X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Listopadowe testowanie 2016 ;)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie 2016 ;)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Madziulla. Wiesz moze dlaczego nie mozna mierzyc pod pacha? Ja probowalam cos w sieci na ten temat znalezc, ale niewiele sie udalo. Postanowilam sprobowac i wszyskie tempki mi ladnie pokazuje. W I fazie niskie temperatury, przed owu spadek, potem wzrost i znowu nizsze przed @. Dlatego dalej mierze pod pacha, bo te inne sposoby sa dla mnie niewygodne ;)

    Cytuje z jednej strony info:
    "Temperaturę powinno się mierzyć wewnątrz organizmu (wewnątrz jam ciała wyścielonych śluzówką): w ustach pod językiem, w pochwie lub w odbytnicy. Pomiar pod pachą jest niemiarodajny, bo określa temperaturę skóry.Pomiar w ustach pod językiem (oralny): Termometr należy włożyć głęboko pod język, aż do jego nasady, zawsze po tej samej stronie wędzidełka, język opuścić miękko na termometr i zamknąć usta. Podczas mierzenia termometr należy trzymać nieruchomo i nie otwierać ust. Pomiar powinien być wykonywany zawsze w tym samym miejscu jamy ustnej. W różnych punktach jamy ustnej wskazania mogą się różnić nawet o kilka kresek. Przed końcem pomiaru nie należy jeść, pić, palić ani rozmawiać.Pomiar w pochwie (waginalny): Termometr wprowadzić głęboko do pochwy tak, by oparł się o jej sklepienie, a mięśnie ściśle obejmujące termometr zaczęły go wypychać. Jest to ważne ponieważ temperatura w pochwie jest zależna od głębokości. Termometr podczas pomiaru należy przytrzymywać ręką lub bielizną.Pomiar w odbytnicy (rektalny): Leżąc na boku z podkurczonymi nogami należy delikatnie wprowadzić natłuszczony zbiorniczek termometru do odbytnicy na głębokość 1,5 – 2cm, w czasie pomiaru termometr przytrzymywać ręką. Następnie wyjąć, wytrzeć i odczytać wskazanie.Po każdym użyciu termometru należy umyć go w letniej wodzie. Dla pomiarów oralnych i waginalnych najwłaściwsza jest sama woda bez żadnych środków dezynfekcyjnych, które mogłyby powodować podrażnienia. Po pomiarze rektalnym do mycia termometru należy użyć mydła i wody.
    W każdym cyklu należy przyjąć jedno, stałe miejsce mierzenia temperatury i zapisać je na karcie cyklu obok pory pomiaru."

  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka ja biorę magnez, kwas foliowy, vit b6 i b12, vit c100 i niepokalanek. Chyba odstawić muszę vit c bo czytam ,że zaszkodzić może.

    A ja tempke merze w uchu, ehhh ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2016, 14:41

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bulkaasia wrote:
    Stokrotka ja biorę magnez, kwas foliowy, vit b6 i b12, vit c100 i niepokalanek. Chyba odstawić muszę vit c bo czytam ,że zaszkodzić może.


    Tak tak kochana odstaw! :)

  • Mama Ali Autorytet
    Postów: 549 167

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się do was odezwę dopiero po moim niedzielnym testowaniu, robię się nerwowa i nie chcę was dołować w żaden sposób także za te które jeszcze nie testowały trzymam kciuki :-) Miłego popołudnia i potem dobrej nocki życzę ;-)

    y945qxj.pnglwafjpi.png71ykwdg.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulla. Dzieki, tez czytalam ten artykul. Raz sprobowalam tak zmierzyc, ale to mega niewygodne ;)
    Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze temperatura skory nie pokaze wzrostu.
    Wczesniej mi pokazalo. Zobacze jak w tym cyklu wyjdzie i najwyzej bede sie zastanawiac nad zmiana miejsca ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 2 listopada 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Ali wrote:
    Dziewczyny ja się do was odezwę dopiero po moim niedzielnym testowaniu, robię się nerwowa i nie chcę was dołować w żaden sposób także za te które jeszcze nie testowały trzymam kciuki :-) Miłego popołudnia i potem dobrej nocki życzę ;-)
    Po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać, wyrazić swoje boláczki więc nie chowaj się po kątach tylko śmiało wal co Ci leży na wątrobie ;)

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:

    Roslinka. Ja tez mam problem ze wstawaniem w nocy na siku. Ostanio przeszukalam net i znalazlam info, ze to nie musi zaburzyc tempki jezeli przed mierzeniem lezy/spi sie conajmniej godzine.

    Dzięki za odp ;) No właśnie dziś rano wstałam na siku przed 6, a o 6,30 mierzę tempkę. Więc może to miało wpływ. Martwię się, czy to nie przypadkiem cykl bezowulacyjny :/ Ale w piątek idę do gina to coś powinna widzieć na usg?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roslinka wrote:
    Dzięki za odp ;) No właśnie dziś rano wstałam na siku przed 6, a o 6,30 mierzę tempkę. Więc może to miało wpływ. Martwię się, czy to nie przypadkiem cykl bezowulacyjny :/ Ale w piątek idę do gina to coś powinna widzieć na usg?


    Tak jesli doszlo do owulki to zobaczy :)
    A jesli jeszcze nie.. to powinien byc pecherzyk odpowiednich wymiarow.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Tak jesli doszlo do owulki to zobaczy :)
    A jesli jeszcze nie.. to powinien byc pecherzyk odpowiednich wymiarow.


    Ja się na tym kompletnie nie znam, nigdy nie byłam na monitoringu. W sumie dobrze ustaliłam sobie termin wizyty, zrobię przegląd i podpatrzę co tam rośnie ;)

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Fatim. Witaj :)

    Roslinka. Ja tez mam problem ze wstawaniem w nocy na siku. Ostanio przeszukalam net i znalazlam info, ze to nie musi zaburzyc tempki jezeli przed mierzeniem lezy/spi sie conajmniej godzine.

    Stokrotka. Ja biore kompleks witamin z kwasem foliowym, Castagnus, Omega3, wiesiolek, siemie lniane i teraz zaczelam zurawine i probiotyk na pecherz, bo mi ciagle wracaja infekcje.

    Meli92. Fajnie, ze dostalas skierowanie na hormony. Musialas nagiac ile sie starasz czy dal od reki? USG nie dostalas?

    Effy, Agnieszka93. Zgadzam sie z Wami odnosnie testowania, ale zeby do tego dojsc trzeba czasu. Wczesniej tez bylam napalona i zawod bardzo bolal. Mniej boli jak sie testu nie zrobi.
    Zamowilam sobie 20 testow ciazowych i chyba w ogole ich nie bede uzywac ;) W ostanim cyklu zaczelam tak robic, ze jak widze, ze tempka spada to wiem, ze nie ma sensu testowac.

    Olciuska. Zgadzam sie z Toba. Czytalam, ze tak wczesna ciaza nie daje objawow. Np mdlosci mozna miec z nerwow albo zatrucia, ale nie z powodu ciazy jeszcze przed terminem @ ;) Dlatego przestalam tak na sile wypatrywac objawow ;)

    Madziulla. Wiesz moze dlaczego nie mozna mierzyc pod pacha? Ja probowalam cos w sieci na ten temat znalezc, ale niewiele sie udalo. Postanowilam sprobowac i wszyskie tempki mi ladnie pokazuje. W I fazie niskie temperatury, przed owu spadek, potem wzrost i znowu nizsze przed @. Dlatego dalej mierze pod pacha, bo te inne sposoby sa dla mnie niewygodne ;)

    Musialam sklamac o czasie staran :) USG mowil ze tez, ale to chyba listem do domu przyjdzie?
    Teraz aby czekac na @ bo nie czuje ze sie udalo :)


    f2w39jcgync8jov1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meli92 wrote:
    Musialam sklamac o czasie staran :) USG mowil ze tez, ale to chyba listem do domu przyjdzie?
    Teraz aby czekac na @ bo nie czuje ze sie udalo :)
    Tak powinno przyjsc listem ze szpita;a z data i godzina appointmentu

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roslinka. To moglo wplynac na temp, bo zbyt maly odstep.

    Mel92. Super, ze USG tez dostalas.
    Wizyte na badania hormonalne musisz sama umowic czy jak to sie zalatwia?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Agula92 Ekspertka
    Postów: 174 118

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roslinka, myślę, że jakbyś zmierzyła temperaturę przed tą 6 to byłaby ona bardziej wiarygodna niż jak już wstałaś i potem o tej 6:30 mierzyłaś.

    Gdzieś czytałam, że pół godziny nie robi jeszcze różnicy


  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza sie, pol godziny nie robi az tak duzej roznicy, pod warunkiem, ze sie nie wstaje ;)
    Chociaz ja raz zmierzylam o stalej porze i potem 20 min pozniej i juz byla roznica jednej kreski, wiec faktycznie lepiej mierzyc o tej samej porze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2016, 15:48

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 2 listopada 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chętnie się podzielę tym, co wiem i czego doświadczyłam,żeby pomóc Wam na ile mogę :-)

    Annie1981, kate88:) lubią tę wiadomość

    c55frjjgoufy31i7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaagaaa89 wrote:
    Ja też chętnie się podzielę tym, co wiem i czego doświadczyłam,żeby pomóc Wam na ile mogę :-)


    A wiec kochana... hihi
    Za ktorym cyklem sie udalo? i kiedy wystapily pierwsze objawy ? :)

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Roslinka. To moglo wplynac na temp, bo zbyt maly odstep.

    Mel92. Super, ze USG tez dostalas.
    Wizyte na badania hormonalne musisz sama umowic czy jak to sie zalatwia?

    Nie wiem dokladnie kiedy dostane okres wiec jak juz dostane to mam przyjsc i powiedziec , ze lakrz kazal zrobic badania w 2 dc :)

    Olciuska - bylas u jakiegos lekarza w londku? polecasz kogos? Wypatrzylam na FB , ze na tootingu w klinice jest wizyta z usg za polowe ceny do konca listopada. Wyjdzie jakies 50 f czyli az zal nie skorzystac :P

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    f2w39jcgync8jov1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meli92 wrote:
    Nie wiem dokladnie kiedy dostane okres wiec jak juz dostane to mam przyjsc i powiedziec , ze lakrz kazal zrobic badania w 2 dc :)

    Olciuska - bylas u jakiegos lekarza w londku? polecasz kogos? Wypatrzylam na FB , ze na tootingu w klinice jest wizyta z usg za polowe ceny do konca listopada. Wyjdzie jakies 50 f czyli az zal nie skorzystac :P
    Kochana bylam na tootingu u Dr.Damiana ;) jest okej, choc nie ma zbyt duzego dosiwadczenia, moge Ci polecic Artur Chelmicki lub jego tata Zbigniew Chelmicki przyjmuja na Acton.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz sobie poczytac tu opinie ;)

    https://www.znanylekarz.pl/artur-chelmicki/ginekolog/katowice

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciuska wrote:
    Mozesz sobie poczytac tu opinie ;)

    https://www.znanylekarz.pl/artur-chelmicki/ginekolog/katowice

    Oni przylatuja z Polski tutaj do gabinetu na Acton, usg i konsultacja £100

‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ