X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 31 marca 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka a pamiętasz ile wtedy płaciliście za wizyte i badanie?

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 31 marca 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Kamilka a pamiętasz ile wtedy płaciliście za wizyte i badanie?
    My nie płaciliśmy wcale. Zaraz Ci powiem jak to zrobić :)

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, miałam pożegnać się na zawsze z ovu bo miałam jakąś chwile zwątpienia ;) ale wróciłam he ;)po prostu tęskniłam ;]

    u mnie takie nowości że we wtorek i dzisiaj byłam na monitoringu. 10 dc pecherzyk 21 mm, endo 10mm, dzisiaj 12 dc brak pęcherzyka i widoczne ciałko zółte plus ślady płynu w zatoce. Od 11 dc już mnie piersi bolą i urosły jak zwykle..tylko że takie objawy to ja mam ok 16-18 dc a nie tak szybko?!ale to pewnie dlatego że miałam szybką owulacje.

    Poza tym już mam lekkiego stresa przed szpitalem w maju :(.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2016, 19:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Ja w moim szczęśliwym cyklu tez miałam niespodziewanie owu tak wcześnie :) tez nieraz mam ochotę usunąć konto, ale co to zmieni?
    Głowa do góry Dreamsiku :)

    Nic nie zmieni, dlatego drugi raz już tej zbrodni nie popełnię :)

    Monia85 lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 31 marca 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Kamilka napisz tutaj, już kiedyś mi pisałaś, ale może jeszcze komuś się przyda.
    Dotek pokazywałas wyniki mutacji? Co dr powiedział na taki sposób badania? Przypomnij mi, co wchodziło w zakres tego badania?
    Pokazywałam wyniki mutacji, badanie obejmowało v leiden, mthfr, mutavja genu protrombiny. Prof. dokładnie przeczytał wyniki i powiedział że gdybym miała złą himocysteine to trzeba byłoby brać duże kwasy foliowe. Ale mam dobry wynik homocysteiny bo badałam to mam brać zwykły folik i b komplex.

    Dreams fajnie że jesteś. Może Nie doczekasz szpitala bo zajdziesz w ciąże:)

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 31 marca 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Kamilka napisz tutaj, już kiedyś mi pisałaś, ale może jeszcze komuś się przyda.
    Dotek pokazywałas wyniki mutacji? Co dr powiedział na taki sposób badania? Przypomnij mi, co wchodziło w zakres tego badania?
    Najlepiej do rodzinnego i on bez problemu da i wtedy nie trzeba płacić za badania.

    A u mnie póki co nie ma starań. Czekam na zielone światło. Mi się udaje zajść w drugim cyklu, także to nie problem (przynajmniej do tej pory tak było). 7 kwietnia wizyta u gin.

    Lady Fajnie że działasz :)
    Szczerze mówiąc to myślałam że już jesteś w trakcie procedury. Trzymam mocno mocno kciuki za te buciki ;)

    Dreams ja też podobnie jak każda z nas co jakiś czas ma takie myśli o odwyku od of. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2016, 21:53

    Dotek, Monia85 lubią tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie biorę. Mówił lekarz że jakbym miała zły wynik himocysteiny to trzebaby było suplementować. Ztesztą u mnie nawet w wyniku jest napisane że istnieje nieznaczne ryzyko problemu z przyswajaniem kwasu foliowego. Teraz patrzyłam na invikcie to ze śliny można zrobić za 399 zł. Ja miałam jakąś promocje bo 199.

    f08af289ff.png
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej wam- wy mówicie o odwyku od Ovufriend a mi mój mąż powiedział ze schowa net bo zrobilam kontrolnie morfologie ( bo ciagle biorę żelazo bo miałam gruubo ponizej normy) i oczywiscie zasiadlam do neta zinterpretowac wyniki i ... zaczęłam sie bać...
    Mam podwyższone:
    erytrocyty 5,34 (norma do 5,20),
    RDW-CV 16,0 (norma do 14),
    MPV 12,3 (norma 12),
    P-LCR- 43,9 (norma 43),
    hematokryt w gornej granicy normy- 44,4 (norma do45)
    i obnizony EOS%- o,8 (norma od 1).
    Oczywiscie wiem, że od diagnozy jest lekarz, ale ja mądra zawsze musze się naczytać...a jeszcze dodatkowo od 2 tyg boli mnie szyja po obu stronach i nad obojczykiem a wizyte u onkologa mam dopiero za 10 dni... staram sie nie myslec o najgorszym, ale jakos to tak samo przychodzi...
    Ja chyba powoli fiksuję... i to wszystko zaczeło się od #....
    jak czytam o tym , że się staracie to tak sobie mysle ze i ja bym chciala ale jak tu się starac jak ciagle cos mi dolega...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2016, 17:12

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Dreams*86 wrote:
    Mikka, też jestem taka "głupia"i zawsze wszystko czytam a później nie mogę spać w nocy.

    CO do badań krwi, to ja np. mam co kilka miesięcy wizyty u hematologa bo mam od ok 8 lat powiększone wezły. Kilka lat temu wycinali mi wezła i badali bo szukali chłoniaka ;/ to był straszny czas dla mnie. Teraz chodzę i kontroluje do hematologa.
    Powiem Ci że z tymi badaniami to jest róznie. Ja robiąc w luxmedzie zawsze mam trzy parametry krwi powyżej normy(MPV, PDW i P-LCR) a gdy robi mi moja reumatolog w Alab-ie albo jak mi robili w szpitalu na Racławickich to wszystko w normie.

    Nie nakręcaj się bo szkoda zdrowia, wiem bo to samo robiłam i byłam wrakiem człowieka. Tak naprawdę co ma być to będzie, a takie katowanie siebie nic nam nie da, bo tylko popadniemy z depresje. Pamiętaj każdy przypadek jest inny, a od oceny Twoich wyników jest lekarz. Mówię to ja, która już ma ciarki na myśli o szpitalu w maju ;)

    Dzięki :) Ja ciągle sobie przypominam jak czekałam na wyniki biopsji guzka z piersi i jak teraz poczytalam o tych wezlach chlonnych akurat w tych miejscach, gdzie mnie boli plus jeszcze wyniki badan...to juz od nowa się zaczeło...
    Raz jest tak, że sobie mówię: Wszystko będzie ok, a zaraz potem przychodzą chwile, że strach po prostu mnie paraliżuje... Od grudnia chodzę jak nakręcona, najpierw pobyt w szpitalu, drżenie o to czy wszystko będzie ok z dzieckiem, potem #, potem te rozne diagnozy odnośnie mojego endometrium...
    Dobrze, że jeszcze mąż stawia mnie czasem do pionu bo chyba nie wyrobiłabym gdybym była z tym sama...
    Ps. orientujecie się może czy ilośc płytek krwi jest tez zalezna np od diety, leków itp? Bo miesiąc temu miałam 265 tys, a teraz juz tylko 207 tys (choc nadal w normie bo norma:150-400).

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tez sie melduję :) Właśnie zaczęłam kurację Heviranem, jutro wizyta u gin i za tydzień u onkologa- aż mi niedobrze ze strachu..
    Ps. dlaczego tak ciężko dostac się do endokrynologa na nfz? Ja powinnam chyba pojsc w mairę szybko a mam wizytę dopiero w lipcu...Chyba trzeba będzie znów wydac kasę na prywatna wizytę...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka jak w lipcu to i tak szybko. Gzie do endokrynologa idziesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    Hej, ja tez sie melduję :) Właśnie zaczęłam kurację Heviranem, jutro wizyta u gin i za tydzień u onkologa- aż mi niedobrze ze strachu..
    Ps. dlaczego tak ciężko dostac się do endokrynologa na nfz? Ja powinnam chyba pojsc w mairę szybko a mam wizytę dopiero w lipcu...Chyba trzeba będzie znów wydac kasę na prywatna wizytę...

    A gdzie jestes zapisana do endo?ja wiem ze na krasnickich w przychodni przyszpitalnej sa dosyc szybkie terminy do specjalistow.

  • Ewelinka33 Przyjaciółka
    Postów: 74 42

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez Was podczytuje:)
    Wiecie moze cos o prof Rechbergerze? Chcialabym znalezc kogos kto dobrze robi histeroskopie prywatnie i czytalam,ze on podobno b dobry. Mam co cykl podejrzenie polipa ale histeroskopia w UK nic nie potwierdzila, wiec zastanawiam sie czy aby napewno mieli racje a co lekarz to opinia czy cos rzeczywiscie jest...

    hchyflw14swai9ho.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też żyje i melduję się. Aktualnie poluję na owulacje, dzisiaj wyszedł pozytywny test lh:)

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka33 wrote:
    Ja tez Was podczytuje:)
    Wiecie moze cos o prof Rechbergerze? Chcialabym znalezc kogos kto dobrze robi histeroskopie prywatnie i czytalam,ze on podobno b dobry. Mam co cykl podejrzenie polipa ale histeroskopia w UK nic nie potwierdzila, wiec zastanawiam sie czy aby napewno mieli racje a co lekarz to opinia czy cos rzeczywiscie jest...


    Mojego polipa ktory ma 0,5cm widac na usg. Usg najlepiej podobno robic od razu po krwawieniu. Jedni mi mowia ze moze utrudniac, inni że niekoniecznie bo za mały?! Pytanie, kto ma racje? ;/

    A Twojego widac na usg?

    Dotek, to owocnych staranek ;) ja juz po owulce he szybko przyszla, szybko poszla ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 19:20

    Dotek lubi tę wiadomość

  • lena82 Przyjaciółka
    Postów: 141 37

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!
    Codziennie Was podczytuje ale dzis postanowilam zadac Wam pytanie
    A dokladniej do dziewczyn ktore mialy HSG
    Jak wyglądała Wasza pierwsza miesiaczka po HSG ?? Czy tez byla bardziej bolesna??



  • lena82 Przyjaciółka
    Postów: 141 37

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed moja krótką ciążą mialam bolesne, pozniej po juz duzo mniej tylko pierwszego dnia a teraz po tym HSG bol kazdego dnia no i od czasu do czasu dziwne tak jakby kłucie w jednym z jajnikow. Juz jestem prawie po i boleaci przeszly i kłucie tez. I zastanawiam sie czy pierwszy okres po tym HSG mogl byc tak bolesny?



  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Dreams*86 wrote:
    A gdzie jestes zapisana do endo?ja wiem ze na krasnickich w przychodni przyszpitalnej sa dosyc szybkie terminy do specjalistow.

    ja własnie mam wizytę na kraśnickich u dr Niewiedzioł
    A u mnie jak zwykle musi coś "wyskoczyc"... Wczoraj zauwazylam u siebie kilka krostek czerwonych na katce piersiowej i jedna za uchem, dodatkowo zaczela mnie swędziec skóra, dzis juz widze kilka dodatkowych m.in w zgięciu łokcia i na plecach, pani dr stwierdzila ze może ospa..ale ospe przechodzilam -więc nie, zresztą te krosteczki nie pękają, powiedziala zeby poczekac bo nie wie co to i kazala mi brac wapno...normalnie hmmm....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 20:11

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • lena82 Przyjaciółka
    Postów: 141 37

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po samym badaniu Hsg mialam jakies mikro bole po tej stronie co mialam usuniety narząd ale tylko przez 3 dni i bylo ok az do miesiączki...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2016, 20:26



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka wrote:
    ja własnie mam wizytę na kraśnickich u dr Niewiedzioł
    A u mnie jak zwykle musi coś "wyskoczyc"... Wczoraj zauwazylam u siebie kilka krostek czerwonych na katce piersiowej i jedna za uchem, dodatkowo zaczela mnie swędziec skóra, dzis juz widze kilka dodatkowych m.in w zgięciu łokcia i na plecach, pani dr stwierdzila ze może ospa..ale ospe przechodzilam -więc nie, zresztą te krosteczki nie pękają, powiedziala zeby poczekac bo nie wie co to i kazala mi brac wapno...normalnie hmmm....
    Ooo to do endo dluzej. A moze masz jakies uczulenie?

‹‹ 325 326 327 328 329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ