X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe testowanie
Odpowiedz

Marcowe testowanie

Oceń ten wątek:
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 9 marca 2017, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Puk, puk witam :)
    Można ??
    Pisałam już na innym wątku, ale i tu napiszę.

    Po miesiącu brania euthyrox 25 i bromergon zrobiłam kontrolnie badania jak lekarz zalecił.
    TSH - 5.300 ( norma 0.3 - 3.94 ) -> Miesiąc temu było 5,170
    PRL - 115.2 ( norma 83 - 622 )

    Co Wy na to??
    Wiem, że tsh powinno być mniejsze przy staraniach, w ogóle jest szansa na dziecko przy takiej?? I co sądzicie o prolaktynie, jest szansa z taką zajść, bo nie wiem czy są jakieś normy odnośnie starania się (tak jak z tsh, bo normy dla starających są inne niż ogólnie) ?? Czy sobie odpuścić do momentu unormowania??

    Pozdrawiam :) Wszystkiego naj z okazji dnia kobiet :D
    Hej. Co do prolaktyny się nie wypowiem ale tsh jest za duże. U mnie jest 4,3 ginekolog endokrynolog odradzil starania z myślą, że najpierw trzeba uregulować tsh :/
    Czytam różne opinie, przypadki i sama nie wiem do końca co zrobić.
    Dziewczyny piszą też, że tsh szybko spada i że nie muszę przerywać starań. A mnie gin nastraszyl, że mogę znowu szybko porobić albo z dzieciątkiem może być coś nie tak i lepiej poczekać....
    A bierzesz coś na tą tarczyce?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 06:16

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miśka1987fantastycznie!!!
    E.wela gratuluję Ci.

    Anciaa, eh przykro mi. Całuję. :*

    Witam się, odliczam dni do wtorku., żeby zatestować.

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj do 2 prac idę, najpierw jako niania, potem do biedry, ciężki, dzień, zastanawiam się czy uż nie wziąźć bo w domu jest świnka morska po operacji, trzeba jej leki przeciwbólowe podawać.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 9 marca 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E.wela wspaniale! Gratulacje :D <3
    Miska niechyba beta rośnie i rośnie!!! :* i rozumiem dylemat pracy :/ ja teraz jeżeli się uda od razu uciekam na zwolnienie ( pracuje w żłobku ) :)
    Anciaa tule mocno :* <3

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak misia z ciekawości, dużo osób się tutaj takich zdarza, że nie mają dobrejpodstawy z pracą, a strają się o dziecko, dla mnie to było by to nie do pomyślenia, ja bym przerwała starania, aż do momentu czystej podstawy w pracy, i po jakimś czasie wznowiła, by właśnie nie stawać przed takimi cieżkimi wyborami. I z ciekawości dlaczego zdecydowałaś się na taki krok wiedząc że staracie się.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka u Ciebie test wyszedł w przeddzień bety 11? Jaki to test? Jakiś superczuły musiał być. Ja pamiętam w ostatniej ciąży robiłam test w przeddzien bety to wieczorem wyszla bardzo blada kreska (czułuosc 10) a beta na nastepny dzien aż 120.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:
    Hej. Co do prolaktyny się nie wypowiem ale tsh jest za duże. U mnie jest 4,3 ginekolog endokrynolog odradzil starania z myślą, że najpierw trzeba uregulować tsh :/
    Czytam różne opinie, przypadki i sama nie wiem do końca co zrobić.
    Dziewczyny piszą też, że tsh szybko spada i że nie muszę przerywać starań. A mnie gin nastraszyl, że mogę znowu szybko porobić albo z dzieciątkiem może być coś nie tak i lepiej poczekać....
    A bierzesz coś na tą tarczyce?

    Hej .
    Właśnie napisałam, że biorę euthyrox 25. Różnica po tabletkach jest taka, że zamiast coś się obniżyć wynik to poszedł w górę ;/ Bo przed lekami miałam 5.170 a teraz mam 5.300
    Muszę zapytać lekarza co teraz.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Hej .
    Właśnie napisałam, że biorę euthyrox 25. Różnica po tabletkach jest taka, że zamiast coś się obniżyć wynik to poszedł w górę ;/ Bo przed lekami miałam 5.170 a teraz mam 5.300
    Muszę zapytać lekarza co teraz.
    Dawka jest za mała. Miałam taką samą sytuację.

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Hej .
    Właśnie napisałam, że biorę euthyrox 25. Różnica po tabletkach jest taka, że zamiast coś się obniżyć wynik to poszedł w górę ;/ Bo przed lekami miałam 5.170 a teraz mam 5.300
    Muszę zapytać lekarza co teraz.

    za niska dawka. TSH nie reguluje się tak błyskawicznie. Jaki odstęp czasowy miedzy badaniami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 08:04

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 kiedy testujesz??

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabinkak wrote:
    Cześć :)
    Mogę przyłączyć? Marzec to mój 5cs, testuję, o ile @ nie zaskoczy wcześniej 23 marca :)
    Odpowiadając na pytanie jedna z wielu : prolaktynę masz piękną, nie podałaś jaka miałaś przed bromkiem, ale to na dolna granicę wygląda. Tez walczyłam z hiperprolaktynemią i u mnie bromek nie dał rady, dopiero Dostinex pomógł. PRL wpływa bardzo na płodność, przy podwyższonej często cykle są bezowulacyjne, dla tego przed staraniami trzeba zbić. Poza tym często powoduje zaburzenia progesteronu ( w zeszłym miesiącu przeszłam CB i prawdopodobnie to właśnie przez progesteron, łatwo nad tym zapanować, trzeba zrobic badanie progesteronu dwa razy w 7 i 9-10 dpo i w razie czego brać luteinę)
    Jeśli chodzi o tsh moja endokrynolog mówi, ze do starań optymalne jest około 1, ale przy leczonej niedoczynnosci i stałym kontrolowaniu podwyższone ale w granicach normy nie stanowi zagrożenia. Ważniejsze są ft3 i ft4. Tsh podobnie jak prolaktyna ulega szybkim wahaniom i np stres może powodować błędny wynik.
    Mam nadzieję że trochę pomogłam :)
    Jak byś miała więcej pytań to śmiało pisz :) akurat o tych dwóch hormonach trochę wiem bo walczę od dłuższego czasu :)

    Przed Bromkiem było - Prl 725,1 (norma 83 - 622 )
    To akurat ładnie spadło w przeciwieństwie do tsh które poszło w górę ;/

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    za niska dawka. TSH nie reguluje się tak błyskawicznie. Jaki odstęp czasowy miedzy badaniami?

    Lekko ponad miesiąc.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję pozytywów i wzrostu bety !!!!! Uwielbiam takie wiadomości czytać :*

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela gratulacje :)
    miska super!

    A ja sikam w weekend chyba, nie doczekam do wtorku... Za duzy stres, ostatnie Clo. W niedziele 12dpo, jak by cos bylo, to powinien choc bladzioch wyjsc :/ Choc slabo to widze. Pierwszy i ostatni raz tempki mierze, tylko sie denerwuje bardziej.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doma widze ze tempka dalej w górze :)

    hchypc0zgq8syrex.png
  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Doma widze ze tempka dalej w górze :)
    Tak, ale to norma u mnie :) Spadnie jutro nieznacznie i w sobotę będzie @ już z normalnym spadkiem.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:16

    Doma90, Lady Savage, Anulka0407, wszamanka, aciulka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska gratulacje !

    e.wela super, gratulacje! dlugo sie staraliscie ?

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 9 marca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka , E.wela jeszcze raz gratuluję :)

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 9 marca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Dziewczyny nie wytrzymalam i zrobilam test juz dzis. No i nie wierze!!! Chyba sie udalo
    https://zapodaj.net/5364ca975aa3b.jpg.html

    WIELKIE GRATULACJE!!!!!

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ