X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Jestem tu zupełnie nowa i chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej o naprotechnologii i gdzie leczyć się ta metoda w stolicy.

    Moje starania to już 42 cykle
    Jeden aniołek w niebie ( 7 tydz, udało się zajsc po hsg)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 23:20

  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki, ja nie żałuję że zdecydowałam się na naprotechnologię (leczę się w Krakowie). Musicie się nauczyć obserwacji swojego cyklu (najlepiej temperatury i oczywiście modelu creightona). Na podstawie modelu można wszystko wyczytać co jest nie tak w organizmie(mi np. wyszło, że mam za mało progesteronu i za dużo prolaktyny), tą metodę można nauczyć się samemu, wyżej podałam linki (z 8 grudnia) lub jest od tego instruktorka. Naprotechnologia zajmuje się też niepłodnością męską więc wam trochę prześledzą mężów (np. co je, ile pije wody, gdzie pracuje oraz zrobią badania nasienia).Lekarze dają też witaminki oraz leki na receptę, oprócz tego będziecie mieli dietę i to może pomoże. Ja jak na razie mam 51 cykli i myślałam,że wszystko jest ok, a tu doktorka mi od razu na pierwszej wizycie ( takie wizyty trwają dwie godziny) wykryła małą nadżerkę, którą nikt nie widział. Więc warto się leczyć w napro i walczyć o dzieciątko naturalnymi sposobami nie ingerujące tak bardzo w nasze zdrowie. Polecam, walczcie dziewczyny. ;) :)

    olencja, Vesper lubią tę wiadomość

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dawno mnie tu nie było ale dużo sie u nas dzieje Po ostatniej wizycie u doktora dostaliśmy skierowanie na laparoskopię i testy pokarmowe miałam szczęście bo jeszcze w tym samymi dniu dostałam sie do doktora Tomasziewskiego okazało sie ze oprócz PCO mamy inny duży problem- budowa mojej macicy mam nieprawidłowa budowę która utrudnia a moze i uniemożliwia zagnieżdżenie na szczęście doktor powiedział ze dla niego to chwila roboty i mnie naprawi :) do tego wykrył u mnie brodawki tam na dole w miejscach w których moga powodować stan zapalny ale od razu mi je wymrozil :) wczoraj tez byłam na wizycie u zony doktora Wasilewskiego do wtorku zapisuje co jem, pije itp i w czwartek widzę sie z nią i dowiem sie wtedy na co mam alergie pokarmowe i ułoży mi dietę :) cieszę sie bo po odstawieniu cukru strasznie mocno schudłam - 7 kg a przy moim wzroście i wasze to strasznie dużo mam 170 i z 56 kg spadło mi do 49 w ciagu 3 miesięcy.
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn które miały laparo na parkowej moze głupie ale mnie nurtuje :p czy trzeba miec tam swoją piżamkę jesli tam to jakaś konkretna ?:p

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za powitanie:)
    U nas 22 cykl, póki co mamy jeszcze przed sobą kilka IUI z których skorzystam, mimo że wiem że są bez sensu. Ale teraz nie mamy kasy na napro, dopiero za jakieś pół roku zaczniemy się tym interesować. U mnie z dietą nie ma problemu bo już nie mam czego wykluczać. Jestem przebadana wzdłuż i wszerz. Inne badania typu przciwciała, kariotypy są za drogie a nawet jak je zrobię to leczenie jest zbyt kosztowne. Wiem że mój cykl i hormony są rozwalone ale żaden lekarz nie widzi w tym problemu, Sama jednak sobie z tym nie mogę poradzić mimo że mam giga wiedzę na ten temat, to strasznie frustrujące. Dlatego właśnie potrzebuję lekarz który to ogarnia bo muszę mieć z kim dyskutować zeby wymyśleć sobie jakąś drogę do zdrowia. U mnie wszystko posypało się po 8 loatach brania antyków.OD tamtej pory nie mogę wyjść na prostą, nie mogę wyleczyć jelit, tarczyca szwankuje z konwersją...
    Mam nadzieję że znajdę w wawie jakiegoś lekarz który chociaż o kilka procent wie więcej niż ja :)


    u5cvp2.png
  • Irma1983 Ekspertka
    Postów: 127 50

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn które miały laparo na parkowej moze głupie ale mnie nurtuje :p czy trzeba miec tam swoją piżamkę jesli tam to jakaś konkretna ?:p

    ana90 trzeba mieć swoja pidżamkę, koszulę jak to woli :-) szlafrok, trzeba się przygotować jak do szpitala. Do zabiegu dostaniesz specjalną szpitalną koszulkę ledwo zakrywającą wszystko :-)
    Naprawdę dużo się u Was dzieje, wszystko przybliża Was do upragnionego dzieciątka :-) Powodzenia :-)
    A można się zapytać jak długo już leczysz się u dr Wasilewskiego?
    czy były jakieś wskazania do tych testów pokarmowych?
    ja też już leczę się jakiś czas u dr i do tej pory nie zlecił tych testów?

    qb3c3e5eoa3zzsun.png

    l22n8u69paqv8s1o.png
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irma dziękuję za informacje :) muszę więc kupić piżamkę bo te co mam to nie nadają się nigdzie indziej niż do łóżka z mężem :P :)
    Ja u doktora Wasilewskiego leczę się od czerwca. Właściwie pokarmówki zlecił nam bo chyba sam nie miał pomysłu co dalej bo owulację mam a ciąży brak plus cały czas śluz z lubrykacją. Powiedział ostatnio, że po tylu latach starań proponuje diagnostykę "z grubej rury" wszystko zrobić na raz jeśli nas stać i wiedzieć w jakie leki inwestować i co dalej żebyśmy nie tracili czasu. Postanowiliśmy więc zrobić za jednym zamachem wszystko mam nadzieje, że po "naprawie" macicy uda nam się uzyskać upragnioną ciążę a testy pokarmowe robię bardziej z ciekawości jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania więc fajnie będzie się dowiedzieć jakie błędy żywieniowe popełniam i czego nie mogę jeść :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 super, że w końcu wiecie co i jak, macie coraz bliżej do dzieciątka, oby tak dalej, Pan Bóg wie co robi, życzę zdrówka i czekamy na kolejnego naprodzieciaczka.

    olencja, napro na pewno ci pomoże z cyklami ( u mnie doktorka powiedziała, że jak coś się ma nie tak ze swoim cyklem lub z hormonami to można nawet poronić, więc najpierw obserwuję bacznie swoje cykle i hormonki).Miałam takiego lekarza ginekologa zwykłego i poszłam do niego z problemem plamień przed i po miesiączce, a on mi powiedział, że jestem jeszcze młoda to tak się dzieje, więc zdecydowałam się na napro. Tam lekarka mi powiedziała,że to jest za niski progesteron i od razu dała mi leki na receptę i powiedziała,że zwykli ginekolodzy się na tym nie znają.
    Ja lekarza szukałam na stronie: http://profamilia21.pl/index.php?id=18
    i później sprawdzałam opinie o nim na forach i wybierałam kto ma najmniej negatywnych.

    Życzę zdrówka i powodzenia dziewczynki w staraniach :) ;)

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    archeolog- dzięki za info:) poszukam lekarza. Ja biorę luteinę 2x50mg ale plamienia są nadal:/


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy obserwacji modelem creigthona można nauczyc się samemu czy trzeba koniecznie korzystać z pomocy trenerów.
    Po wszystkich bezowocnych miesiącach starań chcemy zacząć starania z nagrodami i zastanawiamy sie z Ł czy sami jesteśmy wstawinie to ogarnąć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy dziewczyny z warszawy mogą polecić lekarza napro z Instytutu Rodziny? Trochę czytałam w necie ale jakoś nie mogę zdecydować się na jakiegoś ko krewnego lekarza, może wy polecacie kogoś konkretnego

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niczka, ja dopiero bede szukac, niestety nie mam zadnego poleconego.


    u5cvp2.png
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana przed zabiegiem ubierzesz sie w pizamkę wlasną podłącza kroploweczki i polezysz.. potem przed samym zabiegiem dadza taka koszulkę operacyjną, a po zabiegu potem znow w swoją wskoczysz jak nabierzesz sił ;) widzisz jednak trzeba zrobić porządek w macicy i będzie miód malina ;)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko, wlasnie zaslablam... 180 zl konsultacja z modelu C.

    Niczkka lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja będziesz szukała lekarza w wawie?
    Ja chciałabym od styczniowego cyklu rozpocząć obserwacje modelem Creighton, ale zanim to, to czytam i próbuje jak najwięcej samej się dowiedzieć.
    Czy wiesz gdzie można kopic książkę o tym modelu? Szukam w necie ale nic nie znalazłam, chciałabym kupić przed spotkaniem z instruktorem.
    Planuję zapisać się do Instytutu Rodziny bo w Warszawie z tego co wiem to tylko oni się zajmują tą metodą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak policzyłam wstępnie koszty napro, to wyszło mi że początkowe 3 miesiąca będą kosztować ok 1500 zł i już się tego boję ale mój Ł mówi że na staraniach o dziecko oszczędzać nie będzie...

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,bede szukac lekarza, poki co mam w czw. spotkanie wprowadzajace w instytucia za 180 zl..maz mnie zabije. Mozna tam kupic ksiazke za 50zl


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy mogę liczyć ze opiszesz mi jak takie spotkanie wygląda i co mówią. Ja zaraz zacznę cykl ale ze względu na święta i wyjazd nie chciałam robić tego teraz i odłożyłam na styczeń.
    Powodzenia w czwartek

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli na niego pojde to tak, bo jeszcze szukam kogos tanszego...


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co wydaje mi się że w Wawie są tylko Oni, ja również szukam ale poza instytutem w Wawie nikogo nie znalazłam.
    JAK znajdziesz kogoś tańszego to daj znać, bo mnie też przerażają ceny z instytutu

  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja nie ma za co ja też biorę luteinę dopiero ten cykl więc jeszcze nie wiem czy mi pomoże, plamienia są także na zapalenie lub jak ktoś ma jakąś bakterię.
    Niczkka ja nauczyłam się sama modelu creightona, więc wiele zaoszczędziłam, na stronie 152 (z 8 grudnia) dałam linki na których są obrazki, dzięki którym to pojęłam. Wrazie czego służę pomocą.
    Zdrówka dla wszystkich ;) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2015, 13:36

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ