X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie
Odpowiedz

Majowe fasolki, majowe groszki, majowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    W sumie to dzięki luteinie ale wcześniejsze wyższe to naturalne... dziękuje:) mam nadzieję ze to dobry znak ale reszta to dziwna po prostu :)


    w jakim okresie cyklu bierze się luteinę i w jakim celu?

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie miała być ma wywołanie @. ale to czysty progesteron pomoga zagnieździć się fasolce.i podtrzymuje ciążę. gwałtowne odstawienie grozi poronieniem...

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od kobiety. Na zafasolkowanie bierze. się dwa dni lub trzy po owulce :)albo jak kobiecie grozi poronienie np mają plamienie to dostają żeby aby proge steron nie spadł. zazwyczaj jest to dawka 2x2tabletki czyli 200mg. ja dostałam na wywołanie w poprzednim cyklu tą sama dawkę ale przez sześć dni i gwałtowne odstawienie miało wywołać @
    W ciągu tygodnia. a kobiety w ciąży biorą w pierwszym całym trymestrze:)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jeśli w 11dc miałam pęcherzyk 19mm bez wspomagania to znaczy że w tym cyklu też bd miała dominujący pęcherzyk?? czy to nie jest na 100% pewne??

    mam nadzieje ze nie bd złe za takie pytanie bo zdaje sobie z tego sprawę że lekarz to może stwierdzić

    ale mam DO DZIŚ WAŻNĄ RECEPTE NA CLO gin mi przepisał w zeszłym cyklu ale nie wziełam i miałam 19mm bez leków!! a nie wiem czy mam brać teraz czy nie?? bo jednak był dominujący

    wiecie coś na ten temat bo ja jestem zielona

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gin CLO przepisał mi od tak bo długo się staramy o dziecko i tylko zapytałam o jakiś wspomagacz i dał mi to od razu i dlatego go ostatnio nie brałam bo chciałam żeby zobaczył co się dzieje bez cLO i był i dlatego mam dylemat a nie chce stracić tego miesiąca bo to bd mój 18cs

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak masz kasę to wykup, bo może w następnym cyklu być super bez wspomagaczy a może nie być a na wszelki wypadek będziesz mieć opakowanie na zapas
    z drugiej strony może zaciążysz bez wspomagaczy i trzeba będzie to clo potem odsprzedać

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 8 maja 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba też miałam piękny pęcherzyk bez wspomagania a potem cykl bezowulacyjny także gin od razu zapisał mi Clo i po nim miałam piękne okazy - w tym cyklu to nawet dwa pękły więc czekam na efekty ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 16:00

    zonaboba, Daisy, chmurreczkaa, M4DZI4 lubią tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w aptece kosztuje 20zł więc nawet jak by się miało zmarnować to nie ważne ale boje się że nie powinnam brać jak ostatnio miałam pęcherzyk a nie wiem czy jak raz miałam to czy mam je zawsze

    w lutym miałam torbiele na jajnikach i okres mi się zatrzymał na 57dni

    mam mętlik w głowie

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila trzymam kciuki za bliźniaki :):*
    ale bezowulacyjny to zaczy że nie było pęcherzyka?? czy nie pękł?

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mizzelka wrote:
    W ciągu tygodnia. a kobiety w ciąży biorą w pierwszym całym trymestrze:)

    Oczywiscie tylko wtedy gdy musialy zaczac brac przy stwierdzneiu ciazy, plamienia itp. Progesteron sie przyjmuje gdy zachodzi taka potrzeba i wtedy do konca pierwszego trymestru :) Jesli organizm wytwarza wystarczajace ilosci prg, to dodatkowe ilosci nie są potrzebne. :)

  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niemowle.gif

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski przed chwilą przyszedł mój termometr z allegro. Więc rozpakowałam go żeby sprawdzić czy działa no i z głupa wsadzam go do paszczy ;) czekam na pib pib i temp. wynosi 37.4 C. Wiem, że taki jednorazowy pomiar nic nie znaczny ale chyba jak jest taka wysoka to dobrze ?:)

    Dajcie jakaś nadzieję ;)) Zakupiłam dziś test i jutro rano robię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 17:11

    atdc8iikup31msj2.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo dobrze!:) zauwazylam ze w ustach troche nizsza temp wiec jak na usta to super:)

    !!!!!!!!!!!!!!

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):) Do dziś nie miałam żadnej nadziei a teraz mam może 1 %.:) Nie chce się nakręcać jakoś z dystatnsem podchodzę do tego, prznajmniej tak mi sie wydaję ;) Ja z naury jestem pesymistyka i pewnie dlatego widze wszystko w czarnych barwach.
    Aczkolwiek Słoneczna podniosłaś mnie na duchu ;)

    atdc8iikup31msj2.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba wrote:
    Lila trzymam kciuki za bliźniaki :):*
    ale bezowulacyjny to zaczy że nie było pęcherzyka?? czy nie pękł?


    Kochana, bezowulacyjny cykl znaczy tyle, ze:
    a) byl pecherzyk, ale nie pekl
    b) by pecherzyk, ale nie dorosl do pekniecia
    c) byl pecherzyk i zapadl sie
    d) nie bylo pecherzyka dominujacego
    e) pcos

    Generalnie rzecz ujmujac cykl bezowulacyjny to taki, w ktorym nie doszlo do owulacji, czyli kobieta w danym cyklu byla nieplodna.

    Nie wiem co jeszcze tu wpisać..


    Ofelaine - tempka mierzona w ciagu dnia nie jest miarodajna, mowisz, jesz, ruszasz sie, cos tam sie dzieje w Twoim organizmie, wiec nie ma to znaczenia czy to dobrze, czy zle. Liczy sie tylko temperatura rano, po min 4/6 h spaniu (w zaleznosci od metody np. tez po 3h), przed wstaniem, piciem, siadaniem, najlepiej od razu po przebudzeniu, bo w niedalekim czasie po tym, zaczyna juz bic mocniej serce, funkcje 'codzienne' sie wlaczaja i tempka sie podnosi.
    Nie mierz tej tempki tylko smigaj rano na becie. Czekamy na cudowne wiesci! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 17:18

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Kochana, bezowulacyjny cykl znaczy tyle, ze:
    a) byl pecherzyk, ale nie pekl
    b) by pecherzyk, ale nie dorosl do pekniecia
    c) byl pecherzyk i zapadl sie
    d) nie bylo pecherzyka dominujacego
    e) pcos

    Generalnie rzecz ujmujac cykl bezowulacyjny to taki, w ktorym nie doszlo do owulacji, czyli kobieta w danym cyklu byla nieplodna.

    Nie wiem co jeszcze tu wpisać..


    Ofelaine - tempka mierzona w ciagu dnia nie jest miarodajna, mowisz, jesz, ruszasz sie, cos tam sie dzieje w Twoim organizmie, wiec nie ma to znaczenia czy to dobrze, czy zle. Liczy sie tylko temperatura rano, po min 4/6 h spaniu (w zaleznosci od metody np. tez po 3h), przed wstaniem, piciem, siadaniem, najlepiej od razu po przebudzeniu, bo w niedalekim czasie po tym, zaczyna juz bic mocniej serce, funkcje 'codzienne' sie wlaczaja i tempka sie podnosi.
    Nie mierz tej tempki tylko smigaj rano na becie. Czekamy na cudowne wiesci! <3


    Jak zwyklę mądra i rzeczowa wypowiedż :) Masz rację z tą tempką, jutro rano okaże się co i jak. :)

    atdc8iikup31msj2.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcialam się wymądrzać..Czasem nie umiem inaczej napisac niz na sucho i bez ozdobnikow i potem wychodzi takie wlasnie o, wszechwiedząctwo :D

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecna :-)

    Daisy lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Daisy - cieszę się z twoich dobrych wyników.

    Mam strasznie zapieprz w pracy i chyba nie dam rady jutro rano zrobić progesteronu, żeby sprawdzić jak się zmienił po owu. Myślicie, że powinnam się w ogóle zapisać na USG w tym cyklu? Nie miałam monitoringu robionego, a jedynie badania hormonów, które były w normie. To chroniczne zmęczenie spowodowane pracę ma swoje dobre strony - nie świruję już tak, jak w zeszłym miesiącu. 7 dpo a ja nie zrobiłam jeszcze żadnego testu - sukces :)

    Anutka lubi tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi. Kupiłam sobie spodnie ciążowe! Nie dopięłam się w moje dźinsy :( Znaczy na siłę to bym je zapięła, bo po praniu były, ale nie chce ściskać brzuszka. Po poronieniu trochę przybrałam na wadze :( i nic z zeszłego roku na mnie nie wchodzi. Mam nadzieje że nie zapeszę! A obiecałam sobie że na razie będę spokojnie czekała i nie robiła żądnych ciążowych planów i zakupów.

    fe5375b39e80121093ea4d8bedb55fce.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 17:55

    Anutka, Daisy, mizzelka lubią tę wiadomość

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ