X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!
Odpowiedz

Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!

Oceń ten wątek:
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie o nim też nic nie wiem. Słyszałam o tym Łojko coś dobrego też i o Mizarewiczu.

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Dziewczyny w którym dniu cyklu rozpoczynacie monitoring? Bo ja chciałabym skorzystac w tym cyklu.
    mi jak lekarz zapisywał CLO miałam je od 5 do 9dc to powiedział że na monitoring mam wpaść między 13 a 17 dc (moje cykle z reguły były 30-31dni) bo stwierdził, że jak przyjdę powiedzmy 13dc to zobaczymy jak tam sobie pęcherzyki rosną a jak przyjdę już po owulacji to też będzie mógł stwierdzić na podstawie usg czy pęcherzyk pękł :) ale udało się, że byłam dwa razy:P i ten drugi raz nawet sam lekarz zaproponował nie musiałam się prosić :) aha Kochana a co do mojej cierpliwości to mam jej już coraz mnie :P ale staram się opanować pokusę testu <3 i chyba zrobię test w ndz i może powtórzę w pn z rana :D bo jesli owulacja jednak by była tego 16dc to w ndz będzie 12dpo a w pn 13dpo więc może już coś wykazać jeśli ciąża by miała być no a jak jej nie będzie no to z dnia na dzień się nie wyczaruje :D :D i jesli test wyjdzie negatywny to znając siebie samą pewnie zrobi mi się smutno ale nie zaboli jak wcześniej bo wiem, że może tak być i jestem tego świadoma a jeśli wyjdzie pozytywny to radość :) ale i strach żeby ciąża nie zakończyła się tak jak ta pierwsza długo wyczekiwana..by historia się nie powtórzyła...ale trzeba wierzyć i mieć nadzieję to też dużo pomaga :) no i chyba warto myśleć pozytywnie bo ponoć wtedy jest tak jak być powinno :) jak tego chcemy <3

    julianna, misia79 lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    misia a gdzie będziesz robić ten monitoring? może wiesz gdzie w Bydgoszczy jest jakiś sensowny lekarz, który pomoże zrobić wszystkie badania żebym w końcu wiedziała co ze mną nie tak?
    jeśli prywatny to żeby nie był bardzo drogi ;)
    ja jestem bardzo zadowolona ze swojego lekarza, chociaż on jest bardzo młody i dopiero w trakcie specjalizacji ginekologiczno-położniczej, jednak od tego roku przyjmuje tylko prywatnie...ale nie bierze dużo bo za wizytę z usg 100zł, no chyba, że dodatkowo jakiś wymaz np: ja za cytologię dodatkowo płaciłam jeszcze 20zł :P tylko fakt jest taki, że jeśli on leczy pacjentkę i to leczenie nie daje skutków to kieruje ją dalej do innych specjalistów, ja jak do niego trafiłam od razu miałam porobione wszystkie hormony i masę innych badań z krwi :P miałam też "dupka" na uregulowanie cykli i brałam go 4 mce ale bez rezultatu w końcu dostałam CLO + dupka ale nic nie dało bo mi dupek wydłużał cykle :D nie wiem wgl jak to było a zaszłam na 2 cyklu z CLO już bez dupka ale miałam większą dawkę tabletek, no i jak tylko test wyszedł pozytywny od razu byłam u lekarza i wtedy dostałam dupka no ale ciąża skończyła się zbyt szybko...widocznie były takie wady, że organizm sam ją wyeliminował...no ale szczęście w nieszczęściu, że po prawie 3 latach walki o dziecko wiemy, że możemy zajść w upragnioną ciążę :) a jak mi lekarz zapisywał CLO to mówił, że z reguły kobiety potrzebują od 2 do 3 cykli :) i jest bobas, a jeśli Nam się nie uda w ciągu pół roku bo CLO zapisuje się ponoć na 3 cykle, później cykl przerwy i znowu 3 cykle to wtedy pokieruje mnie dalej specjalistycznie...kurde ale się rozpisałam :P a miałam pisać jeśli chcesz to zaproszę Cię do znajomych i wp podeślę Ci imię i nazwisko tego lekarza :)

    julianna lubi tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się już jakieś pół roku.
    Mam zlecenie badań na 2-3 dzień okresu.
    Jak na razie cisza.
    Przy ostatnim badaniu (31.03) okazało się że w lewym jajniku utworzył się pęcherzyk ale jest pusty.

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie wiara najważniejsza, nie uda się to kolejny cykl działań, uda się to znów troska o kropeczkę, ja pierwszy cykl z clo więc mam dystans, że może nie wszystko wyszło jak trzeba...


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina.es wrote:
    Staramy się już jakieś pół roku.
    Mam zlecenie badań na 2-3 dzień okresu.
    Jak na razie cisza.
    Przy ostatnim badaniu (31.03) okazało się że w lewym jajniku utworzył się pęcherzyk ale jest pusty.
    jakie badania?


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    mi jak lekarz zapisywał CLO miałam je od 5 do 9dc to powiedział że na monitoring mam wpaść między 13 a 17 dc (moje cykle z reguły były 30-31dni) bo stwierdził, że jak przyjdę powiedzmy 13dc to zobaczymy jak tam sobie pęcherzyki rosną a jak przyjdę już po owulacji to też będzie mógł stwierdzić na podstawie usg czy pęcherzyk pękł :) ale udało się, że byłam dwa razy:P i ten drugi raz nawet sam lekarz zaproponował nie musiałam się prosić :) aha Kochana a co do mojej cierpliwości to mam jej już coraz mnie :P ale staram się opanować pokusę testu <3 i chyba zrobię test w ndz i może powtórzę w pn z rana :D bo jesli owulacja jednak by była tego 16dc to w ndz będzie 12dpo a w pn 13dpo więc może już coś wykazać jeśli ciąża by miała być no a jak jej nie będzie no to z dnia na dzień się nie wyczaruje :D :D i jesli test wyjdzie negatywny to znając siebie samą pewnie zrobi mi się smutno ale nie zaboli jak wcześniej bo wiem, że może tak być i jestem tego świadoma a jeśli wyjdzie pozytywny to radość :) ale i strach żeby ciąża nie zakończyła się tak jak ta pierwsza długo wyczekiwana..by historia się nie powtórzyła...ale trzeba wierzyć i mieć nadzieję to też dużo pomaga :) no i chyba warto myśleć pozytywnie bo ponoć wtedy jest tak jak być powinno :) jak tego chcemy <3
    ja na Twoim miejscu zrobiłabym test szybciej, lekarz mi mówił żebym kupiła test dokładny który wykrywa po 6 dniach ciążę, więc mam zrobić po 10 to już będzie na 100% wiadomo czy się udało czy nie


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia mi kazal przyjsc 12-14 dc na I monitoring :)
    magda_lena trzymam nega mocno kciuki :)

    misia79 lubi tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    ja na Twoim miejscu zrobiłabym test szybciej, lekarz mi mówił żebym kupiła test dokładny który wykrywa po 6 dniach ciążę, więc mam zrobić po 10 to już będzie na 100% wiadomo czy się udało czy nie
    ja i tak przed poronieniem miałam cykle 30-31 dni więc mam jeszcze czas póki co do testu :) bo termin @ jeśli wszystko wróci do normy mam 8 albo 10kwietnia więc jeszcze troszkę :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    ja i tak przed poronieniem miałam cykle 30-31 dni więc mam jeszcze czas póki co do testu :) bo termin @ jeśli wszystko wróci do normy mam 8 albo 10kwietnia więc jeszcze troszkę :)
    też mam takie cykle, ale wg zaleceń robię 28dc, po 10 dniach robię dupka :)

    jestem ciekawa czy wytrzymasz z czekaniem hehe


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz poz duphastonie mam cykle jak w morde strzelił co 29-28 dni. Owulację teraz ostatnio miałam już w 12 d.c.Więc ja będę chyba musiała szybciej pójśc na ten monitoring. Zgłoszę na pierwszą wizytę w 9 d.c. Zobaczymy trzymajcie kciuki tak jak ja trzymam za Was :-). Idę się położyc dziś dostałam okres i tak mnie boli brzuch idę po p/bólowy i komar:-). Pozdrawiam.

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    też mam takie cykle, ale wg zaleceń robię 28dc, po 10 dniach robię dupka :)

    jestem ciekawa czy wytrzymasz z czekaniem hehe
    sama jestem ciekawa :P widzisz ja w cyklu w którym zaszłam robiłam test dzień po terminie czy nawet dwa dni i miałam bladziocha więc musiałam zrobić betę i teraz też z chęcią bym poszła np w sb ją zrobić ale kasa...może jutro kupię test o czułości 10 i zrobię w sb rano w razie pozytywnego zadzwonie do lekarza i spytam czy mam brac dupka bo zostało mi 1 opakowanie z poprzedniej ciąży a w pn i tak mam wizytę i bym dostała receptę a jeśli wyjdzie w sb negatywny powtórzę w pn z rana, no nic zobaczę :P chyba, że mąż mnie postawi do pionu i wytrzymam :D aa i nie zawsze test "sikany" wychodzi przed @ a czasem nawet nie wychodzi w terminie @ znam osoby którym pozytywny wychodził nawet dopiero 14 dni po spodziewanej @ :) mam nadzieję, że ten cykl będzie dla Ciebie szczęśliwy <3 mnie od wczoraj trochę bardzie pobolewa brzuch więc chyba jednak idzie w stronę @ ale zobaczymy bo pierwsze objawy ciąży są dość identyczne jak te zbliżającej się @ :) 3mam kciuki <3

    julianna lubi tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Teraz poz duphastonie mam cykle jak w morde strzelił co 29-28 dni. Owulację teraz ostatnio miałam już w 12 d.c.Więc ja będę chyba musiała szybciej pójśc na ten monitoring. Zgłoszę na pierwszą wizytę w 9 d.c. Zobaczymy trzymajcie kciuki tak jak ja trzymam za Was :-). Idę się położyc dziś dostałam okres i tak mnie boli brzuch idę po p/bólowy i komar:-). Pozdrawiam.
    eh.. no nic 3mam kciuki za monitoring i za owocny nowy cykl :) i by dalsza część @ była mniej bolesna...to ja ja nie wiem bo na mnie dupek dziwnie działał...wydłużał mi cykle i raz miałam dwadzieścia kilka dni innym razem powyżej 30 :D ja to jestem nie z tej ziemi chyba :) trzymaj się cieplutko <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja przed dupkiem właśnie tak miałam raz miałam 28 dni raz 32 dni a nawet 40 dni i tak byc nie mogło. Teraz biorę dupka dopiero drugi cykl i jest prawidłowo. poprzednio miałam cykl 29 dni a dziś 28 dni. Mam go brac jeszcze trzy miesiące o ile nie zajdę w ciążę i wtedy na kontrolę.
    Magda a jak brałaś dupka w jakich dniach cyklu bo dziwię się że miałaś tak rozregulowane. Ja biorę od 16 do 25 d.c.

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też brałam od 16 do 25 2 tabl dziennie... ja sama nie wiem :P mój organizm to jest wgl. zakręcony jak słoik ogórków na zimę :P i chyba jednak jutro zakupię test i siknę w sb bo już sama nie wiem co jest grane, najlepiej czuję się jak leżę ale ile można :P chociaż jakby okazało się, że jest CUD <3 to mogę leżeć nawet tygodniami 8)

    paaulla84, misia79, Martuśka, julianna lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Teraz poz duphastonie mam cykle jak w morde strzelił co 29-28 dni. Owulację teraz ostatnio miałam już w 12 d.c.Więc ja będę chyba musiała szybciej pójśc na ten monitoring. Zgłoszę na pierwszą wizytę w 9 d.c. Zobaczymy trzymajcie kciuki tak jak ja trzymam za Was :-). Idę się położyc dziś dostałam okres i tak mnie boli brzuch idę po p/bólowy i komar:-). Pozdrawiam.
    Misia ja też owulację mam w 12/13 dniu i lekarz na monitoring powiedział, żeby przyjść w 8 dc lub 9 dc.

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za nazwiska dziewczyny :) ja dzwoniłam do jednego prywatnie i było mówione, że usg to jak monitoring cyklu i za pierwszy płaciłabym 130 zł a za kolejne 50 zł. za wizytę lekarz by nie brał, tylko brał by za to co przepisuje, za badania itp. pytałam w juraszu na nfz o ginekologa endokrynologa, ale tam trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego i terminy na październik dopiero, chce się przejść do elmedu,ale może namówie męza na badanie nasienia i pójde do swojego gina w nakle i zmusze do zrobienia mi badań. nie mam kasy na płacenie prywatnie.

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak myślicie co u mnie może być przyczyną niepowodzeń- u mnie usg i cytologia ok, cykl zawsze 28 +/- 2 dni, bez plamień wcześniejszych itp. nie mam objawów endometriozy czy policystycznych jajników.
    jeśli chodzi o hormony to można jakoś to zauważyć, że coś jest nie tak? sama nie wiem. nie chcę być hipochondrykiem, ale już tracę nadzieję :(

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu przyjdź do ginekologa do Jurasza do Zielińskiej na kasę chorych spróbuj chyba są szybsze terminy. A jeśli chodzi o endokr-gin z jurasza gdzie są terminy na październik to wiem do kogo i nie polecam mówie szczerze.

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia podaj mi te wyniki hormonów.
    Wyślij męża na badanie koniecznie. Każdy szanujący się ginekolog będzie kazał ci wysłac męża. Na osowej górze w bydzi można zrobic badania laboratoryjne nasienia i tam jest na miejscu androlog.

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ