X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 22:38

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Dzieczyny fajnie, że wcześniej pisałyście o ubezpieczeniach medycznych. Poszukałam czegoś dla siebie i też nie będę płaciła w luxmedzie za badania, usg i wizyty. Znalazłam ubezpieczenie prywatnie za 110 zł miesięcznie, ale z moich obliczeń wynika, że to się będzie opłacało.
    I to osoba prywatna może sobie takie ubezpieczenie wykupić?
    Jak się nazywa ten pakiet?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tylko zorientujcie się w sprawie lecznie niepłodności w ramach pakietu ubezpieczenia dodatkowego w Luxmedzie. Nie raz słyszałam, że Luxmed nie zajmuje się leczeniem niepłodności. Żeby nie było, że płacicie składkę, a badania dalej na własną rękę bo lekarz nie może skierowania na badania w ramach pakietu wypisać.

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noemi też jestem bardzo ciekawa co mi powie pani prof.

    Co do androliga to pani dr jesli nie pomoże to pewnie będzie umiała wskazać jakiegoś dobrego lekarza.

    f08af289ff.png
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badałam dziś poziom progesteronu (rano)wynik - 14,75 ng/ml, owulacja najprawdopodobniej w pon (27 lipca) we wtorek jak byłam na usg, był tylko płyn. Czy wynik nie powinien być wyższy? gine na urlopie, okres przypada na sob/niedz.

    Wiem , że są normy podane, ale tsh też miałam w normie bo 4,2 a było jak się okazało za dużo. A lekarz rodzinny stwierdził, że jak w normie to dobrze, dopiero endokrynolog miał inne podejście.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2015, 17:43

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Mój mąż też miał bardzo złe wyniki rok temu (jak ostatnio byłam u dr Polaka, to powiedział, że nawet inseminacja by sie nie powiodła, tylko in vitro). Pokazałam te wyniki mojemu gin i on zalecił Profertil i powiedział, że jak nie poprawią się po trzech miesiącach to wtedy do androloga. I poprawiły się, bardzo, może nawet 10-krotnie ( wcześniej bardzo mała ilość i zła morfologia). Ostatnio jak byłam w tej aptece co zawsze to Profertilu już nie mieli w sprzedaży i kupiłam Fertil.Najtaniej w Lublinie jest w aptece na Jutrzenki. Od roku mój M. bierze je cały czas, na początku wrześnie, jak ja już będę po operacji, będzie powtarzał badania.

    Na Jutrzenki? w której obok Głodnego Królika i po ile Monia go tam kupiłaś?

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    prywatnie, Inter Risk, Antidotum plus. Mąż się śmieje, że teraz Luxmed przeze mnie zbankrutuje, bo cały czas będę po coś biegać.

    A do kogo tam biegasz?

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Robię tam usg i badania krwi, ale oprócz ginekologa mam jeszcze kilku do odwiedzenia, na razie zwlekałam, bo nie chciałam generować kosztów, a sprawy nie są zbyt pilne. Sam monitoring cyklu dwa razy w miesiącu i progesteron to już jest wartość składki, a we wrześniu, po lararoskopii będę powtarzała wszystkie hormony, bo tak jakby zaczynam wszystko od początku.

    Ale masz tam już gina? o laparaskopia jak ja tego nie lubię :( gdzie będziesz robiła i kto? wybierz kogoś dobrego, bo ja dwa razy miałam i nie byłam do końca zadowolona :(

    neomi34
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Wydaje mi się, że owulacja była, a poziom progesteronu jest ok i może jeszcze wzrastać. Mi zawsze lekarz zalecał badanie 10-12 dni po owulacji, ale to pewnie zależy od długości cyklu.

    u mnie prog. dziś tylko 8,6 (wcześniej ponad 14). Dzwoniłam dziś d lekarza, kazał spisac cykl na straty ;/ Od następnego cyklu dostane luteinę. Może właśnie ten hormon powoduje, że nie zachodzę w ciążę już od ponad roku. Na wykresach zawsze faza lutealna na pograniczu - często 10 dni, max raz czy dwa 12.

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • arturowa Autorytet
    Postów: 1506 595

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 22:38

    5 lat starań, IO, pcos, niedoczynność tarczycy, hashimoto, hiperprolaktynemia + ALLOmlr 48%(z20), kir AA + oligosperma/azoospermia męża = cztery ciąże biochem.

    Starania od czerwca 2014.
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    A co Ci robili na laparoskopii??

    Miałam operowaną torbiel a przy drugiej też po 6 miesiącach się odnowiła. Jedną miałam na Lubartowskiej, drugą na Staszica.

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu taka cisza?Dotek, Kamilka, Hipisiątko żyjecie :)?

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ani jednego ani drugiego nie polecam :( na Lubartowskiej ordynator Skrzypczak, na Staszica profesor Kotarski wspomnienia koszmarne :((((

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka się też stresowała bo miała duży guz i się bała, że coś nie tak ale na szczęście nic nie wyszło więc Ty też się nie stresuj na zapas!
    wycieczki zazdroszczę ale mam rower nieczynny więc ja dziś zrobiłam sobie wycieczkę spod Orfeusza aż do Racławickich :) a co do plamienia to nie mam zielonego pojęcia może coś jeszcze samoistnie się tam oczyszcza.
    A to ta endokrynolog co pisałaś?

    hipisiątko lubi tę wiadomość

    neomi34
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam w tym roku wybije 9 :) :( ale dobrze, że mam moją Daisy bo inaczej bym zwariowała...

    neomi34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    avera27 wrote:

    Wiem , że są normy podane, ale tsh też miałam w normie bo 4,2 a było jak się okazało za dużo. A lekarz rodzinny stwierdził, że jak w normie to dobrze, dopiero endokrynolog miał inne podejście.

    Kochana TSH to masz bardzo wysokie. Co na to endokrynolog? Robiłaś FT3 i FT4 i anty TPO? Może to tarczyca cię blokuje.

  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie progesteron niski - 8,6 a temp. cały czas do góry. Jest jeszcze szansa?

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    avera27 wrote:
    U mnie progesteron niski - 8,6 a temp. cały czas do góry. Jest jeszcze szansa?
    Z takim progesteronem raczej nie, ale kto wie. Musisz czekać.

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żyje ale troche straciłam poczucie czasu. Dzisiaj ostatni dzień urlopu, zamierzam się poopalać:)

    Hipisiątko nie mam pojęcia co to za plamienia mogą być. U mnie też jakiś cyrk z cyklem się zrobił. Nie dość że @ przyszła w 21 dc to jeszcze była inna niż zwykle. A w poprzednich dwóch cyklach leciała krew z przezroczystym sluzem jak płodny:?

    Co do tsh to wg niektórych lekarzy dla staraczek poziom powinien być max do 1,5, a wg innych 2,5. Pomimo że norma jest do 4,2 to im niżej tym lepiej.

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja też żyje. Jeszcze....hihi
    Dziś imprezujemy bo 15 rocznica!!
    Mój cykl w przeciwieństwie do niektórych dziewczyn jak w zegarku. Nie pamiętam kiedy miałam owu w 14 dniu. Ale to sądzę po teście owu bo przez urlop p dr nie byłam na monitoringu. Ale wiele sobie obiecuję po tym cyklu! Ale czas pokaże.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ