X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Miovelia + miovelia nac
Odpowiedz

Miovelia + miovelia nac

Oceń ten wątek:
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 27 października 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ jakoś za tydzień, sobota - niedziela myślę. Jak narazie tylko jajniki mnie kłują. Wczensiej miałam ból i kłucie w lewym z którego miałam owulke a wczoraj już prawy boli... Taki jakiś dziwny ból, myślę że to może po tej pierwszej stymulacji bo pęcherzyk był dosyć duzy...

    Tempka dzisiaj 37,28.

    My cały weekend chodzilismy po bieszczadzkich szlakach :) powiem Wam, że nogi mnie potwornie bolą 🙊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 19:25

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 27 października 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam za ok tydzień @ mieć i tez jajniki mnie kłują obydwa , tzn dziś już troszkę mniej ale przez 4 ostatnie dni było to odczuwalne mocniej . Oby to była prognoza tego za czym tak tęsknimy ❤️

    Irola lubi tę wiadomość

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 27 października 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bym chciała... Wszystko w rękach Pana Boga 🙏 Czasem przeżywam to wszystko bardzo mocno, czasem zaczynam się godzić z taką sytuacją... Ale prawda jest taka, że pragnę tego najmocniej na tej ziemi ❤️ Chociaż tutaj można się zwierzyc :)

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Asia1989 Przyjaciółka
    Postów: 336 37

    Wysłany: 28 października 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam bardzo mocno kciuki 😚 la nas wszystkich to ogromna nadzieja. U mnie niestety trochę się pokomplikowalo bo mój mąż musi wyjechać. Dokładnie za tydzień na 6 tyg A później w styczniu na dwa miesiące. Więc naturalne planowanie dopiero na marzec, ale będę rozmawiać z moim lekarzem o wcześniejszej inseminacji. Może w grudniu by się udało.
    Tonący brzytwy się chwyta. Zresztą w moim życiu teraz dużo zmian się szykuje. Planujemy przeprowadzkę. Może wakacje uda się spędzić już w innym miejscu.

    Irola lubi tę wiadomość

  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 28 października 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufam bardzo mocno, ze przyjdzie ten czas na każdą z nas ❤️ Fajnie, ze jesteście !

    Irola lubi tę wiadomość

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 28 października 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak dziewczyny... Nadzieja umiera ostatnia 💜

    U mnie dzisiaj 9 dpo. Duphaston mam brać do czwartku... Zastanawiam się czy testować a jeśli tak to kiedy? A może ta betę zrobić? Chodzi o to że generalnie mam niski progesteron i w razie jeśli rzeczywiście coś by było to lepiej wiedzieć wczesniej co nie? Jak myślicie?

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 28 października 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, podczytuje Was od czasu do czasu jako, że i ja od 2 miesięcy biorę Miovelia NAC. Lekarz zalecil mi tylko tę NAC i chyba widać efekt. Jestem po wizycie u ginekologa, owulacja miała miejsce, widoczne ciałko żółte. Dziś zbadałam progesteron w 22dc, 6dpo i wynik delikatnie ponad 18,330ng/ml. A wcześniej, co wizyta brak owulacji.. coś się ewidentnie zadziało.

    Od przyszłego miesiąca zmieniam jednak miovelie na inofem, zmieniłam lekarza i pani doktor stwierdziła, że działanie ma podobne a z tym lekiem zna się chwilę dłużej, więc mogę na spokojnie zmienić (jeśli oczywiście cykl nie zakończy się dwiema kreskami, na co bardzo liczę ☺️)

    Irola lubi tę wiadomość

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 29 października 2019, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Krysiu, cieszę się że w końcu zaczyna się coś dziać 🙂 ale miovelia Nac i inofem to 2 różne preparaty. Nac jest typowo na owulacje, taka jakby naturalna stymulacja, natomiast inofem lub zwykła miovelia mają w składzie mio inozytol, on też wspomaga owu, ale w nieco inny sposób i leczy pco. Najlepiej połączyć te dwa preparaty ze sobą, ale co lekarz to opinia 🙂
    Powodzenia 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 07:36

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 29 października 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Hej Krysiu, cieszę się że w końcu zaczyna się coś dziać 🙂 ale miovelia Nac i inofem to 2 różne preparaty. Nac jest typowo na owulacje, taka jakby naturalna stymulacja, natomiast inofem lub zwykła miovelia mają w składzie mio inozytol, on też wspomaga owu, ale w nieco inny sposób i leczy pco. Najlepiej połączyć te dwa preparaty ze sobą, ale co lekarz to opinia 🙂
    Powodzenia 🍀
    Kurczę, może sie nie dogadałam z tą moją gin. Nie wiem czy zostawać w takim razie z Miovelia NAC obok tego infolicu? ( Napisałam najpierw, że zmieniam na inofem a teraz spojrzałam na pudelko i wszystko mi się pomieszało, mam infolic 😖)

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 29 października 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje inofem. On w swoim składzie ma tylko mioinozytole i kwas foliowy, a na tym najbardziej mi zależy. Pozostałe witaminy zakupiłam osobno i tak je przyjmuje :)

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 29 października 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiu inofolic i inofem to praktycznie to samo. Dopytaj dokładnie swojej gin co z tym Nac. To jednak zupełnie inne produkty z innym składem.

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 30 października 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że do Was napisałam! Kurcze, człowiek może być czasem taki niedoinformowany.
    Case jest taki, że moją gin ma teraz 2 tygodniowy urlop, a u mnie nowy cykl bliżej niż dalej... Myślicie, że mogę dalej brać sobie tę Miovelie NAC obok Infolicu w tym cyklu? 🤨

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 30 października 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiu- ja tak właśnie przyjmowałam w jednym cyklu. Brałam Nac + infoem + witaminy. Pęcherzyk wtedy urósł.

    Krysia91 lubi tę wiadomość

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 30 października 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiu pewnie że możesz 🙂
    Ja brałam clo + Nac + inofem 🙂 o tym że biorę Nac, nawet nie mówiłam ginowi 😅

    Irola, Krysia91 lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 30 października 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane, tak zrobię! Zamówiłam już nawet dziś NAC - nie wiem jak u Was, ale u mnie nie kupi się w aptece od ręki 😔

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 30 października 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też był problem, zamawiałam przez neta...

    Ja czuję, że @ powoli się zbliża... Chyba nawet testować nie będę. Jutro kończę duphaston, to będzie 24 dc a 14 dpo. Zastanawiam się, czy ten okres przyjdzie tak szybko, zaraz po odstawieniu tabletek? Wtedy min cykl byłby jeszcze krótszy niż 28 dni...

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Arwena89 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 30 października 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przeczytałam prawie Wasz cały wątek i bardzo mi się u Was spodobało i chciałabym dołączyć. Mogę? :)
    Moja historia: ogólnie z mężem 'nie uważamy' już prawie 3 lata, może to nie były jakieś mega starania że koniecznie w dni płodne, nie stosowałam nigdy testów owulacyjnych, nie chcielismy do tego podchodzić z jakąś spiną tym bardziej że mąż 4 dni w tyg był w delegacji więc na pewno przytulanki nie były regularne ale i tak dość częste.
    Jednak po pół roku 'staran' zaczęłam się tym interesować dlaczego tak się dzieje. Gin kazała mi zrobić badania okazało się że mam niedoczynność (ponad7), i trochę zbyt wysoka prolaktynę (42) więc zwaliłam to na to, myślałam że jak endokrynolog wyprostuje te hormony to będzie już ok. Brałam euhyrox + dostinex a ciąży jak nie było tak nie ma. Zaczęliśmy drążyć dalej zrobiłam więcej badań, mąż też zrobił. U mnie wyszło ok u męża bez szału ale bez tragedii lekarz stwierdził że na pewno można brać Wit i trzeba pić dużo wody (bo problem był w lepkości)
    Jakiś czas później w końcu wyluzowalismy, nawet przestałam brać kwas foliowy, pojechaliśmy na 2tyg urlopu i po spóźniajacym się okresie ujrzałam dwie grube krechy! Byliśmy najszczęśliwsi na świecie. Czułam się dobrze wszystko było ok.
    Niestety... Nasze szczęście się skończyło 2tyg później. Poronienie samoistne to był ok.7 tydzień ciąży. Na pewno rozumiecie jak cierpieliśmy. To był najgorszy czas w moim życiu. Dzień wcześniej gdy zgłosiłam się do gina z powodu krwawienia widziałam bijące serce na usg była nadzieją że uda się ciążę uratować, a na drugi dzień było pusto. Na szczęście nie musiałam mieć czyszczenia w szpitalu.
    10 dni później na kontroli okazało się że już urósł pęcherzyk który po monitoringu okazało się że niestety nie pękł i zamienił się w cystę. Jajnik bardzo mnie bolał. Biorę Luteinę na wchłonięcie i czekam na okres (ostatni miałam 21 sierpnia) moja ginekolog przypisała mi właśnie tę miovelle NAC (od 3dc) i mamy monitorować znowu następny cykl.
    Powiem Wam dziewczyny że jestem trochę zrezygnowana i czasem mam dość być kobietą. Jestem ogólnie zdrowa, bardzo dobrze się odżywiam, nigdy nie paliłam, dbam o siebie, a mimo to się nie udaje. Mimo że mam ogromne wsparcie w Mężu i jest cudowny, chciałam dostać wsparcie też od kogoś kto jest w takiej sytuacji jak ja bo jednak kobieta inaczej to odczuwa. Mam nadzieję że znajdę tu jakieś ukojenie. Czytanie Was już mi trochę pomogło :)

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 30 października 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiu ja też zamawiam przez neta Bk ciężko o to stacjonarnie. W ogóle w aptekach są braki.. Miesiąc temu chciałam wykupić receptę na dupka, 3 op.. Wiecie że dostałam tylko jedno, a 2 musiała zamówić i odbiór za 3-4tyg..

    Irola, każdy jest inny, ale u mnie @ przychodziła wg fl. Ja jak biorę dupka to fl trwa 16 dni i @ przychodzi po 16 dniach bez względu na to czy odstawilam dupka czy biorę go wciąż. Poza tym mi lekarz każe brać dupka aż do miesiączki, jak zaczyna się Plamienie, dopiero odstawiam.
    Więc jeśli Twoja fl trwa 14dni to @ może przyjść pojutrze.

    Witaj Arwena, a więc dolaczyłaś do wielu kobiet zmagajacych się z brakiem ciąży. Oczywiście rozgość się, dziewczyny są tu super i zawsze służą dobrą radą 🙂
    Bardzo Wam współczuję Waszej straty, ale skoro raz zaszłaś w ciążę, to znaczy że nie ma u Was problemu z zachodzeniem. To tragiczne stwierdzenie, ale skoro raz się udało to znaczy że niedługo uda się znowu i zobaczysz, za parę miesięcy poinformuję nas że maleństwo jest z Wami na świecie. Nie możesz się załamywać, bo organizm zwariuje i hormony "oszaleją". Wiem że to trudne, ale wiem co mówię.. Ja po c. biochemicznej się strasznie załamałam i rozwaliłam sobie cykl, do tej pory nie mogę dojść z nim do ładu a to już ponad rok. Głowa do góry, pierś do przodu i uwierz że będzie dobrze. Może nie za miesiąc, nie dwa ale zobaczysz że już niebawem się uda. I powtórzę to co powiedziała mi dziewczyna która starała się 2 lata o pierwsze dziecko.. Pamiętaj że z każdym kolejnym cyklem jesteś bliżej maleństwa 🍀

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Arwena89 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 30 października 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena bardzo mi miło, że mogę zostać z Wami :)
    Mnie właśnie zastanawia jak to teraz będzie, kiedy przyjdzie @, jakie będą cykle, teraz jestem w takim zawieszeniu. Jutro biorę ostatni dzień Luteinę, jak będzie @ to NAC od 3dc.
    Jestem kompletnie zielona, ale na co dokładnie bierzecie dupka? Ja go dostałam na podtrzymanie ciąży.
    Wiem że u nas raz zaskoczyło, ale po jakim czasie :( 3 lata może nieregularnych starań ale jednak.
    Moja bilska znajoma para jeszcze rzadziej się widywała niż my z mężem i mają dwójkę dzieci bez żadnych problemów.
    Btw zawsze jak miałam USG to ginekolog mówiła że mam piękne pęcherzyki ale co z tego jak pewnie nie pękały. Może to jest mój problem? Zobaczymy.
    Mój Mąż z tego wszystkiego (po poronieniu) zwolnił się z pracy także już jesteśmy razem cały czas.
    Milena, a Ty ile się starasz? Na pewno gdzieś to czytałam w tym wątku ale już nie pamiętam bo (niestety) sporo tu nas.

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 31 października 2019, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Arwena! Przykro mi, z powodu straty... Ale tak jak Milena pisała, dobrym znakiem jest to, że w ogóle zaszłas...
    Masz regularne miesiączki? Ja przy TSH 2,3 mam 40 dniowe cykle... No ale mam też podwyższony testosteron.

    Dziewczyny, mam dylemat... W następnym cyklu wyjeżdżam razem z Mężem na tydzień na drugi koniec Polski, bo tam ma mieć zlecenie i zabiera mnie z sobą. Akurat tak to wypadnie, że będę po miesiączce i trzeba by robić monitoring cyklu... Trochę mnie to przeraża, że będę musiała tam gdzieś szukać jakichś ginekologow i nie wiem czy do końca chce tego... Można zrobić sobie przerwę jednego cyklu w stymulacji? Jak myślicie?

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ