X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • ellevv Autorytet
    Postów: 989 924

    Wysłany: 16 lipca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti a nie chcesz pokazać nam swoich wyników jak i wyników twojego ? Któraś z dziewczyn rzuci na nie okiem i może ona wyłapie że jednak coś jest nie tak.

    Ale kurcze, piznełabym takim ginekologiem który zakazuję się kochać kiedy mnie najdzie ochota.. ja rozumiem wszystko ale powinniśmy też mieć przyjemność a nie jak króliczki 😤 i tylko w dane dni!

    Choć zgadzam się, przydałby się inny ginekolog nawet tylko dla opini

    PCOS, hiperinsulinizm?, nadwaga, depresja, pod kontrolą onkologa

    🔹️badanie progesteronu za tydzień
    🔹️do oddania krew w 3dc : SHGB, testosteron, estradiol, FSH, LH, TSH
    🔹️wizyta w listopadzie u ginekologa

    🔹️ starania od 02.2024

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙

    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤
    🔸️ 20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    🔸️ 13.11.2019 - beta 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    🔸️ 04.2018 - nowotwór 🦀
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 16 lipca, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    https://ibb.co/D9xjnJY To jest moja aplikacja.

    https://ibb.co/4sGjxPP Dwa testy zrobione 10.07.23 po godzinie 18!

    https://ibb.co/RbfYJRP Ten jest dzień później 11.07

    https://ibb.co/3M62z7w Ten 12.07

    https://ibb.co/fHWjHm9 A to aplikacja 4 dni po owulacji, zaznaczyłam test pozytywny dopiero jak zobaczyłam mocną kreskę.

    Nie ma pozytywnego testu (czyli ciazy) bez zagnieżdżenia - z tym się nie da dyskutować, bo to są fakty. Hormon hcg wykrywany w moczu wydziela zagniezdzony w macicy trofoblast.
    Najbardziej prawdopodobny scenariusz u ciebie to bardzo szybka owulacja w związku z czym w dniu robienia testu byłaś przynajmniej te 9-10dpo. Aplikacja nie wie kiedy masz owulacje więc nie można na niej polegać - szacuje ją w oparciu o statystykę i zwykle się myli. To kobieta wyznacza owulacje przy pomocy różnych narzędzi, obserwacji, metody objawowo-termicznej, monitoringu - i zeby ją wyznaczyć trzeba naprawdę twardych zasad sie trzymac, sam bol jajnika nam jej nie gwarantuje. Z kolei ta krew która pojawiła się już po pozytywnym teście wcale nie musiała być zwiazana z zagnieżdżeniem - jest wiele potencjalnych powodów krwawienia we wczesnej ciąży.
    A co do wczesniejszego pytania o sluz to u każdej kobiety będzie to wyglądać inaczej, każda z nas ma trochę inny schemat wydzielania się śluzu szyjkowego. Nie pozostaje nic innego jak obserwować swój, zapisywac i do jakichś wniosków dojść dopiero po kilku cyklach. Zasady ogólne są takie ze w płodnym oknie (kilka dni przed owu i w dzień owu) ten sluz jest wodnisty, mokry, rozciągliwy i przezroczysty. Wrazenie mokrości o którym piszesz jest raczej kojarzone wlasnie z tym że owulacja dopiero przed nami. Z kolei po owulacji (bez rozróżnienia na to czy doszło do zapłodnienia) sluz gęstnieje, mętnieje, przypomina trochę balsam do ciała 😅 Jego też może być dużo i może dawać uczucie mokrości, ale juz troche innej jednak, takiej tresciwszej 😁 Najlepiej do obserwacji zrozumieć funkcje sluzu - w mokrym i śliskim łatwo się poruszać plemnikom, gesty i ciezki blokuje wejście 😉 U mnie w ciążowym cyklu faktycznie było tego śluzu więcej niż w nieciazowym, ale to było już jakieś 10-11 dpo, tuż przed pozytywnym testem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 22:29

    siesiepy, Katsue, ellevv, Lexia, Speranza :), Darrika, Monk@ lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 16 lipca, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    Nie badam temperatury, nie robiłam monitoringu owulacji.

    Wiem kiedy jest owulacja bo ja zwyczajnie czuję, w tamtym miesiącu miałam monitoring i 13dc miałam owulację.

    Nie możliwe a jednak, na zdjęciach jest zaznaczone kiedy był stosunek.

    Nie mam po co kłamać ani wypisywać głupot, u mnie wyglądało to tak. U mojej przyjaciółki wyglądało podobnie. Może być że owulacja była wcześniej chociaż ból brzuch czułam dopiero 14dc.
    Nie twierdzę że kłamiesz, tylko twierdzę że to jest niemożliwe, a czemu - to już idealnie wyjaśniła Namisa. ;)
    To co możesz uważać może się różnić sporo od rzeczywistości i tak na 1000% jest. 🤷🏻

    Namisa, Speranza :), Monk@ lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1433 1450

    Wysłany: 16 lipca, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Melduję 🐒 😩
    Zaczynam 10 CS.
    Widzę, że lipiec nas nie rozpieszcza 😞
    Trzymam mocno kciuki za pozostałe testujące.
    Trzymajcie się ciepło 😘

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 12cs o 3 maleństwo <3
  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 16 lipca, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Nie ma pozytywnego testu (czyli ciazy) bez zagnieżdżenia - z tym się nie da dyskutować, bo to są fakty. Hormon hcg wykrywany w moczu wydziela zagniezdzony w macicy trofoblast.
    Najbardziej prawdopodobny scenariusz u ciebie to bardzo szybka owulacja w związku z czym w dniu robienia testu byłaś przynajmniej te 9-10dpo. Aplikacja nie wie kiedy masz owulacje więc nie można na niej polegać - szacuje ją w oparciu o statystykę i zwykle się myli. To kobieta wyznacza owulacje przy pomocy różnych narzędzi, obserwacji, metody objawowo-termicznej, monitoringu - i zeby ją wyznaczyć trzeba naprawdę twardych zasad sie trzymac, sam bol jajnika nam jej nie gwarantuje. Z kolei ta krew która pojawiła się już po pozytywnym teście wcale nie musiała być zwiazana z zagnieżdżeniem - jest wiele potencjalnych powodów krwawienia we wczesnej ciąży.
    A co do wczesniejszego pytania o sluz to u każdej kobiety będzie to wyglądać inaczej, każda z nas ma trochę inny schemat wydzielania się śluzu szyjkowego. Nie pozostaje nic innego jak obserwować swój, zapisywac i do jakichś wniosków dojść dopiero po kilku cyklach. Zasady ogólne są takie ze w płodnym oknie (kilka dni przed owu i w dzień owu) ten sluz jest wodnisty, mokry, rozciągliwy i przezroczysty. Wrazenie mokrości o którym piszesz jest raczej kojarzone wlasnie z tym że owulacja dopiero przed nami. Z kolei po owulacji (bez rozróżnienia na to czy doszło do zapłodnienia) sluz gęstnieje, mętnieje, przypomina trochę balsam do ciała 😅 Jego też może być dużo i może dawać uczucie mokrości, ale juz troche innej jednak, takiej tresciwszej 😁 Najlepiej do obserwacji zrozumieć funkcje sluzu - w mokrym i śliskim łatwo się poruszać plemnikom, gesty i ciezki blokuje wejście 😉 U mnie w ciążowym cyklu faktycznie było tego śluzu więcej niż w nieciazowym, ale to było już jakieś 10-11 dpo, tuż przed pozytywnym testem.

    Było dosłownie dwie kropki krwi na wkładce, w późniejszej ciąży też plamiłam i to było zagnieżdżenie. W pierwszej ciąży krawilam ok 8tc przez pękniecie krwiaka, którego wcześniej nie było więc krew nie mogła z niego być.

    Więc jak wytłumaczyć że dużo śluzu wodnistego mam przez cały prawie cykl oprócz dni płodnych gdzie ciągnie się na papierze?

    Nie mierzę temperatury bo wstaję o 4 codziennie, położna powiedziała, że jest to zła godzina na badanie. Śluz obserwuje dzień dnia, palcami, na wkładce i na majtkach jak nie ma wkładki. Naprawdę czasami mam wrażenie że się zsikalam. Jeżeli wodnisty śluz oznacza owulację lub dni przed lub po to nie rozumiem czemu ja mam ten wodnisty śluz przez prawie cały cykl, lekarz też nie znalazł problemu w moim organizmie. A badań miałam od cholery.

  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 16 lipca, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położna, bo tu gdzie mieszkam wszystko omawia się z położna a nie lekarzem, położna prowadzi ciążę, robi badania i odbiera poród. Lekarza widzi się tylko wtedy kiedy trzeba aplikować o zwolnienie z pracy. Bo tu gdzie mieszkam pracuje się do 8 miesiąca (chore). Nawet po moich 3 stratach mam pracować fizycznie przez 9-10 godzin i dla nich jest to zupełnie normalne.

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 16 lipca, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    Było dosłownie dwie kropki krwi na wkładce, w późniejszej ciąży też plamiłam i to było zagnieżdżenie. W pierwszej ciąży krawilam ok 8tc przez pękniecie krwiaka, którego wcześniej nie było więc krew nie mogła z niego być.

    Więc jak wytłumaczyć że dużo śluzu wodnistego mam przez cały prawie cykl oprócz dni płodnych gdzie ciągnie się na papierze?

    Nie mierzę temperatury bo wstaję o 4 codziennie, położna powiedziała, że jest to zła godzina na badanie. Śluz obserwuje dzień dnia, palcami, na wkładce i na majtkach jak nie ma wkładki. Naprawdę czasami mam wrażenie że się zsikalam. Jeżeli wodnisty śluz oznacza owulację lub dni przed lub po to nie rozumiem czemu ja mam ten wodnisty śluz przez prawie cały cykl, lekarz też nie znalazł problemu w moim organizmie. A badań miałam od cholery.

    Moja droga, nijak. Po prostu. Mówię szczerze.
    Przez dwa lata przerobiłam wszystkie możliwe konsystencje śluzu po owulacji i ogólnie w trakcie cyklu. Zaszłam w ciążę w cyklu, w którym śluz miałam wodnisty, był w ilości trochę "na słowo honoru", a potem był po prostu kremowy. Standard standardów.

    Nie ma co porównywać różnych ciąży, nawet swoich. Każda będzie inna.

    Miałam taki cykl że śluz rozciągliwy utrzymywał mi się do dnia miesiączki. ;) Nic z niego nie wyszło.

    Miałam dwa cykle z "plamieniem implantacyjnym" (słynne nitki krwi w sluzie), które zakończyły się okresem i białymi testami za każdym razem, kiedy je wykonywałam. Mimo tego, że byłam świecie przekonana, że przecież muszę być w ciąży. No jak widać wcale nie musiałam. :)

    BillieJean, Lexia, Namisa, Paula6432, Monk@ lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 16 lipca, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilgiana wrote:
    Hej, dziewczyny ;)
    U mnie po owulce okres się nie pojawił (potwierdzona monitoringiem, świeżo po cb). Jak zawsze brałam też duphaston, odstawiłam w 25 dniu i cisza.. a zawsze był 28
    Poszłam do lekarza, lekarz kazał zrobić betę i wczoraj równo 200, jutro mam powtórzyć i w piątek lekarz. Ale mam dziwnie złe przeczucia.. :(
    I to też jakaś ciąża cud, bo plemniki musiały przeczekać z 3 dni, bo się nie staraliśmy, bo wylądowałam w szpitalu.

    Emilgiana!!! Trzymam mocno kciuki!!! Przepraszam, że Wam wbijam na wątek tak xd ale myślałam o Tobie dzisiaj co u Ciebie !! Bądź dobrej myśli ❤️ też lecę jutro na betę, musi być dobrze Kochana !

    Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny, trzymam kciuki za testujące i gratuluję Wszystkim, które ujrzały dwie kreski w tym cyklu 🙋‍♀️🤞❤️

    pp2018, Paula6432, Monk@ lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1277 2675

    Wysłany: 17 lipca, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    Było dosłownie dwie kropki krwi na wkładce, w późniejszej ciąży też plamiłam i to było zagnieżdżenie. W pierwszej ciąży krawilam ok 8tc przez pękniecie krwiaka, którego wcześniej nie było więc krew nie mogła z niego być.

    Więc jak wytłumaczyć że dużo śluzu wodnistego mam przez cały prawie cykl oprócz dni płodnych gdzie ciągnie się na papierze?

    Nie mierzę temperatury bo wstaję o 4 codziennie, położna powiedziała, że jest to zła godzina na badanie. Śluz obserwuje dzień dnia, palcami, na wkładce i na majtkach jak nie ma wkładki. Naprawdę czasami mam wrażenie że się zsikalam. Jeżeli wodnisty śluz oznacza owulację lub dni przed lub po to nie rozumiem czemu ja mam ten wodnisty śluz przez prawie cały cykl, lekarz też nie znalazł problemu w moim organizmie. A badań miałam od cholery.


    Avka, być może ten "mokry" śluz to wina wkładek. Wywal je w pisdu, to niezdrowe siedlisko bakterii, które mogą wywoływać stan zapalny/infekcję, a Twoja pochwa może na to reagować obronnie- produkować więcej śluzu.

    Czemu niby 4 to zła godzina? Co ta położna ma wspólnego z MRP (metody rozpoznawania płodności, metoda objawowo-termiczna bez ideologii religijnej)? Obstawiam, że nic. Możesz mierzyć o 4, wystarczy że przed tą godziną śpisz ciągiem kilka godzin i tyle. No i jak o 4, to o 4, w weekend/dzień wolny też. Żaden to problem, serio.

    Tak jak Ci pięknie Namisa wyjaśniła już, nie ma opcji, żeby jakikolwiek test wykrył ciążę 2 dni po owulacji. Musiała być ona wcześniej i to sporo, bo nawet najczulsze testy przy pieruńskim szczęściu wyjdą ok 7-8dpo (ale to serio trzeba mieć farta i zarodek, który bardzo szybko zszedł do macicy). 2 dni po owulacji zarodek nie jest połączony jakkolwiek z Tobą, więc nie ma opcji, żeby w Twoich płynach ustrojowych (mocz/krew) wyszło produkowane przez zarodek HCG.

    Plamienie, które miałaś mogło mieć milion powodów, choćby pęknięte naczynko w pochwie, zadrapanie którego nawet nie poczułaś itp.

    Katsue, Namisa, Darrika, Monk@, siesiepy lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 17 lipca, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    Było dosłownie dwie kropki krwi na wkładce, w późniejszej ciąży też plamiłam i to było zagnieżdżenie. W pierwszej ciąży krawilam ok 8tc przez pękniecie krwiaka, którego wcześniej nie było więc krew nie mogła z niego być.

    Więc jak wytłumaczyć że dużo śluzu wodnistego mam przez cały prawie cykl oprócz dni płodnych gdzie ciągnie się na papierze?

    Nie mierzę temperatury bo wstaję o 4 codziennie, położna powiedziała, że jest to zła godzina na badanie. Śluz obserwuje dzień dnia, palcami, na wkładce i na majtkach jak nie ma wkładki. Naprawdę czasami mam wrażenie że się zsikalam. Jeżeli wodnisty śluz oznacza owulację lub dni przed lub po to nie rozumiem czemu ja mam ten wodnisty śluz przez prawie cały cykl, lekarz też nie znalazł problemu w moim organizmie. A badań miałam od cholery.

    Zgadzam się z Lexią odnosnie wywalenia wkładek- im więcej używamy tym niestety więcej śluzu obronnego organizm produkuje - to stałe uczucie wilgotności może być z tym zwiazane. Spróbuj przestawic się na bawełniana, przewiewną bieliznę i trochę niestety przemęczyć z tą wilgotnością dopóki ciało się nie przestawi - ale słowo daje że potem będzie lepiej. Może też być tak że u ciebie ten schemat wydzielania śluzu tak wygląda, że uczucie wilgotności naturalnie towarzyszy ci większość cyklu, a wkładki to podbijają.
    Temperaturę możesz mierzyc o 4 rano, nie ma z tym problemu. Faktycznie wartości mogą być nizsze niż zmierzone później ale gdy będziesz konsekwentnie mierzyc o tej samej godzinie, to prawidlowosc będzie zachowana.

    Speranza :), siesiepy lubią tę wiadomość

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2124 2103

    Wysłany: 17 lipca, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Co tam u Was?

    Jak dziewczyny z negatywami/@ sie trzymacie?

    Ja sobie dziś zakupiłam zajefajne wakacje zagraniczne na wrzesień

    Niby są do tego czasu 2 cykle ale trzeba żyć normalnie jak mi tu wszystkie mówicie.

    Idealnie jakby na wakacjach wyszło bo 2 tyg na chillu w pięknych miejscach to dobre warunki 😄

    W razie czego wzięłam ubezpieczenie odwołania tego, czego bezpłatnie nie można odwołać do wrześniowej daty @

    Także cieszę się na wakacje i to bardzo 😊😊😊


    O fajnie, my we wrześniu też chcemy lecieć jakąś Turcja może, Tunezja albo Bułgaria, ale będziemy kupować wycieczkę kilka dni przed urlopem żeby jak najlepsza cenę złapać 🤭

    Ja się w sumie trzymam nieźle, byłam chwilę zła jak małpa przyszła teraz to luz i daje sobie luz też na ten cykl, co będzie to będzie.

    A gdzie śmigacie na wakacje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 08:37

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1277 2675

    Wysłany: 17 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny-podrozniczki, a gdzie polecacie polować na wakacyjne okazje? Też mi się marzy takie złapanie okazji na jesień, ale ja to w te klocki zupełnie nie umiem, ani jakichś fajnych lotów nie umiem znaleźć, ani wakajek, które byłyby za "bezcen"... No nie wiem i nie umiem szukać 😅

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • Dahlia Przyjaciółka
    Postów: 72 103

    Wysłany: 17 lipca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Co tam u Was?

    Jak dziewczyny z negatywami/@ sie trzymacie?

    Ja sobie dziś zakupiłam zajefajne wakacje zagraniczne na wrzesień

    Niby są do tego czasu 2 cykle ale trzeba żyć normalnie jak mi tu wszystkie mówicie.

    Idealnie jakby na wakacjach wyszło bo 2 tyg na chillu w pięknych miejscach to dobre warunki 😄

    W razie czego wzięłam ubezpieczenie odwołania tego, czego bezpłatnie nie można odwołać do wrześniowej daty @

    Także cieszę się na wakacje i to bardzo 😊😊😊

    Hej, ja też się odezwę po przerwie :) u mnie ogólnie dobrze, staramy się z mężem jeszcze bardziej zdrowo jeść i cieszyć się pięknym polskim latem. A na wrzesień też zaplanowaliśmy dłuższy urlop w górach i bardzo się na to cieszymy.
    W międzyczasie zrobiliśmy trochę badań, których nie mieliśmy i mnie zmartwiło niskie AMH (0.59 a mam 33 lata), a u męża parametry nasienia wszystkie super, ale oprócz morfologii, więc obie te kwestie trochę nas zmartwiły, ale myślimy, że jeszcze wszystko możliwe i będziemy się dopiero konsultować z lekarzem.
    Aktualnie monitoruję owulację po raz pierwszy na USG i bardzo się cieszę, że to sprawdzam, bo jednak wystąpi później niż bym przewidywała (a tym bardziej pózniej niż szacuje aplikacja), więc zobaczymy, czy będą eleganckie pęcherzyki, żeby za kilka dni zadziałać.

    Dobrego dnia dla wszystkich, ogromne kciuki za więcej ⏸️ w lipcu 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 09:49

    Anulek84, DreamBee, Monk@ lubią tę wiadomość

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 34 & 39
    wrzesień '24 - 4cs

    👩🏻 AMH 0,59, niedoczynność tarczycy
    pozostałe badania laboratoryjne OK
    drożność ✅

    👱🏼‍♂️ lipiec '24 morfologia 1%, DFI 25%, HBA 75%
    🔜 powtórzenie badania

    ➡️ wrzesień '24 klinika i decyzja, co dalej
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2124 2103

    Wysłany: 17 lipca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Dziewczyny-podrozniczki, a gdzie polecacie polować na wakacyjne okazje? Też mi się marzy takie złapanie okazji na jesień, ale ja to w te klocki zupełnie nie umiem, ani jakichś fajnych lotów nie umiem znaleźć, ani wakajek, które byłyby za "bezcen"... No nie wiem i nie umiem szukać 😅

    Ja akurat w tym roku chce z biura na all inclusive i mieć wszystko w tyłku, aby było ciepło i morze cieplutkie żeby się kąpać 😅 nie chce mi się szukać samej lotów, hoteli, auta wynajmu itd, takie wakacje to za rok, o ile nie pojawi się drugie bobo.

    Ja teraz będę patrzeć na wakacje.pl bo tam mają wiele biur ale też jak patrzyłam na stronie tui to też fajnie maja te oferty. Mamy urlop od 9 września więc w tym pierwszym tygodniu będę patrzeć, żeby typowego lasta złapać, nawet mogę na drugi dzień lecieć, bo tam pakowanie się to pikuś 😅

    A i kumpel co teraz do Egiptu poleciał mówi, żeby patrzeć najlepiej na wakacje od środy, bo w poniedziałki droższe są oferty, bo on chyba w poniedziałek 2600 płacił, a jego kumpel co leci w środę 1600 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 08:58

    Lexia lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • brilka Ekspertka
    Postów: 225 434

    Wysłany: 17 lipca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal biało (chociaż zaczęłam pierwszy raz w życiu widzieć cień na teście i mąż też go widzi, ale to zapewne fabryczna) 🙄 Więcej testów nie robię, czekam na 🐵

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 09:15

    🐈🐈‍⬛
    7 cs 🌼
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 17 lipca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Dziewczyny-podrozniczki, a gdzie polecacie polować na wakacyjne okazje? Też mi się marzy takie złapanie okazji na jesień, ale ja to w te klocki zupełnie nie umiem, ani jakichś fajnych lotów nie umiem znaleźć, ani wakajek, które byłyby za "bezcen"... No nie wiem i nie umiem szukać 😅

    U mnie nie do końca jest to okazyjne, a loty biorę gdzie po prostu chce jechać więc same loty wychodzą z bagażem 2,5tys

    Okazyjnie podróżuje ale poza sezonem i na której. Tak samo miejscówki znalazłam jakieś lepsze, nie lubię latać z biurami i tylko raz w życiu mając 19 lat tak poleciałam z chłopakiem:p

    Uwielbiam małe butikowe piękne rodzinne hotele np przy samej plaży z dala od dużych hoteli lub w samym sercu historycznych miasteczek.

    Także za mój budżet mielibyśmy w biurze egzotykę, ale po prostu cieszy mnie Grecja, swoboda w postaci podróży wynajętym autem cały wyjazd, codziennie inna restauracja, etc

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Dahlia Przyjaciółka
    Postów: 72 103

    Wysłany: 17 lipca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Dziewczyny-podrozniczki, a gdzie polecacie polować na wakacyjne okazje? Też mi się marzy takie złapanie okazji na jesień, ale ja to w te klocki zupełnie nie umiem, ani jakichś fajnych lotów nie umiem znaleźć, ani wakajek, które byłyby za "bezcen"... No nie wiem i nie umiem szukać 😅

    Mnie najlepiej się sprawdza patrzenie bezpośrednio u przewoźników tanich linii, ale ja jestem typem, który nie jeździ z biurami podróży, zorganizowane wyjazdy itp., a na pewno tam się da upolować super promki i last minute, ale nie mam doświadczenia. Natomiast co mnie się sprawdza, to przeglądanie kalendarzy połączeń, które mnie interesują (albo nawet początkowo nie interesują :P) na wizzair, Ryanair, easyJet i w regularnych liniach jeśli są promocje (np. w LOT są w środy na różne kierunki) i po nitce do kłębka coś się znajduje ciekawego. Wydaje mi się, że najlepsze ceny często są ok. 2 miesiące przed lotem, ale nie jest to jakaś sztywna zasada. Im dłużej się tym interesuję i sprawdza różne opcje i połączenia, tym lepiej się można zorientować, jaka to jest korzystna cena na dane połączenie i kiedy już warto zarezerwować :)

    Lexia lubi tę wiadomość

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 34 & 39
    wrzesień '24 - 4cs

    👩🏻 AMH 0,59, niedoczynność tarczycy
    pozostałe badania laboratoryjne OK
    drożność ✅

    👱🏼‍♂️ lipiec '24 morfologia 1%, DFI 25%, HBA 75%
    🔜 powtórzenie badania

    ➡️ wrzesień '24 klinika i decyzja, co dalej
  • Nineq Autorytet
    Postów: 306 375

    Wysłany: 17 lipca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Też z tego założenia wyszłam, tyle że z racji jakiejś tam możliwości że się uda (za nami dopiero 1 cykl staran) to wzięłam ubezpieczenie. Mam zamiar po prostu słuchać lekarzy w razie czego:)

    W ogóle jestem pełna podziwu że się trzymasz, mi to długo zajęło, dopiero niedawno jakoś odpuściłam może bo też wróciliśmy do staran
    Nie miałam na to wpływu i ciągłe rozpamiętywanie i zamartwianie się nie pomaga. Zwłaszcza podczas kolejnych starań. Nie da się żyć przeszłością.

    Monk@ lubi tę wiadomość

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2124 2103

    Wysłany: 17 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My taki mamy plan na Chorwację za rok, wziąć 3 tygodnie urlopu, jechać autem ale nie na raz tylko z noclegami i zwiedzaniem po drodze, namiocik i na campingi, ale to jest opcja jak się nie uda z drugą ciąża, bo jeżeli się uda to z takim świeżym małym człowiekiem to nie w taka trasę, wtedy sobie pojedziemy może na Mazury albo w Bieszczady 😁

    Dahlia lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Nineq Autorytet
    Postów: 306 375

    Wysłany: 17 lipca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szukaliśmy allin, bo taniej wychodziło niż gdybyśmy sami chcieli organizować. Ale to też zależy jaki kierunek.
    Nasza lutowa egzotyka bardziej się opłacała, żeby zorganizować samemu zwłaszcza, że pomagała nam Polka, która mieszka na wyspie. 😄przez biuro podróży wychodziłoby 2x drożej.

    👱‍♀️'93
    ●V R2 homo ●MTHFR c.665C hetero, c.1286A hetero ●PAI-1 (4_5) hetero✖️

    💔03.2024
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ