X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe Starania
Odpowiedz

Marcowe Starania

Oceń ten wątek:
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 1 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yvone wrote:
    to jak nie szyjka to jest to już tam nic innego nie ma. to albo nie mam szyjki albo jednak to to;)

    a który cykl sprawdzasz szyjkę?

    ja do tej pory zastanawiam się co ja sobie sprawdzałam na początku, bo na pewno nie szyjkę. A tam zakamarków jednak trochę jest, bo gdyby dostęp do szyjki byłby taki prosty to i z zaciążaniem nie mielibyśmy problemów.:) fajnie by było

    martula lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 1 marca 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, szyjkę próbowałam badać już kiedyś jeszcze zanim starałam się o dziecko, bo stwierdziłam, że to faktycznie trochę wysiłku mnie kosztuje i więcej nerwów niż to wszystko warte.
    ja zawsze badam na ugiętych nogach zawsze trochę się poruszam, żeby dobrze dosięgnąć, i wydaje mi się, ze jak jest nisko to delikatnie opuszkiem palca dotykam, a jak jest wysoko to w ogóle jej nie czuję.

  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 1 marca 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yvone to masz nieźle z tą swoją szyjką. Jak moja jest nisko to wystarczy, że kawałek palca włożę i już ją czuje.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 1 marca 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a ja muszę się nagmerać, żeby coś znaleźć;) ale czego się nie robi, żeby dość do celu;)

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikovy wrote:
    Meginka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Czekamy na ten marzec :) KTÓRA BĘDZIE TESTOWAĆ PIERWSZA W MARCU???? :)

    No ja mam zamiar testować we wtorek, jeśli @ wcześniej mnie nie dopadnie...

    Trzymam kciuki, Ty we wtorek a ja w środe, ale chyba się nie doczekam bo czuję to dabelską @

    no dziewczynki ja mam zamiar testować w poniedziałek oczywiście jak wredna @ nie przyjdzie :)

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Meginka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Czekamy na ten marzec :) KTÓRA BĘDZIE TESTOWAĆ PIERWSZA W MARCU???? :)

    No ja mam zamiar testować we wtorek, jeśli @ wcześniej mnie nie dopadnie...

    Trzymam kciuki, Ty we wtorek a ja w środe, ale chyba się nie doczekam bo czuję to dabelską @

    no dziewczynki ja mam zamiar testować w poniedziałek oczywiście jak wredna @ nie przyjdzie :)

    no ja @ czuję już od 4 dni z tym, ze 4 dni temu mnie tak brzuch bolał na @, że myślałam, że lata chwila ze mnie poleci a tu nic i tak z dnia na dzień coraz mniej objawów ,a dzisiaj praktycznie żadnych. ale tez coś czuje, że mnie miło :( zaskoczy.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • Madzikovy Autorytet
    Postów: 1477 2425

    Wysłany: 1 marca 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka wrote:
    darijka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Meginka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Czekamy na ten marzec :) KTÓRA BĘDZIE TESTOWAĆ PIERWSZA W MARCU???? :)

    No ja mam zamiar testować we wtorek, jeśli @ wcześniej mnie nie dopadnie...

    Trzymam kciuki, Ty we wtorek a ja w środe, ale chyba się nie doczekam bo czuję to dabelską @

    no dziewczynki ja mam zamiar testować w poniedziałek oczywiście jak wredna @ nie przyjdzie :)

    no ja @ czuję już od 4 dni z tym, ze 4 dni temu mnie tak brzuch bolał na @, że myślałam, że lata chwila ze mnie poleci a tu nic i tak z dnia na dzień coraz mniej objawów ,a dzisiaj praktycznie żadnych. ale tez coś czuje, że mnie miło :( zaskoczy.

    Mam identycznie jak Ty!!! Tez już czuje od kilku dni, a nigdy mnie tak wcześnie brzuch nie bolał a to jeszcze 5 dni... Coś jest nie halo

    Kochana Złośnica...:*
    n59ydf9htvnd6yuy.png
  • agaciaz Przyjaciółka
    Postów: 61 55

    Wysłany: 1 marca 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    z przyjemnością dołączę do marcowych staraczek. Jutro mam urodziny i liczę na prezent w postaci ciąży :)
    Co do szyjki to nigdy nie umiałam jej badać,ale po takich szczegółowych wyjaśnieniach spróbuję.

    Libra lubi tę wiadomość

    20121212580114.png
    lcvo2ph.png
  • kokomonka Przyjaciółka
    Postów: 107 83

    Wysłany: 1 marca 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już też czuję, że @ nade mną wisi :( jakoś dzisiaj brzuch mnie pobolewa :(

    a szyjkę badam co kilka dni, jakoś nie mam veny, żeby robić to codziennie.. opieram nogę na krześle i wkładam dwa paluchy.. zazwyczaj muszę je włożyć w całości, żeby ją wyczuć, a jak nie czuję to znaczy że jest wysoko

    Kiedyś i dla mnie zdarzy się maleńki cud...

    zK9qp2.png
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 1 marca 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane no nareszcie mój grudniowy koszmar się skończył i dziś nareszcie dostałam wymarzoną miesiączkę. Byłam wczoraj u mojej Pani gin. Przepisała mi luteinę na wyregulowanie i systematyzowanie tego mojego okresu mam ją brać od 14 dnia cyklu przez 10 dni 3 x 1tab. Powiedźcie mi czy to nie będzie miało wpływu na moją owulację i chęć zajścia w ciążę?

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 1 marca 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piję dziś za nas marcowe staraczki - oby się powiodło :)
    A szyjki za cholerę nie mogę u siebie znaleźć, gmeram i gmeram i nic nie czuję - jednak się nie poddaję i może kiedyś się tego nauczę :)

    Yvone lubi tę wiadomość

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka wrote:
    Piję dziś za nas marcowe staraczki - oby się powiodło :)
    A szyjki za cholerę nie mogę u siebie znaleźć, gmeram i gmeram i nic nie czuję - jednak się nie poddaję i może kiedyś się tego nauczę :)

    No to zdrówko Kropka :) Oby Cię jutro kac nie męczył :) hehe
    a szyjką się nie przejmuj, ja swojej też jeszcze nie rozpracowałam :)

    Kropka lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) ja już urlopowa :D poczytałam sobie trochę o Waszych problemach ze znalezieniem szyjki i.... ucieszyłam się, że nie tylko ja tego nie umiem :D ze śluzem tez mam problem, ale mam nadzieję, że się nauczę tego :)

    Kropka lubi tę wiadomość

  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, ze śluzem to już odrębna historia :) Zawsze wydaje mi się, że mam pomiędzy :) Nigdy nie jestem pewna jaki to :) Niby wiekowo jestem dojrzała a w tak niby prostych rzeczach opóźniona ;)

    sama_ja, Libra lubią tę wiadomość

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropko ja się nigdy temu nie przyglądałam :) w pierwszą ciążę zaszłam w drugim cyklu po odstawieniu tabletek, tym razem w styczniu wyjęłam spiralę więc jeszcze się nie martwię o to, że nie zachodzę w ciążę :) ale z drugiej strony dobrze by było poznać własny organizm ;)

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 1 marca 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że po trzech cyklach obserwacji można nauczyć się interpretować cykl i wyznaczać owulacje. Wiadomo im więcej doświadczenia, tym większa skuteczność. Dla mnie ciało kobiety jest niezwykle ciekawe. Aktualnie też uczę się rozpoznawać wysokość i miękkość szyjki macicy :) Naukę radzę zacząć w fazie lutealnej.
    Kupiłam sobie dzisiaj termometr, który pokazuje wynik dwa miejsca po przecinku. W instrukcji jest informacja, że prawidłowa temperatura człowieka to 36,6. Potem jest informacja jak w zależności od fazy cyklu u kobiety temperatury zmieniają się do nawet 37. Mój M. wyciągnął wniosek, że kobieta to nie człowiek :) A ja mu na to, że kobieta funkcjonuje ze stanem podgorączkowym :D

    agula, Libra, gocha04 lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 1 marca 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzikovy wrote:
    maia1991 wrote:
    Madzikovy wrote:
    maia1991 wrote:
    Madzikovy wrote:
    To ja też:) WITAM WSZYSTKIE PANIE ;) ja też będę testować w marcu o ile oczywiście ta wściekła @ nie przyjdzie 6 marca :) także życzę udanego testowania, pięknych, grubych kresek i upragnionej Fasolki :)

    ty 6marca masz miec @ a ja 7@ ale czuje ze idzie wielkimi krokami chociaz mam jakas dziwna szyjke macicy jakos dziwnie miekk jes i nisko nie wiem co to znaczy:(

    No nie wiem co to znaczy, z reguły jest niżej (u mnie) jak okres się zbliża, ale życzę Ci z całego serca aby nie przyszedł :) za to ja się czuję dziwnie w tym cyklu, a tym razem jestem pewna, że dostanę :(

    no ja mam tez nadzieje ze nie przyjdzie ale nie nakrecam sie bo w ostatnim cyklu juz sie cieszylam i przyszla niestety :( ale trzymam rowniez za ciebie kciuki :)

    Ojjjj...ja też ją czuję, że idzie dużymi krokami, ale czuję się jakoś inaczej niż w innych cyklach...może sama się okłamuje.. ale nie ma tego złego :) wierze w to... temp. mam powyżej 37, ale mimo wszystko jeszcze 5 dni... DAMY RADĘ :)

    ja mam jeszcze 6dni i watpie ze mi sie uda dzis byla siostra ze swoim malutkim synkiem ma 4tygodnie i nie moglam sie na niego napatrzec i tez juz bym chciala miec takiego skarba w domu az sie poryczalam ze jej wyszlo za 1 razem a mi do tej pory nie..... :( niestety musze sie z tym pogodzic ze pewno jeszcze dlugo tych dwoch kresek nie zobacze pomimo tak ciezkich staran swiat jest dziwny kobiety ktore chca miec dziecko to go nie maja a takie ktore zabijaja bija i wyrzucaja malenstwa to maja masakra az plakac sie chce :(

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 1 marca 2013, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Meginka wrote:
    Madzikovy wrote:
    Czekamy na ten marzec :) KTÓRA BĘDZIE TESTOWAĆ PIERWSZA W MARCU???? :)

    No ja mam zamiar testować we wtorek, jeśli @ wcześniej mnie nie dopadnie...

    Trzymam kciuki, Ty we wtorek a ja w środe, ale chyba się nie doczekam bo czuję to dabelską @

    no dziewczynki ja mam zamiar testować w poniedziałek oczywiście jak wredna @ nie przyjdzie :)

    a ja w czwartek oczywiscie jesli @ nie przyjdzie trzymam kciuki za wszystkie lutowe jak i marcowe przyszle mamy :*

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • Anula81 Ekspertka
    Postów: 182 75

    Wysłany: 1 marca 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Kropka wrote:
    Piję dziś za nas marcowe staraczki - oby się powiodło :)
    A szyjki za cholerę nie mogę u siebie znaleźć, gmeram i gmeram i nic nie czuję - jednak się nie poddaję i może kiedyś się tego nauczę :)

    No to zdrówko Kropka :) Oby Cię jutro kac nie męczył :) hehe
    a szyjką się nie przejmuj, ja swojej też jeszcze nie rozpracowałam :)

    To i ja się napiję, chociaż piwko. Właśnie wróciłam z pracy i wreszcie wolne weekend. Dzisiaj mam straszną ochotę pofiglować z moim facetem, ale on jakiś taki niechętny i zmęczony co mnie mocno zirytowało. Mój syn dzisiaj obchodził 9 urodziny i jakoś tak mnie to dobiło,że taka stara jestem. Zrobiłam dzisiaj test na owulkę tak z ciekawości i już się pojawiła zaróżowiona kreseczka. To jeszcze nie to ale trochę mnie to dziwi bo wcześniej nie było tej drugiej kreski i wygląda na to jakby owulka miała przyjśc wcześniej. Oj rozpisałam sie troszku ;-). Otwieram piwko i piję za Nas - oby marzec był owocny.

    Kropka lubi tę wiadomość

    913ff6ae1e30f961f9433a46393b824c.png
    9ewnskjoj2ru31nq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Czytałam, że po trzech cyklach obserwacji można nauczyć się interpretować cykl i wyznaczać owulacje. Wiadomo im więcej doświadczenia, tym większa skuteczność. Dla mnie ciało kobiety jest niezwykle ciekawe. Aktualnie też uczę się rozpoznawać wysokość i miękkość szyjki macicy :) Naukę radzę zacząć w fazie lutealnej.
    Kupiłam sobie dzisiaj termometr, który pokazuje wynik dwa miejsca po przecinku. W instrukcji jest informacja, że prawidłowa temperatura człowieka to 36,6. Potem jest informacja jak w zależności od fazy cyklu u kobiety temperatury zmieniają się do nawet 37. Mój M. wyciągnął wniosek, że kobieta to nie człowiek :) A ja mu na to, że kobieta funkcjonuje ze stanem podgorączkowym :D

    u mnie nawet nie dobija do 36st :)

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ