X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 30 marca 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już "po". No i okazalo się,że jest ok. Endometrium nareszcie NORMALNE...Nie wiem mi chyba się porobilo cos na glowe, albo za duzo dostawalam roznych i sprzecznych diagnoz, że teraz zamiast się cieszyc ze jest ok, to siedze i myslę, czy na pewno niczego nie przeoczyl.. (mam tylko za zadanie wyleczyc opryszczkę..). Teraz czeka mnie wizyta kontrolna u Onkologa ale niestety dopiero za 2 tyg..i przed ta wizyta to już chyba na pewno nabawię się rozstroju żołądka...
    PS. oj tak, tak świat jest bardzo mały-prawda Monia85? :)

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 30 marca 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Już "po". No i okazalo się,że jest ok. Endometrium nareszcie NORMALNE...Nie wiem mi chyba się porobilo cos na glowe, albo za duzo dostawalam roznych i sprzecznych diagnoz, że teraz zamiast się cieszyc ze jest ok, to siedze i myslę, czy na pewno niczego nie przeoczyl.. (mam tylko za zadanie wyleczyc opryszczkę..). Teraz czeka mnie wizyta kontrolna u Onkologa ale niestety dopiero za 2 tyg..i przed ta wizyta to już chyba na pewno nabawię się rozstroju żołądka...
    PS. oj tak, tak świat jest bardzo mały-prawda Monia85? :)
    Kochana to dobre wieści!
    Ciesz się! :)

    mikka lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 30 marca 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Malutki :) cieszę się, że wszystko się wyjaśniło :)
    powoli cisnienie ze mnie opada, ale jakos ciagle się boję... \i jeszcze ten onkolog...
    Ide we wtorek do Stettnera tak jak obiecalam sobie juz dawno, że pojde jeszcze do zupelnie innego "nowego" gin. Zobaczymy co powie. Chociaz chyba zostanę przy swojej gin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 16:22

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Dopiero pójdzie. A Twoja?
    Kamila mój syn juz chodzi do pierwszej klasy. Ale od września będzie powtarzał 1 klasę.
    A do której szkoły ją wysyłasz?

    Mikka - super że wszystko ok.

    mikka lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    Kamila mój syn juz chodzi do pierwszej klasy. Ale od września będzie powtarzał 1 klasę.
    A do której szkoły ją wysyłasz?

    Mikka - super że wszystko ok.
    Chodź na priv :)

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a była z was ktoras u endokrynologa -Niewiedzioł? Bo mam u niego wizytę w...lipcu...Ten lipiec to mi nie pasuje bo wolalabym teraz porobic sobie badania wiec pewnie bede musiala wyskoczyc z kasy (choc ostatnio to juz z kasą kruche przez te wizyty i badania) i pojsc prywatnie...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 30 marca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    U mnie co chwila jest promocja na badanie wit d i kosztuje ok 35 zł max 45 zł czasem.

    Kurde a jak patrzylam to w luxmedzie 70 zl a w ALab-ie 59,90....

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 30 marca 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Hej dziewczyny :)

    DOTEK
    czy Ty coś masz w niedoborem wit d? Hmm wczoraj zrobiłam i wyszedł mi meeeeeega niedobór - wit d mam na poziomie 15 a norma jest od 30 (i od trzech miesięcy jem viagntoletten 1000). Co Ty bierzesz na to i jaki wpływ to ma na moje starania? W jednym artykule pisze, że to mega ważne a w niektórych, że prawie wszyscy mają niedobór i nic z tym się nie robi :/

    Ja miałam poziom D 25 w październiku i mimo brania witrum d2000 w lutym dalej mialam 25. Dalej biore D3 2000

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 30 marca 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    U mnie co chwila jest promocja na badanie wit d i kosztuje ok 35 zł max 45 zł czasem.
    To tanio. Bo tak jak Mika pisze 70 w luxmedzie.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 30 marca 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dołączam się do niecierpliwości o Dotkową wizytę :)

    Dotek lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 30 marca 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOTEK, i ja tak co chwilę zaglądam i czekam na wieści z wizyty. Mam nadzieje, ze przebiegła pomyślnie :)

    Dotek lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 30 marca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem moje kochane po wizycie. Prof poświęcił mi dużo czasu, nie spieszył się. Oglądał moje ostatnie wyniki z luxmedu i zajrzał do zapisek z wizyty na której byłam u niego pierwszy raz w czerwcu 2015. Zrobił mi też usg. Mam 2 pęcherzyki w prawym jajniku 16mm i 1 cm. Prof. Kazał mi zmniejszyć letrox z 50 na 25. Dostaliśmy zgłoszenie do laboratorium genetycznego z prośbą o konsultacje, pewnie będzie płatne ale zależy mi na zrobieniu kariotypów. Pytałam też o d3 to w odpowiedzi dostałam pytanie czy widziałam w polsce osobe która nie ma niedoboru:) ogólnie jestem zadowolona z tej wizyty.

    hewa81, Kamilka, Monia85, mikka lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie dołączę do grona :) U mnie narazie podwyższone TSH i ciągłe starania :)

  • Ewelinka33 Przyjaciółka
    Postów: 74 42

    Wysłany: 30 marca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    A czy ma to jakieś znaczenie, że się będzie brało np. 3x1000 czy 3 tab. jednorazowo?
    Mi dr też powiedział, że nikła część społeczeństwa ma poziom D w normie i spokojnie można brać bez badań.
    Tylko zastanawia mnie, czemu akurat Vigantoletten? Powtarzał mi dr, że koniecznie ten i żaden inny .... Przecież jest sporo innych, teraz np. jest w sprzedaży D-Vitum forte + K2, a ponoć to połączenie (wit D+K) jest bardzo istotne.
    Ja mam troche doswiadczenia z nieszczesna wit D. Zaczelam od 9 przy normie od 30. Po tabletkach 2000 dziennie przez miesiac mialam 4, wiec jeszcze gorzej. Znalazlam endokrynologa ktory dal mi krople 5000 dziennie i kazal jeszcze wapno zbadac bo to wplywa na przyswajanie i tez mialam niskie. Kazal wit D brac tylko w kroplach i wapno tez uzupelniac.
    Po 2 miesiacach jestem prawie na 30. Mi mowiono ze wit d jest bardzo wazna i przy ivf sie uczepia ale podobno duzy niedobor moze byc tez powiazany z pcos. Czy faktycznie to pewnie zalezy od zdania lekarza. Ja w ciazy nie jestem wiec podchodze sceptycznie do tego czy rzeczywiscie trzeba uzupelniac.

    hchyflw14swai9ho.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 31 marca 2016, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już niedługo będzie więcej słońca będziemy łapać promienie o będzie wit D:)

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Jestem moje kochane po wizycie. Prof poświęcił mi dużo czasu, nie spieszył się. Oglądał moje ostatnie wyniki z luxmedu i zajrzał do zapisek z wizyty na której byłam u niego pierwszy raz w czerwcu 2015. Zrobił mi też usg. Mam 2 pęcherzyki w prawym jajniku 16mm i 1 cm. Prof. Kazał mi zmniejszyć letrox z 50 na 25. Dostaliśmy zgłoszenie do laboratorium genetycznego z prośbą o konsultacje, pewnie będzie płatne ale zależy mi na zrobieniu kariotypów. Pytałam też o d3 to w odpowiedzi dostałam pytanie czy widziałam w polsce osobe która nie ma niedoboru:) ogólnie jestem zadowolona z tej wizyty.
    Hej.
    Fajnie że zadowolona z wizyty jesteś.
    Jeśli chodzi o kariotypy to najszybciej i najmniejsze kolejki są w poradni genetycznej na Majdanku to chyba ul. Dobrzańskiego. Tam jest Prof Wojciechowski (jak nie pomyliłam). Tam idziesz na wizytę i od razu jest pobranie krwi i potem tylko na wynik czekasz. A w innych poradniach najpierw wizyta na którą się czeka a potem za kolejne tygodnie badania krwi. Chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku ale nie podejrzewam.

    Dotek lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Monia krople są na receptę i to pewnie nazywają się Vigantol (też teraz takie kupiłam). Do tego kupiłam prawdziwą witaminę K2, żeby wspomóc przyswajanie witamin d :)
    Niedobór na pewno trzeba większymi dawkami uzupełnić.
    A co u Ciebie Lady?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Ewelinka33 Przyjaciółka
    Postów: 74 42

    Wysłany: 31 marca 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Cześć Monna, napisz coś o sobie :)
    Ewelina te krople są na receptę? podaj nazwę, proszę. A wapno jakieś specjalne?
    Monia, ja nie mieszkam w Polsce wiec nie wiem czy cos innego niz Vigantol sie daje, ja mam Nature's Answer D3 ale w specjalnej dawce bo zazwyczaj jest tylko 4000. Bralam wapno zwykle w tabletkach ale teraz endo mi tez kazal 2 naturalne jogurty dziennie i kefir pic i krople razem z tym. Obrzydlistwo. Tuaj nawet lekarz rodzinny bardzo duza wage przywiazuje do wit D i sie tez stosuje dawki uderzeniowe przez tydzien a potem zazwyczaj 2000 zawsze w kroplach. Z tego to wiem to nie powinno sie brac bardzo wysokich dawek brac przez dluzszy czas i powinno sie sprawdzac co 3 miesiace poziom we krwi.

    hchyflw14swai9ho.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 31 marca 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Hej.
    Fajnie że zadowolona z wizyty jesteś.
    Jeśli chodzi o kariotypy to najszybciej i najmniejsze kolejki są w poradni genetycznej na Majdanku to chyba ul. Dobrzańskiego. Tam jest Prof Wojciechowski (jak nie pomyliłam). Tam idziesz na wizytę i od razu jest pobranie krwi i potem tylko na wynik czekasz. A w innych poradniach najpierw wizyta na którą się czeka a potem za kolejne tygodnie badania krwi. Chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku ale nie podejrzewam.

    Właśnie tam mnie skierował prof. Ale zadzwoniłam i na 15 kwietnia się zapisałam. Ale coś mi facet przez telefon tłumaczył że to tylko konsultacja a na badanie kariotypów zaipisy są na wrzesień. Zapisałam się też do centrum onkologii ziemi lubelskiej do tego samego lekarza na 11.10.2016.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 31 marca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Właśnie tam mnie skierował prof. Ale zadzwoniłam i na 15 kwietnia się zapisałam. Ale coś mi facet przez telefon tłumaczył że to tylko konsultacja a na badanie kariotypów zaipisy są na wrzesień. Zapisałam się też do centrum onkologii ziemi lubelskiej do tego samego lekarza na 11.10.2016.
    Może coś się zmieniło bo my mieliśmy na jednej wizycie wszystko.
    Ale tak sobie jeszcze przypominam że chyba w Łodzi się krótko czeka około 2 tyg na wizytę. Tylko to kawałek drogi. Musiałabym poszukać gdzie dokładnie, bo któraś z dziewczyn na wątku o poronieniu pisała.
    Bo do Centrum Ziemi to też najpierw wizyta konsultacyjna. I na samo badanie przyjdzie trochę poczekać.

    Dotek lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ