X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe starania
Odpowiedz

Majowe starania

Oceń ten wątek:
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykle się bierze 1 tabletkę od 14 dc, tak do 25tego, kilka miesięcy, a jeśli zajdziesz w ciążę to bierze się dalej z inną dawką ( aż do 20 tc), tyle wiem.

    A masz tu wykres Jaga?

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi ja biore dupka 1 miesiąc po to aby wspomóc w razie wu ciałko zółte i mam go brać od 16 do 25 dc.
    Mam wykres ale nie wiem jak go mieć w opisie....

    samira lubi tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga wrote:
    Emi ja biore dupka 1 miesiąc po to aby wspomóc w razie wu ciałko zółte i mam go brać od 16 do 25 dc.
    Mam wykres ale nie wiem jak go mieć w opisie....

    Jaga dla ciebie

    Nie traktuj pozytywnego testu owulacyjnego jako potwierdzenia wystąpienia owulacji. Pozytywny test owulacyjny informuje jedynie o tym, że ciało przygotowuje się do owulacji, a nie że ona wystąpiła. Czasami pomimo pozytywnego testu owulacyjnego do owulacji nie dojdzie lub przesunie się ona w czasie (np. w skutek stresu lub choroby).

    dlatego laseczki spoko i na luzie z tymi testami bo to dodatkowy stres :0

    Jaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga wrote:
    Dzien dobry w popołudnie:)
    Dziewczyny nie wiem jak mam interpretować testy owulacyjne.Robie je od 10 dnia cyklu i zawsze wychodziła mi albo jedna kreska albo słabiutka kontrolna. Wczoraj miałam 2 kreske mocno widoczną i wyglądała prawie że tak jak ta porównawcza,więc powtórzyłam o 17 test jeszcze raz i już kontrolna była blada. Dzisiaj jest jeszcze bledsza, więc wnioskuję , że jestem tuż przed owulką ale ja nie mam żadnego śluzu... jestem suchutka :( Możliwe , że źle pokazał mi test owulacyjny?

    testowa ma być taka sama jak kontrolna albo ciemniejsza(tak najlepiej) jak jest jaśniejsza T od K to negatyw...

    Pęcherzyk gwałtownie wzrasta, około 3 mm na dobę, osiągając w końcu średnicę 18-22 mm. Jego zewnętrzna warstwa, składająca się z komórek ziarnistych staje się niezwykle wrażliwa na wyrzut lutropiny.
    W 8-38 godzin po szczycie estrogenów, również LH osiąga swój szczyt. Jest to też początek wydzielania progesteronu.
    Owulacja następuje zwykle w ciągu 24-36 godzin po pierwszym gwałtownym wyrzucie LH, lub 9-24 godzin po szczytowym wyrzucie LH.

    Tak, czy tak, moment owulacji jest bardzo ograniczony w czasie, gdyż po spadku LH już nie może do niej dojść.
    Uwolniona z pęcherzyka Graafa komórka zachowuje zdolność do zapłodnienia 12-18 godzin od jajeczkowania.
    Po uwolnieniu komórki jajowej, pęknięty pęcherzyk Graafa przekształca się w ciałko żółte wydzielające dalej progesteron. Jego wysoki poziom hamuje wydzielanie LH i FSH, a tym samym uniemożliwia dojrzewanie innych komórek jajowych w tym samym cyklu.
    Z powodu złożoności procesów hormonalnych, polegających na mechanizmie sprzężenia zwrotnego, ani dodatkowe jajeczkowanie, ani jajeczkowane nagle sprowokowane jakimś czynnikiem zewnętrznym, nie jest możliwe.
    Owszem, zdarza się, że jednocześnie dojrzewają dwa pęcherzyki dominujące i może nastąpić uwolnienie dwóch komórek jajowych, ale tylko w odstępie kilku godzin jedna po drugiej.


    Moment jajeczkowania nie jest możliwy do samodzielnego zaobserwowania przez kobietę, a jedynie podczas monitoringu USG jajników. Obserwowane wskaźniki płodności (zmiany śluzu szyjkowego, zmiany samej szyjki macicy oraz wzrost podstawowej temperatury ciała) nie wskazują na moment owulacji. Stanowią natomiast informację o kresie płodnym w danym cyklu. Pewien procent kobiet zauważa także zespół typowych dla siebie objawów, pojawiających w okolicach jajeczkowania, jak np. tzw. ból owulacyjny, zatrzymanie wody w organizmie, zaparcia, zmiany skórne. Są to wszystko symptomy świadczące o trwającym okresie płodnym.
    Sama informacja o dokładnym momencie owulacji jest jednak całkowicie zbędna, jeśli chodzi o praktykę dnia codziennego w kwestii planowania lub odkładania poczęcia dziecka. Ważniejsze od określenia czasu samej owulacji, jest określenie czasu, w którym plemniki są w stanie przeżyć w organizmie kobiety i dotrzeć w głąb narządów rodnych na spotkanie z komórką jajową zdolną jeszcze do zapłodnienia. Wyznaczeniem tego okresu płodnego zajmują się współczesne metody naturalnego planowania rodziny, inaczej zwane metodami rozpoznawania płodności.

    Jaga, zbikowa, Gośśśka lubią tę wiadomość

  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję samira za pełne opisanie mi wszystkiego:* Jesteś wielka:)

    samira lubi tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    deJzi wrote:
    kaarolaa a jak plamisz na czerwono czy na beżowo?? bierzesz luteinę??

    własciwie to tak na brazowo, ale mam tez taki biały sluz. takie zmieszane to jest. nie luteiny nie biore.

    deJzi lubi tę wiadomość

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam porannie z katarem po pas....temp spadla, fantastycznie....

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam również Was:) U mnie też jest katar, kawa i czuję się już jak na @ ...
    Niby jeszcze z tydzień ale to te uczucie.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo kawka :) super- to pijemy :) masakra zdechnę dziś..i kolejny cykl w śmietnik...wrr

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka a Ty pijesz te zioła?

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko może jeszcze nie wszystko stracone :) U mnie to raczej za wcześnie Pani G. zaleciła brać luteinę bo od 13 dnia cyklu- a cykle mam +30 ostatni tylko równe 30.
    Jeszcze mam brać 15 dni 2x dziennie, nie widziałam żeby któraś tyle miała łykać...

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Emilka a Ty pijesz te zioła?

    Taaak :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. I nic Ci cykl nie rozregulowaly? Ja się zastanawiam. W sumie dużo już tego biorę...

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Ok. I nic Ci cykl nie rozregulowaly? Ja się zastanawiam. W sumie dużo już tego biorę...

    Hmm, konwalijko, powiem że:
    1) mam śluz, czego wcześniej nie miewałam, ALE mam go dużo dużo dużo i wciąż leci, a to już druga faza w tym cyklu kiedy i szyjka, i śluz jest płodny
    2) wyczuwam wyraźnie jajniki , wcześniej nie miałam nawet znaków owulacji
    3) biorę je od 1.04 a @ ma być według wykresu 30.04, jednak mam tak nieregularne cykle, że nie wiadomo..

    Ogólnie jestem zadowolona, poczytaj tu opinie, ja teraz czytałam: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4786778&start=1650, budujące są :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Insidia89 Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A spójrzcie na mój wykres az sie płakać chce! Mam zero objawów owu..Ciekawe jak bedzie w nastepnym cyklu, chce oprocz kwasu foliowego brac jeszcze olej z wiesiolka na polepszenie sluzu, bo jego to prawie wcale nie ma..
    Trzymam kciuki za was:)

    nzjddqk3gxzyvnum.png
    916axzdv0phl1wge.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka jak rozumiem łączysz z lekiem na obniżenie prolaktyny zioła ojca sroki?

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Emilka jak rozumiem łączysz z lekiem na obniżenie prolaktyny zioła ojca sroki?

    Kochanie, jeszcze nie biorę tych leków, mam czekać na wizytę 29.04, lekarz tylko mi postawił diagnozę wtedy, a od 30.04 mam mieć niby nowy cykl i wtedy zacząć

    samira lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK wrote:
    Konwalia wrote:
    Emilka jak rozumiem łączysz z lekiem na obniżenie prolaktyny zioła ojca sroki?

    Kochanie, jeszcze nie biorę tych leków, mam czekać na wizytę 29.04, lekarz tylko mi postawił diagnozę wtedy, a od 30.04 mam mieć niby nowy cykl i wtedy zacząć

    i dobrze robisz bo nie wolno ich tylu łączyć może dojść do nadprodukcji jajeczek i będzie masakra jak wyjdą z tego np. 8 raczki :P

    Konwalia lubi tę wiadomość

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Emilka WSK wrote:
    Konwalia wrote:
    Emilka jak rozumiem łączysz z lekiem na obniżenie prolaktyny zioła ojca sroki?

    Kochanie, jeszcze nie biorę tych leków, mam czekać na wizytę 29.04, lekarz tylko mi postawił diagnozę wtedy, a od 30.04 mam mieć niby nowy cykl i wtedy zacząć

    i dobrze robisz bo nie wolno ich tylu łączyć może dojść do nadprodukcji jajeczek i będzie masakra jak wyjdą z tego np. 8 raczki :P

    Przyjmę wszystkie, naprawdę, życie oddam za ten cud..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • ann21 Autorytet
    Postów: 254 160

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i ja dołączam się ovu jeszcze nie mam nadal czekam na weekend intensywnego serduszkowania. Pozdrowionka ;-)

    Gośśśka lubi tę wiadomość

    relgh371so6h0sbh.png
    90a75cce97132d97.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ