X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe szczęścia
Odpowiedz

Listopadowe szczęścia

Oceń ten wątek:
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Ania a jaka mialas wczesniej prolaktyne? ze zbijałas dostinexem

    Jakoś 32 ng/ml a norma byla do 26 :)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Aniu to zacznij jak najszybciej brać ten kwas foliowy, bo właśnie teraz jest moment kiedy rozwija się cewa nerwowa i jest on bardzo potrzebny.
    Gratulacje ❤

    Taak, już wzięłam pierwszą tabletkę :)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smeg wrote:
    Gratulacje Ania! :) strasznie się cieszę, że Wam się udało :) krecha jak ta lala! Podziel się jak to zrobiłaś, że wytrzymałaś z testowaniem do 15 dpo XD No i rozsyłaj nam wiruski ciążowe :)

    Zrobiłam test 10 dpo i był negatywny. Po prostu czekałam na @, ale dzisiejsza temperatura była zadziwiająca ;) była dzięki niej nadzieja i motywacja, żeby zrobić test :D

    Anhydra, przedszkolanka:), smeg, speakyourmind93, kark lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Szczęściara, dlaczego myslisz ze nic z tego? Ja w udanym cyklu mialam wlasnie sporo śluzu w 2 fazie i tez rożnego rodzaju. Teraz wlasnie mialam narzekać ze tym razem sucho...a tu od dzis cos doe zaczęło dziać, na pustynie juz zdecydowanie nie narzekam, jesli juz to na podtopy:)
    U mnie rano jest wodospad a pozniej tylko wilgotno..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami najpierw beta wychodzi a jak spadnie to pojawia się krwawienie (u mnie tak bylo).

    Ania czyli 10 dpo to za szybko na test :D

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka, wychodzi na to, że za szybko :D ale wiem jak ciężko jest czekać ;)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy cb raz @ była normalnie, a teraz spóźniła się 3 dni.

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a powiedz proszę jaką miałaś dawkę dostinexu? W jaki sposób miałaś go brać?

    Myślę, że jednak swoje zrobił, ja też liczę na jego działanie <3 długo go brałaś zanim go olałaś? ;)

  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Zrobiłam test 10 dpo i był negatywny. Po prostu czekałam na @, ale dzisiejsza temperatura była zadziwiająca ;) była dzięki niej nadzieja i motywacja, żeby zrobić test :D

    Aniu ogromne gratulacje! Historia Twojego cyklu daje MEGA nadzieje, pewnie nam wszystkim :-) No i jeszcze ten negatyw 10dpo... a kilka dni pozniej takie dwie kreski!!! Super!

    Ania95 lubi tę wiadomość

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Wróciłam do domu, od razu oczywiście zrobiłam test i nic nie ma. Wiem, że tamten za szybko wykonałam, ale był ten różowy ślad, który wysłałam wam na jedynym zdjęciu, jakie zrobiłam. No nic, jest jeszcze czas. Albo tamten test felerny, albo ten. Może jutro kupię jakiś rossmanowy.

    Pytanie:jak jest ciąża biologiczna, to od razu występuje krwawienie? Czy np czy np mogło się jajeczko zagnieździć, zaczęło wytwarzać się hcg, a później jednak organizm odrzucił i krwawienie pojawi się dopiero jak planowa miesiączka?

    Może uda mi się wyprosić duphaston na ten progesteron 13, jeśli powiem, że delikatny pozytyw, a później już nic.

    Znowu rozkłada mnie choróbsko. No nie mogę się wykaraskać. Jeszcze tak wysypało mnie na twarzy, jakbym miała 14 lat. Źle się czuję, jest niemoc.


    Lami masz na myśli ciążę biochemiczna tak?
    No więc zazwyczaj określa się ją wtedy gdy komórka jajową ulega zapłodnieniu, ale tak jak piszesz- nie potrafi sukcesywnie się zagnieździć. Podobno pewne minimalne ilosci beta hcg wytwarza już sama zapłodniona komorka wedrujac jajowodem do macicy. Ale jest to ilosc raczej niewykrywalna domowymi testami.
    Tak sobie teraz myślę, że trudno powiedzieć po jakim czasie kończy się ciąża biochemiczna a zaczyna poronienie. Dla mnie biochem to ciąża tracona na takim etapie, że nie zdaży się wykształcić zarodek widoczny na USG. Czyli maksymalnie kilka dni po terminie @.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, a jaka mialas tempke tego 10dc? Duzo skoczyła? Czy nagle, czy co dzien wyzsza byla?
    Przy CB najpierw beta spada, czyli testy przestają wychodzić i potem za pare dniu miesiączka, czy w terminie czy nid to zalezy na jakim etapie ta ciaza sie zakończy. Moze byc i sie skonczyc np w 28dc, a moze tez w 6tc - jesli nie 'zdazyla' zestac potwierdzona ba usg to kest biochemiczna. U mnie byla beta 6,5 czyli mala ( o dziwo test tego dnia pokazał wyraźna kreskę - moze we krwi spadło, a w moczu jeszcze nie zdażyło) we wtorek, a w czwartek okres przyszedł.

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka - brałam od marca najpierw 1 tabletkę na tydzień, a później jakoś od czerwca 1/2 tabletki raz na tydzień :) nie pamiętam kiedy odstawiłam, ale to chyba było wrzesień/październik tak samo jak euthyrox :P

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Szczęściara, dlaczego myslisz ze nic z tego? Ja w udanym cyklu mialam wlasnie sporo śluzu w 2 fazie i tez rożnego rodzaju. Teraz wlasnie mialam narzekać ze tym razem sucho...a tu od dzis cos doe zaczęło dziać, na pustynie juz zdecydowanie nie narzekam, jesli juz to na podtopy:)
    Jakoś podświadomość mówi że się nie udało ale nie powiem że z niespodzianki bym się nie ucieszyła. No nic zostały 2 dni. Powinno być jasno. Z tym sluzem to dziwnie raz jest kremowy raz rozciagliwy a teraz wodnisty.

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Jakoś 32 ng/ml a norma byla do 26 :)
    Mam podobny wynik i endo kazała zostawić. Coś oprócz podwyższonego wyniku miałaś? Np wyciek mleka?

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia - 10 dpo temperatura 36,97 i mniej więcej na tym poziomie się utrzymywała, a dzisiaj właśnie do góry skoczyła na 37,17 :)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęściara wrote:
    Mam podobny wynik i endo kazała zostawić. Coś oprócz podwyższonego wyniku miałaś? Np wyciek mleka?

    Nie, nic. Owulacje też miałam potwierdzone mimo tej prolaktyny, więc myślę, że większego znaczenia nie miała ;)

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 24 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a jakieś objawy?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie- jak stosujecie siemię lniane? Zalewacie ciepła wodą i odstawiacie. Wypijacie tylko płyn czy zjadacie też ziarenka? I ile tego dziennie?
    Bo ja dzisiaj kupiłam i nie bardzo wiem.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra, Agusia, dzięki za odpowiedź, faktycznie namieszałam strasznie ze słowami, okazało się, że gorączka 37,5, więc chyba odebrało mi rozum :D
    O właśnie biochemiczną mi chodziło, no i o takie właśnie wczesne poronienie, które raczej większość z nas, jeśli nie wykona testów czy bety traktuje jako zwykłą miesiączkę.
    Tak naprawdę tylko w poprzednim i tym cyklu testowałam przed okresem. Wcześniej zrobiłam z dwa razy testy w dniu miesiączek, które przyszły kilka godzin później i raz trzy dni po terminie miesiączki, kiedy się opóźniła.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ po biochemicznej przyszla punktualnie jak zawsze.

    Cale popoludnie cmilo mnie podbrzusze i kregoslup odcinek ledzwiowy. Jak z tego nic nie wyjdzie to ja nie wiem skad to. Nigdy tak nie mialam lub nie przywiazywalam do tego zbytnio uwagi :)

    Agagusia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ