X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja92 - masz oczywiście rację - mam mnóstwo nietolerancji, już to sprawdziłam. Wykluczyłam już co trzeba wiele miesięcy temu ale sytuacja się jakoś diametralnie nie poprawiła. Niedługo się okaże, że nietoleruję wszystkiego i muszę żyć powietrzem i miłością :D:D

    No cóż. Walka trwa.

    A Tobie życzę powodzenia!

  • Fuma Foch Przyjaciółka
    Postów: 77 102

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-dwa tysiace? Szok,nie myslalam,ze az tyle bo tez planowalam zrobic.Jakas nietolerancje na pewno mam bo po mleku zawsze zle sie czulam a teraz jestem na diecie bezglutenowej i wdze poprawe w samopoczuciu i wynikach.

    Dziewczyny ,mam prosbe-mozecie zerknac na moj wykres temperatur i powiedziec,kiedy Waszym zdaniem mialam owu? Bo program mi zaznacza raz 16 a raz 18 dnia.Sadzac po sluzie to niby 16 ale pewna do konca nie jestem.Acha,to plamienie 17 dnia bylo tylko rano ale zaznaczylam,zeby pamietac.

    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprze­ciwiać. (Jan Paweł II)

    o0eht8hid2k53nzz.png

  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fuma Foch, moim zdaniem 17 miałaś skok tempki, bardzo ładny zresztą. A też tego dnia szczyt śluzu też 17. Czyli korelacja jest :) I 17 plamienie owulacyjne, super.

    Ja wczoraj miałam tak bolesny ból owu, że zastanawiałam się, czy do mojej gin nie dzwonić. Ale dziś już przeszło, więc jednak jajnik mi nie eksplodował. Ale nie byłam w stanie nic robić. Nigdy czegoś takiego nie miałam.

    Co do nietolerancji, to jeśli macie dobrą dietetyczkę to można zrobić badanie obejmujące mniej składników. Te główne wyjdą, a resztę sama będzie wiedziała jakie wykluczyć. Zwłaszcza, że to nie tylko chodzi o to, żeby wykluczyć to, na co jest nietolerancja, ale też żeby czymś zastąpić. Żeby organizm był dożywiony. Przerabiam to od pół roku ponad :)

    Fuma Foch lubi tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W nocy z 16 na 17 hehe. W każdym razie ważne że była :)

    Gianna, Fuma Foch lubią tę wiadomość

  • Fuma Foch Przyjaciółka
    Postów: 77 102

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki,no tez mi się zdaje ,że wtedy.Niestety "dziecka z tego nie będzie" bo wtedy leczyliśmy bakterie.Ale najważniejsze,ze wygląda póki co dobrze. Chociaż to znaczy,że @ dostanę na studniówce,nie lubię tak na publicznych imprezach.

    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprze­ciwiać. (Jan Paweł II)

    o0eht8hid2k53nzz.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fuma Foch wrote:
    D Chociaż to znaczy,że @ dostanę na studniówce

    Fuma Foch to Ty teraz maturę piszesz?! Czy jesteś nauczycielką?

  • Fuma Foch Przyjaciółka
    Postów: 77 102

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem nauczycielka. A na studniowke ide jako osoba towarzyszaca bo Fum tez jest nauczycielem i wychowawca maturalnej klasy

    KMK lubi tę wiadomość

    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprze­ciwiać. (Jan Paweł II)

    o0eht8hid2k53nzz.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Nauczyciele są fajni. Moja przyjaciółka jest też nauczycielką :)
    Ładny ten Twój wykres - taki spójny. Mam nadzieję, że @ w studniówkę nie przyjdzie. W ogóle niech nie przychodzi... :)

    Fuma Foch lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    pytałam się Instruktorki kiedy i jak zawracać uwagę na objaw C/K. Powiedziała mi, że pierwsze rozciągamy na ile się da śluz i w kolejnym etapie sprawdzamy czy na jakiejś długości występuje jakieś "K". Może być to oczywiście tylko 1/10 na całej długości.

    Nie wiem już sama jak to ma być, bo kiedyś jak się pytałam tutaj, to niby , że badamy przezroczystość/nieprzezroczystość gdzieś do 1 cm (może 2) a potem rozciągamy i badamy cm.

    I jak to jest dziewczyny?

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, dawno mnie tu nie było :-(
    Jaki powinien być progesteron w dniu P+7? Mam 30,74 -"jadę" na Luteinie(badanie robiłam przed podaniem tegoż leku).Chyba OK, co? 2 cykle temu miałam progesteron 8.

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo wrote:
    pytałam się Instruktorki kiedy i jak zawracać uwagę na objaw C/K. Powiedziała mi, że pierwsze rozciągamy na ile się da śluz i w kolejnym etapie sprawdzamy czy na jakiejś długości występuje jakieś "K". Może być to oczywiście tylko 1/10 na całej długości.

    Nigdy nie słyszałam o takim rozwiązaniu ;) Mi lekarz wczoraj patrzył śluz prosto spod szyjki i był pomieszany biały z przezroczystym, rozciągał się na 8 cm i zapisał sobie, że był przezroczysty śluz na 8 cm. Nie przyglądał się chyba, dokąd przezroczyste sięga :P

    Swoją drogą, w zeszłym cyklu raz miałam taki śluz, że zostawał klarowny nawet jak rozciągnęłam go na kilkanaście cm, kilka razy :P

    Jestem już po trzeciej wizycie u naprotechnologa :) Wczoraj był dojrzały pęcherzyk 22 mm, endometrium 11 mm, pięknie otwarta szyjka i rozciągliwy śluz :) Także no... może coś z tego będzie :D
    Mam mieć jeszcze jedną wizytę za tydzień, z potwierdzeniem, czy owulacja była. Jeśli okaże się, że pęcherzyk normalnie pękł i owulacja była, to pan dr nas zostawi samym sobie na kilka miesięcy ;)

    Najwyraźniej nie każdy lekarz startuje od tony badań, badania nasienia, itd. :P Nam takie podejście bardzo pasuje - nie czuję, żeby coś strasznego mi się działo, a dzięki temu oszczędzamy czas, pieniądze i nerwy, nie musząc robić od razu setki badań hurtem i oszczędzając sobie tego całego zmedykalizowania na starcie ;) Zamiast tego ktoś sprawdza dokładnie, jak funkcjonuje mój organizm i nam spokojnie mówi, że właściwie wszystko jest dobrze i ładnie, i z odpowiednio ustawionymi dla mnie lekami, które mi nie szkodzą, możemy się naturalnie i na spokojnie starać o dzieciaczka :)
    Zupełnie inaczej, niż poprzedni lekarze, którzy tylko straszyli. Albo odwrotnie - mówili, że wszystko jest ekstra bez zadania sobie trudu dokładnego sprawdzenia, czy w ogóle mam owulację, itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 16:01

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska wrote:
    Dziewczęta, dawno mnie tu nie było :-(
    Jaki powinien być progesteron w dniu P+7? Mam 30,74 -"jadę" na Luteinie(badanie robiłam przed podaniem tegoż leku).Chyba OK, co? 2 cykle temu miałam progesteron 8.

    Bardzo ładny progesteron :) Wg norm naprotechnologów powinien wynosić powyżej 19. Masz dużo powyżej :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska wrote:
    Dziewczęta, dawno mnie tu nie było :-(
    Jaki powinien być progesteron w dniu P+7? Mam 30,74 -"jadę" na Luteinie(badanie robiłam przed podaniem tegoż leku).Chyba OK, co? 2 cykle temu miałam progesteron 8.

    Dobry Progesteron w P+7 wg napro powinien wynosić min 20, Moj lekarz mówi ze taki prog świadczy o tym ze była owulacja(chociaz mnie dodatkiwo z progesteronem zleca badanie estriadolu) Twój uważam ze jest dobry.

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Nigdy nie słyszałam o takim rozwiązaniu ;) Mi lekarz wczoraj patrzył śluz prosto spod szyjki i był pomieszany biały z przezroczystym, rozciągał się na 8 cm i zapisał sobie, że był przezroczysty śluz na 8 cm. Nie przyglądał się chyba, dokąd przezroczyste sięga :P

    Zuzzi ja to tak napisałam, żeby nakreślić o co chodzi, zresztą oni w podręczniku swoim mają te zdjęcia ze śluzem i tam jest wyraźne pokazane, że na pewnej długości po rozciągnięciu jest K a na pozostałej C. Co nie zmienia faktu, że po raz kolejny Instruktorzy nie mówią jednym głosem, a tak nie powinno być uważam.

    Ewosińska - z doświadczeń którejś z forumowiczek i moim też - masz dobry progesteron. Twój wyjściowy progesteron bez luteiny byłby zapewne koło 10. Bo luteina podnosi gdzieś z 20 razy progesteron/ Jak w ogóle u dr Skutila? Jestem bardzo ciekawa :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, estradiol też zrobiłam -wyszedł 74.

    pierwszy raz w życiu mam taki wysoki progesteron.

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska wrote:
    Ach, estradiol też zrobiłam -wyszedł 74.

    pierwszy raz w życiu mam taki wysoki progesteron.

    Estriadol po owulacji moim zdaniem za niski. Ja bez leków w P+7 mam prog 21 a estriadol 200-300, badam te hormony heszcze w P+11 i na tej podstawie lekarz, bez monitoringu stwierdza ze owulacja sie odbyła i ze pecherzyk pękł

  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-(

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Dziewczyny mam prośbę... czy mogłybyście wejść do działu "pytań do eksperta-diagnostyka i leczenie" i wrzucić "lika" Lili w zapytaniu "Przeciwciała"
    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/przeciwciala,6045.html

    Znam sytuacje tej dziewczyny (i pewnie nie tylko ja) i tak samo jak my leczy sie u naprotechnologa. Sama jestem ciekawa odpowiedzi bo problem może i mnie dotyczyć ale im więcej Like-ów tym większa szansa na odpowiedź.
    Będziemy obie wdzięczne :) mam nadzieje że nas podczytuje jeżeli tak to pozdrawiamy witaj2.gif


    Oj Vanesso, psotne stworzenie ty 16icon_kiss.gif Od Ineski wiem, że mnie coś tu oplotkowujesz, więc zaglądam ;D
    Dzięki tobie kochana sporo polubień udało się skolekcjonować. Nie sądzę, zeby odpowiedź tego lekarza coś wniosła do mojego życia, ale jestem bardzo ciekawa podejścia do agresywnych przeciwciał ludzi jego pokroju.
    Pozdrawiam wszystkie napro-nakręcone! :) Osobiście juz nie prowadzę obserwacji, bo do mojego marnego przypadku niewiele by wniosła, ale uważam, ze to świetna metoda i cieszę się, że tyle osób ją wybiera!

    vanessa lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:

    Najwyraźniej nie każdy lekarz startuje od tony badań, badania nasienia, itd. :P
    To zależy jak długo sie para stara bo jeżeli zaczyna albo stara się kilka cykli to wiadomo nie od razu lekarz napro zleci tone badań ale jak przyjdzie para po kilkuletnich bezowocnych staraniach no to raczej nie ma sensu ich jeszcze zostawiać samym sobie, bo to świadczyłoby raczej o niekompetencji lekarza. To wszystko zależy od przypadku a wiadomo kazdy jest inny.
    No oczywiście nie od razu jest długa lista badan do wykonania tylko po trochę dopuki nie znajdzie sie przyczyn niepowodzeń.

    Adelo wrote:
    Witajcie :)

    pytałam się Instruktorki kiedy i jak zawracać uwagę na objaw C/K. Powiedziała mi, że pierwsze rozciągamy na ile się da śluz i w kolejnym etapie sprawdzamy czy na jakiejś długości występuje jakieś "K". Może być to oczywiście tylko 1/10 na całej długości.

    Nie wiem już sama jak to ma być, bo kiedyś jak się pytałam tutaj, to niby , że badamy przezroczystość/nieprzezroczystość gdzieś do 1 cm (może 2) a potem rozciągamy i badamy cm.

    I jak to jest dziewczyny?
    Zależy ile jest tego sluzu. Bo jeżeli widać przezroczystośC po rozciągnięciu na kilka czy nawet kilkanaście cm to można tak badać jak Ci poleciła ale jak jest śluzu mało i rozciągnie sie na kilka cm i jest cieniutką niteczka to wtedy nie da sie stwierdzić czy jest przezroczysty czy nie bo jest zbyt cienki (i sprawia wrażenie że jest biały) i wtedy rozciąga sie go trochę i widać czy jest przezroczysty czy nie. To jak rozpoznawać poszczególne cechy sluzu jest też po części cecha indywidualną w jaki sposób to robić. W tym przypadku wszystko zależy od ilości śluzu. Dlatego spotkania sa indywidualne żeby takie sprawy omawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 13:28

    Adelo lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili wrote:
    Oj Vanesso, psotne stworzenie ty 16icon_kiss.gif Od Ineski wiem, że mnie coś tu oplotkowujesz, więc zaglądam ;D
    Dzięki tobie kochana sporo polubień udało się skolekcjonować. Nie sądzę, zeby odpowiedź tego lekarza coś wniosła do mojego życia, ale jestem bardzo ciekawa podejścia do agresywnych przeciwciał ludzi jego pokroju.
    Wiesz też mam mieszane uczucia co do tych odpowiedzi ale skoro go zapytałaś to szepnełam tutaj coś w tej sprawie... zobaczymy co "powie" jeżeli w ogóle zabierze głos w temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 13:16

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ