X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • ottanta Koleżanka
    Postów: 56 7

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana90, mi instruktorka mowila,zeby robic badanie progesteronu p+7. A najlepiej p+5,7,9 żeby zauwazyc górkę. Zrobilam tak w poprzednim cyklu i teraz tez zamierzam,żeby jechac z czyms do Wasilewskiego. Tobie lekarz kazal zrobic p+11?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ottanta ja przez ostatnie miesiące tez robiłam w P+11. Takie było zalecenie dr Wasilewskiego. Progesteron i estradiol.

  • ottanta Koleżanka
    Postów: 56 7

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm to moze i ja też zrobie w 11 :-)

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 02:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sua ja miałam wymrazane brodawki na kontrolnej wizycie u Tomaszewskiego przed laparoskopia nie było potem przeciwwskazań do zabiegu tak na prawde to chwila roboty i w dniu wymrazania trochę nieprzyjemne uczucie a potem jest ok :)
    W takim razie zrobię badanie w P+12 :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • ottanta Koleżanka
    Postów: 56 7

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja juz myślałam,ze byl peak, a tu dzis znow 10k :-( bez sensu :-(

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva82 wrote:
    Na mnie wiesiołek działa średnio, ale za to len mielony rewelacja. Każda z nas musi znaleźć co będzie działać akurat na nią ;)
    Właśnie najlepiej wypróbowac wszystkiego bo na każda działa co innego. Ja np. po wiesiołku w ogóle nie miałam śluzu a wiekszość osób go chwali. Na mnie bardzo dobrze działał ocet jabłkowy taki naturalny kupiony w rossmanie Ener Bio. Polecam warto spróbować bo nie zaszkodzi a może okazac się strzałem w 10 :)
    Piłam 3 szklanki dziennie wody z 2-3 łyżeczkami octu. Na pewno nie była to zasługa wody bo ilości wypitej wody nie zwiększyłam tylko dodałam ocet. No i sluż był piekno dopiero w drugim cyklu picia. Piłam cały cykl.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak wam cylk mija ja dzis 17dc i już na luteine lecę przez te letrozol śluz plodny już się nie pojawił więc faktycznie zaraz po @ mialam owu. Teraz @ też przyjdzie pewnie szybciej akurat na urlopie :-( ble...No cóż zawsze może nie przyjść hehe ;-) jutro idę na P+7 progesteron i estradiol z ranca...

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny zrobiłam dzis w P+12 progesteron i wynik 33... Pobiegłam od razu ma betę bo według karty za 2 dni mam dostać @ ale Beata ujemna /( biorę luteinę 200 mg jak myślicie dawka jest zle dobrana ze taki wysoki progesteron pod koniec cyklu ???

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 a do kiedy bierzesz lutkę? Ja mam tylko przez 10 dni P+3.... Jeżeli nadal przyjmujesz to może być to powód wysokiego progesteronu....

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Cześć dziewczyny zrobiłam dzis w P+12 progesteron i wynik 33... Pobiegłam od razu ma betę bo według karty za 2 dni mam dostać @ ale Beata ujemna /( biorę luteinę 200 mg jak myślicie dawka jest zle dobrana ze taki wysoki progesteron pod koniec cyklu ???
    Jezeli bierzesz luteine do P+12 to progesteron jest wysoki od tabletki. nie jest to zadna patologia dawka jaknajbardziej dobrze dobrana :) Ja miałam po tabletce progesteron 43 i było ok. Musiałabyś zbadać prog po ponad 12 godzinach od tabletki żeby wiedzieć jaki masz bez tabl bo nie wiadomo jak Ci sie długo utrzymuje po tabletce bo to tez kwestia indywidualna.

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio pod czas wizyty lekarz mówiła ze jak miałam 45 progesteron to za wysoki No nic w sumie nie potrzebnie sie nakręciłam ale wolałam zrobić od razu betę niż myślec przez kolejne dni czy sie udało czy nie Straciłam juz jednak całkowicie nadzieje ze Napro nam pomoże odstawiam luteinę czekam na @ leczę te cholerywo ktore złapałam na termach i jeszcze jedna ostatnia wizyta w Napro i pewnie 2 cykle ktore dokto jeszcze zaplanuje i będziemy mieli koniec roku a tyle czasu sobie daliśmy
    Sama jednak nie wiem co dalej mysle o immunologi ale tez zastanawiam sie nad wizyta u Tomaszewskiego i pewnie gdzieś kwiecie maj zaczynamy podejście do in vitro

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ostatnio pod czas wizyty lekarz mówiła ze jak miałam 45 progesteron to za wysoki
    Widać są dwie szkoły :P jak zwykle. Ja miałam zbadać 10 godz po luteinie i mówił że 43 to ok. Zauwazyłam że napro niby jedno ale co lekarz to inaczej uważa i inaczej leczy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 09:06

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana90 wrote:
    Ostatnio pod czas wizyty lekarz mówiła ze jak miałam 45 progesteron to za wysoki No nic w sumie nie potrzebnie sie nakręciłam ale wolałam zrobić od razu betę niż myślec przez kolejne dni czy sie udało czy nie Straciłam juz jednak całkowicie nadzieje ze Napro nam pomoże odstawiam luteinę czekam na @ leczę te cholerywo ktore złapałam na termach i jeszcze jedna ostatnia wizyta w Napro i pewnie 2 cykle ktore dokto jeszcze zaplanuje i będziemy mieli koniec roku a tyle czasu sobie daliśmy
    Sama jednak nie wiem co dalej mysle o immunologi ale tez zastanawiam sie nad wizyta u Tomaszewskiego i pewnie gdzieś kwiecie maj zaczynamy podejście do in vitro
    U mnie jak był estradiol po pregnylu powyżej normy, to mi lekarz wpisywał, że wynik obiecujący, także może wysoki prog nie świadczy o czymś złym, nie wydaje mi się, żeby było coś takiego jak za wysoki, ale z ciekawości zapytam na następnej wizycie. A jak długo byliście w napro? Lekarz nie mówi, że endo może nadal tak mieszać? Może kolejna laparo by pomogła, czy to jeszcze za wcześnie? No niestety napro to nie cudotwórcy, ja się godzę z tm, że pomimo diagnoz, planowanej laparo w związku z podejrzeniem endometriozy może się nie udać, teraz nie mam cykli w których myślę - to na pewno ten szczęśliwy, po prostu czekam, tylko u mnie jeszcze jakieś pole manewru jest, wierzę, że jest trudno jak jest diagnoza, a dalej nie zaskakuje... Przykro mi, ze tyle z nas ten problem spotyka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 09:13

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Kochana ale antybiotyk Ci na hormony nie wpłynie, no chyba że się boisz, że owulacji przez niego nie było to co innego. A jakie miałaś wyniki? Ja mam w przyszłym cyklu badać znowu, ale tym razem w P+7 rano, zanim kolejną dawkę pregnylu wezmę.
    Chwile mnie nie było, bo znów zgłupiałam i powoli mam tego dosc :( Nic sobie nie mogę ustalić, nawet badania Hsg (juz 3 miesiąc). Tym razem to moje plamienie o którym pisałam "wróciło" i potem zaczęłam zaznaczać jako @ (juz nie było plemieniem).
    Ale zazwyczaj @ mam ok 7 dni... Teraz miałam 3 (i pół) ;(
    No i bądź tu mądry.. Juz myslalam ze mi die wszystko uregulowało, a tu... Na antybiotyk nie bardzo mogę "zwalić", bo w poprzednim cyklu tez zażywałam i cykl był piękny... (poprzednio przez chorobę, ostatnio przez ugryzienie przez psa).
    Progesteron i estradiol badałam kiedyś,(z tego co pamietam był nieco niski progesteron, ale instruktorka kazała powtórzyć. W cyklu kiedy powyarzalam okazało sie, ze najprawdopodobniej nie miałam owu. Teraz znów czekam na normalny cykl, zeby powtórzyć i klapa...
    Mam wrażenie, ze wszystko die sprzysięga przeciwko mnie i żadnych badań nie mogę normalnie zrobic ;( ech...
    Teraz czekam na normalny cykl, zeby zrobic monitoring owulacji.
    Jak siebie znam to albo nie bedzie, albo pójdę za późno.. Heh
    Sorki, musiałam sie troche wyżalić ;)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jeszcze proszę.. Bo bede chciała zrobic progesteron P+3,5 i 7. Czy powinnam rano zażywać Euthyrox jak normalnie? On ma jakis wpływ na prog. I estradiol?

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Iwonka 87 Przyjaciółka
    Postów: 151 43

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona nie łam się musimy walczyć dalej wielu przecież się udaje po 7 latach albo i więcej... Nie spisuj tego wszystkiego na straty za dużo już przeszlas żeby teraz się poddawać. Ja też mam zalamki ale później sobie to spokojnie tłumacze że nie jedna koleżanka już by się zalamala a ja walczę i ty tak samo musisz się starać :-) to tak jakby ciągła walka o życie dla naszych bobasow które gdzieś tam czekają na spotkanie z nami :-*

    Co do badań ja mam zawsze zaznaczane że badanie z krwi zawsze przed poranna dawka leków :-)

    ewelinka2210, o.n.a. lubią tę wiadomość

    1 iui- 01.2014 :(
    2 iui- 02.2014 :(
    3 iui- 04.2014 :(
    10.2015r.- Naprotechnologia
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Chwile mnie nie było, bo znów zgłupiałam i powoli mam tego dosc :( Nic sobie nie mogę ustalić, nawet badania Hsg (juz 3 miesiąc). Tym razem to moje plamienie o którym pisałam "wróciło" i potem zaczęłam zaznaczać jako @ (juz nie było plemieniem).
    Ale zazwyczaj @ mam ok 7 dni... Teraz miałam 3 (i pół) ;(
    No i bądź tu mądry.. Juz myslalam ze mi die wszystko uregulowało, a tu... Na antybiotyk nie bardzo mogę "zwalić", bo w poprzednim cyklu tez zażywałam i cykl był piękny... (poprzednio przez chorobę, ostatnio przez ugryzienie przez psa).
    Progesteron i estradiol badałam kiedyś,(z tego co pamietam był nieco niski progesteron, ale instruktorka kazała powtórzyć. W cyklu kiedy powyarzalam okazało sie, ze najprawdopodobniej nie miałam owu. Teraz znów czekam na normalny cykl, zeby powtórzyć i klapa...
    Mam wrażenie, ze wszystko die sprzysięga przeciwko mnie i żadnych badań nie mogę normalnie zrobic ;( ech...
    Teraz czekam na normalny cykl, zeby zrobic monitoring owulacji.
    Jak siebie znam to albo nie bedzie, albo pójdę za późno.. Heh
    Sorki, musiałam sie troche wyżalić ;)
    O. N. A. wiem, że ciężko, ale może przyciśnij lekarza o porządny monitoring - kilka wcyklu wizyt, żeby sprawdzić, czy pękają pęcherzyki itd. - zawsze można stymulację owulacji zastosować i wtedy może zaskoczy? Umawiaj się na monitoring wcześniej i kilka razy - wtedy będzie wiadomo co i jak. Chwile zwątpienia się zdarzają, po to tu jesteśmy, żeby móc się wyżalić, bo różnie to bywa. Także walcz dalej i pamiętaj, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych <3
    Co do leków przed, to powiem Ci że ja biorę euthyrox, jem normalnie, bo przecież badasz progesteron, to jedynie mam zalecenia, żeby mieć przerwę w podaniu luteiny, tylko teraz nie pamiętam ile - chyba te 12 godzin żeby było. Także ja biorę euthyrox, ale Iwonka pisze, żeby nie brać, także sama nie wiem. Teoretycznie badamy inny hormon, ale może rzeczywiscie na wszelki wypadek raz nie brać innych leków rano?

    o.n.a. lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euthyrox przed badaniem progesteronu i estradiolu można normalnie wziąć. Przed badaniem nie można brać hormonów które się bada, dlatego może pisać w zaleceniach że przed poranną dawką no chyba że lekarz chce spr jaki jest poziom po tabl. Nie mogłabyś wziąć euthyroxu gdybyś chciała zbadać np.tsh. A jak masz wątpliwości to możesz nie wziąć tylko zabrać ze sobą euthyrox i zażyjesz jak wyjdziesz za labu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:54

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Euthyrox przed badaniem progesteronu i estradiolu można normalnie wziąć. Przed badaniem nie można brać hormonów które się bada, dlatego może pisać w zaleceniach że przed poranną dawką no chyba że lekarz chce spr jaki jest poziom po tabl. Nie mogłabyś wziąć euthyroxu gdybyś chciała zbadać np.tsh. A jak masz wątpliwości to możesz nie wziąć tylko zabrać ze sobą euthyrox i zażyjesz jak wyjdziesz za labu :)
    No np. tylko euthyrox to już trzeba na czczo, czyli trzeba by bez jedzenia jechać na pobranie :) Ja często idę w środku dnia na hormony, bo to nie jest na szczęście tak restrykcyjne jak inne pobrania :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    No np. tylko euthyrox to już trzeba na czczo, czyli trzeba by bez jedzenia jechać na pobranie :) Ja często idę w środku dnia na hormony, bo to nie jest na szczęście tak restrykcyjne jak inne pobrania :)
    No ja chodze rano bo mieszkam na takim zadupiu że po południu nie ma szans na badanie więc miałam na myśli pobieranie rano :) Ja zawsze badałam progesteron po euthyroxie i nikt mnie za to nie zlinczował :D

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
‹‹ 257 258 259 260 261 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ