X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lutowe Śnieżynki - lista testujących w lutym 2015 ;)
Odpowiedz

Lutowe Śnieżynki - lista testujących w lutym 2015 ;)

Oceń ten wątek:
  • Niespodzianka Koleżanka
    Postów: 57 51

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :) wrote:
    To jsk tam kochane na jakim etapie każda z was jest? Ja jutro idę do ginekologa i trochę się boje co powie. Wogole to mam jakiś brązowy śluz co to może być? :-(
    To plamienie

  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed świętami jak byłam na USG to miałam "pęcherzyk" 27mm, teraz jest już 55mm/35mm a przecież minęło zaledwie kilka tygodni- może z 3,5 tygodnia. Jak to możliwe...nie wiem, Jeszcze się za dużo nie edukowałam w tym temacie :p nie wiem ale na USG wygląda to troszkę jakby były sklejone 4 pęcherzyki :p też tak miałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2015, 15:23

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam dwukomorowego wodniaka (sklejone dwa "pęcherzyki"). W ogóle wg lekarzy wyglądało to na torbiel ale wzbudzało lekkie zdziwienie że tak wygląda. Mimo to uznawali to za niegroźne... dopiero ostatni lekarz uznał że to wodniak i od razu skierował na laproskopię.

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra teraz to już prawie pewna jestem, że też mam tego wodniaka.. ale dziwi mnie, że tak szybko urósł... a na wcześniejszych USG zawsze miałam jeden pęcherzyk. Nie ogarniam tego. I nie wiem czy Ty miałaś taki objaw, ale mi się przy tym cykle znacznie wydłużyły..

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie, może to jednak torbiel zwykła :) a masz umiejscowionego go w jajowodzie? wewnątrz? Ja miałam raczej regularne cykle, ale długie - ok. 35-40 dni. Ale myslę ze to głownie przez niski progesteron. Wodniak raczej nie wydłuża cykli :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak,was czytam to zastanawiam się czy ja tego wodniaka nie mam :-( a bralyscie może wcześniej przed planowaniem ciąży tabletki antykoncepcyjne? :-)

  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :), im więcej tu na forum czytam, tym bardziej stwierdzam, że "mam" chyba wszystko ;) oszaleć można. I jak tu się nie stresować???

    PWZJp2.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ciężko mieć spokojną głowę. Człowiek doszukuje się czemu jeszcze siw nie udało :-(

  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Autentycznie. Właśnie wyliczam, ile musiałabym wydać na badania wszystkich tych hormonów... Dużo. Niestety. A może nie ma na co czekać?

    PWZJp2.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro będę prosiła o skierowanie na wszystkie potrzebne badania gdy stara się o dziecko a nie wychodzi :-(

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :) wrote:
    Dziewczyny jak,was czytam to zastanawiam się czy ja tego wodniaka nie mam :-( a bralyscie może wcześniej przed planowaniem ciąży tabletki antykoncepcyjne? :-)

    a czemu tak uważasz? miałas robione usg? ja brałam tabletki ponad 4 lata temu przez 1,5 roku tylko :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi raczej nikt Ci takich badań nie da....zrobia wywiad, zbadaja powiedzą o splementach diety nd drogim infolicku żebyś łykała to oststnio mania u lekarzy chyba maja niezłe prowizje za to....zaproponuja monitoring obserwacje i tyle...jak Ci zalezy na czasie sama porób badania i idź z gotowym zestawem ....przerabiam to już tak długo, że wiem co mówię:)

    Aleksia85, zonaboba, Lianna lubią tę wiadomość

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszla mama:) potwierdzam ja jak wspomniaoam do jednego lekarza chodze od 5lat i jak wspomnialam o badaniach czy przed planowaniem ciazy i jak juz w ciaze zajsc nie moglam to mnie zbywal albo mowil ze nie moze dac na wszystkie a jeszcze lepiej zrobie jak zrobie je sama we wlasnym zakresie powiedzial tylko jakie i tyle o badaniach na nfz poraszka

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzę regularnie 2 rok do 2 lekarzy jednocześnie...obaj nie mają o tym pojęcia kazdy co innego biadoli słucham 2 łącze to w całość i sama decyduję co robię:)

    nigdy nie dostałam zadnego skierowania na nic...poza tym chyba prywatnie nie dają w ogóle skierowań ana nfz nie byłam nigdy i Bogu za to dziękuje!!

    także Mandi jak liczysz na badania to licz na siebie

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    a czemu tak uważasz? miałas robione usg? ja brałam tabletki ponad 4 lata temu przez 1,5 roku tylko :)
    Nie miałam jutro będę miała robione. To może od tabletek ja brałam około 3 lata i długo się staram i dziecko i nie mogę zajść.

  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie mogą tylko zalecić badanie, ale skierowania nie dadzą, bo i tak sama musisz zapłacić.
    U gina na nfz byłam pierwszy raz w listopadzie. Po pierwszym tekście "Ale ma pani jeszcze czas, spokojnie" (taaa, 33 lata...) wspomniałam o kilku potencjalnych kłopotach, to dostałam skierowanie, owszem. A teraz jak widzę wyniki, to i tak wiem, że zamiast tracić czas na kolejne wizyty na nfz i odliczanie odpowiednich dni cyklu, pójdę zrobić badania sama i potem pędem do lekarza. I tylko żałuję, że nie wpadłam na to pół roku temu. Kto wie, może byłabym już w ciąży.

    PWZJp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie lianna:) powodzenia

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię te badania na własną rękę będę wiedziała czy wszystko jest wporzadku bo tak jak mówicie mogę czekać w nieskończoność.

  • Molcia Autorytet
    Postów: 1050 850

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja porobiłam badania, zanim zaczęliśmy się starać, wyszła za wysoka prolaktyna, no i zgłosiłam problem z plamieniami przed okresem u innego gina, bo nie mogłam do tego który mi wcześniej podał co mam zbadać i stwierdził, że skoro mam owulację (było ciałko żółte na usg) to nie ma po co zbijać a o luteinie to w ogóle nie napomknął, bo plamienia się zdarzają i są normalne .. dopiero jak trafiłam do gina który mi te badania zlecił (mam to szczęście że jest to moja rodzina daleka) to dostałam lek na zbicie i luteinę i przez to wcześniejsze zamydlenie oczu straciłam jakieś 3 cykle :( dodam że byłam prywatnie i przyszłam z własnym kompletem badań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2015, 18:52

    3jgxugpj3q0r53wa.png3jgx43r8lmtsm6tc.png
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molcia, to samo mnie martwi. Między innymi mam prolaktynę w górnej granicy normy, uciążliwe plamienia przed @ a ostatnio to i po niej - i co? Troje ginekologów, żaden się nie zainteresował! Plamienie jest normalne ich zdaniem!

    Chciałabym teraz zbadać poza tarczycą lh i fsh, ale na dobrą sprawę nie mam żadnej pewności, który to dzień cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2015, 19:06

    PWZJp2.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ