jednym słowem mówiąc masakra. Jak wyszłam z gabinetu to poryczałam się z nadmiaru emocji i złych wiadomości. Dobrze, że S był przy mnie.

    Także tego, nie będę już zamulać i cieszę się Waszym kolejnym krokiem do sukcesu :) Ciocia hondek chce być ciocią więc działajcie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2018, 18:14

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hondek, trzymaj sie tam <3 Przesylam Ci wirtualnego przytulasa!

    hondek lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, test po 14 dniach od zastrzyku czy od owulki? No bo owulka po zastrzyku to zdaje sie, ze po 36-48h jest.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochana :)

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Hondek, to u Ciebie generalne porządki... :) ale może to i dobrze, lepiej być zdrowym i sprawnym aby się móc w pełni cieszyć macierzyństwem :) także kciuki za wszystkie decyzje! i zostań tu z nami, będzie nam raźniej :)

    tym_janek dowiedziałam się od mojej pani doktor, że jak celujesz w chłopca to trzeba działać 24-36h po zastrzyku :P nie wcześniej, bo wtedy większa szansa na dziewczynkę ;)

    hondek lubi tę wiadomość

  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdzie się nie wybieram, bo u mnie to już więcej niż uzależnienie. Codziennie rano wchodzę na forum zobaczyć co u Was nowego i czekam z niecierpliwością na info o II kreseczkach.

    Powiem Wam, że do pewnego czasu mówiłam, że chcę dziewczynkę. Im dłużej się staramy tym jest mi to bardziej obojętne. Po prostu chcę maleńkiego człowieczka i żeby był zdrowy. Chociaż jednak ta dziewczynka siedzi ciągle gdzieś z tyłu głowy, te sukieneczki, kucyki, strojenie itp. pewnie wiecie o co chodzi.

    tym_janek, Allende, Selina lubią tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak bym chciala chlopca i dziewczynke to co wtedy? :D w koncu pecherzyki sa dwa...

    Allende, hondek lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehehehe, tym_janek, moja koleżanka jest z ciąży bliźniaczej i ma brata bliźniaka :) więc istnieje taka możliwość :)
    ja bym celowała w 24h po, nie później. Żeby nie przegapić momentu, w sensie żeby się nie okazało za późno. A i może jest to sposób na taki właśnie mix płciowy ;)

    hondek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle, ze pojde za rada lekarza jutro, w piatek i sobote. I bedzie z tego co ma byc :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochaj się z mężem, szalej, nie zastanawiaj co dalej. Będzie co Bóg da. Jak chcesz bliźniaki to będą bliźniaki :) Tego Ci życzę, aczkolwiek powiem, że jesteś odważna. Podwójne szczęście na raz to jest chyba niezły hardkor :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Anusla skoro Twoja mama jest z bliźniaków, to nie na Ciebie przypadnie tylko na Twoje dziecko :) bo można to "dziedziczyć" co 2 pokolenie czyli z babci na wnuczkę. U mojego męża babcia jest z bliźniaków, ale możemy spać spokojnie, bo jak wspomniałaś przechodzi to w linii żeńskiej czyli padnie na siostrę mojego męża :P huehueee Szczerze, to chciałam kiedyś mieć bliźniaki, ale za dużo się naczytałam jak jedno z dzieci jest zwykle w gorszej kondycji, bardziej chorowite, z alergiami no.lub czymś innym. Może nie zawsze, nie mówię że to reguła, ale sama w swoim otoczeniu to widzę. Wolę chyba jedno po drugim ;) nooo ale najpierw niech jedno się urodzi :D

    Czuję mój prawy jajnik jakby tam conajmniej pomarańcza urosła, trochę się boję tęgo monitoringu. Clo skończyłam w niedzielę a Donga biorę dalej.
    Ja też nie jestem zameldowana w Kraku, choć mąż jest rodowitym krakusem. Wynajmujemy mieszkanie trochę na lewo, ekhm :P więc na pewno się prędko nie zamelduję. Btw mieszkam na ruczaju, ale to już chyba wspominałam.
    10min temu wyruszyłam tramwajka na dworzec i dalej do Katowic... Odezwę się do Was z wieściami pewnie k.13 :)
    Trzymam mocne kciuki za Allende i Tym_janek dziś szczególnie! :)


    Dokładnie, moja babcia miała bliźniaki (moją mamę m.in), więc wydaje mi się, że wypadnie na mnie:)

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusla nie nie :D Twoja mama jest z bliźniaków a nie Twoja babcia ;) Gdyby babcia miała brata bliźniaka albo siostrę, to owszem mogłoby przejść na Ciebie, ale jeśli to Twoja mama ma brata bliźniaka, to przejdzie na 2gie pokolenie czyli na Twoją córkę jeśli będziesz mieć :) Tak to działa

    Hondek kurczę no nie daj od, współczuję Ci :/ ale tak jak Allende mówi, lepiej zrobić co trzeba z organizmem, żeby sprawnie działał w ciąży i po porodzie, bo siły trzeba będzie mieć dużo i dwóch sprawnych barków będziesz bardzo potrzebować :) Trzymaj się i jesteśmy tu z Tobą!

    Tym_janek mam testować w ostatni dzień brania dupka czyli 30.01. U mnie w 10dni po zastrzyku śladu już po bhcg nie ma

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może też zrobię tą betę 31.01 lub 01.02, abym wiedziała czy mogę się alkoholizować na urodzinach przyjaciółki czy nie.

    Selina lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a mnie dopadły wątpliwości... Mierzę tempkę od kilku miesięcy. No i po tej potwierdzonej owu spodziewałam się skoku. a tu skoku nima..... no i co myśleć? :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende dlatego nie ma się co tym sugerować :) Skoro owu masz potwierdzona monitem, to ja bym już nie mierzyła tempki. Z resztą, ja nigdy jej nie mierzyłam, bo jest tyle czynników mogących ja zaburzyć i będzie zły odczyt, że wolę nie świrować :P Poza tym jutro dopiero templa może skoczyć, zobaczysz :)
    Powiedz mi, skoro wczoraj miałam zastrzyk i owu pewnie będzie albo dziś w nocy albo jutro do południa, to brać jeszcze dziś Donga?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 10:09

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już bym nie brała.

    Selina lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram Seline, tempka to nie jest dobre źródło informacji, tym bardziej, że w tych wytycznych do mierzenia jest zaznaczone, że temperatura czasem wzrasta przed ovu a czasem az 3 dni po dopiero zaczyna wzrastać.
    Jak na USG było ovu to było i tempką się nie przejmuj :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ