X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe testowanie :)
Odpowiedz

Marcowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio, niektóre testy sa bardziej czułe.
    A co do bety, błąd w laboratorium tez sie moze zdarzyć, moze powtorz bete dla pewności

    Ladinola, Pani Ciasio lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ladinola, chyba musisz wykreślić moje serduszko z pierwszego posta :(

    Dziwna rzecz się dzieje, może któraś z Was tak miała...

    Przedwczoraj trzy sikance (dwóch różnych firm) wyszły z bladymi kreseczkami. Wczoraj rano beta poniżej 2, progesteron 4,5 (biorę dupka). Więc załamana wróciłam do domu i zrobiłam sikanca znow- na trzy różne testy dwa są pozytywne. O co tu chodzi? Skąd w moczu hormon, którego nie ma we krwi? :(
    Dodam jeszcze, że dzisiaj rano kolejny sikaniec pozytywny z kreską mocniejszą, niż dzień wcześniej...
    Coś z tymi testami musi być nie tak kurcze! Miałam ostatnio to samo! Beta negatywna, testy blado pozytywne z różnych firm o różnych czułościach... Nie powiem o co chodzi ale wiem kochana co czujesz, doskonale wiem. :(

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nickowa - trzymam kciuki bo kreska zacna ! Już tyle cudów się działo -ciąże bez owulacji , ciąże 2 tygodnie po owulacji ,że już chyba nic nie jest w stanie zadziwić :)

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nickowa wrote:
    Pani Ciasio, niektóre testy sa bardziej czułe.
    A co do bety, błąd w laboratorium tez sie moze zdarzyć, moze powtorz bete dla pewności
    Popieram, dobrze zrobić powtórkę. Chociaż ja też tak myślałam i w powtórce też negatyw był, mimo wszystko zawsze warto zrobić by mieć pewność w którąś ze stron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem w szoku z ta kreska, kiedyś zdarzył mi sie cien ale to pod światło jak sie przyglądałam.
    A jak test wyschl nie bylo widac nic. A ta kreska jest tak mocna ze widzę ja z daleka, nie musze sie przyglądać wgl..

    Tak, dlatego lepiej zrobić druga bete niz na darmo wydawać kase na testy, lepiej przeznaczyć to na badanie krwi. Skoro druga wyjdzie ujemna, bedzie wiadomo ze nic z tego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 19:48

  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio - koniecznie idź do lekarza i powiedz o tym ,niech zrobi Ci badania

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera1986 wrote:
    Pani Ciasio - koniecznie idź do lekarza i powiedz o tym ,niech zrobi Ci badania

    Nera, jakie?

    Ladynola, czy lekarz mówił Ci dlaczego tak się stało?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Nera, jakie?

    Ladynola, czy lekarz mówił Ci dlaczego tak się stało?
    Dwóch lekarzy pytałam, obydwaj powiedzieli, że jeśli w badaniu surowicy krwi stężenie bety hcg jest tak jak my to mówimy negatywne to nie możliwe jest aby hormon był w samym moczu. Wadliwe testy, jeden lekarz powiedział, że nawet mogą wykrywać te testy LH i stąd cienie co nadal określamy jako wadliwy test.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 19:58

  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 18:35

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale skąd lh w tym momencie cyklu? I czemu prawie wszystkie testy były pozytywne? Wykupiłam chyba pół apteki, testy różnych firm, a tylko jeden test był negatywny. Tyle pytań bez odpowiedzi :/ A przez jeden dzień cieszyłam się, że w końcu zostaniemy rodzicami :(

    Inna sprawa, najbliższe dni będą decydujące. Wg of okres mam mieć w niedzielę, a wg aplikacji której używałam od trzech lat- wtorek/środa. Także czekamy i co ma być to będzie...

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ale skąd lh w tym momencie cyklu? I czemu prawie wszystkie testy były pozytywne? Wykupiłam chyba pół apteki, testy różnych firm, a tylko jeden test był negatywny. Tyle pytań bez odpowiedzi :/ A przez jeden dzień cieszyłam się, że w końcu zostaniemy rodzicami :(

    Inna sprawa, najbliższe dni będą decydujące. Wg of okres mam mieć w niedzielę, a wg aplikacji której używałam od trzech lat- wtorek/środa. Także czekamy i co ma być to będzie...
    LH jest w każdym momencie cyklu, tylko w trakcie owulacji jest szczyt tego hormonu. Dlatego mogą być blade kreski teoretycznie, tak bynajmniej wytłumaczył mi to jeden lekarz.

  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 18:35

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Nera, jakie?

    Ladynola, czy lekarz mówił Ci dlaczego tak się stało?
    Poczekaj jeszcze kilka dni .Jeśli @ przyjdzie to idź i powiedz lekarzowi ,że byłaś na becie i była ujemna a testy ciążowe Ci wykrywają hcg . I LH(szczytowe) też tak? Wszystko powiedz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 20:07

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko123 wrote:
    Ciasio, trudny czas przed Tobą :(
    Masz możliwość iść jutro na betę? Być może ten wynik co masz był błędny?
    Pokaż testy
    Nie ma sensu powtarzać bety .Musi zaczekać do dnia @

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko123 wrote:
    Ladinola, czy mogę zapytać co u Was nie tak, że tyle czasu się staracie i nie wychodzi? Widzę, że miałaś cp i poronienie. Masz porobione jakieś badania?
    Z poprzednim partnerem staraliśmy się dwa lata, po pół roku wyszła ciąża biochemiczna, potem 4 miesiące po biochemicznej wyszła pozamaciczna. Po tym moje hormony oszalały. Lekarze nie ogarniali tematu (cykle nawet ponad 80 dni, straszne PMSy itp), jedni że taka moja natura twierdzili, inni nie widzieli problemu mimo, że wyniki tarczycy były bardzo wysokie. Chodziłam od lekarza do lekarza, dopiero w 2017 roku w październiku została ogarnięta moja tarczyca, bo trafiłam właśnie to na prawdę fajnego ginekologa - endokrynologa. No a w lipcu tamtego roku nagle wyskoczył mi ten guz przysadki i po leczeniu się prawie udało. Więcej opisałam w pamiętnikach tutaj na ovufriend. Mąż chciał zrobić badania nasienia ale akurat wyszło, że jestem w ciąży. Teraz dalej szukamy przyczyny, ostatnia diagnoza to zespół LUF. We wtorek idę do mojego ginekologa-endokrynologa popytać jeszcze o parę badań, za miesiąc do kliniki niepłodności jedziemy na konsultacje a za półtora miesiąca do genetyka szukać przyczyn tych strat.

  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 18:35

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko123 wrote:
    Już kilka razy czytałam historia dziewczyn, że pierwsza beta im nie wyszła, a później było wszystko ok. Może jakiś błąd w laboratorium..
    beta poniżej 2 , do terminu 2-4-5 dni więc co da powtórzenie bety ? Wydanie pieniędzy a nic nie powie i tak bo też może wyjść ok 2 w tym czasie .

    Pani Ciasio - kiedy(ile dni temu) była owulacja przewidywana? (ostatni płodny śluz)?

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy wyrzucilam- nie chce już na nie patrzeć. Nie mam ochoty też robić bety. Wczoraj bardzo mocno to przeżyłam, dzisiaj już nie chce wracać do tego. Czekam na @ do środy, jak nie przyjdzie, to będę się zastanawiać.
    Słoneczko w moim poście ze środy jest link do testu, tak możesz go podejrzeć.

    A, było chyba pytanie o testy owulacyjne. Wczoraj mocno wyraźne dwie kreski, ale jednak ta po lewej slabsza. Dzisiaj ta po lewej taka sama jak ta po prawej.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 18:35

    Ladinola lubi tę wiadomość

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle powiem Wam, że martwimy się z mężem bo przy poronieniu nie dostałam immunoglobuliny a powinnam bo u nas jest konflikt serologiczny. Przy ciąży pozamacicznej dostałam oczywiście, teraz nic kompletnie... A z tego co wiem, jak nie dostanie się po poronieniu immunoglobuliny to przy następnej ciąży może być konflikt pępowinowy... Taka zła jestem na ten szpital, bo nawet nie chcieli moich poprzednich wyników, nawet bety tylko stwierdzili, ze swoje zrobią.

‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ