X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa też się zgodzę z Tobą, natomiast zauważyłam, że u mojej Instruktorki musi być tak jak ona mówi i to jest jedyna słuszna racja - nie ma nawet co z nią dyskutować. I od następnych spotkań nie będę poruszać z nią różnych problemów. Zapytam się po prostu lekarza, co on jeszcze o tym sądzi jak badać. I jej powtarzanie, że jedyną najlepszą metodą jest CRMS mnie trochę denerwuje. Wiem, że tak jest, że wnosi bardzo wiele, ale gadanie o tym w kółko, kiedy tylko człowiek porówna coś np. z samą temperaturą ciała jest dla mnie dziwne.. bo wszystko wtedy źle robię, a ja obserwuje się już od kilku lat i "badam swoje ciało", nie uważam, żeby było w tym coś złego.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • rybka Autorytet
    Postów: 2331 2494

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :-) weszlam tu z ciekawosci bo i ja ide dzis z moim mezem na takie spotkanie czyli nauka badania sluzu..jak uslyszalam ile mamy rodzai sluzu itp to oczy mi wyszly z orbit..z tego co wiem taka obserwacja trwac ma u nas okolo 3mies.bo zeby byl czas sie nauczyc itp.a potem jak sie nieuda bierzem sie za badania moje i meza..trzymam kciukaski za was dziewczyny :-)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo wrote:
    Vanessa też się zgodzę z Tobą, natomiast zauważyłam, że u mojej Instruktorki musi być tak jak ona mówi i to jest jedyna słuszna racja - nie ma nawet co z nią dyskutować. I od następnych spotkań nie będę poruszać z nią różnych problemów. Zapytam się po prostu lekarza, co on jeszcze o tym sądzi jak badać. I jej powtarzanie, że jedyną najlepszą metodą jest CRMS mnie trochę denerwuje. Wiem, że tak jest, że wnosi bardzo wiele, ale gadanie o tym w kółko, kiedy tylko człowiek porówna coś np. z samą temperaturą ciała jest dla mnie dziwne.. bo wszystko wtedy źle robię, a ja obserwuje się już od kilku lat i "badam swoje ciało", nie uważam, żeby było w tym coś złego.
    To jakaś dziwna ta babka... moja też mnie czasem denerwowała, ale w innych kwestiach. Natomiast w kwestii obserwacji i moich spostrzeżeń nt. mojego cyklu mogłam śmiało z nią gadać i brała to pod uwagę i nie było tak jak Ty piszesz ze "tylko ona miała rację". Może zmień instruktorkę jak masz możliwiość.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam o tym estradiolu i złapałam doła.Chyba zaczynam przekwitac...no tak-w moim wieku niejednokrotnie już babki wnuki niańczą a ja biorę się za "robienie" dzieci...
    Nie wiem...może kupię sobie druty, włóczkę i zajmę się babcinymi sprawami ;-)

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz przed nami 4 spotkanie i potem wizyta napro z lekarzem, wiec nie ma sensu. Nic będę dyskutować w gabinecie z lekarzem :)

    Rybka Witaj i działaj :)

    Ewosińska - nie mów tak, ja Ci życzę jak najlepiej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 14:19

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo wrote:
    Vanessa też się zgodzę z Tobą, natomiast zauważyłam, że u mojej Instruktorki musi być tak jak ona mówi i to jest jedyna słuszna racja - nie ma nawet co z nią dyskutować. I od następnych spotkań nie będę poruszać z nią różnych problemów. Zapytam się po prostu lekarza, co on jeszcze o tym sądzi jak badać. I jej powtarzanie, że jedyną najlepszą metodą jest CRMS mnie trochę denerwuje. Wiem, że tak jest, że wnosi bardzo wiele, ale gadanie o tym w kółko, kiedy tylko człowiek porówna coś np. z samą temperaturą ciała jest dla mnie dziwne.. bo wszystko wtedy źle robię, a ja obserwuje się już od kilku lat i "badam swoje ciało", nie uważam, żeby było w tym coś złego.

    Hmmm... bardzo dziwne. Moja akceptuje jak najbardziej mierzenie temperatury i inne obserwacje, dopóki mi to pomaga.
    vanessa wrote:
    To zależy jak długo sie para stara bo jeżeli zaczyna albo stara się kilka cykli to wiadomo nie od razu lekarz napro zleci tone badań ale jak przyjdzie para po kilkuletnich bezowocnych staraniach no to raczej nie ma sensu ich jeszcze zostawiać samym sobie, bo to świadczyłoby raczej o niekompetencji lekarza. To wszystko zależy od przypadku a wiadomo kazdy jest inny.
    No oczywiście nie od razu jest długa lista badan do wykonania tylko po trochę dopuki nie znajdzie sie przyczyn niepowodzeń.

    U nas to jest właśnie te kilka miesięcy. Piszę tylko, żeby zaznaczyć elastycznośc podejścia ;) A także dlatego, że jakiś czas temu dziewczyny mi tu pisały, że jak już pójdziemy do napro, to będziemy musieli zrobić badanie nasienia.
    Nastawiałam się trochę na to, że taki lekarz od razu zarzuci mnóstwem badań na wszystko, które będą kosztować fortunę. A wychodzi na to, że niekoniecznie, o ile nie jest to potrzebne :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska wrote:
    Doczytałam o tym estradiolu i złapałam doła.Chyba zaczynam przekwitac...no tak-w moim wieku niejednokrotnie już babki wnuki niańczą a ja biorę się za "robienie" dzieci...
    Nie wiem...może kupię sobie druty, włóczkę i zajmę się babcinymi sprawami ;-)

    Lepiej nie czytać a porozmawiać z lekarzem. Poszukaj naturalnych sposobów na jego poprawę np. jedz grejpfruty.
    U mnie owulacja jest, pecherzyk pęka, ale jest PCOS i od 3,5 roku ciazy nie ma :-(

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja instruktorka nawet kazała mi mierzyć temp. kilka cykli i sprawdzała je. Nie twierdziła że mierzenie jest "be". Nawet wskazówki na karcie z tyłu maja zaznaczona opcję mierzenie temp w punkcie N "Inne... PTC".

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    U mnie owulacja jest, pecherzyk pęka, ale jest PCOS i od 3,5 roku ciazy nie ma :-(
    Czyli co powoduje problem przy pcos jeżeli pecherzyki są prawidłowe i pękają?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Czyli co powoduje problem przy pcos jeżeli pecherzyki są prawidłowe i pękają?

    No właśnie tego jeszcze nie wiemy. Lekarz dał nam 2 miesiące z dodatkowa stymulacją i jak sie nie uda to w marcu robimy laparoskopie. Wydaje mi sie ze u mnie największym problemem jest moja głowa ale na to nie ma lekarstwa

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie jestem jakaś dziwna.. Ona też kiedyś badała temperaturę i śluz inną metodą, ale ta jest najlepsza i nie ma czego podważać ;) Pytała się jakim termometrem mierzę, a ja że microllife. A że on jest kiepski itd, a ja że u mnie się sprawdza i to nawet z pomiarem w ustach, dlatego nie zmieniam go od kilku lat.

    Jeszcze na lekarza mojego "wyjechała". Bo ostatnio na wizycie w 10dc dr widział już dość konkretny pęcherzyk, a ja na to, że z moich obserwacji, to tak 12,13 dc jestem już po, a on mi powiedział, że to by się zgadzało, patrząc na rozmiar pęcherzyka. Wspominam o tym na spotkaniu, a Instruktorka - że lekarz tak nie może mówić kiedy pęknie, bo tego nikt nie wie i lekarz nie może określić dnia owulacji i że będzie musiała z nim pogadać.

    Paranoja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 15:41

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Wydaje mi sie ze u mnie największym problemem jest moja głowa ale na to nie ma lekarstwa
    Czyli co??? wiesz z tego co wiem dopiero chyba zaczynasz leczenie napro więc jeszcze po dalszych badaniach różności moga wyjść. Mój lekarz jak znalazł u mnie 3-4 przyczyny to powiedział że nadal trzeba szukać bo to nie znaczy że nie ma tez innych problemów.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo, zmień instruktora ;) Najwyraźniej nawet w tej branży ludzie się różni trafiają.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Czyli co??? wiesz z tego co wiem dopiero chyba zaczynasz leczenie napro więc jeszcze po dalszych badaniach różności moga wyjść. Mój lekarz jak znalazł u mnie 3-4 przyczyny to powiedział że nadal trzeba szukać bo to nie znaczy że nie ma tez innych problemów.

    wydaje mi się że jakaś blokada, a może kara, nie wiem... Zawsze bardzo lubiłam dzieci, ale nigdy nie wyobrażałam sobie siebie w roli matki, dopiero po slubie poczułam że bardzo chce mieć dziecko i im dłużej na nie czekamy, tym bardziej chce, ciąge o tym mysle...może za bardzo chce? nie wiem
    dopiero zaczynam leczenie napro, ale generalnie po lekarzach chodzę od 2012 i mam juz tego dość. Dzieki napro wiem że mam "lekkie" PCOS, ale raczej dobre wyniki hormonów, mąż dobre nasienie, juz nie mam pojęcia o co chodzi, może ta laparo przyniesie jaką odpowiedz
    a najdziwniejsze jest to że zawsze podświadomie czułam, że nie będe mogła mieć własnych dzieci....

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzzi już nie będę kombinować, bo do wizyty u lekarza niedaleko, jedynie, że na ostatnie spotkania w tym roku może zmienimy Instruktora, ale będę otwarta w stosunku do lekarza i powiem mu, że miałam "problemy" z pewnymi objaśnieniami na spotkaniach i co mi nie pasowało.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo wrote:
    Witajcie :)

    pytałam się Instruktorki kiedy i jak zawracać uwagę na objaw C/K. Powiedziała mi, że pierwsze rozciągamy na ile się da śluz i w kolejnym etapie sprawdzamy czy na jakiejś długości występuje jakieś "K". Może być to oczywiście tylko 1/10 na całej długości.

    Nie wiem już sama jak to ma być, bo kiedyś jak się pytałam tutaj, to niby , że badamy przezroczystość/nieprzezroczystość gdzieś do 1 cm (może 2) a potem rozciągamy i badamy cm.

    I jak to jest dziewczyny?

    może Ci to pomoże zobacz filmik od 13:31

    https://www.youtube.com/watch?v=U3inM6kAHqY

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 17:59

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • amryta Przyjaciółka
    Postów: 131 38

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Dobry Progesteron w P+7 wg napro powinien wynosić min 20, Moj lekarz mówi ze taki prog świadczy o tym ze była owulacja(chociaz mnie dodatkiwo z progesteronem zleca badanie estriadolu) Twój uważam ze jest dobry.

    Ja też razem z progesteronem badam estradiol
    Po stymulacji luteiną 1x1
    Estradiol 133,91 pg/ml
    Progesteron 13,58 ng/ml

    Po luteinie 2x2 wynik mi wyszedł taki
    Estradiol 180,09 pg/ml
    Progesteron 21,18 ng/ml

    Czy któraś z was bierze wit C i wit D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 18:06

    starania od 2005r.; 6 IUI; 3 IVF
    od IX.2014 naprotechnologia
    lata lecą
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmrytA ja biorę witaminę D Vigantoletten , a witaminę C tak z doskoku.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę witaminę D.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amryta dziękuję za filmik. Z ciekawości włączyłam również ten z dr Wasilewskim https://www.youtube.com/watch?v=SkKFPuhjI3M
    Bardzo dobrze powiedziane wszystko.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ