X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neomi34 wrote:
    No ja dostałam infolic i też ten cyclodynon tylko zastanawiam się jak on ma pomóc zajść w ciąże, po przeczytaniu ulotek. Bo jeden to spotengowany kwas foliowy a drugi to na złagodzenie objawów menstruacyjnych. Może Wy wiecie?


    Viowieczka a to teraz jesteś po tej stymulacji?

    Zauważyłam, że każda dostaje podobny zestaw, trochę to dziwne.

    Tak ten cykl co trwa miałam stymulowany i się przestymulowałam.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to jeszcze trzeba pilnować żeby nie przestymulować? Mi tylko powiedział że mogę brać od 5do 9 dc i się starać.

    f08af289ff.png
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    O to jeszcze trzeba pilnować żeby nie przestymulować? Mi tylko powiedział że mogę brać od 5do 9 dc i się starać.

    Ja jak poszłam na usg to okazało się, że mam 5 pęcherzyków, jak to pani doktor stwierdziła mogłaby być z tego ciąża mnoga i radziła odpuścić starania w tym cyklu, a następny cykl bez stymulacji, bo leki jeszcze będą działać.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • MrsB85 Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    W końcu postanowiłam wyjść z ukrycia;) i dołączyć do grupy lubelskiej. Może na początek napiszę coś o sobie. Jestem ze Świdnika.
    Z moim M staramy się aktywnie od ponad 2 lat, choć hormony porzuciłam w 2011 r. Jestem pacjentką dr Włach od kwietnia, kiedy po stracie ciąży szukałam dobrego specjalisty.W maju znowu udało się zajść, jednak los ponownie utarł mi nosa. Teraz czekam na @ aby w końcu wybrać się do szpitala na zlecone badania.

    Kamilka, Dotek, neomi34 lubią tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się Neomi że dr TTkaczuk-Włach nie daje wszystkim tego samego. Mi na przykład kazała jeszcze zrobić badania. I dopiero przyjść za m-c. Dała acard i cyclodynon. A ja cyclodynon brałam przed drugą ciążą i się udało. Może gdybym w ostatniej brała zastrzyki clexane nie skończyło by się poronieniem. Może niektóre leki są na wyrost, ale uważam że lepiej tak niż dopuścić do jakiegoś zaniedbania i potem żałować. Ja żałuję. Żałuję że tak późno do niej trafilam. Ale cóż czasu się nie cofnie.
    A z tym przestymulowaniem też trzeba uważać. Bo niektóre leki na jednego słabo zadziałają a na drugiego mocno.
    Ech. .... żeby to było wszystko takie proste....

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsB85 wrote:
    Cześć dziewczyny!
    W końcu postanowiłam wyjść z ukrycia;) i dołączyć do grupy lubelskiej. Może na początek napiszę coś o sobie. Jestem ze Świdnika.
    Z moim M staramy się aktywnie od ponad 2 lat, choć hormony porzuciłam w 2011 r. Jestem pacjentką dr Włach od kwietnia, kiedy po stracie ciąży szukałam dobrego specjalisty.W maju znowu udało się zajść, jednak los ponownie utarł mi nosa. Teraz czekam na @ aby w końcu wybrać się do szpitala na zlecone badania.
    Fajnie że się ujawniłaś :)
    A jakie leki brałaś podczas drugiej ciąży. I na jakim etapie się zakończyła?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • MrsB85 Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę na stałe Eutyrox 75 mg
    Femibion x 2 dziennie, inofolic x2 dziennie, acard, clexane. Obie 5-6 tydzień.

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsB85 wrote:
    Biorę na stałe Eutyrox 75 mg
    Femibion x 2 dziennie, inofolic x2 dziennie, acard, clexane. Obie 5-6 tydzień.
    Przykro mi bardzo. Ja też dwie ciążę straciłam trochę starsze. Ale masz już skierowanie do szpitala?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć MrsB85 to mamy podobną sytuację z poronieniami tylko że ja dwa razy poroniłam biorąc jedynie femibion i luteinę, a teraz brałam femibion, duphaston, fraxiparine i acard i beta hcg przed okresem 20 a po dwóch dniach 10 i znowu @.

    Jak to ciężko jest walczyć nie znając wroga:(

    Eutyrox to na tarczycę?

    f08af289ff.png
  • MrsB85 Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam niedoczynność typu Hashimoto leki biorę od 2011, w sumie odkąd skończyłam przyjmować hormony zaczęły się u mnie problemy z tarczycą. Dużo przytyłam i zaczęło się chodzenie od lekarza do kolejnego. W końcu znalazłam dobrego endokrynologa hormony tarczycy w końcu ustabilizowane.

    Skierowanie do szpitala mam od kwietnia czyli od pierwszej wizyty tylko, że nie miałam jak tam pójść bo najpierw ciąża, poronienie a teraz czekam na @ ale coś nie chce do mnie przyjść.

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsB85 wrote:
    Tak, mam niedoczynność typu Hashimoto leki biorę od 2011, w sumie odkąd skończyłam przyjmować hormony zaczęły się u mnie problemy z tarczycą. Dużo przytyłam i zaczęło się chodzenie od lekarza do kolejnego. W końcu znalazłam dobrego endokrynologa hormony tarczycy w końcu ustabilizowane.

    Skierowanie do szpitala mam od kwietnia czyli od pierwszej wizyty tylko, że nie miałam jak tam pójść bo najpierw ciąża, poronienie a teraz czekam na @ ale coś nie chce do mnie przyjść.
    a to weź pod uwagę że takie skierowanie jest wazne CHYBA 2 miesiąca. dziewczyny o tym pisały jakis czas temu.
    a do kogo chodzisz jeśli można spytac endokrynologa?
    bo ja brałam jakies 8 lat eutyrox. a teraz moja pani doktor (ta sama cały czas) zmieniła mi na dwuskładnikowy novothyral.
    chyba lepiej sie czuję po nim

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsB85 a może @ nie przyjdzie?
    Dzwoniłam dzisiaj do żagiel med to usłyszałam, że pani dr będzie 30.06.2015r. Chciałam pójść do niej ale w tej sytuacji zrobię stymulację u mojego lekarza i poczekam na efekty...

    Wydaje mi się, że pani dr jak dawała mi skierowanie na badania do szpitala to mówiła że 3 miesiące jest ważne.

    f08af289ff.png
  • MrsB85 Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma określonego terminu ważności skierowania do szpitala czy też lekarza specjalisty.
    Chodzę do doktor Dec-Szlichtyng.

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    MrsB85 a może @ nie przyjdzie?
    Dzwoniłam dzisiaj do żagiel med to usłyszałam, że pani dr będzie 30.06.2015r. Chciałam pójść do niej ale w tej sytuacji zrobię stymulację u mojego lekarza i poczekam na efekty...

    Wydaje mi się, że pani dr jak dawała mi skierowanie na badania do szpitala to mówiła że 3 miesiące jest ważne.
    Kiedy dzwonilas do żagiel medu? Bo ja kolo godziny 13 i zwolniłam wizytę z 26 czerwca.
    Bo w pierwszej myśli tam się umówiłam. A potem dopiero do abovo. A ona w abovo jakoś częściej przyjmuje. Czy 26 to też trochę późno?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam po 17 i taką informację otrzymałam. Może ktoś wskoczył na Twoje miejsce. Mój lekarz namawia mnie żeby spróbować się leczyć i diagnozować pod kątem autoimmunologicznym u prof. Putowskiego, bo go zna i wierzy że on jest specjalistą w tym co robi i ma głowę na karku. Jestem już głupia...
    26to nie późno po prostu chciałam się rozeznać. Do końca tego tygodnia mam zwolnienie więc i czas żeby ewentualnie pojechać. Jak nie teraz to później narazie i tak @ to nawet nie zbadają. Boję się też tak skakać od lekarza do lekarza:) Jak z kwiatka na kwiatek.

    Na kiedy masz wizytę w ab ovo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 20:36

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Dzwoniłam po 17 i taką informację otrzymałam. Może ktoś wskoczył na Twoje miejsce. Mój lekarz namawia mnie żeby spróbować się leczyć i diagnozować pod kątem autoimmunologicznym u prof. Putowskiego, bo go zna i wierzy że on jest specjalistą w tym co robi i ma głowę na karku. Jestem już głupia...
    26to nie późno po prostu chciałam się rozeznać. Do końca tego tygodnia mam zwolnienie więc i czas żeby ewentualnie pojechać. Jak nie teraz to później narazie i tak @ to nawet nie zbadają. Boję się też tak skakać od lekarza do lekarza:) Jak z kwiatka na kwiatek.

    Na kiedy masz wizytę w ab ovo?
    Nie umówiłam się. Bo mi kazała w owulacje i nie wyliczyłam jeszcze kiedy to będzie. Ale myślę że gdzieś 29 czerwca.
    Ja bym spróbowała chyba do profesora. Skoro sam lekarz Ci Twój radzi. Tylko wizyty pewnie droższe?
    Ale w kierunku immunologicznych iść? Co badać?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba z 200 zł wizyta u profesora. Tak u mnie to chyba immunologia, bo hormony ok, fizycznie też ok. Strasznie się boję nawet zajść w kolejną ciążę bo to może zmniejszać szanse na kolejną jak się znowu poroni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 21:18

    f08af289ff.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Przeciwjądrowe ana bo to one mi wyszły na diagnostyce a lekarz chce je powtórzyć czy dalej są i dodatkowo tocznia bo jedno z drugim może mieć związek. A czuję się nijak, odstawiłam leki i wlasnie przyszla @. No i nowe nadzieje ze moze clo pomoze,

    Co do encortonu to lekarze opierają się na statystykach, że większa liczba donoszonych ciąż u kobiet które wczesniej poroniły jest wlasnie z uzyciem encortonu, clexane i acardu. Jest to takie działanie metodą prób i błędów. Ogólnie właśnie przy chorobach autoimmunologicznych encorton moze pomagac ale pewnie nie tylko tam.

    A podejrzewa u Ciebie dr gdzie tkwi problem czy nie stawiala zadnej diagnozy?

    Przykro mi, że przyszła :(((( ale jak mówisz może clo pomoże od jutra zaczynasz stymulację?

    Nie zdiagnozowała, bo z takimi wynikami tarczycowymi podobno dziewczyny zachodzą w ciążę :)a pozostałe wyniki mam dobre, więc nie wiadomo o co chodzi. Nawet jak robiła usg, za które nie płaciłam :) to podobno zresztą jak co miesiąc bardzo ładne endometrium i widać ślad po pęcherzyku dominującym więc i z tym problemu nie ma. Więc nie wiem :(
    Dziś rozmawiałam z endokrynolog to stwierdziła, że mój organizm sam siebie atakuje i co do encortonu to oni tego nie stosują bo nie ma udowodnionego, że pomaga ale stwierdziła, żebym spróbowała.

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    O to jeszcze trzeba pilnować żeby nie przestymulować? Mi tylko powiedział że mogę brać od 5do 9 dc i się starać.

    Ja od 3 do 7 wiedzę, że każda inaczej :) a to ten sam lek i od czego to zależy?

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Wydaje mi się Neomi że dr TTkaczuk-Włach nie daje wszystkim tego samego. Mi na przykład kazała jeszcze zrobić badania. I dopiero przyjść za m-c. Dała acard i cyclodynon. A ja cyclodynon brałam przed drugą ciążą i się udało. Może gdybym w ostatniej brała zastrzyki clexane nie skończyło by się poronieniem. Może niektóre leki są na wyrost, ale uważam że lepiej tak niż dopuścić do jakiegoś zaniedbania i potem żałować. Ja żałuję. Żałuję że tak późno do niej trafilam. Ale cóż czasu się nie cofnie.
    A z tym przestymulowaniem też trzeba uważać. Bo niektóre leki na jednego słabo zadziałają a na drugiego mocno.
    Ech. .... żeby to było wszystko takie proste....

    Kamilka ja tylko tak zauważyłam,że każda ma podobny schemat ale nie mówię, że to źle :) Mi od razu powiedziała, że jak zajdę to clexane trzeba włączyć.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    neomi34
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ