X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipcowe Wisienki 2016
Odpowiedz

Lipcowe Wisienki 2016

Oceń ten wątek:
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, nie wiedzialam o tym markerze. Myslalam ze to mozna wykryc tylko na laparo. A mozna to leczyc w inny sposób niz laparo?

    bobas2015 lubi tę wiadomość

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • bobas2015 Autorytet
    Postów: 1793 1443

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandri_1 wrote:
    U mnie z ta plodnoscia to jest tak ze owulka występuje i jest ok. Tylko nigdy nikt mnie nie poinformował o moim endometrium. Czy to widac na usg? Boje sie czy nie mam endometriozy. To ponoc nie daje objawów.
    Tak widać. I najlepiej żeby miało minimum około 8mm. Cuensze daje mniejsze szanse na zagnieżdżenie. Lekarz przed owu powinien powiedzieć Ci z którego jajnika będzie owulacji, potem sprawdzić czy pęcherzyk pękł i jakie jest endo... trochę latania ale tylko w ten sposób wiesz kiedy się starać. Ja mam pcos. Poprzednia ciąża zaskoczyła przy pierwszej potwierdzonej owu . Lekarka kazała współżyć codziennie. Efektem jest synek 8 miesięczny. Jestem ciekawa jak będzie teraz.

    k0kdpiqv0y1cvkk1.png
    zem3upjytbg3o3al.png
    Krzys 14.11.2015 38 tc 3540g 54 cm. Piotr 25.04.2017 38 tc 4380 g 59cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można z tego co pamiętam nie trzeba mieć skierowania na to ale kolsztuje kilka dziesiat zl. niektóre dziewczyny maja wyższy stopien endo jak ja a nie maja markera podwyższonego. najlepiej powiedzieć o swoich obawach ginowi on już będzie dziedzial jak sprawdzić czy jest endometrioza. niby pewnikiem jest laparoskopia ale tu się nie wypowiem bo ja jej nie mialam

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po czym sądzę? Chyba zaczynam sobie wmawiac ze jest ze mna cos nie tak....

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profilaktycznie juz stosuje sobie borowine jakbym miala niedrozne jajowody....

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla wrote:
    zdecydowaliśmy o slubie na początku maja a 12 września był slub. sukienke wubralam w miesiąc i ledwo na czas zdazyli uszyc :D
    U mnie było jeszcze lepiej. We wrześniu na jednej z imprez mąż stwierdził ,że kończy mi się ubezpieczenie wraz z końcem Września, więc oświadczył ze bierzemy ślub abym nie musiała latać po urzędach pracy (obawiał się że mogę zakochać się w jakimś tajemniczym brodaczu haha). Mąż chciał ślub jak najszybciej np w Październiku, ale nie było terminów w urzędzie, więc wzięliśmy pierwsza lepsza(wolną) datę -7 Grudzień. Rodzice dowiedzieli się o ślubie 1 Grudnia (wstępnie mieli się dowiedzieć w dniu ślubu, ale nie wyszło). Mąż kupił garnitur w dniu ślubu ja swoją suknie tydzień przed ;) także ostro :p

    Kjopa3 lubi tę wiadomość

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Snape'a to chcę tatuaż "Always". Podziwiam tą postać :)
    Malfoy możliwe że przez jego wewnętrzną walkę dobra ze złem
    Syriusz... no cóż sam aktor potwierdził jego boskość wyglądu (dla uwczesnej nastolatki gdy pierwszy raz czytałam Więźnia Azkananu... no cóż jarałam się xD)

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandri_1 wrote:
    Dzieki, nie wiedzialam o tym markerze. Myslalam ze to mozna wykryc tylko na laparo. A mozna to leczyc w inny sposób niz laparo?

    tego nie wyleczysz :( ja stosowałam lek vissane.. pol roku bylam w sztuczniej menopauzie nie @ nie było staran o ciaze - dramat psychiczny...ale jakos dalam rade.. lek jest bardzo kontrowersyjny bo wiele dziewczyn mowi ze endometrioza wrocila ze zdwojona sila i więcej szkodzi jak pomaga.

    Dieta-dieta jeszcze raz dieta. ja torbieli endometrialnej pozbyłam się dieta-odstawienie glutenu, cukru, ograniczenie nabialu do minimum i miesa najlepiej tez (zostaje indyk dobrej jakości i ryby).

    a tymczasowym lekiem na endometrioze jest ciaza. ona wycisza chorobę. dlatego lekarz powiedział mi wprost jak chce więcej jak jedno dziecko to im szybciej zaczne starania o drugie tym lepiej. żeby choroba się nie rozwinela

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borowina najprawdopodobniej przyspieszyla mi owulke, bo od ostawienia pigulek rok temu mialam cykle 33, 34dniowe. A ten byl 30dniowy.

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    A co do Snape'a to chcę tatuaż "Always". Podziwiam tą postać :)
    Malfoy możliwe że przez jego wewnętrzną walkę dobra ze złem
    Syriusz... no cóż sam aktor potwierdził jego boskość wyglądu (dla uwczesnej nastolatki gdy pierwszy raz czytałam Więźnia Azkananu... no cóż jarałam się xD)
    Oj ja też się jarałam. Syriusz w końcu to był taki niegrzeczny chłopiec <3 Uwielbiam jego a Gary Oldman dokonał niesamowitego, świetna kreacja!



    Jajniku odpuść :O

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna Owulka?

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandri - Calineczka :) Suknia w dechę :)

    Też lubię czytać i może wyda się to dziwne ale jak mam jakiś zakręt życiowy to zawsze sięgam po uwaga....Anię z Zielonego Wzgórza ;) Nie wiem dlaczego... Dzięki Bogu nie czytałam od lat.;)
    Uwielbiam Dostojewskiego,Marqueza, tematykę II wś. romanse tylko jeśli dzieją się w otoczce ostatniej pozycji czyli II wś.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandri_1 wrote:
    Borowina najprawdopodobniej przyspieszyla mi owulke, bo od ostawienia pigulek rok temu mialam cykle 33, 34dniowe. A ten byl 30dniowy.

    Cóż to za borowina i co ona daje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    Susanna Owulka?
    12 dzien fl....po owulce a ćmi jak na owulkę :O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobas2015 wrote:
    Hej mogę dopisać się na 22 lipca? Jestem mamą 8 miesięcznego Krzysia. Od tego cyklu walczę o drugą dzidzie. Dziś byłam u lekarki i wiem ze pęcherzyk pękł, endometrium piękne 1.3cm. Czekać zostalo

    Bobas witaj :) Już Cie dopisałam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po 6 latach mieszkania razem zdecydowaliśmy się na ślub.Decyzję podjęliśmy w październiku,w marcu się hajtnęliśmy.Mała imprezka,nieco ponad 20 osób,od 15 do 2 w nocy.Tańce były niezaplanowane,do muzyki z płyt :D
    Ślub zmienił sporo rzeczy na lepsze-potwierdzam.
    Jestem z rocznika 90 i też dzięki laparo okazało się,że mam endometriozę. Sandi ja się endo nie spodziewałam,tzn na jakimś etapie starań wyszukiwałam u siebie różne choroby,to i endo się przemknęła,ale była ostatnia na liście...
    Z objawów,których nikt z tą chorobą nie kojarzył:
    -ból podczas oddawania moczu przed @ (ogniska były blisko pęcherza)
    -ból krzyża,miednicy i ud przed i w trakcie @
    -obfite @,czasami tampon super+ przeciekał po 2 godz,unormowało się po Clo,musiało mi endometrium wyżreć
    Harrego też kocham haha,widzę,że sporo tu moli książkowych :D Ale jakos trzeba szukać zapomnienia od starań.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmurkowa wrote:
    Sandri - Calineczka :) Suknia w dechę :)

    Też lubię czytać i może wyda się to dziwne ale jak mam jakiś zakręt życiowy to zawsze sięgam po uwaga....Anię z Zielonego Wzgórza ;) Nie wiem dlaczego... Dzięki Bogu nie czytałam od lat.;)
    Uwielbiam Dostojewskiego,Marqueza, tematykę II wś. romanse tylko jeśli dzieją się w otoczce ostatniej pozycji czyli II wś.
    oooo :P To polecam "Jeźdźca miedzianego" Romans z II WŚ w tle......grube tomiszcze ale wartoooo piękna historia

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a3dqi1.jpg

    O takie tatoo mi się marzy ;)
    Z IIwś to uwielbiam filmy... wyję jak bóbr ale oglądam

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe boję się was :O Harry Potter?? ;) hehehe fascynacja minęła mi 10 lat temu ;) a gdzie Grey, Cross ????
    <żart oczywiście>

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    12 dzien fl....po owulce a ćmi jak na owulkę :O
    Tak miałam w poprzednim cyklu aż do wczoraj... prawie miesiąc mnie ciągło :/ ale nie wiem dlaczego :(

    17.11.17-poronienie całkowite
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ