X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 szkoda tego słuchać, naprawdę. Szkoda Twoich nerwów. Nie gadaj z tą "koleżanką".

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że koleżanka mało empatyczna... ale z drugiej strony nie wydaje się Wam, że jest to tzw złośliwość losu albo Prawo Murphy'ego? tzn, że jak czegoś bardzo pragniemy, myślimy o tym, poświęcamy każdą wolną chwilę i jest to wszechobecne - to nie wychodzi? a jak odpuszczamy to nagle bum - dostajemy to na tacy!

    ja tak miałam z... mężem ;) długo szukałam tej prawdziwej miłości, byłam na tym strasznie skoncentrowana, a przyszedł taki czas, że odpuściłam, poczułam się dobrze sama ze sobą, byłam spokojna i szczęśliwa, powiedziałam sobie - jest dobrze, tak jak jest - i nagle ni z gruszki ni z pietruszki pojawił się On ;)

    chociaż oczywiście - wyluzować się to można jak wiadomo, że nie ma żadnych medycznych problemów, bo choćbyśmy zaprzątnęły sobie głowę czymś innym, a w organizmie coś szwankuje, to nic z tego nie będzie..

    Krokodylica, Wiola25, Welonisia lubią tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czytałam w Sekrecie, że jak ktoś coś mocno chce to to dostaje.... jak to się ma do ciąży?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie moje drogie przedmowczynie,ja tez dochodze do takiego wniosku,ze im bardziej chcemy tym bardziej nie mamy,a taki wlasnie serwis jak ten wcale nie pomaga nam sie odstresowac i przestac myslec:( ja chyba zrezygnuje z niego,jak tylko dostane moje wyniki badan z ktorych bedzie wynikalo,ze jest wszytsko ok. wtedy to bedzie znak,ze mam blokade ale w glowie. takze poki co albo do nastepnego cyklu albo do zobaczenia na porodowce:*


    u5cvp2.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też czytałam tę książkę ;) no i właśnie? to jak to jest? mamy sobie te ciąże wyobrażać, wizualizować i kupować wyprawki bo przecież to OCZYWISTE, że ciąża będzie? czy olewać temat , zajmować się czymś innym i czekać na "niespodziankę" ?

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wlasnie moje drogie przedmowczynie,ja tez dochodze do takiego wniosku,ze im bardziej chcemy tym bardziej nie mamy,a taki wlasnie serwis jak ten wcale nie pomaga nam sie odstresowac i przestac myslec:( ja chyba zrezygnuje z niego,jak tylko dostane moje wyniki badan z ktorych bedzie wynikalo,ze jest wszytsko ok. wtedy to bedzie znak,ze mam blokade ale w glowie. takze poki co albo do nastepnego cyklu albo do zobaczenia na porodowce:*

    ja chyba "niestety" za bardzo polubiłam forumowiczki żeby się wypisać z tego "cyrku" ;)

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm,coś w tym może jest-ale ja nie myślę tylko o dziecku :-) tzn.studiuję,wychowuję synka i staram się mieć głowę zajętą tym i owym ;-) ale jest ciężko zawsze w 2 połowie cyklu ;-) Ja wiem,że są tu dziewczyny, które się starają o wiele dłużej niż ja,ale póki co mnie boli każdy nieudany cykl...Szczególnie,że drugie szczęście miałam już na wyciągnięcie ręki.
    ale trzeba żyć dalej :-)
    Dziękuję Wam,pocieszyłyście mnie :-) ledwo co Was znam i tylko przez neta,a macie w sobie o wiele więcej empatii niż osoba,którą znam od dawna...Na szczęście z własnej woli rzadko ją widzę,bo mnie denerwuje takie mądrzenie się.Staranie się o dziecko to delikatny temat i należy to uszanować,a nie tak niby wspierać tekstami,że za bardzo chcę albo coś tam

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a jak się czegoś mocno chce to się dostaje:to ja pierwszą i 2 ciążę dostałam w momencie gdy tego bardzo chciałam-a bardziej trafiliśmy w najbardziej płodny dzień i tyle.I średnio wierzę w takie coś,że jak ktoś odpuści to od razu bam i niespodzianka i dwie kreski.Czasami tak rzeczywiście jest,ale może to tylko przypadek i tyle.

    Tamka lubi tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i właśnie - to chyba tak jest - szczęśliwy zbieg okoliczności

    Brawurka84 lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorzej że tym osobom się tak łatwo doradza i mądruje...oni wszyscy wiedzą co jest źle, co trzeba zrobić żeby było dobrze...ja dla odmiany nie życzę nikomu przechodzić przez pobyt w szpitalu i utratę największego skarbu...a potem tylu starań jak np. Karolaa...naprawdę trzeba być silnym i zdeterminowanym żeby radzić sobie ze stresem i kolejnym miesiącem w obawach i niewiadomej co będzie...

    kto tego nie przeżył i przyszło mu od tak mieć dzieci ten nas nigdy nie zrozumie...a takim co się mądrują należy zwracać uwagę że gówno wiedzą i nie mają pojęcia co to znaczy wyczekiwać na 2 kreski

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia jaka jest recepta na zachodzenie w ciążę: trzeba trafić na dany moment po prostu :-) ja wierzę w biologiczno-chemiczne czynniki,czyli dana żywotność plemniczków,śluz,ph pochwy i różne takie :-) Niby stres podwyższa prolaktynę,a ona może hamować owulację itp.ale z tym się również nie zgodzę:w 2 ciążę trochę bałam się zajść i tak nagle się zdecydowaliśmy,i niemalże trzęsłam się w trakcie jak galareta,że może to nie jest dobry moment

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiem, w pierwszą ciążę zaszłam nawet nie wiem kiedy i o ma teraz 7 lat. A jak się chce i się człowiek stara, to jak głową w mur!

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brawurka,wlasnie dlatego zaszlas w 2 ciaze bo decyzja byla nagla,a ja im bardziej sie do tego przygotowywalam tym jest gorzej. nie moge serduszkowac w kazdy dzien,bo mojego meza wicznie nie ma,nie moge tez dlatego ze potem mam infekcje. moje kolezanki pozachodzily ot tak,bo stwierdzily "ze sobie zrobia bejbi" i pewnie to byl klucz do sukcesu. ja sie za bardzo spinam,temperatura,witaminki,brak wysilku fizycznego. takze bedzie mi ciezko odWas odejsc ale chyba nie mam wyjscia... mam nadzieje ze wyniki beda dobre bo jak nie to jeszcze tu Wam pomedze:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2014, 12:24


    u5cvp2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron za niski!!! biegiem na bete i do gina po coś bo inaczej zarodek się nie zagnieździ ja 7dpo miałam progesteron 20 !!!!
    Powodzenia!!!!

    Daisy lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam jakąś blokadę w głowie chyba,w podświadomości...I im bardziej się staram,tym coś nie wychodzi:w tym miesiącu już zrobiłam wszystko co mogłam i gucio..
    Teraz badanie męża,może nie zareaguje na tą wieść dziwacznie,bo te badania to już tak trochę wyższy level niż staranka na luzie..
    Ja u siebie podejrzewam,że pęcherzyk nie pęka albo pęka ciut za wcześnie,albo mam czasami cykle bezowulacyjne i tyle.
    Co by nie było prędzej czy później wyjdzie każdej z nas i trzeba w to mocno wierzyć :-)
    p.s ja myślę nad powrotem na siłownię,bo przez tarczycę znowu przytyłam :-( tzn.mam Hashimoto
    Dziewczyny do boju!

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Progesteron za niski!!! biegiem na bete i do gina po coś bo inaczej zarodek się nie zagnieździ ja 7dpo miałam progesteron 20 !!!!
    Powodzenia!!!!


    Kitty jaki suwaczek se machnęłaś czadowy! Ja też chcę! <3

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak wylecze pecherz to tez wracam do cwiczen i chrzanie te starania,co ma byc to bedzie


    u5cvp2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Kitty jaki suwaczek se machnęłaś czadowy! Ja też chcę! <3

    Zrobisz se poczekaj chwilunie jeszcze :)
    www.fajnamama.pl tam wybierasz jaki chcesz kopiujesz i wklejasz do podpisu :)

    Kate

    np55zzc.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie traćcie wiary! Ja jestem przykładem tego, że można zaciążyć "na siłę".
    Kiedy przekroczyłam magiczną granicę 12 miesięcy nie było mowy o staraniach na luzie. Pracowałam intensywnie, spotykałam się ze znajomymi i zajmowałam się zwierzakami, ale to przecież nie jest w stanie zabić myśli o dziecku!

    Lekarze, prochy, witaminy, obserwacje śluzu. W cyklu, w którym się udało miałam początkowo zakaz seksu (żeby dokładnie obserwować śluz!), ale wpadłam w depresję, że ucieka mi kolejny miesiąc i dostałam zezwolenie na seks. Więc jednak się staraliśmy. Nie stało się nic wyjątkowego tj. nadal wszystko było na przymus tj. "kochamy się dziś bo jest śluz płodny".

    Jakoś się udało. I uważam, że w tym wypadku moje nastawienie psychiczne niewiele miało tu do gadania. Po prostu w końcu znalazł się jakiś szybki plemniczor i akurat ph i inne sprawy były u mnie ok więc doszło do poczęcia.

    kittykate, Elfik, Daisy, Brawurka84, Rubi, Wiola25 lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja:i to jest bardzo dobre podejście :-) Ja też sobie wynajdę jakieś zajęcie siłowe,bo dobrze wpływa na odganianie czarnych myśli ;-) i chrzanię już to odliczanie do terminu @ w następnym cyklu :-)
    A ćwiczenia jeszcze wyjdą nam na plus co do samopoczucia i spadku wagi,ot co!w końcu wiosna i lato idą!

    olencja lubi tę wiadomość

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ