X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moli5 wrote:
    Aisha mój mąż brał clostilbegyt ale na niego średnio on działał. Dużo lepszy był undestor z tamoxifenem ale nie wiedzieć czemu został wycofany ze sprzedaży.
    Jeśli chodzi o clostilbegyt to nam.lekarz mówił ,żeby dać sobie czas. Wyniki mogą się pojawić dopiero po 6 mc.

    mąz ma brać 80 dni po pół tabletki a po miesiacu zrobic badanie. U nas tydzien temy wyszedł bardzo niski testosteron i suplementacja nim nie jest wskazana dlatego postawił na CLO. Też ze wzgledu na zle samopoczucie męża, apatia, zmęczenie, brak ochoty na współzycie. Oczywiście mogło sie zacząc od stresu a teraz spadek testo daje sie we znaki.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też teraz bierze. Kiedyś (prawie dwa lata temu brał przez krótki okres i wyniki nie drgnęły, a nawet kolejne badanie pokazało gorsze parametry...). Ale teraz (jak już trochę został podreperowany :) ) mamy nadzieję,że coś pomoże.

    Aishha lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha to może właśnie w układzie hormonalnym Twojego męża jest jakiś problem.
    Mam nadzieję ,że leczenie okaże się skuteczne!
    Wiem,że na wielu mężczyzn clostilbegyt działa bardzo korzystnie.
    Nie rozumiem tylko czemu przy niskim testosteronie jego uzupełnienie nie jest wskazane? Tak tylko pytam z czystej ciekawosci. Zawsze dużo można się od Was nauczyć. Dzięki Wam wiem ,że przy stanie zapalnym suplementy mogą tylko pogorszyć sprawę. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2018, 12:16


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha napisałaś ,że po mc macie zrobić badania ale nasienia czy testosteronu? Bo nam lekarz mówił ,że badanie nasienia warto powtarzać po 3 mc bo spermatogeneza mniej więcej tyle trwa.


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po miesiacu od odstawienia na wizycie zrobimy badanie nasienia a sami przed przyjazdem testosteron. czyli wyjdzie jedno i drugie w podobnym czasie. Ale jak sobie teraz licze nasz nastepny temin na maj to wyjdzie przerwy 3 tyg od odstawienia do wizyty. Moze lekarzowi chodzi tez o to, zeby sprawdzic czy nie pogorszyly sie wyniki. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Suplementacja testosteronem pogarsza wyniki nasienia. Juz o tym wiedzielismy wczesniej. Trzeba starac sie go naturalnie podniesc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2018, 12:42

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam przy okazji na wizycie o sens robienia przeciwciał przeciwplemnikowych...odpowiedzial, że sens jest ale jak wyjdą to co z tym zrobicie? ze to zmienna itd. No ale podobno leczy sie sterydem nie? czy sie myle?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Zapytałam przy okazji na wizycie o sens robienia przeciwciał przeciwplemnikowych...odpowiedzial, że sens jest ale jak wyjdą to co z tym zrobicie? ze to zmienna itd. No ale podobno leczy sie sterydem nie? czy sie myle?

    No raczej tak. Ja mam teraz turbo zestaw. Encorton i sulfasilazin właśnie pod kątem wariactw immuno (nie robiłam pogłębionych badań), daję sobie z 3-4 mies. na ten ‚zestaw’ i zobaczymy..

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    No raczej tak. Ja mam teraz turbo zestaw. Encorton i sulfasilazin właśnie pod kątem wariactw immuno (nie robiłam pogłębionych badań), daję sobie z 3-4 mies. na ten ‚zestaw’ i zobaczymy..

    To ja już nie rozumiem podejścia mojego lekarza. Zachowuje się jakby wykorzystał już cały limit badań dla nas. Przeciwciał, genetyki i pewnie jeszcze wielu rzeczy nie mieliśmy zbadanych.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agafia83 wrote:
    Witaj Gianna, trzymamy kciuki, :) coś kojarzę, że Twój synek jest dowodem na skuteczność napro?
    Zgadza się

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha nie słyszałam wcześniej o tym testosteronie na mojego męża akurat działał ale on miał testosteron w normie.Ale dobrze wiedzieć.i W każdym razie zyczę Wam z całego serca abyście znaleźli wroga i go pokonali.
    Ja na Twoim miejscu chyba bym rozważyła konsultację u innego androloga tak na wszelki wypadek.
    Ja też słyszałam ,że na problemy z immunologia stosuje się encorton. Ja sama dostałam od dr M. Encorton na przeciwciała ANA


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 2 lutego 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moli5 wrote:
    Aisha nie słyszałam wcześniej o tym testosteronie na mojego męża akurat działał ale on miał testosteron w normie.Ale dobrze wiedzieć.i W każdym razie zyczę Wam z całego serca abyście znaleźli wroga i go pokonali.
    Ja na Twoim miejscu chyba bym rozważyła konsultację u innego androloga tak na wszelki wypadek.
    Ja też słyszałam ,że na problemy z immunologia stosuje się encorton. Ja sama dostałam od dr M. Encorton na przeciwciała ANA

    my nawet nie mamy andro, póki co zajmuje się nami Wasilewski z Napro.
    Dzięki za dobre słowa, będziemy walczyc :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 5 lutego 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moli jak się czujesz? Wszystko dobrze?
    Ja w sobotę była u lekarza, wszystko ok, maleństwo ma już 9,5 cm :) Niestety cukier mam podwyższony - 102 i muszę zrobić krzywą. Ale wierzę, że będzie ok :)
    Dziewczyny pozdrawiam i powodzenia :)

    Aishha, melba lubią tę wiadomość

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 5 lutego 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tym testosteronem u mężczyzn jest tak że podniesienie go może spowodować spadek parametrów bądź wzrost ;) podejmując podniesienie testosteronu bierzemy na barki pewne ryzyko ale u nas np innej opcji nie było bo ewidentnie wyniki nasienia są słabe przez niski testosteron który nie chciał wzrosnąć naturalnie więc mąż bierze zastrzyki. W marcu będziemy wiedzieć czy polepszyło się czy pogorszyło. Mnóstwo osobom polepszyły się parametry po takich zastrzykach więc to nie jest tak, że zawsze podniesienie testosteronu obniża parametry nasienia ;).

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • archeolog Ekspertka
    Postów: 201 137

    Wysłany: 6 lutego 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, wczoraj mnie tak bolały jajniki, szczególnie prawy, że nie mogłam siedzieć, dziś byłam na badaniach hormonalnych i przy okazji zrobiłam sobie betę mam nadzieję że coś wyjdzie (23dc). Trzymajcie kciuki, wyniki jutro o 11. Pozdrawiam

    Aishha, moli5 lubią tę wiadomość

    Jeżeli Bóg dopuszcza, by coś w Twoim życiu runęło, to tylko po to, by na tych ruinach zbudować coś piękniejszego. <3 <3 <3 <3
    Nasz Ślub: 16.07.2011 <3 <3
    vzljvd4kntnyexx8.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 6 lutego 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    archeolog wrote:
    Dziewczynki, wczoraj mnie tak bolały jajniki, szczególnie prawy, że nie mogłam siedzieć, dziś byłam na badaniach hormonalnych i przy okazji zrobiłam sobie betę mam nadzieję że coś wyjdzie (23dc). Trzymajcie kciuki, wyniki jutro o 11. Pozdrawiam


    Nie za wcześnie na betę? :D ale nie wiem jak wygląda Twój wykres ;-( tak czy siak, trzymam kciuki. Ja czekam na owu, ale nie wiem jak wyjdzie przy nowym zestawie supli i leków. Dr i tak mówi, że najwcześniej można się spodziewać ‚efektu’ w trzecim cyklu :-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 lutego 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Nie za wcześnie na betę? :D ale nie wiem jak wygląda Twój wykres ;-( tak czy siak, trzymam kciuki. Ja czekam na owu, ale nie wiem jak wyjdzie przy nowym zestawie supli i leków. Dr i tak mówi, że najwcześniej można się spodziewać ‚efektu’ w trzecim cyklu :-)

    a co nowego dostałaś? u mnie oprócz tego co miałam doszedł castagnus i metformina.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    a co nowego dostałaś? u mnie oprócz tego co miałam doszedł castagnus i metformina.

    No to uwaga wypisuję co biorę aktualnie (kolejność przypadkowa :D)

    - metylowana b12 (1000)
    - folian
    - biotebal
    - b6
    - cholina+ inozytol ze swansona
    - metformax
    - letrox
    - d3 i C (ale to biorę sobie już od dawna, z różną częstotliwością i dawkami)
    - sulfasilazin
    - encorton (małe dawki)
    - dupek po owu i po owu neoparin (ze względu na mutację mthfr dr zapobiegawczo mi przepisała od tego cyklu).

    Chyba to tyle...

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 lutego 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    No to uwaga wypisuję co biorę aktualnie (kolejność przypadkowa :D)

    - metylowana b12 (1000)
    - folian
    - biotebal
    - b6
    - cholina+ inozytol ze swansona
    - metformax
    - letrox
    - d3 i C (ale to biorę sobie już od dawna, z różną częstotliwością i dawkami)
    - sulfasilazin
    - encorton (małe dawki)
    - dupek po owu i po owu neoparin (ze względu na mutację mthfr dr zapobiegawczo mi przepisała od tego cyklu).

    Chyba to tyle...

    Ee to mamy podobny zestaw. A jak się czujesz na metformaxie? I z jakiego powodu masz przepisany?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 6 lutego 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Moli jak się czujesz? Wszystko dobrze?
    Ja w sobotę była u lekarza, wszystko ok, maleństwo ma już 9,5 cm :) Niestety cukier mam podwyższony - 102 i muszę zrobić krzywą. Ale wierzę, że będzie ok :)
    Dziewczyny pozdrawiam i powodzenia :)
    Karolus dziękuję czuję się dobrze. My też w sobotę byliśmy na wizycie i było już serduszko. Ale jeszcze nie potrafię się w pełni cieszyć. Czekam na koniec 9 tyg. Później 12 itd.
    Oj mam nadzieję ,że to nie cukrzyca ciążowa. Niestety cukier potrafi płatać figle w ciąży:(
    Trmam kciuki aby wszystko było dobrze :)

    Dziewczyny ogromnie za Was trzymam kciuki, nam testosteron akurat pomógł .
    My zresztą próbowaliśmy wszystkiego co chociaż dawało nadzieję ,ze pomoże !:)

    Aishha, Karoluś81, Agafia83 lubią tę wiadomość


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 6 lutego 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Ee to mamy podobny zestaw. A jak się czujesz na metformaxie? I z jakiego powodu masz przepisany?

    Metformax mam brać na pracę jajników, z uwagi na pcos. Akurat krzywa cukrowa i insulinowa u mnie ok. I endo potwierdza,że nie mam IO.

    A no i jeszcze w tym cyklu brałam lamette.
    Na metformaxie spoko. Już brałam 1000. Najgorzej jak zaczynam (miałam przerwy) 2-3 dni mnie okrutnie mdli. Ale później ok.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ