X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe Groszki 2014
Odpowiedz

Listopadowe Groszki 2014

Oceń ten wątek:
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana, powinien :) Trzymam kciuki! I pewnie owulke mialysmy tak samo, bo mi wychodzi 31.10 :)

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy dziękuję :*
    A powiedz mi, czemu odradzasz starania przy ketonalu?

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:27

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana, ketonal zalicza sie do grupy lekow B, ktore negatywnie wplywaja na rozwoj plodu. Oczywiscie badania byly przeprowadzane na zwierzetach. Takze przyjmowanie go od czasu okoloowulacyjnego jest wysoce niewskazane.
    Wiele z nas stosuje przeciwbolowo jedynie paracetamol, bo to jedyny lek bezpieczny takze w ciazy, przyjmowanie ibuprofemu nawet moze Ci przesunac owulke lub spowodowac, ze w ogole do niej nie dojdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 11:48

    Sana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy, jutro ostatni dzien brania dalacinu. Dzisiaj przestaje brac ketonal bo juz tak mocno nie boli, przerzuce sie na lzejsze przeciwbole. A wlasnie, probiotyk, zawsze zapominam brac przy antybiotyku..

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona NFZ :)
    Daisy dobrze wiedzieć :) u mnie ketonal jest na bardzo czarną godzinę, ale teraz już chociaż wiem, żeby go jednak w ogóle nie brać :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Sana, ketonal zalicza sie do grupy lekow B, ktore negatywnie wplywaja na rozwoj plodu. Oczywiscie badania byly przeprowadzane na zwierzetach. Takze przyjmowanie go od czasu okoloowulacyjnego jest wysoce niewskazane.
    Wiele z nas stosuje przeciwbolowo jedynie paracetamol, bo to jedyny lek bezpieczny takze w ciazy, przyjmowanie ibuprofemu nawet moze Ci przesunac owulke lub spowodowac, ze w ogole do niej nie dojdzie.

    A jakie przeciwbole mozna?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:27

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hamowanie syntezy prostaglandyn może mieć szkodliwy wpływ na przebieg ciąży i (lub) rozwój zarodka lub płodu. Dane z badań epidemiologicznych wskazują,
    że stosowanie inhibitora syntezy prostaglandyn we wczesnym okresie ciąży wiąże się ze zwiększonym ryzykiem poronienia i rozwoju wad rozwojowych serca oraz wytrzewienia jelit. Bezwzględne ryzyko wad dotyczących układu sercowo-naczyniowego zwiększyło sięz mniej niż 1% do około 1,5%. Uważa się, że ryzyko zwiększa się wraz ze zwiększeniem dawki i wydłużeniem czasu leczenia. Wykazano, że u zwierząt podanie inhibitora syntezy prostaglandyn powoduje zwiększoną utratę przed- i poimplantacyjną zarodków oraz zwiększenie śmiertelności zarodków i płodów.

    Odsyłam do źródła http://leki.urpl.gov.pl/files/Ketonal_kapstward_50mg.pdf

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 3 listopada 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milejdi wrote:
    Daisy, jutro ostatni dzien brania dalacinu. Dzisiaj przestaje brac ketonal bo juz tak mocno nie boli, przerzuce sie na lzejsze przeciwbole. A wlasnie, probiotyk, zawsze zapominam brac przy antybiotyku..


    Milejdi, probiotyk powinnas spozywac jeszcze przez nawet 2 tygdonie po odstawieniu antybiotyków. To jest bardzo wazne i nie wolno o tym zapominać! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bylam dzisiaj w aptece... To bede brac apap, bo nospa po ekstrakcji nie bardzo. Maz powinien byc za 2-3h to skocze do apteki i od razu zakupie probiotyk. Dzieki dziewczyny. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2014, 12:39

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 3 listopada 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przeczytałam bazę wiedzy na owu, ale wykresów a właściwie temperatur na nich nie czaję :/ wiem tylko, że jak był znaczny skok temperatury to dzień wcześniej była owulacja

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim - owulka może być od 3 dni przed skokiem temperatury, a może być również po skoku - tak to tłumaczy Roetzer, podobno pewne ilości progesteronu wytwarzane są jeszcze przed uwolnieniem komórki jajowej, stąd kobiety wrażliwe na jego działanie mogą odnotować skok temperatury już na dzień przed owulacją.

    Generalnie podstawy interpretacji wg metody Roetzera są takie: Szukasz dnia szczytu śluzu, czyli ostatniego dnia, w którym wystąpił najlepszy jakościowo śluz (np. 10 dc - rozciągliwy, 11 dc - rozciągliwy jak białko jaja, 12 dc - rozciągliwy jak białko jaja, 13 dc - kremowy --> tu dniem szczytu śluzu jest 12 dc), następnie po dniu szczytu śluzu powinien wystąpić skok temperatury. Kiedy wystąpi, bierzesz pod uwagę 6 poprzedzających skok niższych temperatur i do najwyższej z tych 6-ciu dodajesz 0,2 stopnia. Czyli jeśli np. najwyższa przed skokiem jest 36,5 to wyznaczasz próg 36,7 stopnia. Jeżeli trzecia z wyższych temperatur po skoku jest wyższa, niż 36,7, to od 3-ciego dnia po skoku wieczorem wyznaczasz okres niepłodności bezwzględnej (tzn., że na 100% jest już po owulacji i po okresie płodnym). Jeżeli 3-cia z wyższych temperatur jest niższa od 36,7 to czekasz do 4-tej wyższej temperatury i ona już nie musi być o 0,2 stopnia wyższa od najwyższej z 6-ciu, ważne jedynie, żeby nie spadała poniżej linii podstawowej (czyli najwyższej z 6-ciu tempek poprzedzających skok).
    Brzmi skomplikowanie, najlepiej jest poczytać podstawy w sieci, albo iść na kurs, jeśli Cię to interesuje :)
    Tu na OF interpretacja wykresu jest automatyczna - chociaż często niedokładna.

    Bąbelek lubi tę wiadomość

  • Matleena Autorytet
    Postów: 5466 5390

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 13:23

    tt1ce913.aspx?&fake.png

    mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

    24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, to ja lepiej zostawię ten swój wykres lekarzowi :O moja dyskalkulia tego nie przełknie...poza tym widzę, że się do tego nie nadaję, bo nie mam praktycznie śluzu jeśli już to tylko kilka małych grudek białych na "zwilżonych palcach" więc co tu mówić o jego dniach świetności :P mało wiarygodne zwłaszcza, że za cholerę nie mogę rozróżnić lepkiego od kremowego i trochę na chybił trafił zaznaczam ;)
    Ale dzięki sigma przynajmniej już wiem, że nie muszę sobie głowy zawracać z próbą interpretacji :)

    Cigaretta lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, na poprawienie jakości śluzu można brać suplementy, zresztą brak śluzu dobrej jakości dość mocno utrudnia zajście, więc i tak trzeba się tym zająć :)

    Liczyć tam za wiele nie trzeba, dodać 0,2 to nie jest wielka matematyka, wyznaczasz kreskę na wykresie i już nic nie trzeba więcej liczyć, na oko widać czy punkt jest nad czy pod kreską. A lekarze... Hmm :) Jeśli masz takiego, który potrafi zinterpretować wykres wg metod NPRu, to daj znać gdzie go znalazłaś :D

    mana lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy mam takiego, który się zna, ale na pewno takiego, który się zainteresował, powiedział tylko, że szkoda że tak krótko mierzę tempkę ;)
    Ale żeby to wyznaczać muszę rysować w zeszycie wszystko od początku ?
    Może czasami lepiej nie wiedzieć i nie stresewać się złym wykresem :)
    Mi ginekolog powiedział, że brak śluzu może oznaczać brak owulacji dlatego też mam mnóstwo badań do zrobienia. Śluz miałam w wakacje i na początku września, jak jest ciepło na dworze to jakoś mnóstwo mi się go robi :P
    Sigma, ja mam nieregularne cykle więc wiesiołka nie mogę przyjmować a siemię lniane jest dla mnie nie do przełknięcia, prędzej zwymiotuję ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Paulina27 Autorytet
    Postów: 327 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Fatim - owulka może być od 3 dni przed skokiem temperatury, a może być również po skoku - tak to tłumaczy Roetzer, podobno pewne ilości progesteronu wytwarzane są jeszcze przed uwolnieniem komórki jajowej, stąd kobiety wrażliwe na jego działanie mogą odnotować skok temperatury już na dzień przed owulacją.

    Generalnie podstawy interpretacji wg metody Roetzera są takie: Szukasz dnia szczytu śluzu, czyli ostatniego dnia, w którym wystąpił najlepszy jakościowo śluz (np. 10 dc - rozciągliwy, 11 dc - rozciągliwy jak białko jaja, 12 dc - rozciągliwy jak białko jaja, 13 dc - kremowy --> tu dniem szczytu śluzu jest 12 dc), następnie po dniu szczytu śluzu powinien wystąpić skok temperatury. Kiedy wystąpi, bierzesz pod uwagę 6 poprzedzających skok niższych temperatur i do najwyższej z tych 6-ciu dodajesz 0,2 stopnia. Czyli jeśli np. najwyższa przed skokiem jest 36,5 to wyznaczasz próg 36,7 stopnia. Jeżeli trzecia z wyższych temperatur po skoku jest wyższa, niż 36,7, to od 3-ciego dnia po skoku wieczorem wyznaczasz okres niepłodności bezwzględnej (tzn., że na 100% jest już po owulacji i po okresie płodnym). Jeżeli 3-cia z wyższych temperatur jest niższa od 36,7 to czekasz do 4-tej wyższej temperatury i ona już nie musi być o 0,2 stopnia wyższa od najwyższej z 6-ciu, ważne jedynie, żeby nie spadała poniżej linii podstawowej (czyli najwyższej z 6-ciu tempek poprzedzających skok).
    Brzmi skomplikowanie, najlepiej jest poczytać podstawy w sieci, albo iść na kurs, jeśli Cię to interesuje :)
    Tu na OF interpretacja wykresu jest automatyczna - chociaż często niedokładna.


    Sigma tez chciałabym nauczyc sie tej metody zaczełam własnie czytac na google ale nie jest to takie łatwe jak sie nie ma zielonego pojecia ale z tego co piszesz to ovu zle wyznaczylo mi owulke i ta kreske...mozesz zerknąć??? to wykres z tamtego miesiaca

    ae753a0e21956fab69fa364df5cf68f1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 12:27

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Paulina27 Autorytet
    Postów: 327 131

    Wysłany: 3 listopada 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli u mnie linia powinna byc wyznaczona na 36,9??? a nie 36,6??? dobrze rozumuje czy nie???

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ