X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja piję czerwone wińsko niezależnie od dnia cyklu ;) oczywiście nie litrami ale lampka do obiadokolacji jest dla mnie przyjemnością, czasem okazjonalnie jakiegoś drineczka albo to bardzo rzadko, nie dajmy się zwariować!

    nie mówię, że mamy pić, palić i zarywać noce, może darujmy sobie jakieś wyjątkowe ekscesy czy zawodowe treningi ale żyjmy normalnie i cieszmy się tym życiem, bo zwariujemy

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Kochana, ale ja nie miałam nic zlego na mysli - byc moze mnie zle odebralas :) <3
    Ja sama tez daje w czambo i to grubo, ale jak już rozkreci mi się @. Tak to czasem po @ sobie machne pol piwa czy jedno, ale staram sie nie za bardzo, bo z moimi cyklami nigdy nie wiadomo czy bedzie trwal 30 dni czy moze 46 :) Na szczescie w przyszlym cyklu zrobie sobie to nieszczesne HSG i wtedy bedzie wiadomo czy jest sens brac CLO czy od razu na IUI no i jeszcze PCT przede mną.

    Broń Boże nic źle nie odebrałam ;) ale tak sobie myśle, że mogłam sobie wybrać inny dzień a nie akurat tuz przed owulka ;) tym bardziej, że faszerowałam męża witaminą C na rozrzedzenie nasienia (ma aglutynacje ++) i pokładam nadzieje w tym cyklu <3 :) Do lekarza idzie w środę - zapisałam go do urologa z wynikami badania nasienia. Nie wiem czy urolog to odpowiedni lekarz. Sama nie wiem czym rózni sie androlog od urologa - to to samo? Dzis dzień głupich pytań :D

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie mowie o upiciu sie do nieprzytomnosci, ale butelke wina czasami na imprezie potrafiłam wypic...jednak wino, zwłaszcze czerwone jest duzo mnie szkodliwe niz mocny alkohol czy piwo...

    kochana tak jak mowie nie dajmy sie zwariowac przez starania...luz i normalne zycie...a tak napewno sie uda:)

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    Broń Boże nic źle nie odebrałam ;) ale tak sobie myśle, że mogłam sobie wybrać inny dzień a nie akurat tuz przed owulka ;) tym bardziej, że faszerowałam męża witaminą C na rozrzedzenie nasienia (ma aglutynacje ++) i pokładam nadzieje w tym cyklu <3 :) Do lekarza idzie w środę - zapisałam go do urologa z wynikami badania nasienia. Nie wiem czy urolog to odpowiedni lekarz. Sama nie wiem czym rózni sie androlog od urologa - to to samo? Dzis dzień głupich pytań :D


    Kochana androlog to jest specjalista od meskiej nieplodnosci. A urolog to taki meski ginekolog. Moj tez lyka vitamine C1000, flegamine i Fertility Support For Men. My mamy 680mln na 4ml nasienia..wyniki bdb ponoc, ale niestety po 1 h uplynnienie mechaniczne - choc androlog powiedzial, ze moze nasienie sie inaczej zachowuje w moim sluzie. Kupilam tez Conceive +, ale wyrzucilam pieniadze w bloto i nie zuzylam wszystkiego, bo maz mowil, ze macza w szklance wody. My mamy po 4 h 10 % zywych ruchomych plemnikow, czyli 68 %. A moja gin jak widziala wyniki to od razu in vitro bo tylko 10 % i nie rozumiala ze jest 10% i 10 %..jestem zla tylko ze w tych ogolnych badaniach nasienia nie bylo morfologii..no masakra i to w klinice. Pewnie chcą kase zedrzec i kolejna 100ka. Bo kolezanki robią ogolne badania nasienia i morf mają juz w tym czesto.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jest w klinice, ja tez sie pytałam o morfologie to mi powiedzieli, ze im to nie jest potrzebne i tyle...

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    tak jest w klinice, ja tez sie pytałam o morfologie to mi powiedzieli, ze im to nie jest potrzebne i tyle...


    A nie wiesz moze dlaczego? Przeciez przy wyliczaniu tej ilosci ostatecznej plemnikow po 4h powinno sie chyba mnozyc przez odsetek prawidlowej morfologii? Czy to tak nie jest? Wlasnie chyba te wyniki dla mojej gin sie okazaly abstrakcja, bo ona nie jest specjalistą od nieplodnosci, tylko zwyklym ginem, ktora pracuje w klinice, ale ja chodze do niej pvt bo mam blizej. Od przyszlego cyklu przenosze sie juz calkiem do kliniki.

    A Ty Kaarolaa kiedy testujesz? Chyba jakos na dniach? :)

    Już widzę, w 32 dc. Trzymam mocno kciuki, oby w koncu bylo szczesliwie! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 11:11

  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś u lekarza usłyszałam, że morfologia nie jest tak ważna, ponieważ się bardzo zmienia, raz jest tak, a raz inaczej, najważniejszy jest ruch plemników.

    Daisy, kaarolaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jak robiliśmy badanie nasienia to mieliśmy już w tym morfologię też... a badania robiliśmy w przychodni urologicznej, z której dostałam wizytówkę od gina jak rozpoczynałam badania...

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, wywołujemy tu różne tematy więc zadam pytanie odnośnie śluzu - wg ovu jestem dziś w 4dpo, wg mnie w 5dpo,różnica niewielka, śluzu na zewnątrz właściwie nie ma więc zagrzebałam i się zdziwiłam - jest jakby... tłusty, ewidentnie mokry, wręcz wodnisty - taki rozwodniony tłusty krem... czy to jest ok? przecież teraz powinien rządzić progesteron, a nie estrogeny i śluz powinien być gęsty, kremowy, ewentualnie lepki...
    biorę duphaston więc progesteron powinien być ok ale może jedna tabletka to za mało...

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    A nie wiesz moze dlaczego? Przeciez przy wyliczaniu tej ilosci ostatecznej plemnikow po 4h powinno sie chyba mnozyc przez odsetek prawidlowej morfologii? Czy to tak nie jest? Wlasnie chyba te wyniki dla mojej gin sie okazaly abstrakcja, bo ona nie jest specjalistą od nieplodnosci, tylko zwyklym ginem, ktora pracuje w klinice, ale ja chodze do niej pvt bo mam blizej. Od przyszlego cyklu przenosze sie juz calkiem do kliniki.

    A Ty Kaarolaa kiedy testujesz? Chyba jakos na dniach? :)

    Już widzę, w 32 dc. Trzymam mocno kciuki, oby w koncu bylo szczesliwie! :)
    nie wiem dlaczego tak jest :/ nie mam pojecia...

    a mam taki długo cykl bo jest sztucznie wydłuzony...czekam jeszcze 2 dni...normalnie mam cykle 26 dni czasem 28...zobaczymy co z tego wyniknie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    dziewczyny, wywołujemy tu różne tematy więc zadam pytanie odnośnie śluzu - wg ovu jestem dziś w 4dpo, wg mnie w 5dpo,różnica niewielka, śluzu na zewnątrz właściwie nie ma więc zagrzebałam i się zdziwiłam - jest jakby... tłusty, ewidentnie mokry, wręcz wodnisty - taki rozwodniony tłusty krem... czy to jest ok? przecież teraz powinien rządzić progesteron, a nie estrogeny i śluz powinien być gęsty, kremowy, ewentualnie lepki...
    biorę duphaston więc progesteron powinien być ok ale może jedna tabletka to za mało...
    ja to sie na sluzie nie znam...zawsze mialam z nim problem, bo czy owulka czy po owulce to go było jak na lakarstwo...
    Tamka mozliwe, ze dopiero kilka dni po owu zacznie robic sie kremowy...

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie nie wiem, myślałam, że zrobimy jakąś burzę mózgów i coś z niej wyniknie konstruktywnego ;) dziwne jest tylko to, że dzień po samej owulce on był gęstszy, teraz się rozwodnił

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Mała Mi 1 Autorytet
    Postów: 501 524

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój maż miał fatalne wyniki badan nasienia. bardzo złe.. lekarz zlecił żeby był ANDROVIT. pil go 5 miesięcy i ma wyniki rewelacyjne.. wszystko ale to wszystko w najlepszych normach naparwde..

    Mała Mi
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za pocieszenie :-) Muszę być po prostu cierpliwa...A u mnie niby temperatura w górze,ale coś spada powolutku,więc powoli się nastawiam na maj :-)
    no ale wiosna w sercu,to i wiosna w brzuchu będzie :P

    Tamka, Wiola25, kaarolaa lubią tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś nie zauważam u siebie rozciągliwego śluzu tylko taki kremowy, rzadszy. W sobote było go tyle, że ... jak sie podtarłam po skorzystaniu z ubikacji i chciałam zobaczyć co tam na papierze, to nie wiem jak ja to zrobiłam, śluz wylądował na ścianie! haaa normalnie.. rzut śluzem :D było go tak dużo, że sie tam przykleił :D przepraszam jeżeli dla niktórych to głupie co pisze, ale biorę 1 cykl wiesiołek i śluzu mam super. To znaczy juz nie biore, bo była potencjalna owulka.

    Tamka, kaarolaa, Daisy, Brawurka84, Qrczak, Rybeńka, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka, zerknęłam do Ciebie na wykres i widzę, że w 5dpo też zaznaczyłaś sobie wodnisty śluz, moim zdaniem również jestem w 5dpo i też mam wodnisty śluz i to mnie mocno zastanawia
    zaraz sobie przeanalizuję inne wykresy, może to jakaś prawidłowość jest

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola, padłam ze śmiechu! konkurencji w rzucie śluzem jeszcze nie było ;)

    kaarolaa, Wiola25 lubią tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola rozbroiłas mnie tym wpisem :)

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, przeanalizowałam galerię - wiele dziewczyn na wykresach zaznacza w fazie lutealnej śluz wodnisty, i to zarówno na wykresach bez ciąży, jak i tych ciążowych, także albo to jest nasza ogólna nieumiejętność oceny śluzu albo to się po prostu zdarza

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola wygralas zawody :D

    Ja jestem dzis w 4 dpo niby, od 3 dni mam taki mega gesty sluz, na wierzchu moze nie zauwazam go tak mocno bo na co dzien nosze wkladki, ale przy badaniu szyjki widze, ze jest go pelno, gesto i sei rozciaga delikatnie, ale to pewnie ze wzgledu na to, ze jest go sporo i sie poprostu odlepia. Ja jakos tam nie wroze sobie zbyt wiele na to testowanie, wiec na miekko podchodze, bo slabo nam wypadl seks w tym cyklu. Mąż zaniemogl akurat w te dni kiedy chcialam codziennie lub chociaz co drugi dzien sie kochac :/
    Jeszcze co do tego sluzu, to ja jakos nie umiem go dobrze ocenic. Nigdy nie ma do wyboru takiego, jaki ja akurat mam :D Wiem tylko kiedy jest sucho i kiedy mokro i to wszystko :p

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ