X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa poszłaś ostro i burza będzie

    Lolaa lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Vanessa poszłaś ostro i burza będzie
    hehe a co nie mam racji? :) a niech sie burzą... nawet tych ich wypocin nie mam zamiaru czytać. Swoje zdanie wyraziłam i tego sie trzymam :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mój portfel schudł o jakieś 1100 zł na badania. Robiłam nietolerancje pokarmowe ImuPro "100" i te pasożyty, ale nie wszystkie niestety robią w dwóch klasach IgM, IgG - tylko lambllie.

    Mąż trochę kręcił nosem, ale uważam, że lepiej było wyłożyć jeszcze 600 zł więcej i zrobić pełny panel tych nietolerancji pokarmowych na "267", a tak już raczej nie pokuszę się o badanie za 1500 zł :/

    No ale coś się dowiemy.

    Dziewczyny nie ma co się już tam wypowiadać. Wspierajmy, módlmy się za siebie i za innych. Jedyne tylko o czym marzę, żeby Państwo dorosło kiedyś i w pierwszej kolejności dało możliwość rzetelnej diagnostyki, zanim wyślę kogoś na In Vitro. Ale tam są pieniądze, więc biznes będzie się kręcić.

    vanessa, ara, Asiak lubią tę wiadomość

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo wrote:

    Dziewczyny nie ma co się już tam wypowiadać. Wspierajmy, módlmy się za siebie i za innych. Jedyne tylko o czym marzę, żeby Państwo dorosło kiedyś i w pierwszej kolejności dało możliwość rzetelnej diagnostyki, zanim wyślę kogoś na In Vitro. Ale tam są pieniądze, więc biznes będzie się kręcić.
    Masz świetą racje ale ostatniego posta MUSIAŁAM napisać i juz olałam ten wątek...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, ja Twoje argumenty rozumiem, mamy podobne podejście do wiary i Kościoła ale nie przekonasz dziewczyn które chcą dziecka bez względu na wszystko. "wierzące a nie praktykujace" nie chcą rozumieć Twoich argumentów. Łatwo wierzyć i nie praktykować i wybierać tylko te reguły i zasady które nam odpowiadają. Niestety nie na tym to wszystko polega, ale sama z własnego doświadczenia wiem, że pewne rzeczy trzeba przeżyć i samemu zrozumieć.

    ara, Gianna, ktosik lubią tę wiadomość

  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa kojarzę, że się orientujesz w kwestii przeciwciał, podpowiedz mi pliz bo ostatnio w badaniu wyszły mi przeciwciała ANA 1... robiłam je na własną rękę więc teraz mam zagwozdkę odnośnie dalszej diagnostyki - liczyć na to, że mnie lekarz rodzinny pokieruje na dalsze badania (jutro mam wizytę) czy poczekać do soboty i omówić tę kwestię z instruktorem napro? pewnie karzą mi sprawdzić ANA 2 nie?

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie pewne rzeczy trzeba "przeżyć" i doświadczyć :) My wiemy o czym mowa, każda ma swoją historię..

    Ara też miałam robić, ale na razie mnie lekarz odwodził od tego pomysłu. Przyjdzie i na to czas, ale jestem ciekawa również jak się to dalej diagnozuje jak wyjdą ANA1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 16:04

    ara lubi tę wiadomość

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ara ja nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi badaniami ANA ale kiedyś zapytałam o nie lekarza i powiedział mi tylko że z imunoligia to różnie bywa, chodziło mu o to że raz te przeciwciała mogą wyjść innym razem nie. Nie kazał mi tego robić więc skoro Tobie też lekarz nie zlecił to może nie ma sensu robić na własną rękę i potem się stresować. Czekaj na wizytę u naprotechnologa, wybrałaś już lekarza?

  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarza jeszcze nie mam, mam instruktora napro, w sobotę pierwsza wizyta :)
    co do przeciwciał, hmm robiłam jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu napro a miałam kiedyś neuralgię nerwu trójdzielnego, to autoimmunologiczna choroba a nikt nigdy mnie nie skierował na sprawdzenie przeciwciał :/ dla świętego spokoju wolałabym to sprawdzić, tym bardziej, że czytałam że często utrudniają zapłodnienie/powodują poronienia

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o przeciwciała ANA to wynik może byc błędny (czyli moga wyjść ale nie wskazuja na żadną chorobę) jeśli zbada siue po jakimś np. zabiegu wiekszym zranieniu np. usówaniu zęba albo jeżeli ma sie jakąś infekcję. Należy je badać będąc zdrowym po wyleczeniu infekcji odczekać ok 3 tygodni a po zabiegu zranieniu 6 tygodni i dopiero badać. Ja zrobiłam ANA1 i 2 mając ureaplasme i wynik wyszedł ANA1 dodatni a ANA 2 ujemny. Potem lekarz zlecił mi zbadać ANA3 i jeżeli wyjdzie mi dodatni to powtórzyc ANA2 a jezeli ujemny to powtórzyć ANA1 oczywiście po wyleczeniu ureaplasmy bo mówił że mogło to podnieść ANA. tak zrobiłam jak lekarz zlecił zbadałam najpierw ANA3 i wynik wyszedł ujemny i powtórzyłam ANA1 i kolejny ju,z był ujemny bo miałam wyleczoną już infekcję. Dlatego te przeciwciała raz mogą wyjść a raz nie bo zależy kiedy sie je robi. Trzeba być zdrowym.

    Z tego co wiem to jeżeli ANA1 wyjdzie dodatnie to robi sie ANA2 im potem ANA 3 lub tzw pełny profil ANA ale nie wiem co wchodzi z tym profilem ANA bo ja tego nie robiłam.
    Immunologie warto zbadać po długich niepowodzeniach. U nas praktycznie wszystkie badania wyszły dobrze i lekarz mówił ze z takimi wynikami po takim czasie powinnam juz zajść i zlecił badania immunologiczne m.in. ANA no i wyszły poważne nieprawidłowości ale na szczęście ANA ujemne :)
    Lekarz mi mówił ze mając p/c ANA trudną zajść w ciążę. Oczywiście nie chodzi o te sytuacje kiedy przeciwciała ANA wzrastaja np. wraz z infekcja czy większym zranieniem.

    Ara najlepiej zapytaj lekarza bo instruktorka może nie wiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 16:49

    ara, Adelo lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ara wrote:
    poczekać do soboty i omówić tę kwestię z instruktorem napro?
    ara powiedz mi jak długo się czeka na wizytę u instruktora w pro life clinic w Poznaniu??? I czy idziecie do Pani Mirosławy co prowadziła ten wykład darmowy o naprotechnologi czy do jakiegoś innego instruktora Was przydzielono?

    Chcę mieć nadzieję...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przeczytałam dyskusję na tym forum, o którym mówiłyście, rzeczywiście - ostro...
    czasami sama miałam ochotę coś dopisać, ale chyba szkoda się denerwować bo owulka się przesunie ;)
    ale u nas tak to jest, jak ktoś jest przeciwny in vitro, związkom homoseksualnym , gender to jest ze średniowiecza i nietolerancyjny i nie powinien się wypowiadać, oni swoje zdanie mają prawo wypowiadać, my nie bo to co jest związane z Kościołem powinno zostać w Kościele, o tym teraz się nie mówi, jak masz zdanie na jakiś temat zgodny z nauką Kościoła to siedź cicho..
    świat zmierza do upadku, to co się teraz dzieję na świecie, masakra, czy będę potrafiła wychować moje dziecko w tym zwariowanym świecie?jak je uchronię przed tym złem? ludzie nie zdają sobie sprawy, że szatan czai się w drobnych sprawach, które powoli prowadzą go do coraz poważniejszych tematów.. no ale to nie jest temat do rozmów na wątku o naprotechnologii ;)
    róbmy swoje i tyle
    i żeby było jasne, nie uważam się za świętą, mam na swoim koncie wiele grzechów i grzeszków, ale po to własnie jest dla osób wierzących spowiedź
    dobrej nocki ;D

    ara lubi tę wiadomość

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj a ja sie dałam wciągnąć w dalsza dyskusje i dostałam po lebku od laski, z która poza OF gadalysmy. Ale sie mozna zawieść na ludziach :( wiem że to tylko internet, ale ja wszystko przeżywam bardzo. Szkoda że nie z każdym mozna pogadać na poziomie :(

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenaaa umawialiśmy się z około 1,5 tygodniowym wyprzedzeniem, mysle, ze szybciej tez dałoby radę ale zależało nam na późniejszej godzinie w tyg albo w sobotę. I tak, idziemy do p. Miroslawy. A Ty byłaś na wykładzie? ;)

  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja
    ara wrote:
    Malenaaa umawialiśmy się z około 1,5 tygodniowym wyprzedzeniem, mysle, ze szybciej tez dałoby radę ale zależało nam na późniejszej godzinie w tyg albo w sobotę. I tak, idziemy do p. Miroslawy. A Ty byłaś na wykładzie? ;)
    Tak byliśmy na wykładzie. Tez chce zapisać nas do instruktora najlepiej do pani Mirki. Zdaj relacje potem po spotkaniu jak można prosić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2015, 07:58

    Chcę mieć nadzieję...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie, mam takie wrażenie, że odkąd prowadzę obserwacje według crms to mam mniej śluzu, wcześniej było więcej,a teraz jakoś go tak mało.. nie wiem, a może mi sie tak tylko wydaje? piję więcej płynów, żeby się nawadniać, ale jakoś nie ma efektów chyba

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj pić siemię lniane. Na forum dziewczyny piszą jak je przyrządzić. Mi bardzo pomogło. W sumie aż za bardzo hihihi

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie siemię wcale nie pomogło ja polecam ocet jabłkowy, jest wątek temu poświęcony

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biorę wiesiołka, siemię na samą myśl mnie odrzuca ;p
    wcześniej wiesiołek mi pomagał, ale ten cykl jakiś taki skąpy, tzn tak mi się wydaje, może przesadzam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2015, 15:36

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosik, ja w moim pierwszym obserwacyjnym cyklu całkiem się rozregulowałam od emocji...
    aż się cykl wydłużył.
    Ale równie dobrze może masz z tym śluzem jak ja miałam. Zawsze mi się wydawało, że u mnie wielkie WOW! Ale podczas obserwacji creightonem okazało się, że i owszem mam całe mnóstwo, ale nie tego szyjkowego i u mnie poszły żólte znaczki w ruch.

    Co do śluziora :D trzeci cykl jestem na B6 i ACC i czuję w tym cyklu, że ruszyło mocniej. Zdarza mi się Peakowy zapisać X2, a to już szaleństwo :)

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ