X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe szczęścia
Odpowiedz

Listopadowe szczęścia

Oceń ten wątek:
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlivkowaMama wrote:
    Objawy? Gratuluję :)
    Dziękuję <3
    Hm...co do objawów to ja praktycznie w każdym cyklu je sobie wkręcałam :P Ale teraz to tak, równo tydzień po owulacji (wiedziałam kiedy była bo miałam monitoring) czułam ból owulacyjny po lewej stronie, tam gdzie był pęcherzyk i cały weekend mnie ten ból trzymał. Wtedy też na papierze zauważyłam dosłownie milimetrową kropeczkę krwi, ale zastanawiałam się czy też sobie tego nie wkręcam, ale no to była raczej implantacja :) No i ogólnie czułam tak przez 3 dni mocny ból jakbym miała za chwilę dostać okres a do niego było jeszcze daleko, bo ogólnie moja faza lutealna trwa 16 dni. Później ból ustał, ale w tygodniu czułam czasem jakieś zawroty głowy i lekkie mulenie (myślałam że to od metformaxu bo biorę go). I kilka dni mam tak, że coś mi "bulgocze" w brzuchu. No i czasem znów czułam ból jajnika, jakieś szczypanie i tyle. Wczoraj bardzo źle się czułam w pracy, więc załamałam się myśląc, że dziś dostanę okresu, no ale dziś zamiast okresu miałam 2 kreseczki <3 Więc to tyle z moich objawów, nie różniły się mocno od okresowych :)

    Juti, ajsza123, OlivkowaMama lubią tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciax wrote:
    Cudownie :) ! Gratulacje !! Daj znać czy mialas jakies inne objawy niz te przed okresem :)

    Dorcia dziękuję <3 Wyżej właśnie opisałam swoje objawy :)

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Zależy. Przy niedoborach, zaburzeniach robi mega różnicę. Ważne, żeby brać to czego my potrzebujemy a nie bo ktoś na forum bierze

    Ja nie mówię o niedoborach witamin, potwierdzonych badaniami krwi...ale o przekonaniach typu "jedzenie ananasa" czy "czerwone wino na endo"...w jaki sposób czerwone wino ma polepsza grubość endometrium ja się pytam? Są na to jakieś badania? Jedyne czym by można powiązać wplyw czerwonego wina z endo to oddziaływanie resweratrolu....z tym, że poziom resweratrolu w czerwonym winie jest tak niski, źe trzeba by było pochlaniac wino hektolitrami...

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Juti Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja28 wrote:
    Miałam testować wczoraj ale z racji tego że obawiałam się dziś okresu to poczekalam do dzisiejszego poranka i mam upragnione 2 krechy! Przed chwilą zrobiłam kolejny test i kreska jeszcze mocniejsza <3 Nie umiem opisać naszego szczęścia i chyba jeszcze niedowierzania :)

    Super! Gratulacje :)

    Patrycja28 lubi tę wiadomość

  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juti wrote:
    Super! Gratulacje :)
    Dziękuję <3

    Juti lubi tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Ale miałaś krzywe 3 punktowe?

    Tak Sung 3 punktowe
    Na czczo glukoza
    91
    po 1h-62
    po 2 h-38

    Insulina
    na czczo 4,4 (normy 2,6-24,9)
    po 1 h -25
    po 2h- 7

    Jak powtorzylam glukoze za 3 tygodnie to na czczo 97 po 1 h 108 a po 2h -39

    Jak robilam pierwsze badanie to czułam sie super ,nic mnie prawie nie mdliło nawet ,wiec myslalam,ze wyniki wyjda ok.Za drugim razem jak siedzialam dosłownie bez ruchu to mialam wrazenie ,ze zaraz zwymiotuje i wlasnie zauwazylam,ze jak tylko sie rusze to zaraz te mdlosci przechodza wiec staralam sie bez ruchu siedziec.Moja edno mowi ,ze te badania sa takie sztuczne troche i mam sie niby nimi tak bardzo nie przejmowac w sensie tej glukozy.A co do insuliny to moglabym sie martwic gdyby na czczo ok 10 wyszlo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:03

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, powiedzcie mi, czy metforminę można nadal stosować w ciąży, czy powinnam ją odstawić? Oczywiście zapytam lekarza ale to wiadomo za jakiś czas, a szczerze to meftormax średnio na mnie działa i pytam was, może któraś wie :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja 28 gratuluję z całego serduszka ;)

    U mnie po 32 dc przyszła @ :( nie wiem czemu tak mi się cykl wydłużył (zawsze jest max 30 dni, przeważnie jak w zegarku 28).

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra oczywiscie wszystko z umiarem,bardziej chodzilo mi o to zeby je wprowaszic do codziennego menu bo przeciez uzywam w kuchni kurkumy czy cynamonu.
    Co do wina i ananasa to sa udowodnione ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja28 wrote:
    Kobietki, powiedzcie mi, czy metforminę można nadal stosować w ciąży, czy powinnam ją odstawić? Oczywiście zapytam lekarza ale to wiadomo za jakiś czas, a szczerze to meftormax średnio na mnie działa i pytam was, może któraś wie :)

    Z tego co wiem, to różnie są zalecenia lekarzy. Jedni każą bezwzględnie odstawić, inni kontynuować... tak więc bez porady u lekarza się nie obejdzie :/

    Patrycja28 lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Patrycja 28 gratuluję z całego serduszka ;)

    U mnie po 32 dc przyszła @ :( nie wiem czemu tak mi się cykl wydłużył (zawsze jest max 30 dni, przeważnie jak w zegarku 28).
    Dziękuję a Ciebie tule mocno :* Wiem jak to boli jak przychodzi okres, ale nowy cykl to nowe nadzieje ! :)

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Z tego co wiem, to różnie są zalecenia lekarzy. Jedni każą bezwzględnie odstawić, inni kontynuować... tak więc bez porady u lekarza się nie obejdzie :/

    No właśnie czytałam o tym i chyba jutro zadzwonię do gina i po prostu zapytam co robić.

    Anhydra lubi tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Anhydra oczywiscie wszystko z umiarem,bardziej chodzilo mi o to zeby je wprowaszic do codziennego menu bo przeciez uzywam w kuchni kurkumy czy cynamonu.
    Co do wina i ananasa to sa udowodnione ;)

    Kochana ależ absolutnie nie traktuj tego jako jakiś wyrzut. Ja miałam na myśli historie wielu dziewczyn, które pod wpływem "dobrych rad z forum" wcinały po 20 (!) tabletek supli różnistych dziennie...i do tego wmuszaly w siebie ananasa (za którym nie przepadaly) i na koniec nieudanego cyklu wielka rozpacz- że tak się poświęcają, tak starają i tyle supli biorą i na dodatek tyle $ na to traca a tu kolejne rozczarowanie....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:31

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję pierwszego listopadowego serduszka <3

    Anhydra spokojnie,czasem trzeba kogoś ogarnąc jak świruje ;)ale jak widzisz ja wlasnie nie jestem za lykaniem suplementów (chociazby kupiony castagnus który lezy),dlatego szukam w naturze czegoś. A ze lubie jesc i pić roznorodnie i jestem maniakiem zdrowego trybu zycia to czemu by nie wprowadzic tego jak ma pomoc (oczywiscie w granicach rozsądku bo nadmiar szkodzi jak i niedobór) ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:36

    Anhydra, Patrycja28, Nona lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    ostatni @ rozpoczal sie 10.10, owu 25-26.10 (pecherzyk w lewym jajniku - potwierdzony u gin.) i wtedy bylo przytulanko. Zawsze owulacja objawia sie bolem jednego z jajnikow. W tym miesiacu od owulacji praktycznie codziennie czuje chwilowe klucie, parcie w lewym jajniku. Rowno tydzien po owu mialam chwilowy (moze ok 1 min) ale silny bol w lewym jajniku (zagniezdzenie?). Od tamtej pory tez znosny bol piersi ale mam wrazenie ze strasznie spuchly, bol intensywniejszy po zewnetrzej stronie. Nigdy po owu nie czulam jajnikow. Piersi to mnie prawie zawsze bola az do @ ale bola cale a nie tylko na zewnatrz.
    Do tego doszly sterczace sutki, same staja albo wystarczy je delikatnie dotknac a robia sie jak antenki. Moj kot zawsze mnie kochal ale dzis juz przegina, jak sie poloze to kladzie mi sie na brzuchu/piersiach i mruczy, jak go zrzuce to wraca.
    Nie chce sie nakrecac ale musialam Wam to napisac.
    W piatek powinnam dostac @, moze w srode zrobie bHCG bo na testowanie to jeszcze za wczesnie a czas tak wolno leci :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:48

    Agagusia, smeg lubią tę wiadomość

  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Gratuluję pierwszego listopadowego serduszka <3

    Dziękuję i przesyłam wszystkim ciążowe wirusy :) <3

    Beti82, przedszkolanka:), ajsza123, Izaw lubią tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja28 wrote:
    Miałam testować wczoraj ale z racji tego że obawiałam się dziś okresu to poczekalam do dzisiejszego poranka i mam upragnione 2 krechy! Przed chwilą zrobiłam kolejny test i kreska jeszcze mocniejsza <3 Nie umiem opisać naszego szczęścia i chyba jeszcze niedowierzania :)
    Gratuluje :) Pokaz foto. Lubie ogladac dwie kreski ciazowe :) Ktory to dpo? 16-15 nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:51

    Patrycja28 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja28 wrote:
    Kobietki, powiedzcie mi, czy metforminę można nadal stosować w ciąży, czy powinnam ją odstawić? Oczywiście zapytam lekarza ale to wiadomo za jakiś czas, a szczerze to meftormax średnio na mnie działa i pytam was, może któraś wie :)
    Moja endo powiedziała, że w razie ciąży jak najszybciej odstawić
    Tak też zrobię, w momencie kiedy się "uda"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:58

    Patrycja28 lubi tę wiadomość

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jak przepisala na wizycie w 24 d cyklu glucophage to powiedziala ze mam je zaczac brac od nowego cyklu bo gdybym byla w ciazy to odstawiamy.

    Patrycja28 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Gratuluje :) Pokaz foto. Lubie ogladac dwie kreski ciazowe :) Ktory to dpo? 16-15 nie?

    https://zapodaj.net/ee90cc88a84c5.jpg.html

    mam nadzieję że link się otworzy :)
    tak, test zrobiłam 16 dpo bo zawsze tak okres przychodził i mimo że mnie korciło zrobić wcześniej, to nie chciałam się znów rozczarować i wytrzymałam :) warto było poczekać <3

    ok dziewczyny w takim razie dziś raczej nie będę brała już tych tabletek a jutro dzwonię do gina i zapytam :)

    XxMoniaXx, kark, smeg lubią tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ