X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietniowe testowanie 2017
Odpowiedz

Kwietniowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 19 marca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E.wela bardzo mi przykro. U mnie radość trwała niecały dzień :/

    Teraz musi być już dobrze

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 19 marca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra, a czy potrafisz mi powiedzieć kiedy najlepiej zrobić wynik progesteronu? w którym dc?
    właściwie dopiero zaczęliśmy starania, ale też jestem zdania, że lepiej zrobić wyniki od razu niż czekać nie wiadomo ile, aż lekarz stwierdzi, ze dopiero po 12cs trzeba coś sprawdzać.
    tsh robię regularnie, bo jestem pod opieką endokrynologa, ale podobno nic tam się złego nie dzieje. Ostatnio zrobiłam prolaktynę, ponieważ gdzieś się naczytałam, że przy podwyższonej objawem może być ciągła tkliwość piersi, a ja tak mam.
    jak myślicie, co jeszcze warto suplementować? od października biorę femibion natal 1, okresowo wit d i c.

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 19 marca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missjust wrote:
    Sarrrra, a czy potrafisz mi powiedzieć kiedy najlepiej zrobić wynik progesteronu? w którym dc?
    właściwie dopiero zaczęliśmy starania, ale też jestem zdania, że lepiej zrobić wyniki od razu niż czekać nie wiadomo ile, aż lekarz stwierdzi, ze dopiero po 12cs trzeba coś sprawdzać.
    tsh robię regularnie, bo jestem pod opieką endokrynologa, ale podobno nic tam się złego nie dzieje. Ostatnio zrobiłam prolaktynę, ponieważ gdzieś się naczytałam, że przy podwyższonej objawem może być ciągła tkliwość piersi, a ja tak mam.
    jak myślicie, co jeszcze warto suplementować? od października biorę femibion natal 1, okresowo wit d i c.


    Pytanie nie do mnie Le odpowiem.
    Progesteron sie robi dokładnie 7 dni po owulacji. W zleaznosic od długości Twoich cykli. Zwykle faza lutealna trwa 14 dni wiec w połowie tej fazy. Dlatego jesli masz cykle 28 dniowe to powinnaś zrobic w 21 dniu. Najlepiej jesli sprawdzasz temperature albo robisz testy owu to wtedy mialabys odpowiedz dokładnie kied zrobic to badanie.

    Missjust lubi tę wiadomość

  • Zagubiona... Ekspertka
    Postów: 334 97

    Wysłany: 19 marca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak to w końcu jest z tymi testami ovu? Jak szukałam informacji to zgłupiałam bo wszędzie pisze inaczej. A ja je chyba źle robię bo ovulacja niby występuje a ja mam same bladziochy na testach.

    Nadzieja umiera ostatnia!
  • mania_ Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 19 marca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagubiona... wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak to w końcu jest z tymi testami ovu? Jak szukałam informacji to zgłupiałam bo wszędzie pisze inaczej. A ja je chyba źle robię bo ovulacja niby występuje a ja mam same bladziochy na testach.
    Podlaczam się do pytania. Też nigdy nie miałam tej drugiej kreski ciemniejszej lub równie ciemnej jak testowej. Tylko przez dwa dni blada. Czy to oznacza, że cos nie tak mam z ovu czy po prostu nie trafiam w największy wyrzut lh?

    Niedoczynność tarczycy. Starania od 4.2014.
    Prolaktyna 35 ng/ml
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 19 marca 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:20

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 19 marca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do testów ovu to różnie, te apteczne czy z rosmana rzadko sie mylą, allegrowe niestety często :(
    Poniżej zdjęcie testy allegro negatywne, facell pozytywny
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d52a7a1cd950.jpg

    Warto robić zawsze o tej samej porze i najlepiej 2-3h wcześniej jakos bardzo duzo nie pic :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2017, 21:19

    mania_ lubi tę wiadomość

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 19 marca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagubiona, Mania - nie wiem, jak jest u Was, ale powiem Wam, jak jest u mnie. Mnie testy owulacyjne wychodzą, ale pod kilkoma warunkami:
    - nie są to tanie testy z allegro czy innych stron, ale zwykłe z apteki (te tanie jeszcze nigdy mi nie wyszły),
    - robię je zgodnie z zaleceniami, a więc nie z porannego moczu, wcześniej przez 3 godziny nie piję - testy robię do godziny 20:00, późniejsze uznaję za niemiarodajne,
    - testy zaczynam robić już w 8-9 dc (owulację zazwyczaj mam około 13 dc, ale czasem miewam wahnięcia, więc warto to zbadać),
    - pozytywny test owulacyjny nie oznacza, że właśnie mam owulację, tylko że owulacja może nadejść w ciągu najbliższej doby-dwóch (ale też nie musi, tu więcej może powiedzieć monitoring),
    - oczywiście zdarzały się też i takie cykle, w których po prostu owulacji nie miałam i nawet testy apteczne mi nie wychodziły.

    mania_, Paula. lubią tę wiadomość

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 19 marca 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Gigi to jest pierwszy cykl po cb? Bylas u lekarza, powiedzial cos konkretnego? Ja wybieram sie jutro i troche sie obawiam

    Ja mam teraz pierwszy cykl po cb i wszystko ok. Na wizycie lekarz nic niepokojącego nie widzial, a cykl taki sam i raczej ovu normalnie :)

    Więc nic się nie martw :)

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 19 marca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    dziewczyny ja juz na 100 proc z Wam takze. Już chyba jestem wpisana na kwiecień. Dzisiaj przyszłą małpa. Ale ten cykl będzie inny. Mam zamiar nacisnąć gina za tydzień , żeby dał mi ten dupathron bo niski progesteron mam no i plamienia przed miesiączka a już nie wspomnę o krwawieniu podczas stosunku . Zaczęłam kolejny cykl z wiesiołkiem i lenem mielonym Jestem pełna nadziei to już mój 7 cykl. 7 to moja szczęśliwa liczba i do tego kwiecień to taki miesiąc nowego życia więc a nóż się uda :) Muszę dokupić sobie magne z B6 i witaminę C bo mi się skończyły :)
    No to piąteczka bo i u mnie dzisiaj wredna @. Już miałam nadzieję że nie przyjdzie bo się spóźniła 2 dni. Jutro się muszę zapisać do gina niech coś wymyśli żebym zaciążyła. Już sobie wyliczyłam że jak w tym cyklu się uda to termin na Święta ;)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • mania_ Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 19 marca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza_22 wrote:
    Dziewczyny co do testów ovu to różnie, te apteczne czy z rosmana rzadko sie mylą, allegrowe niestety często :(
    Poniżej zdjęcie testy allegro negatywne, facell pozytywny
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d52a7a1cd950.jpg

    Warto robić zawsze o tej samej porze i najlepiej 2-3h wcześniej jakos bardzo duzo nie pic :)
    No właśnie ja robię tymi tanimi z allegro. Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie:)

    Niedoczynność tarczycy. Starania od 4.2014.
    Prolaktyna 35 ng/ml
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 19 marca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    No to piąteczka bo i u mnie dzisiaj wredna @. Już miałam nadzieję że nie przyjdzie bo się spóźniła 2 dni. Jutro się muszę zapisać do gina niech coś wymyśli żebym zaciążyła. Już sobie wyliczyłam że jak w tym cyklu się uda to termin na Święta ;)


    Mi tez sie spoznila @ dni i wlasnie przyszla wpiszcie mnie na 17 kwietnia dziekuje

    Mam lekkiego dola ale sie pozbieram

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 20 marca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:
    Mi tez sie spoznila @ dni i wlasnie przyszla wpiszcie mnie na 17 kwietnia dziekuje

    Mam lekkiego dola ale sie pozbieram


    Tule mocno :( trzymaj się <3

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 20 marca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:
    Mi tez sie spoznila @ dni i wlasnie przyszla wpiszcie mnie na 17 kwietnia dziekuje

    Mam lekkiego dola ale sie pozbieram
    Ja miałam doła wczoraj. Dziś już trochę lepiej, wyskoczyłam na małe zakupy i zapisałam się do gina na 31 marca. Podobno jest najlepszy od leczenia niepłodności i jak on w naszym mieście nie pomoże to już nikt tylko klinika. Więc bardzo liczę Że mi pomoże. Chodzę do niego od września i już na prawdę sporo zrobił

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Zagubiona... Ekspertka
    Postów: 334 97

    Wysłany: 20 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh te testy już wiem czemu nie wychodzą :D bo te z allegro są po prostu o du*e rozbić :D
    No nic może pomyślę nad jakimiś porządnymi testami, albo całkowicie je sobie odpuszczę :)

    U mnie termin testowania na 15 kwiatnia wypada bo na 14 mam @ :)

    Paula. lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia!
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 20 marca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczynki za slowa otuchy.
    Juz dzis lepiej pojechalam do mamy i sie wygadalam heheh

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 20 marca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, co tu taka cisza??? Rozkręćmy ten wątek :) Wiosna idzie, trzeba mieć nadzieję :) Ja ją mam cały czas, już się nie mogę doczekać wizyty u gina :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Raven Autorytet
    Postów: 469 563

    Wysłany: 21 marca 2017, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wpisuję się już do was. Poproszę na 21.04

    Czekam już na @

    Paula. lubi tę wiadomość

    <3 Zosia
    tt1d7b8c.pngtt1d80fd.jpgcravings-2017-12-30.jpg
    Udało się w 16cs w 2 cyklu z Clo . Starania od sierpnia 2015
  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 21 marca 2017, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie odzywam ale podczytuję i kibicuję.

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 21 marca 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo kwiecien sie jeszcze nie rozpoczal. Dlatego watek jeszcze nie rozruszany, A dzis juz wiosna i mam przepiękna pogodę,

    Paula. lubi tę wiadomość

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ