X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe szczęścia
Odpowiedz

Listopadowe szczęścia

Oceń ten wątek:
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Sung brawo Ty :D kciuki za wyniki ;)

    Domi pytalam- można,chociaz na ulotce napisane zeby skonsultować z lekarzem. Jutro na wizycie będę o to pytać.

    Kurcze to poczekam do Twojej wizyty :) tak się u mnie zazwyczaj kończą wizyty u ginekologa :/

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie coś dziwnego, nigdy tak nie miałam. Brzuch od wczoraj boli na @. Z reguły zaczyna się ból, idę do toalety i jest krew. A teraz nic, tylko lekki ból. Poszłam przed chwilą i na papierze tylko odrobina wydzieliny o bardzo jasnym brązowym zabarwieniu. WTF?

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    A u mnie coś dziwnego, nigdy tak nie miałam. Brzuch od wczoraj boli na @. Z reguły zaczyna się ból, idę do toalety i jest krew. A teraz nic, tylko lekki ból. Poszłam przed chwilą i na papierze tylko odrobina wydzieliny o bardzo jasnym brązowym zabarwieniu. WTF?
    Lami a kiedy Ty testowałas?

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta pobrana, zbadałam tez glukozę i insulinę. Spotkałam gina w rejestracji i pytalam co ew z tym Metformaxem. O dziwo mowil ze spokojnie mozna prowadzić ciąże na metforminie, nawet do konca - uff, nie chce teraz jej odstawiać, a ponoc niewielu ginow sie pisze na prowadzenie na metforminie. Jeszcze o Acardzie musze mu powiedziec...

    Domi_tur, przedszkolanka:), Magda - mbc, Sung lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi mam na liscie do zapytania ;)
    Aga daj znac jak beta!
    Lami hmm ciekawe..moze plamienie przed @ ?
    Mnie bolal na @ i cisza ale u mnie 3 dni jeszcze.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Beta pobrana, zbadałam tez glukozę i insulinę. Spotkałam gina w rejestracji i pytalam co ew z tym Metformaxem. O dziwo mowil ze spokojnie mozna prowadzić ciąże na metforminie, nawet do konca - uff, nie chce teraz jej odstawiać, a ponoc niewielu ginow sie pisze na prowadzenie na metforminie. Jeszcze o Acardzie musze mu powiedziec...

    O której wyniki ?

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nigdy nie miałam żadnych plamień. Czułam, że nadchodzi i bach. Pójdę znowu za 20 minut.
    Testowałam w czwartek, był cień cienia. W sobotę, niedzielę i poniedziałek biało, więc uznałam, że allegrowy mnie wykiwał.
    Ehh, znowu robię sobie nadzieję, a za godzinę rozczarowanie...

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduje ze p.o. monitorngu oby dwa jajeczka pekly endometrum troche grubsze niz powinno byc ale nie mam sie tym co martwic. takze kolejne badania progesterone I AMH w przyszla srode. dziewczyny czy jesli progesterone by sie zaczol podnosic p.o. tych ziolach to mialao by to wplyw na bol piersi mo masakrycznie mnie bola w tym cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 10:29

    przedszkolanka:), smeg lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    melduje ze p.o. monitorngu oby dwa jajeczka pelny. endometrum troche grubsze niz powinno byc ale nie mam sie tym co martwic. takze kolejne badania progesterone I AMH w przyszla srode. dziewczyny czy jesli progesterone by sie zaczol podnosic p.o. tych ziolach to mialao by to wplyw na bol piersi mo masakrycznie mnie bola w tym cyklu

    Pamiętaj, ze przy dwóch pęcherzykach progesteron musi być 2x większy. Każdy pęcherzyk produkuje, wiec wynik 15-20 będzie zbyt mały. Powinno być chociaż 30 :)

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, niezłe z was ekspertki od oceniania testów :D to może i mi podpowiecie, chociaż nie brałam udziału w wątku :)
    Zdjęcie z wyschniętego testu 10dpo. Coś tam zaczęło przebijać w ciągu minuty od zrobienia testu, ale bez szału i fajerwerków.
    Zrobiłam betę, ale wyniki mogę mieć dopiero jutro rano. Od pozytywnego testu mam przyjmowac zastrzyki Clexane, więc imformacja dla mnie istotna, czy to początek ciązy czy oszalałam.
    Czy wg was jest szansa na bladziocha, czy to ewidentny evap? Testy paskowe Facelle czułosc 10, nie mam z nimi doświadczenia.
    Wielkie dzięki za wasze opinie :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f3cfc6aa0a9e.jpg

    smeg, speakyourmind93, Domi_tur, kark, Agagusia, moyeu, Sung lubią tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak wyglądała moja pierwsza kreska po kwadransie na wyschnietym teście :)
    A masz jeszcze jeden test, który mogłabyś zrobić? :)

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri, jak dla mnie krecha :) dobra grubość, w dobrym miejscu :) gratulacje, będzie beta dodatnia <3

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skopiuję Wam fajny artykuł bo często się pytamy o leki w ciąży (bądź potencjalnej ciąży :p)

    Kilka propozycji na częste dolegliwości do stosowania w ciąży:

    1. Podrażnienia części intymnych.

    Można stosować leki zawierające żywe kultury bakterii, które wyrównają florę bakteryjną zaburzoną w ciąży np.: Lactovaginal (kaps. dopochwowe), Iladian direct (dopochwowo lub doustnie), Lacidofil kaps doustne.

    2. Przy grzybiczych zakażeniach.

    Clotrimazol krem a do podmywania Tantum Rosa w saszetkach ( 1 saszetkę rozpuścić w pól litra przegotowanej wody i stosować do podmywania do 3 razy dziennie);
    polecam też płyny do higieny intymnej o lekko obniżonym pH np.: Lactacyd, Pliva Fem F.

    3. Na dolegliwość bólowe w okolicy brzucha, jelit, skurczach żołądka.

    Tu warto zastosować No-spę działającą rozkurczowo a rumianek wspomagająco. Ale uwaga! Jeśli ból jest niepokojący, dotyczy dolnych partii brzucha oczywiście należy najpierw udać się do lekarza!

    4. Bóle głowy, gorączka.

    Można zastosować preparaty paracetamolu, nie wolno kwasu acetylosalicylowego czyli Aspiryny, Polopiryny (mogą wywoływać krwawienia).

    5. Przeziębienie w ciąży.
    Gdy Cię dopadnie katar są specjalne krople dla kobiet w ciąży np.: Prenalen Katar, bezpieczne są też sole morskie do nosa: Marimer, Sterimar, Quixx, ewentualnie homeopatyczne Euphorbium comp.
    Można stosować leki typu: Rutinoscorbin, Cerutin z wit C i rutyną na wzmocnienie.
    Na gardło do ssania: Prenalen Gardło, Isla, Tantum Verde pastylki, aerozole do gardła: ArgentinT, Hascosept, Tantum Verde, Uniben.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Skopiuję Wam fajny artykuł bo często się pytamy o leki w ciąży (bądź potencjalnej ciąży :p)

    Kilka propozycji na częste dolegliwości do stosowania w ciąży:

    1. Podrażnienia części intymnych.

    Można stosować leki zawierające żywe kultury bakterii, które wyrównają florę bakteryjną zaburzoną w ciąży np.: Lactovaginal (kaps. dopochwowe), Iladian direct (dopochwowo lub doustnie), Lacidofil kaps doustne.

    2. Przy grzybiczych zakażeniach.

    Clotrimazol krem a do podmywania Tantum Rosa w saszetkach ( 1 saszetkę rozpuścić w pól litra przegotowanej wody i stosować do podmywania do 3 razy dziennie);
    polecam też płyny do higieny intymnej o lekko obniżonym pH np.: Lactacyd, Pliva Fem F.

    3. Na dolegliwość bólowe w okolicy brzucha, jelit, skurczach żołądka.

    Tu warto zastosować No-spę działającą rozkurczowo a rumianek wspomagająco. Ale uwaga! Jeśli ból jest niepokojący, dotyczy dolnych partii brzucha oczywiście należy najpierw udać się do lekarza!

    4. Bóle głowy, gorączka.

    Można zastosować preparaty paracetamolu, nie wolno kwasu acetylosalicylowego czyli Aspiryny, Polopiryny (mogą wywoływać krwawienia).

    5. Przeziębienie w ciąży.
    Gdy Cię dopadnie katar są specjalne krople dla kobiet w ciąży np.: Prenalen Katar, bezpieczne są też sole morskie do nosa: Marimer, Sterimar, Quixx, ewentualnie homeopatyczne Euphorbium comp.
    Można stosować leki typu: Rutinoscorbin, Cerutin z wit C i rutyną na wzmocnienie.
    Na gardło do ssania: Prenalen Gardło, Isla, Tantum Verde pastylki, aerozole do gardła: ArgentinT, Hascosept, Tantum Verde, Uniben.


    Dla mnie dziwne jest to na przykład, że w tej ciąży prawie w ogóle brzuch mnie nie boli. Za to częściej czuje jajniki.


    Alfa- to raczej nie jest evap :) po cichu gratuluje

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri wrote:
    Witam dziewczyny, niezłe z was ekspertki od oceniania testów :D to może i mi podpowiecie, chociaż nie brałam udziału w wątku :)
    Zdjęcie z wyschniętego testu 10dpo. Coś tam zaczęło przebijać w ciągu minuty od zrobienia testu, ale bez szału i fajerwerków.
    Zrobiłam betę, ale wyniki mogę mieć dopiero jutro rano. Od pozytywnego testu mam przyjmowac zastrzyki Clexane, więc imformacja dla mnie istotna, czy to początek ciązy czy oszalałam.
    Czy wg was jest szansa na bladziocha, czy to ewidentny evap? Testy paskowe Facelle czułosc 10, nie mam z nimi doświadczenia.
    Wielkie dzięki za wasze opinie :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f3cfc6aa0a9e.jpg

    Piekna kreska, taki nie do konca bladzioch bo przygladac sie nie trzeba :-) Po cichu gratuluję:)

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, Smeg dziękuję za odpowiedzi. Kupię inne testy dopiero po godz. 17 jak wyjdę z pracy. W zeszłym miesiącu nabrałam się na szare kreski na bobotestach, bardzo cięzko przeżyłam rozczarowanie. W zasadzie to od 24 miesięcy o niczym innym nie myślę i nie radzę sobie z emocjami.
    Jeszcze nigdy nie brałam heparyny, ale z zastrzykiem chyba zaczekam do wyników bety. Oczywiście dam wam znać co z tego wyszło.

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri wrote:
    Domi, Smeg dziękuję za odpowiedzi. Kupię inne testy dopiero po godz. 17 jak wyjdę z pracy. W zeszłym miesiącu nabrałam się na szare kreski na bobotestach, bardzo cięzko przeżyłam rozczarowanie. W zasadzie to od 24 miesięcy o niczym innym nie myślę i nie radzę sobie z emocjami.
    Jeszcze nigdy nie brałam heparyny, ale z zastrzykiem chyba zaczekam do wyników bety. Oczywiście dam wam znać co z tego wyszło.
    Alfa, nie czekaj z zastrzykami do bety - przy ciąży, która musi być prowadzona na heparynie każdy dzień jest ważny. Heparyna pomaga dobrze podzielić się komórkom, z których będzie zarodek. Dzięki czemu zarodek ma większe szanse na przeżycie i utrzymanie się do ponad 12tc.

    Heparyna w ogóle nie jest szkodliwa, więc jeśli "tfu tfu" nie jesteś w ciąży, to nic Ci nie będzie :)

    edit. ja np. heparynę brałam już od owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 11:04

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Pamiętaj, ze przy dwóch pęcherzykach progesteron musi być 2x większy. Każdy pęcherzyk produkuje, wiec wynik 15-20 będzie zbyt mały. Powinno być chociaż 30 :)
    no w ostatnim cyklu byl niski bo tylko 16 ale to badanie bylo wykonane 10 dniu p.o. owulacji

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszło :D
    Wynik w przeciągu 5 dni roboczych będzie.
    Tak samo badania z krwi :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/48651c3d6359.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 11:21

    Magda - mbc, moyeu lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Dla mnie dziwne jest to na przykład, że w tej ciąży prawie w ogóle brzuch mnie nie boli. Za to częściej czuje jajniki.


    Alfa- to raczej nie jest evap :) po cichu gratuluje

    Mi dolegają czasem jelita, ale tez czuje tylko jajniki naprzemiennie.

    Trzeba się cieszyć, ja marzę o tym żeby prawdziwe mdłości mnie nie dopadły :) mam zamiar pracować tak długo jak tylko się da (na własnej działalności nikomu się na l4 nie spieszy :))

    mhsvi09k7inxyf5l.png
‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ