X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietniowe testowanie 2017
Odpowiedz

Kwietniowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej laski :) co słychać? Dni lecą coraz bliżej połowy marca a później już z górki ;) tak się nie mogę doczekać tego testowania, że aż boję się pomyśleć co będzie jak jedna kreska wyjdzie.. Ja nie wiem kochane jak wy wytrzymujecie tak długo się starając. Ja już jestem w takiej gorącej wodzie kąpana, że bardzo mi ciężko :D

    Paula. lubi tę wiadomość

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 13 marca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia powiem tak. Przyzwyczaić się do tego nie idzie, ale z biegiem czasu i coraz większą ilością cykli - człowiek się jakoś usposabia do tego. Wiadomo człowiek by chciał JUŻ i w tej CHWILI, ale tak się nie da ;)

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Paulą :) na początku, w pierwszych 3 cyklach świra dostawałam, testy, tempka, unikanie wszystkiego, żeby tylko nie zaszkodzić w zagnieżdżeniu... czekanie + całkowita korba, psychicznie już było ze mną bardzo źle przez to.

    Teraz mam chyba etap ''obrażenia się'' na ciążę. W tym miesiącu męża prawie nie będzie w dni płodne, a ja nie zrobię ani jednego testu owu i termometr rzuciłam w kąt. ODPOCZYNEK :-)

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 13 marca 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie odwrotnie :) Pierwsze 6 miesiecy spoko, luz. Drugie 6 miesiecy niecierpliwosc. Drugi rok, badania i wnerw co miesiac. Rzucalam testami ze zlosci kilka razy :P Trzeci rok leci i juz sie przyzwyczailam do porazek.
    Na forum wpadlam dopiero po dwoch latach. Kopalnia wiedzy, dziewczyny :) Ale i stresu wiecej, jak sie dowiedzialam ile badan jeszcze wypadaloby zrobic.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 marca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja jestem dopiero 6 miesięcy po staraniach a jak cytam , ze niektóre z Was juz trzy lata to aż smutno mi się robi i jestem przerazona bo lata lecą... i nie wytrzymam tak długo... Jestem na testowaniu w marcu jeszcze sie tutaj nei zapisuję ale zrobiłam bete ibyła negatywna . Co prawda w 7 dniu po owu więc jej nie wierzę :P:P:P i testuję 17 marca:) mam nadzieje, że nie przeszkadzam to i mogę do Was też napisać :)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 14 marca 2017, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara pewnie ze nie przeszkadzasz ;) kazda jest tu mile widziana :)
    Niestety starania to ciezki orzech do zgryzienia jesli ktos sie stara juz bardzo dlugo. A najgorzej jest jak nie wychodzi i lekarze zalamuja rece i nie wiedza co Ci dolega i dlaczego tak sie dzieje a nie inaczej...

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 marca 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, moge dolaczyc? Testowac bede 1 kwietnia, planowany termin @ mam na 4 wiec sie chyba jeszcze na drugie pod koniec miesiąca zalapie ;) i to juz bedzie moj ostatni cykl na CLO.

    Paula. lubi tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 marca 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wczoraj doebrałam wyniki progesteronu . 7 dnia op owu mam 13,2. W natym cyklu miałam 11,2. Więc na bank mam za mały. Tak też dziewczyny piszą. Za dwa tyg zbombarduję mojego gina pytaniami, ze sie okreslił w zakresie tego progesteron i moze dał mi dupathron.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 marca 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    ja wczoraj doebrałam wyniki progesteronu . 7 dnia op owu mam 13,2. W natym cyklu miałam 11,2. Więc na bank mam za mały. Tak też dziewczyny piszą. Za dwa tyg zbombarduję mojego gina pytaniami, ze sie okreslił w zakresie tego progesteron i moze dał mi dupathron.

    Zalezy w jakich jednostkach miałas mierzony progesteron jelsi ng/ml to ponad 10 świadczy juz o przebytej owulacji, jesli mierzyli Ci nmol/l to wtedy musi byc ponad 30 zeby świadczyło o tym ze owu wystąpiła....

    gabi544 lubi tę wiadomość

  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 14 marca 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    I ja się nieśmiało witam, choć jeszcze bez terminu testowania, bo czekam na spóźniający się @.

    Paula. lubi tę wiadomość

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 marca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Zalezy w jakich jednostkach miałas mierzony progesteron jelsi ng/ml to ponad 10 świadczy juz o przebytej owulacji, jesli mierzyli Ci nmol/l to wtedy musi byc ponad 30 zeby świadczyło o tym ze owu wystąpiła....

    ta pierwsza jednostka. Owulka na pewno była ale obawiam się, że progesteron za niski aby doszło do zapłodnienia. Ale to już wypytam Gina.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    ta pierwsza jednostka. Owulka na pewno była ale obawiam się, że progesteron za niski aby doszło do zapłodnienia. Ale to już wypytam Gina.

    Ponad 10 oznacza ze pęcherzyk pekl i jajo zostało uwolnione.
    A zeby doszło do zapłodnienia to jest masa innych czynników. Czyli jak wiadomo fakt wystąpienia samej owulacji to jedynie 30-40 procent sukcesu.
    do tego dochodzi nasienie, drożność jajowodów, grubość endometrium i inne czynniki nieznane nawet lekarzom specjalistom...

  • mania_ Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 14 marca 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra_ ja miałam 7 ng/ml w 22 dc (8dpo) jakis roku temu. I kilka ginow mi powiedziało, ze to dobry wynik ?! W tym cyklu powtorze badania i nie dam sie tak latwo zbyć jak będzie znów tak niski !

    Niedoczynność tarczycy. Starania od 4.2014.
    Prolaktyna 35 ng/ml
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 marca 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania ja czytałam, ze powinien być powyżej 15 a niektórzy lekarze mówią, że nawet 19 jeśli chodzi o 7 dzień po owu. Mój gin też nic nie powiedział na moje wyniki ale tym razem też nie wyjdę bez odpowiedzi co z tym robimy.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • mania_ Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 14 marca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Mania ja czytałam, ze powinien być powyżej 15 a niektórzy lekarze mówią, że nawet 19 jeśli chodzi o 7 dzień po owu. Mój gin też nic nie powiedział na moje wyniki ale tym razem też nie wyjdę bez odpowiedzi co z tym robimy.
    Daj znać po wizycie u gina:)

    Niedoczynność tarczycy. Starania od 4.2014.
    Prolaktyna 35 ng/ml
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 14 marca 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doma90 wrote:
    Cześć :)
    I ja się nieśmiało witam, choć jeszcze bez terminu testowania, bo czekam na spóźniający się @.
    Wykres taki ciążowy :) nie czekaj na @ tylko leć na betę ;)

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 234

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny i ja się chętnie dołącze - 3 cykl starań o drugiego maluszka, w drugim cyklu cb. Testowanie na 1 kwietnia :)

    Dziewczyny co do waszych rozważań o progesteronie ja dziś umęczyłam mojego lekarza, bo te rozbieżności z opiniach nie dawały mi spokoju, mój prog w 8 dpo wyniósł 12 ng, przeklejam to co umieściłam w innym watku:

    "Wytłumaczył mi to tak, że ten poziom dla fazy lutealnej jest ok (na ciąże za niski), ale w momencie zapłodnienia progesteron się nieco podnosi i osiąga wartości odpowiednie dla ciąży), mam cykle bardzo regularne, faza lutealna stała o dobrej długości, brak plamień i poronień w histroii.
    Wyjaśnił mi to tak, że nie ma podejrzenia, aby to wydzielanie progesteronu było u mnie zaburzone więc w ciąży urośnie.
    Pytałam o to dlaczego dziewczyny dostają to pow., że sytuacja jest zgoła odmienna w przypadku kobiet, u których stwierdza się jakieś nieprawidłowości ,stosuje stymulacje itp, bo wówczas jest też podejrzenie, że sama faza lutealna też nie funkcjonuje poprawnie stąd zapobiegawczo dupki itp :P

    Zapobiegawczo kazał po 2 kreskach lecieć na progesteron i odrazu do niego"

    mania_, Paula. lubią tę wiadomość

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 15 marca 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 wrote:
    A u mnie odwrotnie :) Pierwsze 6 miesiecy spoko, luz. Drugie 6 miesiecy niecierpliwosc. Drugi rok, badania i wnerw co miesiac. Rzucalam testami ze zlosci kilka razy :P Trzeci rok leci i juz sie przyzwyczailam do porazek.
    Na forum wpadlam dopiero po dwoch latach. Kopalnia wiedzy, dziewczyny :) Ale i stresu wiecej, jak sie dowiedzialam ile badan jeszcze wypadaloby zrobic.

    U mnie tak samo w drugim roku zaczęło mnie juz to męczyć a to dlatego ze kazda wizyta u gina dawała nadzieje na kolejny cykl i tak każdy kolejny cykl okazywał sie porażka.
    U mnie mijają teraz juz dwa lata od świadomych staran. Jestem przedostatni cykl na CLO i podchodzimy do IVF.

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 15 marca 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wlasnie zaczynam 32 sc. Dzisiaj od rana @. To byl ostatni 7 cykl na Clo, juz nie wezme wiecej.
    IVF u mnie raczej nie wchodzi w gre, bo jedno dziecko juz mam (zrobione radosnie jak mielismy 19-20 lat i gladko wszystko szlo :P) wiec w UK na kase mi sie juz nie nalezy. Koszt straszny. Za pare miesiecy mi puknie 3 lata staran i mnie odesla do prywatnej, platnej kliniki. I tyle :(

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 15 marca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dupa :P Ja tu sie zale, bo mi hormony buzuja, a wpadlam sie zapisac na testowanie :P
    Prosze test na 10 kwietnia :)

    Paula. lubi tę wiadomość

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ