X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 16 lipca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was?

    Jak dziewczyny z negatywami/@ sie trzymacie?

    Ja sobie dziś zakupiłam zajefajne wakacje zagraniczne na wrzesień

    Niby są do tego czasu 2 cykle ale trzeba żyć normalnie jak mi tu wszystkie mówicie.

    Idealnie jakby na wakacjach wyszło bo 2 tyg na chillu w pięknych miejscach to dobre warunki 😄

    W razie czego wzięłam ubezpieczenie odwołania tego, czego bezpłatnie nie można odwołać do wrześniowej daty @

    Także cieszę się na wakacje i to bardzo 😊😊😊

    DreamBee, Anulek84 lubią tę wiadomość

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • ellevv Autorytet
    Postów: 989 924

    Wysłany: 16 lipca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też tydzień temu wykupiłam wakacje, został mi jeszcze parking na lotnisku do zamówienia i zapłacenia 😋

    A czemu miałabyś ewentualnie odwołać? Zawsze możesz w ciąży lecieć 😉

    PCOS, hiperinsulinizm?, nadwaga, depresja, pod kontrolą onkologa

    🔹️badanie progesteronu za tydzień
    🔹️do oddania krew w 3dc : SHGB, testosteron, estradiol, FSH, LH, TSH
    🔹️wizyta w listopadzie u ginekologa

    🔹️ starania od 02.2024

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙

    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤
    🔸️ 20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    🔸️ 13.11.2019 - beta 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    🔸️ 04.2018 - nowotwór 🦀
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 16 lipca, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    No to wychodzi na to, że jestem ewenementem. Zaczęłam odliczać moją ciążę od 2.5 tygodnia, w 3t4d miałam zagnieżdżanie bo poleciała mi jedna łezka krwi.

    Test był bardzo blady ale z każdym dniem coraz mocniejszy aż przed 4 tygodniem wyszly mi dwie grube krechy na najtańszym teście ze sklepu.

    Wcześniej clearblue 10mlu
    Ale nie możesz wyłapać bety, a więc i mieć pozytywnego testu, przed zagnieżdżeniem. Ona się wcześniej nie wytwarza. To nie jest możliwe. Może miałaś po prostu owulację wcześniej, niż liczysz, albo nie było to plamienie implantacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 20:17

    Lexia, Katsue, Darrika, Anulek84 lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 16 lipca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Co tam u Was?

    Jak dziewczyny z negatywami/@ sie trzymacie?

    Ja sobie dziś zakupiłam zajefajne wakacje zagraniczne na wrzesień

    Niby są do tego czasu 2 cykle ale trzeba żyć normalnie jak mi tu wszystkie mówicie.

    Idealnie jakby na wakacjach wyszło bo 2 tyg na chillu w pięknych miejscach to dobre warunki 😄

    W razie czego wzięłam ubezpieczenie odwołania tego, czego bezpłatnie nie można odwołać do wrześniowej daty @

    Także cieszę się na wakacje i to bardzo 😊😊😊
    Super, dokąd się wybieracie? :)

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 16 lipca, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Ale nie możesz wyłapać bety, a więc i mieć pozytywnego testu, przed zagnieżdżeniem. Ona się wcześniej nie wytwarza. To nie jest możliwe. Może miałaś po prostu owulację wcześniej, niż liczysz, albo nie było to plamienie implantacyjne.


    Ok. Wstawię zdjęcia bo znalazłam, okres 22.06.23, owulacja 07.07 a 10.07 wyszedł test

  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 16 lipca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ibb.co/D9xjnJY To jest moja aplikacja.

    https://ibb.co/4sGjxPP Dwa testy zrobione 10.07.23 po godzinie 18!

    https://ibb.co/RbfYJRP Ten jest dzień później 11.07

    https://ibb.co/3M62z7w Ten 12.07

    https://ibb.co/fHWjHm9 A to aplikacja 4 dni po owulacji, zaznaczyłam test pozytywny dopiero jak zobaczyłam mocną kreskę.






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 20:57

  • Anti Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 16 lipca, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, śledzę forum od jakiegoś czasu i postanowiłam w końcu się przełamać i do Was dołączyć :) jeśli mogę prosić to również wpiszcie mnie jako oszczekującą na testowanie.

    Ogólnie moja historia wygląda tak, że staramy się z mężem o dziecko od czerwca 2023 - niestety bezskutecznie :( Od marca 2024 jestem pod obserwacją ginekologa (średnio raz na tydzień mam wizytę na którym wykonywane jest USG + czasami badania hormonalne). Taktyka jest taka, że po owulacji zaczynam brać Duphaston 2x dziennie do momentu wystąpienia okresu.. tyle że cykl miesiączkowy strasznie mi po tych tabsach wariuje.. najpierw z 31-dniowego cyklu robi się 40- dniowy, a potem po dwóch tygodniach przychodzi kolejna miesiączka. Ponadto, lekarz wskazuje konkretne dni w które mamy współżyć (zakaz od 1 dnia miesiączki do momentu dni płodnych).

    Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia ? Nie wiem czy to normalne i powoli zaczynam rozważać zmianę lekarza :/

    Jeśli chodzi o wyniki to u mnie wszystkie wyniki hormonalne są wzorowe, nie mam PCOS, endometrium w normie, tarczyca również. Mąż miał wykonywany seminogram i posiew i również wyniki są super, ale mimo to w dalszym ciągu nie ma upragnionych II kresek na teście :(.

    Powiedzcie mi kochane jak wy sobie radzicie z tym rozczarowaniem ? :( Ja co chwilę słyszę, że obok mnie ktoś doczekał się dziecka albo oczekuje na dzieciątko a my w dalszym ciągu nic :( powoli mnie to przytłacza.

  • Nineq Autorytet
    Postów: 306 375

    Wysłany: 16 lipca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Co tam u Was?

    Jak dziewczyny z negatywami/@ sie trzymacie?

    Ja sobie dziś zakupiłam zajefajne wakacje zagraniczne na wrzesień

    Niby są do tego czasu 2 cykle ale trzeba żyć normalnie jak mi tu wszystkie mówicie.

    Idealnie jakby na wakacjach wyszło bo 2 tyg na chillu w pięknych miejscach to dobre warunki 😄

    W razie czego wzięłam ubezpieczenie odwołania tego, czego bezpłatnie nie można odwołać do wrześniowej daty @

    Także cieszę się na wakacje i to bardzo 😊😊😊
    Drinkuję na urlopie w innym mieście 😆trzymam się jak nigdy od poronienia. Nie ma testów owu, nie ma mierzenia temperatury, tydzień urlopu = tydzień gdzie ma być owu. Co ma być to będzie, odechciało mi się martwić wiecznie.
    Moje wakacje? Od maja zarezerwowane na początek października. Będzie ciąża? Super, polecę w ciąży. Nie chcę się ograniczać. Ograniczałam się do stycznia, bo w lutym wakacje na drugim końcu świata. I na koniec lutego ciąża 😅
    Także serio, nie polecam ograniczania się z urlopem, bo ciąża 🤭😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 21:03

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 16 lipca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    No ja też tydzień temu wykupiłam wakacje, został mi jeszcze parking na lotnisku do zamówienia i zapłacenia 😋

    A czemu miałabyś ewentualnie odwołać? Zawsze możesz w ciąży lecieć 😉

    Trombofilia i historia z poronieniem więc wątpię że lekarz by chciał żebym latała

    Ale kto wie, jakby wyszło niedługo I lekarz byłby happy to zastanowimy się:)

    Po prostu nie chciałam się denerwować czy odwołam,czy nie odwołam, czy stracę kilka tysięcy bla bla

    Wiadomo bywa różnie ale wolę wydać 2,3 stówki na ubezpieczenie i mieć wyrąbane

    Równie dobrze można się przeziębić to też człowiek ubezpieczony

    Uda się? Super, polecimy za rok!

    Nie uda się? No trudno, będą super wakacje (a wakacje też sprzyjają relaksowi)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 21:16

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 16 lipca, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Drinkuję na urlopie w innym mieście 😆trzymam się jak nigdy od poronienia. Nie ma testów owu, nie ma mierzenia temperatury, tydzień urlopu = tydzień gdzie ma być owu. Co ma być to będzie, odechciało mi się martwić wiecznie.
    Moje wakacje? Od maja zarezerwowane na początek października. Będzie ciąża? Super, polecę w ciąży. Nie chcę się ograniczać. Ograniczałam się do stycznia, bo w lutym wakacje na drugim końcu świata. I na koniec lutego ciąża 😅
    Także serio, nie polecam ograniczania się z urlopem, bo ciąża 🤭😁

    Też z tego założenia wyszłam, tyle że z racji jakiejś tam możliwości że się uda (za nami dopiero 1 cykl staran) to wzięłam ubezpieczenie. Mam zamiar po prostu słuchać lekarzy w razie czego:)

    W ogóle jestem pełna podziwu że się trzymasz, mi to długo zajęło, dopiero niedawno jakoś odpuściłam może bo też wróciliśmy do staran

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 21:17

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 16 lipca, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Super, dokąd się wybieracie? :)

    Grecja, co roku jeździmy w parę miejsc na świecie, w tym w sumie byliśmy tylko (albo az bo też było super) w Polsce, ale Greckie wyspy to jest to co kocham, tym razem Kreta, byliśmy tam kilka lat temu i jeszcze wcześniej, uwielbiam te wyspę i mam zamiar odwiedzić ulubione miejsca. Zabookowalam naprawdę wypasione hotele i nie mogę się doczekać.

    Zbuntowana, Katsue, Monk@ lubią tę wiadomość

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • NinaB Ekspertka
    Postów: 139 281

    Wysłany: 16 lipca, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti wrote:
    Hej dziewczyny, śledzę forum od jakiegoś czasu i postanowiłam w końcu się przełamać i do Was dołączyć :) jeśli mogę prosić to również wpiszcie mnie jako oszczekującą na testowanie.

    Ogólnie moja historia wygląda tak, że staramy się z mężem o dziecko od czerwca 2023 - niestety bezskutecznie :( Od marca 2024 jestem pod obserwacją ginekologa (średnio raz na tydzień mam wizytę na którym wykonywane jest USG + czasami badania hormonalne). Taktyka jest taka, że po owulacji zaczynam brać Duphaston 2x dziennie do momentu wystąpienia okresu.. tyle że cykl miesiączkowy strasznie mi po tych tabsach wariuje.. najpierw z 31-dniowego cyklu robi się 40- dniowy, a potem po dwóch tygodniach przychodzi kolejna miesiączka. Ponadto, lekarz wskazuje konkretne dni w które mamy współżyć (zakaz od 1 dnia miesiączki do momentu dni płodnych).

    Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia ? Nie wiem czy to normalne i powoli zaczynam rozważać zmianę lekarza :/

    Jeśli chodzi o wyniki to u mnie wszystkie wyniki hormonalne są wzorowe, nie mam PCOS, endometrium w normie, tarczyca również. Mąż miał wykonywany seminogram i posiew i również wyniki są super, ale mimo to w dalszym ciągu nie ma upragnionych II kresek na teście :(.

    Powiedzcie mi kochane jak wy sobie radzicie z tym rozczarowaniem ? :( Ja co chwilę słyszę, że obok mnie ktoś doczekał się dziecka albo oczekuje na dzieciątko a my w dalszym ciągu nic :( powoli mnie to przytłacza.
    Jak dla mnie nie brzmi to niestety dobrze. Poszłabym do innego lekarza nawet żeby zebrać drugą opinię.

    Britta lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze od 09/2023
    👩🏻 30
    PCOS, cykle długie 33-36, ale owulacyjne
    testosteron ⬆️
    PAI hetero, MTHRF hetero
    histeroskopia (polip trzonu macicy) 10/2024

    🧔🏻‍♂️ 35
    Badania nasienia 🆗
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 16 lipca, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    Jak dla mnie nie brzmi to niestety dobrze. Poszłabym do innego lekarza nawet żeby zebrać drugą opinię.

    Dokładnie. Jeżeli nie masz regularnych miesiączek i sztucznie je wywołujesz duphaston to brzmi to źle, chyba też nie powinno się go ciągle brać

    Ja kiedyś potrzebowałam nie mieć @ w konkretne dni i dali mi duphaston ale po poczytaniu opinii zrezygnowałam z tego

    Może warto iść do kogoś kto holistycznie zajmuje się hormonami?

    Bol podczas okresu, nie regurally cykle, cykle ponad 35 dni to nie jest normalne

    Do tego czemu on nie zaleca współżycia poza dniami płodnymi?

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 16 lipca, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonQ, jak to jest możliwe mieć owulację wcześniej skoro każdy cykl trwa 28 dni?

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 16 lipca, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    https://ibb.co/D9xjnJY To jest moja aplikacja.

    https://ibb.co/4sGjxPP Dwa testy zrobione 10.07.23 po godzinie 18!

    https://ibb.co/RbfYJRP Ten jest dzień później 11.07

    https://ibb.co/3M62z7w Ten 12.07

    https://ibb.co/fHWjHm9 A to aplikacja 4 dni po owulacji, zaznaczyłam test pozytywny dopiero jak zobaczyłam mocną kreskę.
    Sorry ale absolutnie nie jest to możliwe że 4 dni po owulacji masz mocna kreskę, skoro wtedy zarodek pływał sobie radośnie w jajowodach i twój organizm nie miał najmniejszego pojęcia że jesteś w ciąży. Prawdopodobnie rozjechała ci się data owulacji, ta wystąpiła duuuuzl szybciej.

    Speranza :), Namisa, Katsue, Paula6432, Darrika, Anulek84, Monk@ lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 16 lipca, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    MonQ, jak to jest możliwe mieć owulację wcześniej skoro każdy cykl trwa 28 dni?
    Normalnie. Czy miałaś monitoring owulacji albo chociaż jakkolwiek obserwowalas swój cykl pod kątem temperatury?

    Monk@ lubi tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Anti Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 16 lipca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Dokładnie. Jeżeli nie masz regularnych miesiączek i sztucznie je wywołujesz duphaston to brzmi to źle, chyba też nie powinno się go ciągle brać

    Ja kiedyś potrzebowałam nie mieć @ w konkretne dni i dali mi duphaston ale po poczytaniu opinii zrezygnowałam z tego

    Może warto iść do kogoś kto holistycznie zajmuje się hormonami?

    Bol podczas okresu, nie regurally cykle, cykle ponad 35 dni to nie jest normalne

    Do tego czemu on nie zaleca współżycia poza dniami płodnymi?


    Miesiączki zawsze miałam jak w zegarku, po duphastonie zaczynają wariować xd ale badania hormonalne za każdym razem są w normie. Jutro się umówię do Pani dr która zajmuje się strikte problemami z płodnością bo coraz bardziej czuję, że wywalam kasę w błoto i też mnie szokuje to że nie wolno nam współżyć w pierwszej połowie cyklu..

  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 16 lipca, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti wrote:
    Miesiączki zawsze miałam jak w zegarku, po duphastonie zaczynają wariować xd ale badania hormonalne za każdym razem są w normie. Jutro się umówię do Pani dr która zajmuje się strikte problemami z płodnością bo coraz bardziej czuję, że wywalam kasę w błoto i też mnie szokuje to że nie wolno nam współżyć w pierwszej połowie cyklu..

    Po co w ogóle w takim razie duphaston? :o

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Anti Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 16 lipca, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Po co w ogóle w takim razie duphaston? :o

    Lekarz twierdzi, że w przypadku gdyby okazało się, że jestem w ciąży (jeszcze o tym nie wiedząc) to nie powinnam poronić podczas jego brania... Xd to moje pierwsze doświadczenie z ginekologiem (który koleżance pomógł zajść w ciążę po 3 latach starań) ale coraz bardziej zaczynam wątpić w to co robi i zastanawiam się czy u Was któryś lekarz miał podobną taktykę xd

  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 16 lipca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Normalnie. Czy miałaś monitoring owulacji albo chociaż jakkolwiek obserwowalas swój cykl pod kątem temperatury?


    Nie badam temperatury, nie robiłam monitoringu owulacji.

    Wiem kiedy jest owulacja bo ja zwyczajnie czuję, w tamtym miesiącu miałam monitoring i 13dc miałam owulację.

    Nie możliwe a jednak, na zdjęciach jest zaznaczone kiedy był stosunek.

    Nie mam po co kłamać ani wypisywać głupot, u mnie wyglądało to tak. U mojej przyjaciółki wyglądało podobnie. Może być że owulacja była wcześniej chociaż ból brzuch czułam dopiero 14dc.

‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ