X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wysłałam ci zaproszenie.
    Hej dziewczynki :)

    mikka lubi tę wiadomość

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    Mikka wysłałam ci zaproszenie.
    Hej dziewczynki :)
    zaakceptowane :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neomi gdzie się podziewasz co u Ciebie umowilas się na laparo?

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mikka jak masz na imię? Tylko nie mów, za Monika...
    Milena :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam - cześć Dziewczęta :)

    PINKUŚ, ja też się czuję jakby to był poniedziałek, ale cieszę się, że już jutro piątunio i znów troszkę wolnego. Kiedy śmigasz na monit przed inseminacją??

    MIKKA - MILENA, miło mi, że mogę Cię poznać z imienia :) Ja jestem Ewa gdybyś miała problem z rozszyfrowaniem hehehe :P :P :P

    MIGOTKA, fajnie, że zrobiłaś krok do przodu (IVF) - niech ta moc, co Cię natchnęła dalej będzie z Tobą :) No i powodzenia na dzisiejszej inseminacji :)

    A mam pytanie dotyczące przeciwciał. Czy jak kiedyś (5 lat temu) robiłam p.przeciwjądrowe i p.antykardiolipinowe i wyszły mi ujemne, to może ten wynik się zmienić, tz. że mogą się pojawić te przeciwciała w przyszłości? Bo wiem, że są też i takie, które zrobione raz się nie zmieniają. Dzięki :)

    mikka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDZIULLA, a jak tam u Ciebie?? Zbliżasz się chyba do testowania, dobrze mi się wydaje? Czy nie testujesz?

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam te przeciwciała jakieś pół roku po poronieniu i wyszły mi ujemne. Ale tak się właśnie zastanawiałam nad ich "ważnością" i czy może je powtórzyć.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mój wczorajszy dobry humor poszedł z hukiem...
    I jeszcze na dodate musze jechac do LuxMedu..i do banku i jeszcze tysiace innych rzeczy dozrobienia- akurat dzis- jakbym chciala zostac w domu i zakryc się kołdrą. Myslicie ze w moim przypadku- kiedy nie mam pojecia dlaczego poronilam, dobrym pomyslem jest zrobienie tych przeciwcial na wlasna reke? I czy trzeba je zrobic w jakims okreslonym czasie od poronienia, bo np. hormony wyczytalam zeby zrobic po kilku cyklach kiedy gospodarka hormonalana sie uspokoi...ale juz sama zglupialam...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim:) ja na l4 więc mi się nic nie wydaje co do dnia tygodnia, totalny zamet.
    Lady trzymam kciuki za monutorinf:)

    lady_pink lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka 6 tygodni od poronienia. Tyle mamy czasu.
    Ja chyba zrobię w luxmedzie antykardiolipidowe igg i igm. Jak wyjdą źle to wtedy inne. W luxmedzie są po 30 zł więc się opłaca.
    Ja byłam na becie w dmp. Wynik za tydzień. Mają rozmach skurczybyki.

    Mikka obiecałam więc piszę: dr. Partyka centrum medyczne Przyjaźni. Tam chodziłam. Bardzo przyjemna kobieta.

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M - Czyli powinnam je zrobic jak najszybciej...bo u mnie minęly wczoraj 3 tyg, dzis będę w luxmedzie wiec zapytam.
    PS. dzięki :) ps2. ja sie nie znam na tych przeciwciałach- a no co wskzaują te antykardiolipidowe igg igm? bo ja zielona jestem...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Mona_M - Czyli powinnam je zrobic jak najszybciej...bo u mnie minęly wczoraj 3 tyg, dzis będę w luxmedzie wiec zapytam.
    PS. dzięki :) ps2. ja sie nie znam na tych przeciwciałach- a no co wskzaują te antykardiolipidowe igg igm? bo ja zielona jestem...
    To są jedne z badań na zespół antyfosfolipidowy. Jest jeszcze antykoagulant tocznia d-dimery itd. U mnie d- dimery w normie bo miałam w szpitalu robione i jak przeciwxiala wyjdą ok to znaczy że dzidziuś był chory poprostu. I pozostanie mieć nadzieję że kolejny junior już będzie zdrowy.

  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    To są jedne z badań na zespół antyfosfolipidowy. Jest jeszcze antykoagulant tocznia d-dimery itd. U mnie d- dimery w normie bo miałam w szpitalu robione i jak przeciwxiala wyjdą ok to znaczy że dzidziuś był chory poprostu. I pozostanie mieć nadzieję że kolejny junior już będzie zdrowy.
    ja spojrzałam na wyniki badan z wypisu i d-dimery mam tak:
    16-12-2015 337.00
    16-12-2015 914.00 -tu na pewno jest za duzo bo norma <500
    ale nie rozumiem dlaczego jedna i ta sama data i dwa wyniki...?

    Własnie przyszly wyniki kontrolnego HCG- bylo 160 a dzis jest 20,1, @ przyjdzie gdy spadnie calkowicie do 0 czy jak? Czy to zupelnie niezalezne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 21:15

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Wydaje mi się, że nie musi spaść <2, ale wymyśliłam to wnioskując, że w będąc w ciąży biochemicznej dostaje się @ mimo podwyższonej bety. Lekarka, która robiła mi zabieg mówiła, że ten cykl będzie miał ok 30 i może wystąpić w nim owu. Ale jak może dojść do owu, jak hcg jest dodatnie? Chyba w takim przypadku nie może. ...

    Ja juz sie w tym pogubilam, tez bylam w ciazy biochemicznej, po kontrolnej becie okazalo się spada-wtedy byla na poziome 31 i na drugi dzien dostałam @.. Chciałabym dostac juz @ choc wiem ze 3 tyg po poronieniu to chyba za wczesnie, a może? Normalnie jakbym nie zaszla w ogole w ciaze to okres bym miala za ok. tydzien, wiec moze dostanę normalnie jak w terminie. Choc moja znajoma dostala dopiero po 8 tyg...

    EDIT: zostaam sama w domu i wymyslilam sobie juz plan na caly dzien byle tylko nie zostac z myslami sam na sam... Na obiad będą pierogi z kapustą bo mężowi się ostatnio marzyły (jakby Wigilia conajmniej byla rok temu...), potem wreszcie wezmę się za porządki w szafie i..potem poukladam dziecku zabawki bo normalnie wszędzie są (ja nie wiem kto jej tego tyle kupuje- bo my kupujemy jej glownie ubrania). PS. Wczoraj pierwszy raz gadalismy z mężem o naszej sytuacji i nie rozwyłam się-UWIERZYCIE?, byly swieczki w oczach ale zero szlochu) i powiedzialam cos co mnie troche zmrozilo pozniej, ale powiedzialam to z takim przekonaniem, tak jakbym wiedziala to na 100%. Bo rozmowa zeszla na tor o tym czy lepiej jest stracic dziecko nie poznając go- tak jak w naszym przypadku, czy jak się urodzi i jest czas na pożegnanie...Uważam że nie znam odpowiedzi i jedna i druga sytuacja boli i nigdy nie powinna miec miejsca, ale powiedzialam mężowi stanowczym tonem:
    "My i tak wszyscy spotkamy się tam w górze, mimo ze nie znamy się z naszym Aniolkiem, to poznamy się po oczach, przytulimy i będziemy szczęśliwi, rozumiesz?" Życie toczy się dalej, ale chcę w to wierzyć bo tak łatwiej żyć pomimo tego co nas potkało... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2016, 08:28

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam na swojej pierwszej wizycie, minął u mnie rok starania "naturalnego" czyli z kalendarzykiem, a teraz zaczynam poważne badania to i byłam u lekarza od "robienia dzieci".
    Zobaczył badania i wysłał mnie na badanie drożności,zastanawiał się czy nie mam macicy z jakiś podziałem? nie zrozumiałam tego no i mąż na badanie nasienia. Hormony mam w normie (leczę tsh) mam powtórzyć prolaktynę. Taka jest kolejność szukania przyczyn nie posiadania dzieci?
    badania mam prywatne, próbować dostać się na nfz czy darować sobie od razu? dzis próbowałam się zarejestrować do chirurga naczyniowego - miejsc do czerwca brak już nawet nie wiem czy teraz szukać dalej i próbować nie wydać $ na to badanie ;/

    wiecie może ile kosztuje badanie drożności w Ab ovo?

    w 16 dc pęcherzyk miał tylko 16 mm (cykle 28-29dniowej), zawsze mi się wydaje, ze jakoś słabo mi rosną

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2016, 18:51

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy ja powinnam cos dalej posprawdzac odnośnie tych d-dimerów, skoro u mnie norma przekroczona prawie o drugie tyle?

    16-12-2015: 337.00
    16-12-2015: 914.00
    to wyniki ze szpitala, nie rozumiem tylko dlaczego 2 wyniki z tgeo samego dnia..

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie tak sie zastanawialam czy to zwiazane bylo z poronieniem, czy zupelnie odrebna sprawa. Dla pewnosci powtorze te d-dimery i pojde ze swiezymi wynikami do rodzinnej. Az mnie trochę zszokowalo jak przeczytalam o tej zakrzepicy..Mam nadzieję, że to przez poronienie mi sie podwyzszylo.. Oczywiscie w szpitalu nikt nie zwrocil mi na to uwagi, zebym ewentualnie cos z tym dalej zrobila, sprawdzila, skontrolowala...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    W ab ovo chyba nie robią drożność, zresztą nie wiem, ale lekarze z tamtą kierują do szpitala na to badanie. Taka jest kolejność, najpierw hormony, ja przed drożność musiałam przynieść wyniki męża, bo bez tego nie chcieli skierować. A później to już różnie, zależy co wyjdzie. U kogo byłaś? Co chcesz robić na nfz? Raczej jest trudno dostać skierowanie, tylko na jakieś podstawowe badania daj, często mówią, że na inne nie mogą bo nie ma wyraźnych podstaw. Na hsg pewnie dostaniesz skierowanie wiec na nfz. Owulka rzeczywiście jakoś późno wypadnie, ale czasem tak bywa... masz jakieś problemy z krążeniem? Po co do naczyniowca?


    do naczyniowca z innego powodu - mam brzydką zyłe pod kolanem:)

    wyraźnie powiedział, że badanie droznosci i nasienia w ab ovo - a lekarz dr Łyszcz Robert

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlenko żyję, ale co to za życie... :p
    Kochana nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale Ty chyba wspominałaś, że masz abonament w luxmedzie, czy gdzieś tam...orientujesz się może, czy indywidualnie mogę go sobie wykupić??
    Mam masę badań do zrobienia - koszt ponad 1000zł, więc kombinuję...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avera w AbOvo na pewno nie zrobią Ci drożności...a o tym lekarzu pierwsze słyszę...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
‹‹ 262 263 264 265 266 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ