X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe testowanie 2017
Odpowiedz

Majowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny bo duphaston nie podwyższa progesteronu prawda?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka niezłe zapasy:)
    Sarra może być za wzceśnie. A progesteron może być zalezny od cyklu konkretnego ( jakości komórki jajowej) a nawet od tego z jakiegojajnika jest owu:)
    dupek nie podwyższa bo jest syntetyczny i nie działa na podwzgórze nasze:) luteina podwyższać moze;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 19:05

    miśka1987 lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • amarta Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i ja hcg total<2,0
    Nie wiem wiec o co z testami chodzilo...
    Przy okazji, jaka jest różnica pomiędzy beta hcg a hcg total?

  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Basik strasznie mi przykro... Ale widzę że twarda babka jesteś i podnosisz się raz dwa, brawo :)

    Karolina przykro mi, że negatyw :/

    Sara tutaj też czekam na wieści! ;)

    Monia też myślałam o poście Dąbrowskiej, ale jak czytałam, że cykle się rozregulowują i inne hece mogą się dziać, to wolę jednak nie. Najlepiej podczas starań ograniczyć cukier i gluten, mnie jeden lekarz zalecał. Co do takiego oczyszczania już od kilku lekarzy i profesorów (nawet tu na ovu byl artykuł o tym) słyszałam, że dobrze jest się "odrobaczyc", że często możemy nawet nie wiedzieć o jakichś małych gospodarzach naszego organizmu a one mogą wydzielać szkodliwe toksyny co może mieć​ znowuż wpływ na płodność. Warto lekarza rodzinnego poprosić o recepte na takie tabletki, ja właśnie będę miała taką kurację
    Ja leczę się napro i pierwsze z badań były w kierunku pasożytów i nietolerancji na gluten. Także musi coś w tym być. Żeby to łatwo było wykluczyć ten cukier ale ja chyba jestem uzależniona. Dzień bez czegoś słodkiego dniem straconym...

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam testy owu. Czy takze uwazacie ze owu juz u mnie byla? Testy chyba sie nie myla :(

    https://zapodaj.net/610a42e5aa314.jpg.html

    Ten pierwszy najwyrazniejszy z poniedzialku jest. Wtedy byl 12dc :( chyba nie udalo sie w tym cyklu :(

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amarta wrote:
    Dziewczyny i ja hcg total<2,0
    Nie wiem wiec o co z testami chodzilo...
    Przy okazji, jaka jest różnica pomiędzy beta hcg a hcg total?
    Beta total wykrywa i podjednostke alfa i beta a beta tylko bete. Beta total może czesciej wychodzić fałszywie dodatnia.
    Tule:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 19:42

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 5 maja 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka, ja tam widzę przyszłe 44 kreski, naliczyłam 22 testy, ale pewnie więcej ich tam jest;) niezły zapas:)

    Sarrra, ja zazwyczaj też mam progesteron bliżej 10, a w tym cyklu jak nigdy wyskoczył 19,90, nic tylko się cieszyć ;) A duphaston, tak jak pisze Auricomka, nie podwyższa wyników. Luteina podwyższa. U Ciebie na betę mogło być za wcześnie, ładny progesteron to może coś się tam u Ciebie jednak dzieje, trzymam kciuki dalej.

    Amarta, ja zawsze robię betę, nie wiem jak się ma total do bety, ale tak na chłopski rozum to beta jest jakąś częścią całkowitej, więc total powinien być większy od bety?:/

    miśka1987, Auricomka lubią tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    20 kasetowych + 4 paski :) Prawie trafiłaś wszamanka :D
    Aż dziwię się, że jeszcze nie sikałam - 7dpo już zawsze miałam jeden oblany ;) dumna z siebie jestem hehe

    Auricomka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia jak ja Cię rozumiem! :P jak mam dzień bez słodyczą, to szlag mnie trafia ;) ale niestety...cukier uzależnia i później przy jego braku zachowujemy się jak narkoman na głodzie. Ja już miałam etapy gdzie zrezygnowałam że słodyczy (jadłam od czasu do czasu wafla ryżowego z czekolada ew.kawalek ciasta u rodziców). Trwało to jakieś 3 miesiące i powiem Ci, że czułam się świetnie :) teraz że względu na te tabletki na pasożyty też muszę to zrobić, żeby ta kuracja miała sens. Także polecam :) jak się uprzesz, to dasz radę ;) a różnice zauważysz na pewno.
    Btw ja też byłam u napro, ale póki co nie kontynuuję tam leczenia

    monia10291 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dziś przyszła @ takjak się spodziewałam tylko z opuźnieniem. W poniedziałek robie wyniki badań hormonalnych.
    Gratuluje nowych fasolek

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka to przyznaj się ile ci schodzi na jeden cykl?:)
    Selina A powiedz coś więcej o napro bo ja rozważałam wizyte taką:)
    Jiwa - powodzenia w nowym cyklu:*

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Miśka to przyznaj się ile ci schodzi na jeden cykl?:)
    Selina A powiedz coś więcej o napro bo ja rozważałam wizyte taką:)
    Jiwa - powodzenia w nowym cyklu:*
    5-7 szt :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie od kiedy jestem na dupku czy luteinie od 2 lat @ jak w zegarku 27-28 dni. A ograniczam się do jednego testu dziennie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 20:33

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje wszystkim plusiokom a Tych z @bardzo mocno tulę:*

    age.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia10291 wrote:
    Srebrzysta który stopień endometriozy masz i czy coś z tym robiłaś/ robisz?

    chyba 2 stopień bo miałam torbiel-laparoskopia w lipcu 2016, pare ognisk podobno nie dużo jakoś ale jak jest torbiel to daja juz 2. HSG tez przy tym miałam robione, w jednym przeszedł ciężko ale finalnie oba drożne. po tym pól roku zatrzymania mesiączki sztucznej menopauzy-masakra !!!!!( zastrzyki Zoladex i Visanne) teraz od stycznia starania na nowo i bach : Przeciwciała przeciwplemnikowe :( lecze Enkortonem i /acardem a jak u Ciebie?

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 maja 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z negatywnymi betami tule i śle buziaki :)
    Karolina baw sie na weselu jak nigdy bo możesz długo nie miec okazji ;)

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 5 maja 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka to wcale nei tak dużo - ja w swoich mocnych czasach i 10 przekraczałam;) teraz się obraziłam i jak wyszedł negatywny to już nie powtórze bo nei lubie tej pzrerażającej bieli w wyniku:P

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam pierwsze miesiące starań to też było ok 10. Teraz już spasowałam i sikam na allegrowe, jeden dobry na miesiąc kupuję, ale też taki z gemini za 3 zł :)

  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 5 maja 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Basik strasznie mi przykro... Ale widzę że twarda babka jesteś i podnosisz się raz dwa, brawo :)

    Karolina przykro mi, że negatyw :/

    Sara tutaj też czekam na wieści! ;)

    Monia też myślałam o poście Dąbrowskiej, ale jak czytałam, że cykle się rozregulowują i inne hece mogą się dziać, to wolę jednak nie. Najlepiej podczas starań ograniczyć cukier i gluten, mnie jeden lekarz zalecał. Co do takiego oczyszczania już od kilku lekarzy i profesorów (nawet tu na ovu byl artykuł o tym) słyszałam, że dobrze jest się "odrobaczyc", że często możemy nawet nie wiedzieć o jakichś małych gospodarzach naszego organizmu a one mogą wydzielać szkodliwe toksyny co może mieć​ znowuż wpływ na płodność. Warto lekarza rodzinnego poprosić o recepte na takie tabletki, ja właśnie będę miała taką kurację

    Jak nazywa się lek, który będziesz stosowała?

    65cs, 30 lat
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 5 maja 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina nie ma na co czekac nie mlodnieje hehehe..

    A chec dziecka jest jeszcze wieksza niz byla

    Miska ale masz zapasow

    Dziewczyny z ujemna beta badz @ <3

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ