X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) właśnie jesteśmy po pierwszej wizycie w napro u dr Wasilewskiego PierwsZe wrażenie pozytywne ale to juz nasz 7 lekarz od czasu gdy zaczęliśmy sie starać wiec tez na razie podchodzimy do tego z dystansem. Po pierwszej wizycie dr powiedział ze jest prawie pewny ze mamy jakis stan zapalny i to jest nasz problem ale mamy jeszcze porobić wszystkie badania poobserwować sie i pojawić za 3 miesiące. Instruktorka tez fajna wiec teraz mam nadzieje ze bede ogarniała te całe obserwacje zaczynamy od dzis :)

    majeczka87, Ewosińska lubią tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana ty dziś a my jutro ;) choć ja już idę na pierwszą wizytę napro z wypełnionym 3 miesięcznym crejtonrm, ale ja to wogle jestem przewrotek;) Powodzenia Wam życzę! Niech leczenie szybko zaowocuje!

    fuck zaczęłam plamić ;/ a więc jutro pierwsze usg na morzu czerwonym.... Oby tylko nasienie chcieli zbadać.. Potem tę osłonkę się wkłada w kubeczek jałowy? czy może być niejałowy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2015, 21:20

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje mmajeczka :) ja rownież Życzę Wam powodzenia :) my dzis dostaliśmy i osłonkę i pojemniczek wiec mozna ze tak powiem przelać potem zawartość do pojemniczka :) Badaliscie juz wcześniej gdzies nasienie ?? moj maz badał w bocianie 3 razy i tez wyniki w napro wyszły 2 a nawet 3 razy lepsze nie wspominając o morfologii w bocianie zawsze 2 % a tu 12% :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz my pierwszy raz. ROk przed slubem chodzilam juz do dr Wasilewskiego jako pacjentka ginekologiczna. Ale wczesniej wieeele lakarzy podwiedzałam i posłuchałam mądrości na mój temat ;) No to bardzo się cieszę że wyniczki się polepszyły ;) Sposób pobrania nasienia w napro jest moim zdaniem super! Ktoś pomyślał w końcu że można to zrobić w cywilizowany sposób z normalnej miłości ;)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte daj pózniej znać co i jak :) ale myśle ze w napro szybko wam pomogą bo nie staracie sie długo wiec to moze byc kwestia jakiejś błahostki :) Chociaz u nas po 4,5 roku tez moze okazać sie ze to bedzie błahostka no ale zobaczymy nie wiadomo czy nie mamy więcej problemów niz tylko ewentualnie ten stan zapalny za 3 miesiące bede dużo mądrzejsza :)

    majeczka87 lubi tę wiadomość

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam i ja kciuki za wizytę :)

    Ktosik, jakbym czytała post o sobie :)

    Ana, to witaj w klubie. siedmiu ginów plus jeden urolog i jeden endokrynolog :)
    A co do mądrości, to każda z nas z każdym nowym doświadczeniem wie więcej. Bo przecież gdybyśmy problemów nie miały, to żyłybyśmy w słodkiej niewiedzy.
    Czasem wolałabym nie wiedzieć tego wszystkiego, co wiem, ale za to być w ciąży :)
    Połowa ludzi, których znam i którzy mają dzieci nie wie nawet co to progesteron.
    A świadczy to tylko o tym, że u nich wszystko w porządku :)

    Kochane jeszcze apropos badania nasienia. Pomóżcie.
    Ja juz mocno wyedukowana jestem w wielu sprawach, ale my dopiero pierwszy raz będziemy oddawać nasienie do badania w ten sposób.
    No i ja słyszałam, że nic sie nie przelewa, tylko tę prezerwatywę się wkłada do pojemnika.
    Aha i gdzie zamawiałyście?
    I proszę niech mi któraś z Was napisze tak dla porównania, jak się wahają parametry w zależności od rodzaju badania (chyba szukam pocieszenia, wiem, ale zawsze to jakaś dodatkowa nadzieja).
    Bo my kilkakrotnie metoda tradycyjną i powiem szczerze, że marnie to wyglądało.

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewuszki dziękuję za kciuki ;)

    Sprawy mają się tak: Mężu jest zdrowy ;) Gumki nie trzeba przelewać, tylko się zabezpiecza drucikiem i do woreczka i pod bluzke zeby ciepplo im było i do kliniki jazda;) pojemniczek daja jakby byla potrzeba przelania np gumeczka by pękła albo coś. cieżko się trochę ją zakłada ale dacie radę ;)

    Moje wyniki krwi w normie, badania na toskoplazmoze, wit b i d przyjdą do domu. Mam posiew zrobić z szyjki macicy, badania na celiaklię, fsh i lh i estradiol dwukrotnie i mam w zupełności odstawić pszenicę.... oj ciężka bedzie ta dietka i wtedy zobaczymy, czy są stany zapalne u mnie. Jak tak to oboje mamy się przeleczyc antybiotykami, jak nie ma ich to na stół idę i endometrioze będziemy wywalać.

    W ciązy teraz nie jestem bo progesteron spadl do 1,5. a i wczoajsze plamienia ustały hehe pewnie ze stresu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2015, 15:11

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka moj maz tradycyjnie ostatnio miał 7 mln w ml i cos koło 16 w całości ruchliwość nie pamietam ale A i B cos koło 10 % a morfologia 2% Wczorajszy wynik 13,5 mln w ml i 37 mln w całości ruch dalej słaby bo niecałe 16 % ale morfologia 12 %

    Majeczka a na jakiej podstawie doktor kazał odstawić pszenice ?? I czemu twierdzi ze możecie mieć stan zapalny ??

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temu że mam endomerioze a badania podobno wskazują że pszenica jej rozwojowi sprzyja... A stany zapalne bo mężu ma trochę lepkości plemników, tzn że niektóre sie ze sobba sklejają, no i to że mam śluz plodny przed owu..

    Jak mi spadl progesteron to pewnie nie jestem w ciąży.. ale zastanawia mnie dlaczego plamienie ustalo.. nigdy to sie nie powtarzalo

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to spoko bo juz sie balam ze każdemu mówią ze ma stan zapalny :p

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka-niesledziłam wcześniej wszystkich Twoich wpisów, ale plamienia zdarzają się przy zbyt niskim progesteronie w fazie lutealnej, ja zresztą tak miałam(te plamienia są wtedy zazwyczaj takie brunatne).

    Plan na najbliższy czas:
    -jutro zadzwonić do księdza i umówić się na konkretny termin
    -poniedzialek ośrodek adopcyjny
    -sobota 20.06 naprodoktorek(usg+pregnyl)

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 dni po peaku był piękny progesteron bo 22,70 teraz 1,5 bo podobno do okresu tak spada... byłam pewna że dziś bedzie pierwszy dzien cyklu i sie rozkreci a tutaj nic... Jem jak najęta i śpie non stop ale to na @ bo dzidzisia się lekarz nie dopatrzył;) Termin ślubu u ksiedza?;)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, denerwuję się przed wizytą w środę u dr. boję się co powie na moje obserwacje, najbardziej tego, że dopatrzy się jakiś nietolerancji pokarmowych, a zdarza mi się śluz "4" który podobno może o tym świadczyć, i boję się, że będę musiała przejść na jakąś dietę, a tak bardzo nie chcę.. czasami wracam z pracy i naprawdę nie chce mi się gotować bo np czasami jest już właściwie pora kolacji, jemy co nam wpadnie (oczywiście w miarę rozsądnie) i nie chce mi się analizować wszystkiego co jem, a w gościach tłumaczyć "tego nie jem bo cos tam, tego nie jem bo coś tam itd" masakra... poza tym chyba mam trochę niski progesteron bo pod koniec okresu lekko plamię na brązowo, robiłam progesteron P+7, niby wyszedł w normie, w samym środeczku ale może powinien być trochę wyższy??
    a najbardziej boję się tego, że często moje obawy przeczucia często się sprawdzają.. ciążę pozamaciczną też sobie "wykrakałam", coś mi w środku mówiło, że nie jest tak jak być powinno.. i nie było.. ;/
    bardzo bym chciała żeby doktorek dał nam zielone światło i pozwolił od przyszłego cyklu na starania..ehh.. i z taką nadzieją do niego jadę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosik spokojnie. Nie myśl tyle bo psychika Ci siądzie. Lekarz jest od myślenia a Ty masz się relaksować i zachodzić szybciutko w ciążę. Napisz nam konieczne jak tam po wizycie :)

    Będzie dobrze !

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny.
    A gdzie kupowałyście? Przez neta oczywiście?

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosik a jaki miałaś progesteron? Ja też miałam sporo 4 a byłam badana na pokarmówki i nic nie było . A na diete bez pszenicy musze przejsc ze względu na endometrioze. Uszy do góry ;) Tym razem intuicja myli i napewno będzie dużo dobrych wieści ;)

    Macierzanko nic nie trzeba zamawiać ;) dają Ci w gabinecie, oczywiście odpłatnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2015, 16:10

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziwny ten mój okres.... drugi dzień, rano mocno...w południe malutko.. a od tego momentu nic.... MAM tak pierwszy raz.... a normlanie to cały dzień potoku powinien być... coś dziwnego się dzieje do grzyba.. ;) chyba szybko spełniają się moje marzenia hehe bo w czwartek marzylam zeby badania sie mogly odbyc zeby nie bylo okresu to przestalo leciec na jeden dzien hehe dziś marzylam zeby to się skonczylo bo umieralam i o mówisz massz ;)

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • majeczka87 Autorytet
    Postów: 1812 2961

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosik plamienie na brazowo z tego co mi kolezanka mówiła która mnie crejtona uczyla swiadczy o jakis zapaleniach wewnetrzych... macica sie z jakiś złogów oczyszcza

    plamienie podczas cyklu np przed peakiem może świadczyć o niskim progestronie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2015, 20:56

    f2wlanlihx9vcryh.png
    Adaś skarbuś ;) 56 cm szczęścia 3580 g miłości <3
    Urodziłem się 12 lipca 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majeczka87 a ja miałam "dziwne" okresy jeśli w poprzedzającym cyklu miałam wahania estradiolu. Może to to jest u Ciebie przyczyną

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 14 czerwca 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja tez zaczęłam obserwacje i tez dziwne rzeczy :p moje cykle sa 31-32 dniowe wczoraj 23 dc i dalej biały dzidziuś bo śluz 10 owulacji na pewno nie mam tak późno czy któraś z Was wie co to moze znaczyć Wiem ze to dopiero pierwsze dni obserwacji ale ciekawi mnie to szcZerze mówiąc nie moge sie doczekać kiedy mina te 3 miesiące i pójdziemy na kolejna wizyte :)

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ