X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Migotka w jakim mianie masz prrzeciwciala przeciwjadrowe? Jestes pod opieka reumatologa? Bo ja 1:320 ale ana immunoblot ujemny. Ja jestem pod opieeka reumatologa, i w lutym ide na powtorzenie przeciwcial.[/QUOTE]

    Czemu reumatologa??
    Ja nie wiem w jakim mianie, bo mi dr nie kazała robić żadnych badań pod tym względem...stwierdziła tylko, że to pewnie wynika z tarczycy i tyle...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Ewa czytałam Twój post o wzroście tsh. I tak się zastanawiam nad tym.....
    robiłaś w luxmedzie?
    Jeśli Ci nie szkoda kasy to powtórz go w poniedziałek. Mi też tak wyszło. Miałam coś koło 1.5 a wzrosło na 3.2. Zrobiłam za dwa dni i było 1.6
    Może być pomyłka labiratoryjna.
    A może i nie. Może po prostu urosło.
    Tak mi przyszło do głowy.

    Też się zastanawiałam nad powtórzeniem wyniku. Bo normalnie trochę mnie z nóg zwalił :( Wprawdzie nie biorę jakiś wielkich dawek leku (na zmianę 25mg i 50mg), ale mimo wszystko zaskoczył mnie ten ew. wzrost. A pomyłki, fakt, zdarzają niestety. A badanie robiłam w luxmedzie za free na skierowanie, wiec mogę w sumie tym razem zapłacić.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tsh urosło przez 6 tyg z 1.8 na 2.2
    Ale mialam zmianę leków to tego się spodziewałam.
    Wiesz kochana lepiej jak teraz wyjdzie że jest wyższe niż jak była by już ciąża. Chociaż widziałam że do tego nie daleko ;)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Migotka w jakim mianie masz prrzeciwciala przeciwjadrowe? Jestes pod opieka reumatologa? Bo ja 1:320 ale ana immunoblot ujemny. Ja jestem pod opieeka reumatologa, i w lutym ide na powtorzenie przeciwcial.

    Czemu reumatologa??
    Ja nie wiem w jakim mianie, bo mi dr nie kazała robić żadnych badań pod tym względem...stwierdziła tylko, że to pewnie wynika z tarczycy i tyle...[/QUOTE]

    No w sumie jak nie ma sie objawow choroby ukladowej to nie ma co sie przejmowac przeciwcialami , tym bardziej ze tarczyca szwankuje. Czytalam ze endomenda moze tez dawac dodatnie przeciwciala przeciwjadrowe. Moj ogolny stwierdzil ze nie zaszkodzi abym byla pod opieka reumatologa jesli mam dodatnie przeciwciala, ale podobno przeciwciala tez moga utrudniac zajscie w ciaze :( ehhhh....

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAMILKA, jak mi wyszła tarczyca w sierpniu to TSH miałam coś ponad 4. Wtedy dostałam leki i skontrolowalam po 6 tyg. Byłam zaskoczona, ale pozytywnie, bo spadło do poniżej 2. Endo tez byla zadowolona, ze tak fajnie spadlo i utrzymała mi dawkę letroxu no i zleciła kontrolę za 3m-ce. I tu moje zaskoczenie, ze bylo tak fajnie, a teraz cos sie porobiło. Moja siostra ma hashi, leczy się już chyba z 6 lat. I wzrastało jej TSH, owszem, ale nie w tak krótkim czasie. Także nie wiem co tam się porobiło, a może faktycznie jakiś błąd. ... Ale ponieważ ja konsultuje wynik przez tel, to spróbuję zadzwonić i poradzę się co z tym robić, czy powtórzyć wynik, czy jednak tak może się dziać.

    A no fakt, ja już powoli odliczam :) Bardzo liczę na ten cykl, bo jeśli @ przyjdzie to czeka mnie hsg, a jakoś chciałabym tego uniknąć. No i przy okazji trochę się martwię tym ew. wzrostem. Wiem ze takim TSH można zajść, tylko potem jest większe zapotrzebowanie na hormony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 18:48

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DreAms86 wrote:
    No w sumie jak nie ma sie objawow choroby ukladowej to nie ma co sie przejmowac przeciwcialami , tym bardziej ze tarczyca szwankuje. Czytalam ze endomenda moze tez dawac dodatnie przeciwciala przeciwjadrowe. Moj ogolny stwierdzil ze nie zaszkodzi abym byla pod opieka reumatologa jesli mam dodatnie przeciwciala, ale podobno przeciwciala tez moga utrudniac zajscie w ciaze :( ehhhh....

    Do kogo chodzisz do reumatologa?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    KAMILKA, jak mi wyszła tarczyca w sierpniu to TSH miałam coś ponad 4. Wtedy dostałam leki i skontrolowalam po 6 tyg. Byłam zaskoczona, ale pozytywnie, bo spadło do poniżej 2. Endo tez byla zadowolona, ze tak fajnie spadlo i utrzymała mi dawkę letroxu no i zleciła kontrolę za 3m-ce. I tu moje zaskoczenie, ze bylo tak fajnie, a teraz cos sie porobiło. Moja siostra ma hashi, leczy się już chyba z 6 lat. I wzrastało jej TSH, owszem, ale nie w tak krótkim czasie. Także nie wiem co tam się porobiło, a może faktycznie jakiś błąd. ... Ale ponieważ ja konsultuje wynik przez tel, to spróbuję zadzwonić i poradzę się co z tym robić, czy powtórzyć wynik, czy jednak tak może się dziać.

    A no fakt, ja już powoli odliczam :) Bardzo liczę na ten cykl, bo jeśli @ przyjdzie to czeka mnie hsg, a jakoś chciałabym tego uniknąć. No i przy okazji trochę się martwię tym ew. wzrostem. Wiem ze takim TSH można zajść, tylko potem jest większe zapotrzebowanie na hormony.
    Obyś już nie musiała robić tego hsg!!!!!!!!

    hewa81 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Do kogo chodzisz do reumatologa?
    Do dr. Malgorzaty Kowalskiej (na Przyjazni).
    Bardzo fajna doktor, zleca badania i nie oszczedza na pacjencie.

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa mi też TSH podskoczyło po 2-miesięcznej suplementacji euthyroksem, przeciwciała wzrosły dwukrotnie...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka właśnie przeglądam AXA...ale to jest tak, że mimo tego, że wykupujesz abonament, to musisz mieć skierowania na badania??

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Wedmoczka właśnie przeglądam AXA...ale to jest tak, że mimo tego, że wykupujesz abonament, to musisz mieć skierowania na badania??

    tak jak pisałam idę do specjalisty w ramach abonamentu dostaję skierowanie i robię badania...a że korzystam od 6 lat to do lekarzy spoza abonamentu nie chodzę raczej wszystko załatwiam w ramach luxmedu

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam, że to trochę na innej zasadzie działa... w takim razie to nie dla mnie...
    Dzięki za pomoc:)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Myślałam, że to trochę na innej zasadzie działa... w takim razie to nie dla mnie...
    Dzięki za pomoc:)

    nie ma za co ale nie znam raczej takich pakietów gdzie nie trzeba mieć skierowań na badania

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Hewa mi też TSH podskoczyło po 2-miesięcznej suplementacji euthyroksem, przeciwciała wzrosły dwukrotnie...

    Ja przeciwciał teraz nie robiłam, bo nie spodziewałam się takiego wzrostu tsh :( Zobaczymy co mi endo powie.

    HIPISIĄTKO, wiec kto wie, czy mi nie zmieni z letroxu na euthyrox :D Tyle że przecież to jedno i to samo tylko pod inną nazwą, więc nie wiem czemu jest taka różnica w Twoim przypadku. A może ją się nie znam .....

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    nie ma za co ale nie znam raczej takich pakietów gdzie nie trzeba mieć skierowań na badania
    Ja się nie orientuje w tym temacie, nigdy nie kupowałam żadnych pakietów...teraz o tym pomyślałam, bo mam mnóstwo badań do zrobienia i cena też będzie kosmiczna... dlatego pytam...
    Ale raczej nikt mi nie da skierowania na taką ilość...:)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale nie musisz na raz możesz podzielić to na kilka wizyt i na wizytach dostaniesz raczej nie robią problemu ze skierowaniami

    mi się wydaję i tak się zaoszczędzi jak nie wszystkie zrobisz prywatnie częśc może być z abonamentu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 20:23

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka wrote:
    ale nie musisz na raz możesz podzielić to na kilka wizyt i na wizytach dostaniesz raczej nie robią problemu ze skierowaniami

    mi się wydaję i tak się zaoszczędzi jak nie wszystkie zrobisz prywatnie częśc może być z abonamentu
    Muszę to wszystko załatwić w 3 tyg:) a na niektóre wyniki czeka się po kilkanaście dni...:)

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migot_ka wrote:
    Muszę to wszystko załatwić w 3 tyg:) a na niektóre wyniki czeka się po kilkanaście dni...:)

    To z pakietem możesz nie zdążyć, bo on zaczyna "działać" od następnego miesiąca po podpisaniu umowy i dokonaniu wpłaty - tak przynajmniej jest w inter risk.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w AXa w zależności od daty podpisania Umowy i wpłaty chyba od 15 lub od 1 dnia miesiąca

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujecie sie jakie są koszty abonamentów w Lux Med-zie? Widziałam ze jest ich chyba pięc i pytanie czy ja jako osoba fizyczna moge wykupic taki abonament czy to dla zakłądów pracy? Bo nie orientuje się w tym temacie, ja bylabym zainteresowana tym zielonym, bo duzo specjalistów i badań.
    I jak to dziala jak chce zrobic zwykla morfologie np, to musze pojsc najpierw do lekarza z lux medu on przepisuje skierowanie i dopiero badanie tak i nie place za wizyte a ni za badanie bo to w ramach abonamentów tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 21:19

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
‹‹ 264 265 266 267 268 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ