X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe szczęścia
Odpowiedz

Listopadowe szczęścia

Oceń ten wątek:
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Od 1 do 5 dc. A dupka od 14dc i mu mowilam,ze ostatnio mialam brac od 16tego i poczekalam i dobrze bo owu byla 19 dc a on ze to nic i mam wziac 14dc. Ale zobacze jak bedzie sytuacja wygladac.
    Szkoda ze negatywne..ale zaraz @ i zaczynamy razem ;)

    Lami ja nie we Wro ale z Wałbrzycha i Świdnicy Ci mojego moge polecić ;)
    A ta lekarka niech sama czeka..

    Nie masz monitoringu podczas brania clo?

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    A ja już mam nerwa. Robiłam wczoraj badania różnej maści ;p i dalej nie mam wyników TSH i ft4 . Zawsze były tego samego dnia. Zależy mi na nich najbardziej, a tu lipa..
    Czekanie najgorsze..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makalotia, niby nic w środku na pco nie wskazuje. Owulacja ok. Progesteron 13, a prolaktyna 30. I wg lekarki wszystko ok. Może i tak jest. Przez 4 miesięcy w ogóle nic nie myślałam o staraniach, zero stresu. I uważam, że to maksimum. Ostatnie dwa miesiące świruje, bo uważam, że to już nie do końca normalne.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami prolaktyna chyba za wysoka? No i moze masz to co ja-niby prog ok,nibu pcos nie ma a jednak d*pa.
    Ja bym Ci poradzila ziólka niepokalanka i pokrzywe no i inofolic. A jak nie pomoze to dupka.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    A ja byłam dzisiaj u mojej, co prawda nie na wizycie normalnej, ale przy okazji. I jej mówię o progesteronie, że 13 był. Że dziwna miesiączka, że coś nie tak. Jednak wycofała się że wspomagania, o którym ostatnio wspomniała i rzekła, że czekamy rok, mam się nie spieszyć i sranie. Znowu puściły mi emocje w domu. A o kant dupy to rozbić.
    Kto we Wrocławiu da mi cokolwiek na pierwszej wizycie?

    Fajnie Przedszkolanko, że trafiłaś na lekarza, co ci pomaga a nie każe osiwieć i stracić chęci i nadzieję. Grudzień jest Twój!

    Lami olej tego gina. Ja sugeruję wybierać jednak młodszych ginów bo ci starej daty to i z dwa lata każą obserwować- co by im $ nabijać (ja tak zmarnował pół roku i w sumie 2 ciàże- bo doktor wychodził z założenia, że ciąża musi się sama utrzymać i nawet dupka nie przepisał przy plamieniu, dopiero później w szpitalu dostałam). Także jeżeli nie odpowiada Ci podejście lekarza, nie przekonują argumenty- to po prostu go zmień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 17:00

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba kiedys bralam clo od 2 dc ale wiem ze roznie daja

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko a na co ta pokrzywa i jak ja pijesz?

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, to wszystko biorę. Castagnus dwa cykle, inofem cykl.
    Andydra, no właśnie chcę zmienić. Ale potrzebuje konkret, kto jest dobry i chce pomóc od razu, a nie nabijać kabzę. Do tej lekarki i tak chce wrócić na prowadzenie ciąży, bo u niej nie płacę. Ale chce ruszyć z miejsca... Mam dzisiaj znowu doła.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Mam pytanoe z serii" glupie"..
    Czy niedomoga lutealna to to samo co niski progesteron i niedomoga ciałka żóltego?
    Niedomoga lutealna i ciałka żółtego to to samo. Objawia się przede wszystkim niskim progesteronem, lub wysokim ale zbyt szybko spadajacym.
    Nie każdy natomiast odnotowany niski progesteron to od razu niedomoga.
    Niedomogę stwierdzamy po 3 badaniu progesteronu w odstępach 2 dni i powtarzamy dla potwierdzenia kilka cykli.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtrącę się w temacie duphastonu i owulacji.

    Mimo, że moim zdaniem cykle stymulowane należy monitorować, to sam duphaston nie blokuje owulacji, a wręcz może ją nawet wywoływać (u mnie tak jest, mam pco). Duphaston to sztuczny progesteron tzw. dydrogesteron i w przeciwieństwie do luteiny nie działa hamująco na owulację, bywa wręcz triggerem. Dotarłam nawet do badań robionych na szczurach, królikach i małpach i własnie u nich dydrogesteron potrafił wywołać owulację (zauwazcie, że poziom progesteronu zaczyna rosnąć już przed owulacją). Jeśli któraś z Was chce, mogę odszukać namiary na te badania, ale one są publikowane wyłącznie po angielsku.

    Nie wolno natomiast brać w ciemno luteiny.

    Najmłodsza_staraczka, Isaura81, Niezapominajka2, Izaw, moyeu lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    Niedomoga lutealna i ciałka żółtego to to samo. Objawia się przede wszystkim niskim progesteronem, lub wysokim ale zbyt szybko spadajacym.
    Nie każdy natomiast odnotowany niski progesteron to od razu niedomoga.
    Niedomogę stwierdzamy po 3 badaniu progesteronu w odstępach 2 dni i powtarzamy dla potwierdzenia kilka cykli.

    Czyli jak miałam 7 dpo progesteron 38,5 a 10 dpo 13 to może coś być nie tak?
    Chociaż w następnym cyklu ładnie się trzymał aż do 12 dpo.
    Może ja tez poproszę o duphaston

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 17:15

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    Przedszkolanko a na co ta pokrzywa i jak ja pijesz?
    Prócz tego że jest zdrowa i dużo witamin ma to podobno naturalny progesteron ;)

    Lami oh jak ja Cie rozumie. Jakbyś miala mozliwosc to tu u mnie Ci polece,co do Wro to Domi chyba?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    Niedomoga lutealna i ciałka żółtego to to samo. Objawia się przede wszystkim niskim progesteronem, lub wysokim ale zbyt szybko spadajacym.
    Nie każdy natomiast odnotowany niski progesteron to od razu niedomoga.
    Niedomogę stwierdzamy po 3 badaniu progesteronu w odstępach 2 dni i powtarzamy dla potwierdzenia kilka cykli.
    A no widzisz..tego nie wiedzialam.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pijesz ja caly cykl ? I ile filiżanek dziennie ?
    I czy ekspresowki z biedry czy raczej z zielarskiego?

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Wtrącę się w temacie duphastonu i owulacji.

    Mimo, że moim zdaniem cykle stymulowane należy monitorować, to sam duphaston nie blokuje owulacji, a wręcz może ją nawet wywoływać (u mnie tak jest, mam pco). Duphaston to sztuczny progesteron tzw. dydrogesteron i w przeciwieństwie do luteiny nie działa hamująco na owulację, bywa wręcz triggerem. Dotarłam nawet do badań robionych na szczurach, królikach i małpach i własnie u nich dydrogesteron potrafił wywołać owulację (zauwazcie, że poziom progesteronu zaczyna rosnąć już przed owulacją). Jeśli któraś z Was chce, mogę odszukać namiary na te badania, ale one są publikowane wyłącznie po angielsku.

    Nie wolno natomiast brać w ciemno luteiny.
    Duphaston nie blokuje owu? :o to moźe brac faktycznie tak jak mowil.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko, uwierz mi, że jak napisałaś o Twojej dzisiejszej rzeczowej i koknretnej wizycie, to pomyślałam, że jakaś wycieczka do Wałbrzycha (dobrze pamiętam?) By się przydała :D

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Duphaston nie blokuje owu? :o to moźe brac faktycznie tak jak mowil.

    Oczywiście podpieram się tylko tym, co czytałam (nie mniej jednak literatura medyczna to była, nie jakieś blogi czy inne mało wiarygodne źródła), jak i własnym doświadczeniem, gdzie w ostatnich dwóch cyklach lekarze stwierdzali, że mam cykl bezowulacyjny i kazali łykać duphaston, by wywołać okres, po czym okazywało się, że owulacja była (potwierdziło się to badaniami hormonów i usg).
    Nie jestem lekarzem, więc moja wiedza jest tylko nabyta w wyniku starań, nie mniej jednak między duphastonem a luteiną jest właśnie ta zasadnicza różnica.
    Pamietajcie także, że lutka wychodzi w badaniach krwi, a dupek nie oraz luteina wpływa na sztuczny wzrost podstawowej temperatury, a dupek nie.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Czyli jak miałam 7 dpo progesteron 38,5 a 10 dpo 13 to może coś być nie tak?
    Chociaż w następnym cyklu ładnie się trzymał aż do 12 dpo.
    Może ja tez poproszę o duphaston
    Ja miałam badany mniej więcej w 6,8,10 dniu po ovu. Suma powinna być 40 tylko nie w tych jednostkach które ty podajesz. Można to przeliczyć.
    Jak coś chcesz jeszcze zapytać i mogłabym pomoc to na priv bo mało tu zaglądam.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko jedni mowia ze blokuje inni ze nie.. Moja mi kazala brac po owu zevy nie zablokowalo. A haka dawke masz ?

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 30 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisała koleżanka
    Duphaston nie blokuje ovulacji

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ