X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam badania z krwi na celiakię, jedno przeciwciało wyszło ponad normę, dlatego musiałam robić gastroskopię. Pobierali wycinki, przyszły wyniki i celiakii nie ma..
    Ale co z tego jak w nietolerancjach jest tyle złych rzeczy.. oczywiście przejdę na dietę, koleżanka mi ją ułoży, żeby mieć czyste sumienie że jednak stosuję się do zaleceń lekarza.. zobaczymy co będzie dalej.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Miałam badania z krwi na celiakię, jedno przeciwciało wyszło ponad normę, dlatego musiałam robić gastroskopię. Pobierali wycinki, przyszły wyniki i celiakii nie ma..
    Ale co z tego jak w nietolerancjach jest tyle złych rzeczy.. oczywiście przejdę na dietę, koleżanka mi ją ułoży, żeby mieć czyste sumienie że jednak stosuję się do zaleceń lekarza.. zobaczymy co będzie dalej.
    Mozna nie miec celiakii a miec nietolerancje na gluten, mam takie przypadki w rodzinie. Niestety trzeba odstawić.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Hej ;)
    Przyszedł mi wynik na nietolerancję. Produkty z trzema plusami: pszenica, pszenica durum, gluten, mleko krowie i jajo kurze.
    Produkty z dwoma plusami: kukurydza, drożdże, grzyby, orzeszki ziemne.
    Rozumiem że odstawiam produkty z trzema i dwoma plusami też?
    Nie wiem dziewczyny czy te nietolerancje są wiarygodne. Rozmawiałam z koleżanką dietetykiem i ona mi mówiła, że na studiach przebadali ileś tam studentów pod tym kątem i praktycznie u każdego wyszło to samo..
    Nie wiem zabardzo co jeść, wychodzi że prawie nic nie można. Ja i tak jestem dość szczupła (mimo, że mam PCOS), po takiej diecie eleminacyjnej to już w ogóle..
    No i od niedzieli zaczynam brać antybiotyk na helicobacter..

    Nie wiem też, bo TW skierowanie na te testy daje do swojej żony, mam wrażenie, że to trochę nabijanie kasy..

    Ja odstawiłam na pierwsze 2 miesiące nawet te produkt z 1 plusem. Potem zaczęłam je subtelnie wprowadzać. Trójek w dalszym ciągu nie jadam, dwójeczki bardzo rzadko.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Krąsi ACC na endometrioze? nie sądze, raczej na rozrzedzenie śluzu. A w jakich dniach masz brac ACC?
    Co do Naltreksonu...ja biorę od zeszłego roku, raczej zawsze systematycznie. Jedynie jak piłam procenty to nie brałam na noc. Teraz po laparo biorę z większą chęcią bo liczę na to, że endomenda nie wróci. Poza tym on działa nie tylko na to ale pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. U mnie np nie miałam nigdy problemów z tarczycą ale przewaznie przed LDN miałam ponad 2 a teraz za kazdym razem jak badam to około 1,2. Podobno osoby leczące niedoczynnośc muszą uważać z LDN.

    A ja jednak sądzę, bo powiedział "widzę, że ACC optima Pani bierze - na rozrzedzenie śluzu Panie Doktorze - bardzo dobrze, wprowadzimy dawkę 3x600 mg, bo ACC Optima leczy endometriozę, co prawda u Pani mam tylko lekkie przypuszczenie, na razie laparoskopii nie będziemy robić, ale ACC Optima na to pomaga"

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    A ja jednak sądzę, bo powiedział "widzę, że ACC optima Pani bierze - na rozrzedzenie śluzu Panie Doktorze - bardzo dobrze, wprowadzimy dawkę 3x600 mg, bo ACC Optima leczy endometriozę, co prawda u Pani mam tylko lekkie przypuszczenie, na razie laparoskopii nie będziemy robić, ale ACC Optima na to pomaga"
    Az zapytam o to Wasilewskiego...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! U nas przełom! Po półtorej roku inteeensywnych badań - immunologia i nietolerancje, jeszcze tylko dwa badania. Dr. Szcz. z Krakowa zleciła nam badania na pasożyty. Czy spotkałyście się z takimi wskazaniami do Waszych Napro? Podobno to nowość...

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Cześć dziewczyny! U nas przełom! Po półtorej roku inteeensywnych badań - immunologia i nietolerancje, jeszcze tylko dwa badania. Dr. Szcz. z Krakowa zleciła nam badania na pasożyty. Czy spotkałyście się z takimi wskazaniami do Waszych Napro? Podobno to nowość...
    nasz lekarz pytał nas na pierwszej wizycie czy sie odrobaczaliśmy i skoro tak to zamknął temat.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Cześć dziewczyny! U nas przełom! Po półtorej roku inteeensywnych badań - immunologia i nietolerancje, jeszcze tylko dwa badania. Dr. Szcz. z Krakowa zleciła nam badania na pasożyty. Czy spotkałyście się z takimi wskazaniami do Waszych Napro? Podobno to nowość...

    Miałam badania, jeszcze przed epizodem z napro. Z uwagi na problemy reumatyczne. Nie pytał o to. Sama powiedziałam.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    nasz lekarz pytał nas na pierwszej wizycie czy sie odrobaczaliśmy i skoro tak to zamknął temat.
    AISHHA TW Was pytał na wizycie? Mnie o nic takiego nie zapytał... Zresztą ja nawet się nie odrobaczalam.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola, możesz sobie zrobić badanie na pasożyty i na lamblie (to warto z krwi zrobić), ale one i tak niekoniecznie Ci wyskoczą. Raz będą w próbce, raz nie, trudno trafić. Z ziołowych terapii możesz sobie zrobić "organizm bez pasożytów" - dostępne do picia i w tabletkach.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na lamblie, helicobacter i gliste już miałam, jeśli to o to chodzi to to mi zlecił TW. Ale dzięki za info

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dawno mnie nie było tu ale nadrobiłam co pisałyście :)
    @Barczentewicz - jeśli ktoś się zastanawia czy u niego sie leczyć to ja polecam całym sercem. Leczyłam się w latach 2013-2014 (endomenda) skutecznie :) jeździłam do niego aż z Wrocławia a wybrałam go nie po opiniach ale po tym, że miał najwięcej publikacji na tematy napro, brał udział w największej (wtedy, nie wime jak teraz) ilości konferencji zwłaszcza zagranicznych, szkolił się na zachodzie, współracował z ośrodkami zachodnimi i amerykańskimi oraz na tamten czas było z nim najwięcej wywiadów - uznałam go więc za fachowca :) na laparoskopię skierował mnie na NFZ ale do innego lekarza napro ze ślaska - czyli na NFZ ale robiona przez naprolekarza :) do laparoskopii nie doszło :)
    @Naltrekson a endo - brałam, czy to on podziałał nie wiem.
    @pasożyty - skuteczny ziołowy środek to vernicadis - z nie ziołowych to vermox albo zentel
    @dieta a tarczyca - lecząc się na niepłodność też przerabiałam diety - można sobie zorbić krzywdę np z pracą tarczycy czy zaburzeniami hormonalnymi nawet przy współpracy z dietetykiem bo dziś spora część dietetyków umie tlyko wykluczać coś z menu i liczyć kalorie a nie ma pojęcia o wielu zależnosciach w organiźmie na które trzeba mieć baczenie przy dietach mocno eliminacyjnych np nie polecam aby na dłuższy czas rezygnować z masła chyba ze sie smalec je, nie można mocno ograniczać soli w diecie bo będzie zaburzona praca żołądka i będą wdęcia (na wdęcia polecam possać po posiłku grudkę soli i samemu zobaczyć że taka rzecz robiona systematycznie poposiłkach bardzo poprawia trawienie), nie należy pić np herbat liściastcyh na pusty żołądek bo jeśli ktoś ma wrażliwszy żołądek to tianina czy coś tam będzie go podrażniać i będą bóle brzuszka rano (mnie gastrolog po gastroskopi wmawiał że ma te bole na tle nerwowym, dopiero jeden zielarz zwrócił mi uwagę - zaprzestałam pić moją ulubione liściasta czerwona herbate rano na pusty zołądek i jak ręką odjął), miałam kłopoty z tarczycą po mega ogrniczeniu tłuszczy zwierzęcych i mięsa w menu jak równiez problemy trawienne z tego powodu (żółć produkowana w wątrobie i trzuste jest po to by trawić takie tłuszcze, jak ich nie ma robią się zastoje w woreczku zółciowym i potem prosta droga do kamieni). Oczywiście nie każdy organizm tak samo zareaguje, ale uważajcie na dietetyków ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 11:23

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam ostatnio wywiad z dr Laurą Grześkowiak - lekarz napro i mówiła w nim, że prowadziła badania nad niepłodnością męska i ma obiecujące wyniki i będzie je gdies publikować. Gdyby ktoś był zainteresowany podam link:
    https://milujciesie.org.pl/wspolpraca-lekarza-z-bogiem-swiadectwo-naprotechnologa-dr-laura-grzeskowiak.html
    Między 8 a 9 minutą jest mowa o tych badaniach ale nie ma tam szczegółów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 11:35

    Calypso lubi tę wiadomość

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o diagnozę endo - ja miałam torbiel endometrialną na jednym jajniku, którą było widac na usg. Podacz cc, którą robił mi mój gin, który wiedział, że mam endo - sprawdził jaki jest stan jajników jajowodów i mówił, że sa widoczne zmiany endometrialne - są odbarwienia na tkankach, endo torbiel się do porodu wchłonęła.

  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Babelki,
    Ciesz się, że ktoś poleca lekarza u którego lecze się od października. Jak narazie u mnie przy każdych badaniach wychodzi coś nowego. We wtorek mam mieć SonoHsg boję się okropnie.. :/
    Jem już tyle leków.. koleżanka w pracy patrzy na mnie jak na jakaś lekomanke..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2019, 17:13

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Josephine wrote:
    Witaj Babelki,
    Ciesz się, że ktoś poleca lekarza u którego lecze się od października. Jak narazie u mnie przy każdych badaniach wychodzi coś nowego. We wtorek mam mieć SonoHsg boję się okropnie.. :/
    Jem już tyle leków.. koleżanka w pracy patrzy na mnie jak na jakaś lekomanke..

    Też jestem pacjentką dr Barczentewicza od marca 2017 :) A sonohsg nie takie straszne, tam w przychodni robi je bardzo miły,młody lekarz. Bolało przez krótką chwilę jak okres.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Też jestem pacjentką dr Barczentewicza od marca 2017 :) A sonohsg nie takie straszne, tam w przychodni robi je bardzo miły,młody lekarz. Bolało przez krótką chwilę jak okres.
    Dobrze wiedzieć, bo planowałam brać następny dzień wolny. Zabieg mam we wtorek dopiero o 16 i nie wiem czy iść rano do pracy :/

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Josephine wrote:
    Dobrze wiedzieć, bo planowałam brać następny dzień wolny. Zabieg mam we wtorek dopiero o 16 i nie wiem czy iść rano do pracy :/

    Jeżeli jajowody są drożne to nie powinno nic boleć. U mnie lewy był trochę przytkany i trzeba było pod trochę większym ciśnieniem puścić ten środek to trochę bolało. Prawy był ok i nie bolało z tej strony przy podaniu tego środka. Jeśli ktoś ma bardzo bolesne miesiączki to z łatwością wytrzyma sonohsg.

    Josephine lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Jeżeli jajowody są drożne to nie powinno nic boleć. U mnie lewy był trochę przytkany i trzeba było pod trochę większym ciśnieniem puścić ten środek to trochę bolało. Prawy był ok i nie bolało z tej strony przy podaniu tego środka. Jeśli ktoś ma bardzo bolesne miesiączki to z łatwością wytrzyma sonohsg.
    Jeszcze niedawno miałam takie bardzo bolesne ale od czasu rozpoczęcia leczenia Napro już jest lepiej.

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wie czy badanie sonoHSG zrobią bez wyników posiewu z pochwy?

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ