X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa wrote:
    Moje drogie gdzie moge kupic specjalna prezerwatywe do pobrania nasienia zgodnie z napro?
    Moj lekarz nic o tym nie wspomnial, wiec domyslam sie, ze nie ma :/

    W internecie. http://badanie-nasienia.pl/sklep/

    Anulkaa lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Jokaa Ekspertka
    Postów: 123 51

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałyście orgametril? Jak się po nim czułyście i kiedy po odstawieniu pojawiła się @?

    Dostałam to na torbiele, bo mi się znowu zrobiły. Lekarz mówił, że mam brać przez 10 dni jak wytrzymam a jak nie to krócej, tzn tyle ile dam rade. I zastanawiam się, co mi może po nim być skoro może być ciężko wytrzymać.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jokaa wrote:
    Brałyście orgametril? Jak się po nim czułyście i kiedy po odstawieniu pojawiła się @?

    Dostałam to na torbiele, bo mi się znowu zrobiły. Lekarz mówił, że mam brać przez 10 dni jak wytrzymam a jak nie to krócej, tzn tyle ile dam rade. I zastanawiam się, co mi może po nim być skoro może być ciężko wytrzymać.
    ja brałam orgametril 2 razy zawsze zułam sie dobrze po nim jedyne co to temp skoczyła na taki poziom jak nigy dotad :)

    raz bralam od 15 dc do 25 dc @ przyszła 7 dni po odtswieniu :)
    drugi raz brałam na wydłużenie cyklu od 25-35 dc ( normalnie @ mam 30 dniowy ) @ dostałam 7 dni po odstawieniu :)
    u mnie sprawdził się bardzo dobrze :)

    sorki że sie wtryniam ale przeglądałam wątki i akurat trafiłam :)

    Powodzenia :)

    Jokaa lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Jokaa Ekspertka
    Postów: 123 51

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze mam pytanie, jak naprotechnologia podchodzi do stymulacji jajeczkowania? Zastanawiam się nad stymulacja, bo mój lekarz zajmuje ręce na mój LUF a ja wiem, że jak kiedyś miałam stymulowane cykle to po ovitrelle pecherzyki pekaly. Czytam w internecie i znajduję sporo wpisów na forach, że po stymulacji przy LUF pekaly dziewczynom po zastrzykach.

  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa można też kupić tam (laboratorium) gdzie będziesz oddawać próbkę do badania, my też dostaliśmy od doktorki, ale dopiero za trzy miesiące możemy oddać. ;)

    Anulkaa lubi tę wiadomość

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Jak trzeba będzie powtórzyć badania, to chcemy zrobić to taka metodą, mimo że lekarz nam jej nie zalecił.





  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was, myśle coraz poważniej o napro, staramy sie 25 cykl, po pierwszym poronieniu urodziłam synka, potem było kolejne i po 3 miesiącach biochemiczna - od tamtej pory nic. Któras z Was pisała, że sama nauczyla się modelu Creightona - czy ma to sens czy lepeij najpierw iśc do specjalisty? Ja wszystko po kilka razy analizuję i boję się, że sama mogę sobie nie poradzić bo będę się zastanawiać co widzę i czy to na pewno to, co ma być :)
    No i jak to wygląda pod względem kosztów? Jak często w miesiącu konieczne sa wizyty? Czy jeżeli naprotechnolog ni ejest ginekologiem ze specjalizacji, tylko innym lekarzem, to warto do niego iść? Bo takiego u siebie w mieście znalazłam.
    Doradźcie coś proszę :)

  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj ewelinka2210 w naszym gronie,ja nauczyłam się sama z internetu i z książki naprotechnology. To zależy jak bardzo znasz swój organizm, obserwujesz się za każdym razem i wpisujesz sobie swoje obserwacje, dobrze by było jakbyś mierzyła sobie tempkę to też pomaga w obserwacjach. Jeżeli chcesz mogę podać ci linki z jakich stron ja się uczyłam. Z tego co wiem to do instruktora chodzi się osiem wizyt, ja poszłam od razu do doktorki i ona mi sprawdziła czy dobrze rozumuję, dzięki temu zaoszczędziłam trochę kasy. Ja mam w Krakowie ginekolog naprotechnolog, więc nie wiem jak to jest z innymi, ona bierze za wizytę 200zł (w tym badanie ginekologiczne, USG, badanie piersi),oprócz tego jest wywiad, zajmuje się tobą i mężem i najważniejsze niektóre leki daje na receptę, więc moim zdaniem niedrogo. Warto iść do naprotechnologa, bo może wykryć coś co zagraża naszemu zdrowiu, mi np. wykryła nadżerkę, co inni lekarze mówili mi,że mam wszystko w porządku. Na pewno się nauczysz to tyko kwestia czasu. Pozdrawiam, jak coś to pytaj. :) ;)

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja miałam chyba tylko 3 spotkania z instruktorką, gdzie tylko jedna na żywo a pozostałe przez skype, no i na drugim i trzecim spotkaniu mowila to samo więc sobie resztę odpuściłam. tylko, ze ja nie miałam problemów z prowadzeniem obserwacji, wyznaczaniem peak, śluz mam, nie było potrzeby na żółte znaczki, a nie wiem jak jest przy bardziej skomplikowanych przypadkach, może wtedy potrzebna jest większa ilość spotkań ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jokaa wrote:
    I jeszcze mam pytanie, jak naprotechnologia podchodzi do stymulacji jajeczkowania? Zastanawiam się nad stymulacja, bo mój lekarz zajmuje ręce na mój LUF a ja wiem, że jak kiedyś miałam stymulowane cykle to po ovitrelle pecherzyki pekaly. Czytam w internecie i znajduję sporo wpisów na forach, że po stymulacji przy LUF pekaly dziewczynom po zastrzykach.
    dwa poprzednie cykle miałam zastrzyki z pregnylu na niewydolność ciałka żółtego, ale wiem, że pregnyl podawany jest też na pęknięcie pęcherzyka tylko w innych dawkach,
    a w tym cyklu biorę clostilbegyt od 5 do 9 dc na stymulację owulacji.
    stymulowane cykle mają to do siebie, że zwiększa się możliwość ciąży mnogiej....hmmm... podwójne szczęście?? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2015, 12:52

  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Miałam histeroskopie 1,5 tygodnia temu, jeszcze 1,5 tyg. przerwy. teraz dostałam miesiączkę, czy w tym cyklu można starać się już o dzidzie. Okres "karencji" 3 tyg. po histeroskopii będzie zachowany?

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    archeolog wrote:
    Witaj ewelinka2210 w naszym gronie,ja nauczyłam się sama z internetu i z książki naprotechnology. To zależy jak bardzo znasz swój organizm, obserwujesz się za każdym razem i wpisujesz sobie swoje obserwacje, dobrze by było jakbyś mierzyła sobie tempkę to też pomaga w obserwacjach. Jeżeli chcesz mogę podać ci linki z jakich stron ja się uczyłam. Z tego co wiem to do instruktora chodzi się osiem wizyt, ja poszłam od razu do doktorki i ona mi sprawdziła czy dobrze rozumuję, dzięki temu zaoszczędziłam trochę kasy. Ja mam w Krakowie ginekolog naprotechnolog, więc nie wiem jak to jest z innymi, ona bierze za wizytę 200zł (w tym badanie ginekologiczne, USG, badanie piersi),oprócz tego jest wywiad, zajmuje się tobą i mężem i najważniejsze niektóre leki daje na receptę, więc moim zdaniem niedrogo. Warto iść do naprotechnologa, bo może wykryć coś co zagraża naszemu zdrowiu, mi np. wykryła nadżerkę, co inni lekarze mówili mi,że mam wszystko w porządku. Na pewno się nauczysz to tyko kwestia czasu. Pozdrawiam, jak coś to pytaj. :) ;)
    Dziękuję za odpowiedź :) jak możesz to proszę podaj te linki :) ta lekarka, którą znalazlam jest też instruktorką, więc pewnie też do niej bym chodziła i wiem, że też robi usg itd. A ja mierzę temperaturę, obserwuję śluz itd. A to prawda, że dobrze pierwszy cykl z napro nie współżyć, żeby śluzu nie zaburzać?

    amryta ja nie musiałam po histeroskopii czekać ze współżyciem, miałam tylko przeczekać czas ewentualnego krwawienia, więc myślę, że Ty jak najbardziej możesz się starać.

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jokaa wrote:
    I jeszcze mam pytanie, jak naprotechnologia podchodzi do stymulacji jajeczkowania?

    Normalnie. Ja miałam mieć cykl stymulowany lamettą (letrozol).

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    . A to prawda, że dobrze pierwszy cykl z napro nie współżyć, żeby śluzu nie zaburzać?

    prawda! ja w swoim staraniu mam już 3 karty obserwacji zakaz współżycia miałam 3 razy przez pewne okresy czasu.

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 już ci podaję ja uczyłam się na samych obrazkach, wpisałam w gogle model creightona karta obserwacji i dałam grafikę i tam miałam wszystkie możliwe wykresy i tak się nauczyłam:to jest całość:

    https://www.google.pl/search q=model+creightona+karta+obserwacji&client=opera&hs=7g7&channel=suggest&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi2mYSVoM3JAhVEcHIKHXpEDxQQsAQIIg&biw=1366&bih=659

    http://profamilia21.pl/index.php?id=15

    http://www.myfertiledays.com/pl/content/naprotechnologia

    http://www.slideshare.net/danielbudzinski7/wykad-na-gu-medzie

    Dziewczynki pisały,że powinno się nie współżyć, ale ja tego nie stosowałam, bo potrafiłam nawet tak rozpoznać swój śluz. Pozdrawiam i miłego obserwowania. ;)

    ewelinka2210, Vesper lubią tę wiadomość

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    archeolog wrote:
    ewelinka2210 już ci podaję ja uczyłam się na samych obrazkach, wpisałam w gogle model creightona karta obserwacji i dałam grafikę i tam miałam wszystkie możliwe wykresy i tak się nauczyłam:to jest całość:

    https://www.google.pl/search q=model+creightona+karta+obserwacji&client=opera&hs=7g7&channel=suggest&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi2mYSVoM3JAhVEcHIKHXpEDxQQsAQIIg&biw=1366&bih=659

    http://profamilia21.pl/index.php?id=15

    http://www.myfertiledays.com/pl/content/naprotechnologia

    http://www.slideshare.net/danielbudzinski7/wykad-na-gu-medzie

    Dziewczynki pisały,że powinno się nie współżyć, ale ja tego nie stosowałam, bo potrafiłam nawet tak rozpoznać swój śluz. Pozdrawiam i miłego obserwowania. ;)
    Dziękuję bardzo :) Może spróbuje równolegle się obserwowac i nadal starac, jak będzie problem, to bedę robić jak amryta :)

    Dzięki dziewczynki, mogę pisać z prośba o pomoc w interpretacji, czy lepiej nie? :)

    archeolog lubi tę wiadomość

  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Dziękuję bardzo :) Może spróbuje równolegle się obserwowac i nadal starac, jak będzie problem, to bedę robić jak amryta :)
    Dzięki dziewczynki, mogę pisać z prośba o pomoc w interpretacji, czy lepiej nie? :)


    ewelika 2210 ja miałam kolejne przerwy tylko dlatego że włączaliśmy pewne tabletki i wtedy zalecana była wstrzemięźliwość..
    Dziewczyny na pewno mnie poprą, możesz pisać, zawsze ktoś ci odpowie bardziej doświadczony.

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Dziewczyny:) podczytuje czasem Wasz watek i chyba przeczytam go w calosci:) powiedzcie mi, jak to dziala? w czym ma pomoc skoro wspolzyje sie regularnie towiadomo ze kiedys sie uda. Jak napro ma w tym pomoc?


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napro ma pomoc wlasnie wtedy, gdy mimo regularnego wspolzycia sie nie udaje.
    Wcale nie jest powiedziane, ze kiedys sie uda. Jesli istnieja jakies medyczne przeszkody np niedrozne jajowody, to sie nie uda, chocby nie wiem jak dlugo sie starac.

    Napro jest nastawiona na bardzo dokladna diagnostyke i dociekanie dlaczego sie nie udaje.

    ktosik lubi tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnostyka to jest to,czego brakuje wszystkim lekarzom,dlatego skłaniam się ku napro:)
    Która z Was leczy się w stolicy?

    Anulkaa lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ