X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Anti Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 17 lipca, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Dramat. Chciałabym powiedzieć, że mam nadzieję, że płacisz max 100 zł za wizytę, ale obawiam się, że nie 😢 dalej byłaby to strata kasy, ale w jakiś sposób pozwalałoby zrozumieć brak kompetencji tego lekarza

    Najgorsze jest to, że ma bardzo dobre opinie i renomę plus osiągnięcia na skalę ogólnopolską ale odnoszę wrażenie że wiek 70 lat + sodówka go zniszczyły... Bo ode mnie tylko wyciąga kasę... Fakt że za wizytę w klinice zapłacę o wieeeeeeeeeeele więcej ale już mam to gdzieś byle zajść w upragniona ciążę 🙊

  • Dahlia Przyjaciółka
    Postów: 72 103

    Wysłany: 17 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Hmm, wiesz co ja też mam 1 wizytę i mam całą listę badań, ale skoro tak zrób sobie badania z 1 strony, w danych dniach cyklu, bo inaczej to nie ma sensu.

    A czy byłabyś skłonna się podzielić tą listą (albo dopisać takie, których nie wypisała Cel95, bo tamte już robiłam lub mam zaplanowane, oprócz glutenu)? :)

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 34 & 39
    wrzesień '24 - 4cs

    👩🏻 AMH 0,59, niedoczynność tarczycy
    pozostałe badania laboratoryjne OK
    drożność ✅

    👱🏼‍♂️ lipiec '24 morfologia 1%, DFI 25%, HBA 75%
    🔜 powtórzenie badania

    ➡️ wrzesień '24 klinika i decyzja, co dalej
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 17 lipca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dahlia wrote:
    A czy byłabyś skłonna się podzielić tą listą (albo dopisać takie, których nie wypisała Cel95, bo tamte już robiłam lub mam zaplanowane, oprócz glutenu)? :)

    Jasne,

    https://25028781.fs1.hubspotusercontent-eu1.net/hubfs/25028781/EC/Podstawowy%20Panel%20diagnostyczny.pdf

    pp2018 lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 17 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zrobiłam jeszcze AMH i Inhibina B, ale drogie jest to badanie, a teraz wyjezdzam na urlop w piątek, wiec nie ogarnę tego wszystkiego :D

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Dahlia Przyjaciółka
    Postów: 72 103

    Wysłany: 17 lipca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Jasne,

    https://25028781.fs1.hubspotusercontent-eu1.net/hubfs/25028781/EC/Podstawowy%20Panel%20diagnostyczny.pdf

    Dzięki 🧡 właśnie inhibinę B też chcę zbadać w kontekście tego niskiego AMH, które mi wyszło i dopiero pójdziemy na konsultację, żeby ktoś na to całościowo spojrzał 🧐 (mam nadzieję).

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 34 & 39
    wrzesień '24 - 4cs

    👩🏻 AMH 0,59, niedoczynność tarczycy
    pozostałe badania laboratoryjne OK
    drożność ✅

    👱🏼‍♂️ lipiec '24 morfologia 1%, DFI 25%, HBA 75%
    🔜 powtórzenie badania

    ➡️ wrzesień '24 klinika i decyzja, co dalej
  • Anti Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 17 lipca, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Jasne,

    https://25028781.fs1.hubspotusercontent-eu1.net/hubfs/25028781/EC/Podstawowy%20Panel%20diagnostyczny.pdf

    Ooo dziękuję bardzo za udostępnienie :) z twojej listy brakuje mi jeszcze tylko aktualnych badań AMH, inhibiny B i anty-TPO :) czyli nie jest najgorzej xD

    Anulek84 lubi tę wiadomość

  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 17 lipca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti wrote:
    Ooo dziękuję bardzo za udostępnienie :) z twojej listy brakuje mi jeszcze tylko aktualnych badań AMH, inhibiny B i anty-TPO :) czyli nie jest najgorzej xD

    Czy robiłaś też wymazy mucha? Pod kątem chlamydii, uraplazmy i mycoplazmy z posiewami? To też każą robić w klinice i nie tylko i pewnie pokierują Cię na drożność jajowodów. Czy ten lekarz robił Tobie stymulacje? Ja chciałam dodać, że lekarze patrzą na zakresy norm laboratoryjnych i mówią że jest ok. Ale wg norm funkcjonalnych może już nie być ok. Np ferrytyna powinna być ok wartości masy ciała, wit. D podczas starań 50-70, kwas foliowy i B12 ok 70 % normy laboratoryjnej. Sprawdzałaś te wartości? Mogą być w widełkach ale podczas starań są niewystarczające.

    Monk@, pp2018 lubią tę wiadomość

  • Cel95 Autorytet
    Postów: 424 301

    Wysłany: 17 lipca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam że ka defacto przed powrotem do staran badania robiłam;p dziwię się ze lekarze trho nie zalecaja

    - starania od 2023, strata 03 2023; max beta ok 60, sporo badań po jednej stracie
    - przerwa w staraniach 04 2023 - 05 2024 (diagnostyka, wykrycie zespołu antyfosfolipidowego, przerwa na 6msc stosowania hydroksychlorochiny zalecona przez immunolog)
    - przeciwciała zespołu antyfosfolipidowego i Sjörgena (acard, hydroksychlorochina, brak objawów lub incydentów zakrzepowych, wyniki przeciwciał się poprawiają)
    - allo mlr, cross match ok po stracie w 2023
    - Kir Bx (jednak 1 implantacyjny)
    - hashimoto w remisji (1 ciaza tsh 3, w 2 ciazy 1,4, na codzien obecnie 1)
    - 28 lat
    - regularne cykle, owulacje, hormony w normie, zdrowy styl życia...
    - AMH 6 (bez pcos) 😊, wysoki poziom kwasu foliowego, b12, odpowiednia homocysteina i ferrytyna, wit D 💪

    Wznowienie starań czerwiec 2024
    - 2cs ciaza biochemiczna (max beta 13, był acard, heparyna, encorton, progesteron, letrox, hydroksychlorochina)
    Czekamy na konsultacje z lekarzem i plan działania
  • Anti Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 17 lipca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84 wrote:
    Czy robiłaś też wymazy mucha? Pod kątem chlamydii, uraplazmy i mycoplazmy z posiewami? To też każą robić w klinice i nie tylko i pewnie pokierują Cię na drożność jajowodów. Czy ten lekarz robił Tobie stymulacje? Ja chciałam dodać, że lekarze patrzą na zakresy norm laboratoryjnych i mówią że jest ok. Ale wg norm funkcjonalnych może już nie być ok. Np ferrytyna powinna być ok wartości masy ciała, wit. D podczas starań 50-70, kwas foliowy i B12 ok 70 % normy laboratoryjnej. Sprawdzałaś te wartości? Mogą być w widełkach ale podczas starań są niewystarczające.


    Póki co nie badałam się aż tak szczegółowo, bo mój obecny (beznadziejny) lekarz nic nie zlecał. Jedyne co to sama sobie zrobiłam toksoplazmozę, ponieważ mam dwa koty xd Póki co cieszę się, że mam cokolwiek z badań ale liczę na to, że w klinice pokierują mnie dalej i tym razem odpowiednio

  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 17 lipca, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti wrote:
    Póki co nie badałam się aż tak szczegółowo, bo mój obecny (beznadziejny) lekarz nic nie zlecał. Jedyne co to sama sobie zrobiłam toksoplazmozę, ponieważ mam dwa koty xd Póki co cieszę się, że mam cokolwiek z badań ale liczę na to, że w klinice pokierują mnie dalej i tym razem odpowiednio

    Jeśli jesteś przed 35 rż, to lekarze nie zlecają nic (po tym wieku w sumie też😉) każą starać się od 6 do 12 miesiący i jeśli nic z tego to zlecają wtedy badania albo niewiem kto im płaci, każą iść na in vitro🤯 niestety ale więcej o płodności dowiesz się od dietetyka dobrego niż od lekarza. A wiadomo, że nawet do in vitro należy się przygotować odpowiednio na ile jest się w stanie pod fachowym okiem.

    Dahlia, pp2018 lubią tę wiadomość

  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 17 lipca, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexia wrote:
    Avka, być może ten "mokry" śluz to wina wkładek. Wywal je w pisdu, to niezdrowe siedlisko bakterii, które mogą wywoływać stan zapalny/infekcję, a Twoja pochwa może na to reagować obronnie- produkować więcej śluzu.

    Czemu niby 4 to zła godzina? Co ta położna ma wspólnego z MRP (metody rozpoznawania płodności, metoda objawowo-termiczna bez ideologii religijnej)? Obstawiam, że nic. Możesz mierzyć o 4, wystarczy że przed tą godziną śpisz ciągiem kilka godzin i tyle. No i jak o 4, to o 4, w weekend/dzień wolny też. Żaden to problem, serio.

    Tak jak Ci pięknie Namisa wyjaśniła już, nie ma opcji, żeby jakikolwiek test wykrył ciążę 2 dni po owulacji. Musiała być ona wcześniej i to sporo, bo nawet najczulsze testy przy pieruńskim szczęściu wyjdą ok 7-8dpo (ale to serio trzeba mieć farta i zarodek, który bardzo szybko zszedł do macicy). 2 dni po owulacji zarodek nie jest połączony jakkolwiek z Tobą, więc nie ma opcji, żeby w Twoich płynach ustrojowych (mocz/krew) wyszło produkowane przez zarodek HCG.

    Plamienie, które miałaś mogło mieć milion powodów, choćby pęknięte naczynko w pochwie, zadrapanie którego nawet nie poczułaś itp.

    Raczej tutaj położne nie są zawziętymi katoliczkami, do ciąży podchodzą będzie to będzie, nie utrzyma się to tak ma być. Jak odeszły mi wody w 16tc to usłyszałam że podadzą leki żebym urodziła, oczywiście póki serce bilo i była nadzieja nie zrobiłam tego, dwa dni później wypadła mi pępowina i syn się udusił.

    Tutaj nie ratują ciąży, do 12tc to nie jest ciąża.


    A teraz pytanie, sprawdziłam tą szyjkę macicy, ledwo wyczułam jest bardzo wysoko, rozpulchniona nie jestem w stanie określić czy otwarta czy zamknięta, czuję palcem po prostu jakąś kulkę 😅 śluz kremowy rozwodniony z resztkami śluzu ciągnącego się? 🤷‍♂️

    Owulacja była 14dc potwierdzona testami owulacyjnymi, dzisiaj zrobiłam test owulacyjny tak o bo któraś z was wspominała że owulacja może trwać, otóż nie trwa, co prawda jest druga kreska ale bardzo słaba.

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3593 7165

    Wysłany: 17 lipca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    Raczej tutaj położne nie są zawziętymi katoliczkami, do ciąży podchodzą będzie to będzie, nie utrzyma się to tak ma być. Jak odeszły mi wody w 16tc to usłyszałam że podadzą leki żebym urodziła, oczywiście póki serce bilo i była nadzieja nie zrobiłam tego, dwa dni później wypadła mi pępowina i syn się udusił.

    Tutaj nie ratują ciąży, do 12tc to nie jest ciąża.


    A teraz pytanie, sprawdziłam tą szyjkę macicy, ledwo wyczułam jest bardzo wysoko, rozpulchniona nie jestem w stanie określić czy otwarta czy zamknięta, czuję palcem po prostu jakąś kulkę 😅 śluz kremowy rozwodniony z resztkami śluzu ciągnącego się? 🤷‍♂️

    Owulacja była 14dc potwierdzona testami owulacyjnymi, dzisiaj zrobiłam test owulacyjny tak o bo któraś z was wspominała że owulacja może trwać, otóż nie trwa, co prawda jest druga kreska ale bardzo słaba.

    Badanie szyjki jest dość trudne, tu trzeba dużo się "namacać" żeby dojsc do jakichs wniosków - raz bedzie wyzej, raz nizej, raz miekka jak usta, raz twarda jak nos 😅 No, w kazdym razie takie wyrywkowe zbadanie nic nie powie, trzeba dopiero wyczuc jak to się u nas zmienia. Jeśli sluz kremowy a test negatywny to pewnie tak jak piszesz jest już po owulacji.

    15.06.2023 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 17 lipca, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    Raczej tutaj położne nie są zawziętymi katoliczkami, do ciąży podchodzą będzie to będzie, nie utrzyma się to tak ma być. Jak odeszły mi wody w 16tc to usłyszałam że podadzą leki żebym urodziła, oczywiście póki serce bilo i była nadzieja nie zrobiłam tego, dwa dni później wypadła mi pępowina i syn się udusił.

    Tutaj nie ratują ciąży, do 12tc to nie jest ciąża.


    A teraz pytanie, sprawdziłam tą szyjkę macicy, ledwo wyczułam jest bardzo wysoko, rozpulchniona nie jestem w stanie określić czy otwarta czy zamknięta, czuję palcem po prostu jakąś kulkę 😅 śluz kremowy rozwodniony z resztkami śluzu ciągnącego się? 🤷‍♂️

    Owulacja była 14dc potwierdzona testami owulacyjnymi, dzisiaj zrobiłam test owulacyjny tak o bo któraś z was wspominała że owulacja może trwać, otóż nie trwa, co prawda jest druga kreska ale bardzo słaba.
    Szyjkę i śluz musisz sama obserwować u siebie. Z jednego badania szyjki raczej niewiele wyczytasz, to polega na dłuższej obserwacji, ewentualnie jak już potrafisz stwierdzić sama, co się z nią dzieje, to myślę, że nie trzeba codziennie, ale jak raz pomacasz, to niestety niewiele się dowiesz. W pierwszym poście masz trochę informacji pomocnych przy badaniu.

    Testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Avkaaa Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 17 lipca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Szyjkę i śluz musisz sama obserwować u siebie. Z jednego badania szyjki raczej niewiele wyczytasz, to polega na dłuższej obserwacji, ewentualnie jak już potrafisz stwierdzić sama, co się z nią dzieje, to myślę, że nie trzeba codziennie, ale jak raz pomacasz, to niestety niewiele się dowiesz. W pierwszym poście masz trochę informacji pomocnych przy badaniu.

    Testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji.

    W takim razie proszę mi wyjaśnić po co są? Czy nie są od wskazywania owulacji?

    Nie jestem tępa, wiem że cykl może być bez owulacji dlatego dostałam dostinex. Jednak jeżeli w połowie cyklu czuję się śluz płodny i ból w jajniku to wskazuje że komórka jajowa zostanie wypuszczona. Mój ginekolog przy monitoringu zapytał czy czuję któryś z jajników, lewy, tak bo z niego zostanie wypuszczona komórka. To lekarz chyba wie co mówi? 🤷‍♂️

    Trochę to forum takie śmieszne, zapytałam jaki śluz, jaka szyjka powinna być po owulacji zbliżając się do okresu a czuję, że mnie wyśmiewacie jakbym była tukiem, który dopiero dostał okres 😂

    Już nie będę o nic pytała, dziękuję.

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 17 lipca, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    W takim razie proszę mi wyjaśnić po co są? Czy nie są od wskazywania owulacji?

    Nie jestem tępa, wiem że cykl może być bez owulacji dlatego dostałam dostinex. Jednak jeżeli w połowie cyklu czuję się śluz płodny i ból w jajniku to wskazuje że komórka jajowa zostanie wypuszczona. Mój ginekolog przy monitoringu zapytał czy czuję któryś z jajników, lewy, tak bo z niego zostanie wypuszczona komórka. To lekarz chyba wie co mówi? 🤷‍♂️

    Trochę to forum takie śmieszne, zapytałam jaki śluz, jaka szyjka powinna być po owulacji zbliżając się do okresu a czuję, że mnie wyśmiewacie jakbym była tukiem, który dopiero dostał okres 😂

    Już nie będę o nic pytała, dziękuję.
    Napisałaś, że miałaś owulację potwierdzona testami, to Ci odpisałam, że nie potwierdzają. Nikt nie napisał, że jesteś tępa, testy owulacyjne wskazują na wyrzut LH, a do owulacji dojść może, ale nie musi. Nie napisałaś, czy byłaś na monitoringu.

    Widzisz, to Ty interpretujesz słowa innych tak, jak chcesz. Nie podoba Ci się odpowiedź, to nagle foch. Jesteśmy tutaj, by sobie pomóc. Zobacz, dzisiaj przyszła inna koleżanka i jakoś jej nie przeszkadzało, że jej dziewczyny pisały, że jednak coś z jej lekarzem jest nie halo. A Ty nadinterpretujesz moje słowa. Nie wiem, jakich informacji oczekujesz, bo każda z nas pisze Ci to samo, a Ty i tak masz swoje zdanie i nie przyjmujesz odpowiedzi. Nie wszystko jest zero jedynkowe, więc nie zawsze taka odpowiedź dostaniesz i nie ma co się obrażać.

    Lexia, Namisa, Paula6432, notsobadd, Darrika, Suzie, Suzie, Katsue lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 17 lipca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    W takim razie proszę mi wyjaśnić po co są? Czy nie są od wskazywania owulacji?

    Nie jestem tępa, wiem że cykl może być bez owulacji dlatego dostałam dostinex. Jednak jeżeli w połowie cyklu czuję się śluz płodny i ból w jajniku to wskazuje że komórka jajowa zostanie wypuszczona. Mój ginekolog przy monitoringu zapytał czy czuję któryś z jajników, lewy, tak bo z niego zostanie wypuszczona komórka. To lekarz chyba wie co mówi? 🤷‍♂️

    Trochę to forum takie śmieszne, zapytałam jaki śluz, jaka szyjka powinna być po owulacji zbliżając się do okresu a czuję, że mnie wyśmiewacie jakbym była tukiem, który dopiero dostał okres 😂

    Już nie będę o nic pytała, dziękuję.
    Avka, ale tak chciałam tylko zaznaczyć na bazie wczorajszych wpisów, że nie pytałaś się jaki śluz powinien być po owulacji (a przynajmniej nie tylko), ale o to czy taki i taki coś oznacza, bo w 4dpo miałaś pozytywny test kiedyś. 😅

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • ellevv Autorytet
    Postów: 988 920

    Wysłany: 17 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten lipiec jakiś dziwny.. 🫣

    Anulek84 lubi tę wiadomość

    PCOS, hiperinsulinizm?, nadwaga, depresja, pod kontrolą onkologa

    🔹️badanie progesteronu za tydzień
    🔹️do oddania krew w 3dc : SHGB, testosteron, estradiol, FSH, LH, TSH
    🔹️wizyta w listopadzie u ginekologa

    🔹️ starania od 02.2024

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙

    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤
    🔸️ 20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    🔸️ 13.11.2019 - beta 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    🔸️ 04.2018 - nowotwór 🦀
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7761

    Wysłany: 17 lipca, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Ten lipiec jakiś dziwny.. 🫣
    Nawet nie wiem, jak to skomentować 🫣😅

    Ale miałam nadzieję, że będzie więcej kreseczek 🥺

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Lexia Autorytet
    Postów: 1277 2675

    Wysłany: 17 lipca, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avkaaa wrote:
    W takim razie proszę mi wyjaśnić po co są? Czy nie są od wskazywania owulacji?

    Nie jestem tępa, wiem że cykl może być bez owulacji dlatego dostałam dostinex. Jednak jeżeli w połowie cyklu czuję się śluz płodny i ból w jajniku to wskazuje że komórka jajowa zostanie wypuszczona. Mój ginekolog przy monitoringu zapytał czy czuję któryś z jajników, lewy, tak bo z niego zostanie wypuszczona komórka. To lekarz chyba wie co mówi? 🤷‍♂️

    Trochę to forum takie śmieszne, zapytałam jaki śluz, jaka szyjka powinna być po owulacji zbliżając się do okresu a czuję, że mnie wyśmiewacie jakbym była tukiem, który dopiero dostał okres 😂

    Już nie będę o nic pytała, dziękuję.


    Fakt medyczny: 100% potwierdzeniem owulacji jest tylko ciąża. Monitoring daje ponad 90 procent. Testy są wskaźnikiem dodatkowym. Może być owulacja, ale nie musi. Może zrobić się torbiel, LUF albo zwyczajnie do owulacji może nie dojść. Sama miałam kiedyś taką sytuację- piękny śluz, ból owu, plamienie, trafiło się, że byłam na wizycie u gina wtedy, takiej rutynowej z USG i był dalej pęcherzyk dominujący, gin szacował, że owu "na dniach".

    Weź pod uwagę, że tutaj jest sporo osób, które siedzą w temacie długo i znają się na nim dobrze.

    Namisa lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️&👨🏼‍🦱'94
    Rodzinka 2+👧🏼+🐱

    Pierworodna (4cs):
    10.12.21: ⏸️
    04.01.22: Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    10.02.22 (12+1): I. prenatalne: wszystko oki, niskie ryzyka wad. Bardziej dziewczynka 🥰👸🏼
    05.04.22 (19+6): Połówkowe ❤️ 342g zdrowej Córci
    13.06.22(29+5): III. prenatalne, wszystko oki. Waga 1536g 👌🏻
    22.08.2022 o 12:18 przychodzi na świat nasz Cudzik 💜3260g i 56cm
    202208225565.png

    Rodzeństwo (1cs):
    23.08.24: ⏸️
    24.08.24: (3+4)Beta HCG: 16.8 🍀
    26.08.24: Powtórka: 75.3 ❤️🥹
    11.09.24: (6+1) Pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem mikrozarodka z mikroserduszkiem <3
    16.09.24: (6+6) Wizyta gin NFZ
    preg.png
  • brilka Ekspertka
    Postów: 225 434

    Wysłany: 17 lipca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Nawet nie wiem, jak to skomentować 🫣😅

    Ale miałam nadzieję, że będzie więcej kreseczek 🥺

    Może wysypią się w drugiej połowie lipca 😁🤞🏻

    Dahlia, pp2018, Paula6432, Anulek84, notsobadd lubią tę wiadomość

    🐈🐈‍⬛
    7 cs 🌼
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ