X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!
Odpowiedz

Kujawsko- pomorskie łączmy si ę!

Oceń ten wątek:
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja tak patrzę na mój wykres.. i normalnie wygląda jak "linia w czasie zgonu"... po prostu masakra..liczę się z tym, że może nie być owulacji :( a jednak boję się tego jutro usłyszeć ... mam taki stres :| większy niż przed obroną mgr :P 3mam kciuki za każdą <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    a ja tak patrzę na mój wykres.. i normalnie wygląda jak "linia w czasie zgonu"... po prostu masakra..liczę się z tym, że może nie być owulacji :( a jednak boję się tego jutro usłyszeć ... mam taki stres :| większy niż przed obroną mgr :P 3mam kciuki za każdą <3
    nie przejmuj się tak bardzo, lepiej, że wiesz co cię czeka, ja tak miałam przez 5 miesięcy c cykl to bezowulacyjny, potem moje zbawienie clo doprowadziło do owulki


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    ja od mojego gina dosłownie wymusiłam ten lek (choć wolałabym dostać luteinę). wykupię dupka i poczekam do jesieni. teraz i tak już nie będzimy się starać. dopiero na jesień zmiana na prywatnego gina, badania i leczenie.
    ja chodzę do prywatnego, nie jest wylewny, ale jestem z niego zadowolona, w końcu doprowadził do tego, że zaszłam, niestety zmienię go na czas prowadzenia ciąży, nie pracuje w szpitalu w którym są porody, wolę dmuchać na zimne i w razie problemów znać tamto środowisko ;/


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    misia79 a dlaczego ty bierzesz dupka? mnie gin kazał przez 5 dni po 2 tabsy brać jeśli @ nie przyjdzie.
    Ja biorę dupka na wyregulowanie okresu bo miałam raz co 30 dni raz co 34 a czasem 40 dni więc musiałam to wyregulowac teraz mam co 28-29 dni biorę trzeci cykl.

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    a ja tak patrzę na mój wykres.. i normalnie wygląda jak "linia w czasie zgonu"... po prostu masakra..liczę się z tym, że może nie być owulacji :( a jednak boję się tego jutro usłyszeć ... mam taki stres :| większy niż przed obroną mgr :P 3mam kciuki za każdą <3
    Magda_lena88 nie martw się musisz to sprawdzic a ty coś bierzec na stymulację owulacji bierzesz jeszcze to clo? Może owulka się opóźni?

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Magda_lena88 nie martw się musisz to sprawdzic a ty coś bierzec na stymulację owulacji bierzesz jeszcze to clo? Może owulka się opóźni?
    ze względu na ten niepęknięty pęcherzyk z ubiegłego cyklu po stymulacji CLO lekarz nie chciał ryzykować i ten cykl mam w 100% naturalny...bo jeśli pęcherzyk się nie wchłonął w czasie @ to z 23mm przy stymulacji mogłoby się zrobić coś nawet o rozmiarach 5cm czyli torbiel...więc ten cykl bez CLO...a w sumie to i dobrze bo nie miałam okazji mieć usg w "połowie" cyklu naturalnego :) więc chociaż dowiem się czy jajeczkuję "naturalnie", wiem dziwne, że lekarz zapisał mi CLO nie sprawdzając czy jajeczkuję naturalnie :| ale w sumie raz CLO pomogło..a kto wie może jednak będzie niespodziewajka :P może i owulacja się przesunie bo przed CLO cykle miałam po 34/36 dni, ale to wtedy wypadnie 1-3 maja :| a 1/2maj nie ma nas w domu, będę u teściów a tam nici z pobrykania :P więc jeśli coś ma być to będzie musiało wystarczyć serduszko z 30 kwietnia :D albo 3 maja po powrocie :) w sumie ten cykl jest na luzie, ale jednak mnie martwi ten fakt, że miałabym 2 cykl bezowulacyjny z rzędu...nie mam PCO bo miałam już tyle tego USG, że czasem się śmieję, że zdjęć macicy mam więcej niż swoich własnych :D :D :D no ale musze uzbroić się w cierpliwość :) do jutra..oby do jutra <3 a ogólnie czuję się dobrze, coś mnie tylko ciągnie w podbrzuszu i powoli zaczyna się rozkręcać ból piersi, no i niby rano śluz juz był lepki...mało płodny :| to teraz znowu czuję jakbym się posiusiała :D :D poczekamy zobaczymy jaki Bóg przygotował dla Nas plan :) teoretycznie jestem przygotowana na owulację w 17dc fajnie by się złożyło bo to Niedziela Bożego Miłosierdzia taki cudowny dzień :) no i oczywiście dzień Kanonizacji bł. Jana Pawła II <3 a modlitwa za jego wstawiennictwem ponoć czyni cuda :) więc nie omieszkam zwracać się do Niego w swojej modlitwie :) Może to iż jest ON tak blisko Boga i to, że za życia bardzo ukochał tych najmłodszych sprawi, że wstawi się za nami przed Tronem Najwyższego <3 a no i fakt, że JPII umiłował całym sobą Maryję też może dopomoże gdyż już 3 cykl modlę się do Niej o łaskę macierzyństwa :) i mam nadzieję, że w końcu mnie wysłucha :) Kiedyś będzie dobrze :) chciałoby się by to już stało się teraz w tym cyklu...w sumie nikt nie mówi, że się uda ale też nikt nie mówił, że się nie uda :) więc może spotka Nas to szczęście niespodziewanie :) uff się rozpisałam :D

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam do środy na @ i robię test ciążowy w piątek i potem znowu chcę pić zioła nr 3 ale pół łyżeczki. dupka zostawiam na jesień. nie mogę się doczekać kiedy zmienię lekarza, choć nie uśmiecha mi się jeździć co chwilę do Bydgoszczy.
    dziewczyny miłego weekendu :)
    co macie dziś na obiad?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na 90% spełniły się moje przypuszczenia o cyklu bezowulacyjnym...dziś 16dc a na usg w obu jajnikach po pęcherzyku o ok.10mm, w żadnym nie ma tego dominującego. Jedyny plus taki, że poprzedni niepęknięty się wchłonął więc jest "czysto" bez torbieli :) i po poprzedni cykl bezowulacyjny mógł być skutkiem tab.anty. A co do tego cyklu to albo 90% bezowulacyjny albo może się bardzo wydłużyć i cykl, ale lekarz raczej obstawia bezowulacyjny...no i chyba dzięki temu, że miałam to usg na naturalnym cyklu znamy przyczynę Naszych niepowodzeń. Po prostu jestem niewydolna pęcherzykowo..znaczy naturalnie one nie rosną do odpowiednich rozmiarów...więc bez CLO się nie obejdzie. W pn będę dzwoniła żeby umówić się na wizytę przed @, która ma być teoretycznie pomiędzy 8/12 maja..więc lekarz stwierdził, że wtedy jeszcze zobaczymy czy może jednak coś tam urosło...no ale chyba dobrze, że w końcu wiem dlaczego się nie udawało..tylko znowu te tabl...wymiękam :|po prostu już mi się nic nie chce :| czuję się jakaś "popsuta" i już mam to 100% pewności, że to moja wina, że nie możemy mieć dziecka...:| do kitu to wszystko :| 3majcie się ciepło <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    na 90% spełniły się moje przypuszczenia o cyklu bezowulacyjnym...dziś 16dc a na usg w obu jajnikach po pęcherzyku o ok.10mm, w żadnym nie ma tego dominującego. Jedyny plus taki, że poprzedni niepęknięty się wchłonął więc jest "czysto" bez torbieli :) i po poprzedni cykl bezowulacyjny mógł być skutkiem tab.anty. A co do tego cyklu to albo 90% bezowulacyjny albo może się bardzo wydłużyć i cykl, ale lekarz raczej obstawia bezowulacyjny...no i chyba dzięki temu, że miałam to usg na naturalnym cyklu znamy przyczynę Naszych niepowodzeń. Po prostu jestem niewydolna pęcherzykowo..znaczy naturalnie one nie rosną do odpowiednich rozmiarów...więc bez CLO się nie obejdzie. W pn będę dzwoniła żeby umówić się na wizytę przed @, która ma być teoretycznie pomiędzy 8/12 maja..więc lekarz stwierdził, że wtedy jeszcze zobaczymy czy może jednak coś tam urosło...no ale chyba dobrze, że w końcu wiem dlaczego się nie udawało..tylko znowu te tabl...wymiękam :|po prostu już mi się nic nie chce :| czuję się jakaś "popsuta" i już mam to 100% pewności, że to moja wina, że nie możemy mieć dziecka...:| do kitu to wszystko :| 3majcie się ciepło <3
    właśnie ja tak mam, moje pęcherzyki rosną maksymalnie do 15mm, a dodatkowo jajnki mają policystyczny wygląd, przez to prawdopodobnie wytwarzam mniej progesteronu .. także trochę się dowiedziałam o swoim organizmie, ale clo pomogło, także gdyby nie medycyna :)...wiadomo jakby się skończyło


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miłego dnia <3 956906baa28auhic.gif

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to rzeczywiście cud :) dostałam @ ! w końcu wyczekana przyszła i teraz rozpocząć mogę nowy cykl :)
    życzę wszystkim miłego dzionka!

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    to rzeczywiście cud :) dostałam @ ! w końcu wyczekana przyszła i teraz rozpocząć mogę nowy cykl :)
    życzę wszystkim miłego dzionka!
    Wspaniale czyli wspieramy w nowym cyklu i liczymy na kolejne cudowne zakończenie:-)

    asioczek86, julianna lubią tę wiadomość

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda u mnie niestety tez wina lezy po mojej stronie, pęcherzyki nie rosną, niestety CLO pomagało ale ciązy brak więc coś jest jeszcze nie tak, czekam na @ i na badanie drożności...


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Nam CLO w drugim cyklu z dawką 2x1 tabl i bez dupka pomogło, niestety bywa tak, że szczęście nie trwa "wiecznie". W sumie dziś długo myślałam o tej całej sytuacji i tych inf. z wczoraj. Dla mnie to jest dość trudna sytuacja bo wiem, że to wina leży po mojej stronie i w jakiś sposób "krzywdzę" męża nie mogąc mu dać "szybko" dziecka. Długo wczoraj rozmawialiśmy i w sumie on mi uświadomił, że w tej całej sytuacji jest wielki plus. Bo w końcu po tym USG na naturalnym cyklu wiemy jaki mamy problem z tym, że się nie udaje i wiemy już jak z nim walczyć. A przecież wiem, że CLO jednak pomaga zajść w ciąże i jak je brałam to miałam owulacje :) jedna nawet była owocna :) i wierzę mocno, że w końcu Każdej z Nas się uda :)
    Teraz pozostaje czekać :) Bo jednak lekarz nie skreślił na 100% tego cyklu, ale ja wolę się nie nakręcać (chociaż 10% szans nadziei to sporo <3 ). Jednak spokojnie trzeba czekać do kolejnej wizyty i to będzie jakoś tak, że po między tymi wizytami będzie różnicy ok 10 dni więc wtedy też może okaże się czy jednak do czegoś tam doszło. Chociaż wolałabym chyba jednak by pozostało tak jak jest bo na tym etapie wiemy jak rozwiązać problem. Chociaż z drugiej strony jak jednak dojdzie do później owulacji to tez będzie dobrze bo CLO i tak dostanę bo wtedy mi owulację przyspieszy. Więc jednak są plusy nawet w tych "złych" sytuacjach :)
    A teraz Nasze serduszka są z przyjemności w sumie od początku cyklu takie były a nie z konieczności bo jakoś od 1dc naturalnego czułam, że z owulacją może być kiepsko a już wgl jak patrzyłam na ten mój wykres, który wyglądał jak linia w czasie zgonu .. masakra :O a teraz idzie temp. w dół 8)wszystko takie pokręcone :) organizm kobiecy to jednak jedna wielka tajemnica <3 mam tylko cichą nadzieję, że jeśli jednak owulacja chce przyjść spóźniona to niech przyjdzie do 20dc włącznie a później dopiero po 23dc :P bo na majówce nie będzie serduszka :P chyba, że na spontana w lesie :D ale takie hardcory nie są dla mnie :D a u teściów to tak w sumie nie ma gdzie :P No ale czas pokaże co Bóg dla Nas przygotował :)
    Uda Nam się Laski zobaczycie <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka wrote:
    Magda u mnie niestety tez wina lezy po mojej stronie, pęcherzyki nie rosną, niestety CLO pomagało ale ciązy brak więc coś jest jeszcze nie tak, czekam na @ i na badanie drożności...
    a badaliście nasienie? może to wina słabej jakości czy coś..?

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u męża wszystko jest ok, miał badania nasienia, moczu, urolog- wszystko jest w porządku :)


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to jesteśmy w podobnej sytuacji :) u mojego też wszystko OK...no nic widocznie niektóre z Nas potrzebują więcej czasu i pomocy medycznej by dojść do upragnionego celu <3 Ale w końcu do niego dojdziemy :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Lelitka Ekspertka
    Postów: 201 158

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.:-) :-)
    Ja tez z kuj-pom.
    Mam cicha nadzieje ze ten cykl będzie tym szczęśliwym.
    Trzymam za Was kciuki i będę kibicowac.
    Pozdrawiam z Inowrocławia....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2014, 22:48

    (*) 09.08.2013 Fiołeczek....25 tc
    (*) 21.01.2014 Aniołek 5 tc
    f2w3vfxm0u0xdin0.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pogodnego i słonecznego tygodnia <3 1503733zc58u8qozv.gif
    No i udało się zapisać na wizytę na 7 maja w sumie 7 to taka jakby moja szczęśliwa cyferka :D z mężem zaczęliśmy być ze sobą 07.07.07 :D to już wgl pięknie trzy 7 :D no i wizyta jest na 16:45 czyli wcześniej niż zwykle :) chociaż miałam do wyboru też 5 maja ale godzina późna bo 20sta a jednak kawałek drogi mam do lekarza więc na spokojnie poczekam dwa dni :D no i zobaczymy czy ta owulacja jednak może była spóźniona <3 nie łudzę się ale tak sobie myślę i dotarło do mnie, że jeśli ja mam owulację jednak ale takie późne bo z reguły przed całym leczeniem cykle miałam powyżej 34 dni nawet to może my po prostu się nie wstrzeliliśmy :D w odpowiednie dni bo nasze takie typowe starania kończyły się przed 20dc a później było tak jak mielismy ochotę :D nie nakręcam się ale 10% szansy że może owulacja być daje nadzieję :) a ją zawsze warto mieć :) no ale jak się okaże jednak, że nici z tego to chociaż wiemy co jest grane i jak to leczyć <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 16:26

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka, ja mam niepohamowany apetyt na słodkie :(
    ogółem to w nocy miałam straszne bóle menstruacyjne i tempke 37,4, ale rano spadła do 36,7, więc może być. jestem ciekawa jaki u siebie mam problem, że tak długo się staramy i nic nie wychodzi. wszystkie już macie badania porobione a ja taka sama samotna, eh

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ