X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LISTOPADOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

LISTOPADOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • WNK Przyjaciółka
    Postów: 61 63

    Wysłany: 25 października 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka Gratulacje! :)

    Dziewczyny u mnie dzisiaj same kiepskie wiadomości :( Szefowa dzisiaj nam oznajmiła, że zamyka firmę i będziemy tylko funkcjonować do końca roku. Ogólnie to zauważyliśmy, że jest mniejszy obrót niż zawsze, ale myśleliśmy że to tylko chwilowy kryzys i że jakoś z tego wybrnie i pociągnie ten biznes.
    W związku z tym na pewno będziemy musieli zawiesić nasze starania :( Jak znajdę inna pracę i zanim dostanę jakąś konkretną umowę to na pewno minie sporo czasu... A jeśli okazałoby się teraz że jestem w ciąży, a firma zostanie zamknięta to w ogóle przysługują mi jakieś zasiłki przed lub po porodzie? Ktoś się orientuje w temacie?

    7v8rugpjtdvu3riq.png
  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 25 października 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Wychodzi na to, że u mnie wczoraj był pozytywny test owu, chociaz kreska testowa byla o jeden odcien jasniejsza od kontrolnej, ale dzis juz calkoem jest blada, ledwo widoczna. A moze tylko szykowalo sie do owulacji ale jej nie bylo/nie bedzie? No nie wiem. Mam jakis wewnetrzny niepokój, nie wiem czemu. Ale trzeba trzymac sie ode mnie z daleka, bo na kazdego 'warczę'. Moze jestem podminowana faktem, ze za niedlugi bede musiala spedzic troche czasu z ciężarną... Ech... To bedzie ciezkie, tym bardziej, ze to jest osoba ktora uwielbia sie przechwalac i ciagle uwaza sie za najlepsza, nie ma wyczucia, ze moznaby trochę pohamowac z tematem przy mnie. No coz.


    ja tak miałam w tym cyklu, ze kreska była nicy taka sama ale nie po całosci tylko ciensza,a w kolejne dni jej wcale nie było i uznałam, ze to była owulacja:P



  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 25 października 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendowa mam nadzieję, że Nam się jeszcze poszczęści z 3 dzieckiem :P mi się wydaje, że ostatnio za późno się staraliśmy... bo celowaliśmy w chłopaka... a w tym cyklu zaczęliśmy wcześniej ( cykle mam od 30 do 40 dni) i może może? Poza tym nigdy nie miała problemu ze śluzem, a teraz masakra jest go bardzo mało i jak się teraz nie uda kupuję wiesiołka koniecznie.

    A co do wychowania: ja też mam córkę z wpadki, na 3 roku studiów... i kolorowo nie było, ale oboje skończyliśmy studia dzienne, a młoda już jest duża :P ale fakt wolałabym, żeby moje dziewczyny poczekały :) bo mam i dobrą pracę i mieszkanie i zaczynamy budowę więc nie narzekamy, ale co sporo Nas to kosztowało. A moje dziewczyny już chodzą na angielski :P 3 i 5 lat ( starsza 3 rok) i jeszcze na taekwondo. Chce je na basen zapisać :) bo uważam, że to procentuje i warto :)

    ile dni przed@ testujecie? ja mam na 3, ale myślę czy 1 nie próbować :P



  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 25 października 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anecz_kaa ja też uznałam, że była owulacja, bo testy już calkiem negatywne wychodzą.

    Ja zamierzam testować dopiero po dniu spodziewanej miesiączki.

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 25 października 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Hej dziewczyny :) uzupełniłam tabelkę jak któraś została pominieta to proszę o info to dopiszę :)
    Wpisz mnie proszę na 8.11 :)

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Agatella88 Koleżanka
    Postów: 71 15

    Wysłany: 25 października 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziękuję :*

    2cs :)
  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 25 października 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Anecz_kaa ja też uznałam, że była owulacja, bo testy już calkiem negatywne wychodzą.

    Ja zamierzam testować dopiero po dniu spodziewanej miesiączki.


    mi te testy tak zawsze wychodziły, mam je pozniej zrobie foto



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka7 wrote:
    Anecz_kaa ja też uznałam, że była owulacja, bo testy już calkiem negatywne wychodzą.

    Ja zamierzam testować dopiero po dniu spodziewanej miesiączki.

    Malinka u mnie właśnie dokladnie to samo teraz. Wczoraj byla druga kreska ale trochę jaśniejsza od testowej wiec myslalam ze dzisiaj będzie ciemniec a ty odwrotnie bo prawie jej nie widac taka jasniutka. U mnie 12 dc i dzisiaj okropnie boli mnie brzuch, a śluz właśnie pierwszy raz mam od dawna ale taki jakiś bardzo skoncentrowany niby rozciagliwy ale podbarwiony krwią jakby. Nie wiem o co chodzi w ogóle. Po tych anty wszystko długo wraca do normy...

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 25 października 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dzwieczyny :)

    Zajrzałam do Was z ciekawości, bo szukałam znajomych nicków :) I parę się znalazło, chciałam zobaczyć, co u Was słychać :)

    Widziałam, że przez praktycznie każdą stronę przewijał się temat żelu :) A ja tutaj jestem jego najlepszą reklamą ;)

    Śluz zawsze miałam i to dobry, żel kupiłam - bo w sumie czemu nie :) Przynajmniej nie miałam powodu, żeby pluć sobie w brodę, że nie zrobiłam absolutnie wszystkiego ;) <3 3 dni przed owu, ze względu na wyjazd. Użyłam żelu przed, po tylko przez 30 minut siedziałam z tyłkiem w górze (ale na kolanach, bo mam tyłozgięcie). I chociaż nie wierzyłam - były II :) I nie ma bata - to musiał być żel :)

    Życzę Wam wszystkim II i prezentu na Święta dla bliskich - a przede wszystkim dla siebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2017, 16:09

    Helenka_mała, 1000, Almond, Fi0lecik lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 25 października 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek, skorzystam z Twojej reklamy :D Coś czuję przez kości, że jeśli w ogóle w tym cyklu pojawi się owu, to za chwilę. A w paczkomacie czeka na mnie już Conceive, więc mam nadzieję, że wieczorem z mężem skorzystamy :D

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 25 października 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNK wrote:
    Ineczka Gratulacje! :)

    Dziewczyny u mnie dzisiaj same kiepskie wiadomości :( Szefowa dzisiaj nam oznajmiła, że zamyka firmę i będziemy tylko funkcjonować do końca roku. Ogólnie to zauważyliśmy, że jest mniejszy obrót niż zawsze, ale myśleliśmy że to tylko chwilowy kryzys i że jakoś z tego wybrnie i pociągnie ten biznes.
    W związku z tym na pewno będziemy musieli zawiesić nasze starania :( Jak znajdę inna pracę i zanim dostanę jakąś konkretną umowę to na pewno minie sporo czasu... A jeśli okazałoby się teraz że jestem w ciąży, a firma zostanie zamknięta to w ogóle przysługują mi jakieś zasiłki przed lub po porodzie? Ktoś się orientuje w temacie?

    Jeżeli jesteś w ciąży, to polecam pójść po zwolnienie lekarskie, które zacznie się w trakcie zatrudnienia i będzie wychodziło poza. Np. masz umowę do 31.12.2017 to zwolnienie musisz mieć przynajmniej na 31.12 - 1.01.2018. Jeżeli będzie, później kontynuowane (najlepiej bez ani jednego dnia przerwy, dnia kalendarzowego, nie roboczego) do dnia porodu będzie Ci zasiłek wypłacał ZUS, natomiast niestety jeżeli na dzień porodu nie będziesz miała zatrudnienia nie należy Ci się zasiłek macierzyński, który byłby naliczany biorąc pod uwagę Twoje wynagrodzenie. Za to od tamtego roku funkcjonuje coś takiego jak zasiłek rodzicielski w wysokości 1000 zł przez rok od dnia porodu.

    Ah, no i oczywiście, jeżeli znajdziesz nowa pracę i koniec umowy przypadałby po 3 miesiącu ciąży, muszą Ci ją przedłużyć do dnia porodu. Czyli należeć Ci się będzie macierzyński :) Nie ważne czy byłabyś na okresie próbnym, czy miała umowę na czas określony, czy umowę o pracę tymczasową :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2017, 16:46

    WNK lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 25 października 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Malinka u mnie właśnie dokladnie to samo teraz. Wczoraj byla druga kreska ale trochę jaśniejsza od testowej wiec myslalam ze dzisiaj będzie ciemniec a ty odwrotnie bo prawie jej nie widac taka jasniutka. U mnie 12 dc i dzisiaj okropnie boli mnie brzuch, a śluz właśnie pierwszy raz mam od dawna ale taki jakiś bardzo skoncentrowany niby rozciagliwy ale podbarwiony krwią jakby. Nie wiem o co chodzi w ogóle. Po tych anty wszystko długo wraca do normy...
    U mnie jak sie nie staralismy, to nie bylo problemu ze śluzem. Bylo go duzo. A teraz? Masakra. Praktycznie wcale. I nawet wiesiolek mi nie pomógł :( dlatego w nastepnym cyklu kupuję żel :)
    Mnie dziś troche kuje w lewym jajniku. Watpie, ze w tym cyklu cos nam z tego wyjdzie, bo moj lewy jajnik jest strasznie słaby.

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 25 października 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam powiem ze jesli chodzi o śluz to jak pamietam nigdy nie narzekałam i zawsze w jakies tam dni sie pojawiał w miesiącu, a jak zaczelam w październiku mierzyć temperaturę i prowadzić wykres to sucho jak na pustyni, mimo łykania wiesiołka, i nie wiem o co chodzi :) moze za bardzo go wypatruje :D w kazdym razie w tym miesiącu biorę sprawy w swoje rece - zamówienie z żelem juz wczoraj dotarło i jutro pewnie wypróbuje to cudo :D

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 25 października 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i mam wyniki prolaktyny - 25,89 ng/ml w 5 dc, niby nie przekroczyło normy laboratoryjnej ale cos mi sie zdaje, ze to troche za duzo jak na starania... za tydzien wizyta u gina wiec zobaczymy co powie :)

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 25 października 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 ja milam na poczatku prolaktyne 19ng/ml i juz dostalam bromergon bo jednak najlepsza prl do zajscia w ciazy to ok 10... a ostatnio to nawet mi wzrosla do 63 na jeden dzien, chyba stres tak podzialal.. lykam teraz diostinex i nie mam komoletnie zadnych skutkow ubocznych, po bromergonie mialam omdlenia i spadki cisnienia

    Ja ide jutro do ginka. Ale jestem w lekkim szoku bo wczoraj test byl blada krecha a dzis cos brzuch zaczal bolec robi test i wyglada jak pozytywny.. owulacja tak szybko, mega dziwne. Ciekawe co jutro usg pokaze ale dzis znowu dzialamy z żelem :D

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 25 października 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almond, a ktory dc masz?

    No wlasnie tak mi sie zdaje, ze troche za wysoka wyszła... juz kiedys badałam i była troche niższa ale tez wysoko bo ok. 23, znaczy ze trzyma poziom. Wyczytałam, ze to moze byc skutek stresu, a tego mi akurat na codzień nie brakuje... :/ tak sobie mysle, ze wystarczyłby 3-miesięczny urlop i zaciążyłabym od razu :D

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 25 października 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    więc i ja witam w listopadzie. To mój 5cs, który dziś się rozpoczął niestety:) tym razem wracam do mierzenia temperatury (mierzyłam tylko 1cs).

    Mam pytanie gdzie tanio kupić testy owulacyjne, ale takie sprawdzone, co by trefne nie były? :) Może ktoś proszę podpowiedzieć? Słyszałam już na forum, że te z allegro są beznadziejne.

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 25 października 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, tak mówicie o tym żelu... aż mnie korci też :p :p
    Witam i ja tutaj, jutro 5 cs rozpoczynamy, tzn już 2 dni plamień, więc od jutra pełna @ :(

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 25 października 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też patrzyłam na ten żel. Tylko ja mam tyle swojego, że chyba bez sensu. Mój M i tak się śmieje, że się topi w dniach płodnych. heh

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 25 października 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak dodać wykres w stopce?

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ