X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Miovelia + miovelia nac
Odpowiedz

Miovelia + miovelia nac

Oceń ten wątek:
  • Arwena89 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 31 października 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Irola. Od młodości miałam okres tak od 26 do nawet 35 dni. Był owszem co miesiąc ale nigdy nie miałam co do dnia zawsze mógł być +/- 7dni ale ówcześni ginekolodzy zawsze twierdzili że to jest ok. Moja mama też tak miałam więc myślałam że taka moja uroda. Po tym jak się dowiedziałam że mam niedoczynność ( jakieś 2lata temu, TSH 7,2) i zaczęłam z endo prostować TSH to zaczęłam mieć coraz bardziej regularne miesiączki. Ostatecznie biorę euthyrox 75/88 co drugi dzień i mam ok wyniki. Przed ciążą miałam mniej więcej co 27/28 dni okres raz na jakiś czas zdążył się co 30. A teraz to nie wiem co będzie.
    Irola Jeżeli chodzi o ten Twój cykl poza domem, mi udało się zajść właśnie wtedy jak najbardziej naprawdę odpuściliśmy na totalnym luzie. Może spróbuj tak jeden cykl jak i tak masz okazję?
    Irola a sprawdzałaś czy masz Hashimoto?

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 31 października 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arwena89 wrote:
    Milena bardzo mi miło, że mogę zostać z Wami :)
    Mnie właśnie zastanawia jak to teraz będzie, kiedy przyjdzie @, jakie będą cykle, teraz jestem w takim zawieszeniu. Jutro biorę ostatni dzień Luteinę, jak będzie @ to NAC od 3dc.
    Jestem kompletnie zielona, ale na co dokładnie bierzecie dupka? Ja go dostałam na podtrzymanie ciąży.
    Wiem że u nas raz zaskoczyło, ale po jakim czasie :( 3 lata może nieregularnych starań ale jednak.
    Moja bilska znajoma para jeszcze rzadziej się widywała niż my z mężem i mają dwójkę dzieci bez żadnych problemów.
    Btw zawsze jak miałam USG to ginekolog mówiła że mam piękne pęcherzyki ale co z tego jak pewnie nie pękały. Może to jest mój problem? Zobaczymy.
    Mój Mąż z tego wszystkiego (po poronieniu) zwolnił się z pracy także już jesteśmy razem cały czas.
    Milena, a Ty ile się starasz? Na pewno gdzieś to czytałam w tym wątku ale już nie pamiętam bo (niestety) sporo tu nas.

    Arwena, dupek to sztuczny progesteron. Bierze się go po owulacji. Ma za zadanie wspomagać ciałko żółte, niektóre źródła podają że pomaga też w implantacji.
    Wydaje mi się że zaskoczyło u Was po tak długim czasie bo tsh miałaś duże i pewnie organizm potrzebował czasu żeby je zbić i się przestawić. Pamiętaj że nawet zdrowa para może się starać do 12mcy przy regularnym współżyciu. A mając nieregularne cykle i współżycie tak naprawdę mogło się też nie udawać bo zwyczajnie nie trafialiscie w owulke. To że stosunki były często ale nie w TYM czasie to nic nie da. A to że znajomym się udało.. Cóż po prustu mieli szczęście i trafili w odpowiedni czas. A jeśli pęcherzyki rosną a nie pękają (co pokaże monitoring), to pewnie dostaniesz zastrzyk na pęknięcie.
    Pytałaś jak długo się staram.. Nie tak długo jeszcze, prawie 1,5 roku regularnych starań, praktycznie od początku pod opieką lekarza.

    Irola, tak naprawdę ciężko będzie komukolwiek doradzić co masz zrobić. Myślę że możesz sobie zrobić przerwę w stymulacji, ale pytanie czy tego chcesz? Najlepiej skontaktuj się z gin co ona Ci doradzi. Ja za to Ci kibicuje żeby nowy cykl nie przyszedł 🍀

    Arwena89 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 31 października 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arwena - nie, nie sprawdzalam. Lekarz stwierdził że TSH 2,3 jest ok wynikiem a moje nieregularne cykle to wynik zbyt dużego testosteronu..

    Milena - wydaje mi się, że nawet jakbym nie odpuściła to jeszcze większym stresem będzie dla mnie szukanie gdzieś tam ginekologow na ten monitoring... Więc chyba lepiej będzie zrobić sobie jeden cykl przerwy, o ile oczywiście lekarz tak stwierdzi.
    Kochana, bardzo bym chciała ale jakoś tak niestety wydaje mi się, że okres powoli nadchodzi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2019, 14:52

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Arwena89 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 31 października 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena pocieszające jest to co napisałaś :) mam nadzieję że tak właśnie jest i że nie mogliśmy się zgrać. 1,5 to jeszcze nie tak długo ale na pewno na tyle długo by się badać i to kontrolować.
    No właśnie jak dostałam krwawienia to zanim poszłam do ginekolog to od razu poszłam zrobić sobie badania progesteronu i wynik był 6,6 więc jak na 7 tydzień ciąży to strasznie mało, betę w ten dzień miałam ponad 5k. Ja podejrzewam że to dlatego miało miejsce poronienie ale mi ginekolog nic jednoznacznie nie powiedziała może nie chciała żebyśmy się obwiniali.
    Gin od razu zaczęła działać z monitoringiem następnego cyklu. Bo o dziwo w niecałe dwa tyg po poronieniu urósł już następny pęcherzyk który niestety nie pękł.
    A jest jakaś różnica między luteina a dupkiem?

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 31 października 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczysz, już niedługo będziesz nam się tu chwalić pozytywnym testem a potem maluszkiem 🍀❤️
    Tak naprawdę na tym etapie ciąży lekarz nie jest w stanie określić w 100% co było powodem poronienia. Mógł być to bardzo niski poziom proga a może po prostu maleństwo nie rozwijało się tak jak trzeba i gdyby się urodziło może byłoby ciężko chore.. Opcji jest mnóstwo..
    Super że gin działa od początku, trzymam kciuki 🙂
    A różnica między dupkiem a lutką jest taka że dupek to sztuczny progesteron, nie wpływa na temperaturę ani poziom proga we krwi. Lutka natomiast jest naturalnym progesteronem, będzie miała wpływ na krew i temperaturę.
    Ja kilka lat temu dostałam luteine na wyregulowanie cyklu ale bardzo po niej puchłam, źle się czułam więc gin mi zmienił na dupka. Tak więc lekarze stosują je zamiennie.

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3411 6190

    Wysłany: 1 listopada 2019, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, tu na wątku jestem nowa(w dodatku już "po fioletowej stronie mocy" ) ale podczytuję czasem bo może będę mogła coś komuś podpowiedzieć,bo sama dobrze pamiętam etap starań.
    Irola, masz zaufanie do swojego lekarza? Nie żebym Ci chciała w głowie mieszać, ale TSH 2,3 do zajścia w ciążę to nie bardzo.... Ja też "zawsze" mialam w okolicach 2, i każdy ginekolog mówil mi "jest ok" ;w końcu trafiłam na naprawdę super babeczkę ginekologa - endokrynologa, która powiedziała mi że do zajścia w ciążę (i do utrzymania jej przez pierwsze 12 tygodni) TSH powinno być w okolicy 1. Podobno są na to badania naukowe, tylko ze "zwykli" ginekolodzy malo o tym wiedzą. Na szczęście TSH łatwo się zbija(ja czekałam 2 miesiące). No i zaszlam właśnie przy TSH w okolicy 1(dokładnie jakoś 0,9).Podpytaj może swojego lekarza co o tym myśli (ja często pytalam o coś, bo coś właśnie gdzieś wyczytałam;wiem że lekarze mówią, żeby nie czytac internetu, ale akurat ja na tym forum dowiedziałam się naaaprawdę wielu rzeczy) albo skonsultuj swój wynik z jakimś dobrym endokrynologiem(idealnie byłoby z ginekologiem-endokrynologiem, ale tych to jak na lekarstwo jest w całym kraju;ja się mega fartem do tej mojej dostałam). Pozdrawiam i trzymam kciuki!

    Irola lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3411 6190

    Wysłany: 1 listopada 2019, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, bo nie napisałam, a to w sumie dla wątku TSH ważne;pierwszą ciążę poroniłam (9tc), ze dwa tygodnie wcześniej(koło 7 tc) TSH miałam prawie 4. Dostałam szybko euthyrox, ale do dziś się zastanawiam czy gdybym od początku miała TSH niżej to mogłoby się to potoczyć inaczej. Wiem ze przyczyną poronienia mogło być coś zupełnie innego, ale czasem myślę "co by było gdyby"...

    Irola lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 1 listopada 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar - bardzo dziękuję za wpis. Też mnie zastanawia to TSH i myślę że może być ono przyczyną moich nieregularnych cykli i niepowodzeń na pewno... Powtórzę sobie jeszcze to badanie tarczycy, bo robiłam je pół roku temu a teraz trochę się zmieniło w moim życiu. Zmieniłam dietę, więcej się ruszam, miałam stwierdzone dwie owulki :), mam nadzieję, że może coś tam spadło odrobinę...

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Asia1989 Przyjaciółka
    Postów: 336 37

    Wysłany: 3 listopada 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂 dziewczyny mam pytanie. Od 2 tygodni biorę tabletki anty yasminelle dzisiaj zaczął boleć mnie brzuch jakby @ miała za moment przyjść. Brak plamienia. Jeszcze tydzień tabletek... może któraś z Was tak miała? Trochę mnie to martwi. Wizyta u lekarza w piątek.

  • Arwena89 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 4 listopada 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Asia ja nigdy nie brałam tabletek anty więc nie pomogę :( ale jestem w tej samej sytuacji też mnie pobolewa brzuch ale to jest bardziej takie ukłucie i boje się że ta cysta (niepekniety pęcherzyk) się nie wchłonęła. Luteinę skończyłam brać w czwartek i czekam na okres. Kojarzycie po jakimś czasie od odstawienia luteiny pojawia się okres? Wiem że każda jest inna ale chociaż mniej więcej? Miovella nac już do mnie przyszła kurierem więc od 3dc zacznę brać. Jestem bardzo ciekawa jak to teraz będzie, jakie będą cykle jak to będzie wyglądać po tym poronieniu.
    @Irola mi też Endo i Gin mówili że TSH powyżej 2 nie jest złe ale jak się stara i dziecko to lepiej mieć poniżej 2, dobrze też jest brać witaminki gdzie jest jod np prenatal uno.

    Co tam w ogóle u Was dziewczyny?

  • Asia1989 Przyjaciółka
    Postów: 336 37

    Wysłany: 4 listopada 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostawałam po ok 4 dniach od odstawienia

  • Lunka123 Koleżanka
    Postów: 32 10

    Wysłany: 4 listopada 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki! Trochę mnie tu nie było z Wami ale chciałam podzielić się z Wami swoim małym sukcesem ;) w końcu pojawiły się dwie kreski na teście owulacyjnym (poprzedni cykl bezowulacyjny), w środę jade do lekarza na monitoring.
    A tymczasem działamy z mężem, buziaki i trzymajcie kciuki ;*

    Irola, MilusińskaMilena, Arwena89 lubią tę wiadomość

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 4 listopada 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka - bardzo się cieszę!! Trzymam kciuki ✊

    Ja miałam zwariowany weekend... Dziewczyny, zrobiłam od 3 dni już chyba z 6 testów, wszystkie pokazują bladą drugą kreske. Dziś zrobiłam betę, wynik 18, 44... To 28 dc. Bolą i szczypią mnie piersi, kłują jajniki. Tempka ponad 37 cały czas... Nie wiem co myśleć?

    Normy w moim lab to 1-2 tydz ciąży 50-100 natomiast od 0 do 5 brak ciąży więc co oznacza mój wynik? Czy jest jakaś szansa? Jestem załamana... Przez weekend cieszyliśmy się z Mężem a teraz wpadłam w rozpacz..
    https://zapodaj.net/3e0308c560155.jpg.html

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 4 listopada 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irola, powtórz betę po 48h, sprawdź czy rośnie. A norma w 1-2tydz ciąży nie jest od 5? Na tych testach nie jest słaba druga kreska, jest piękna ❤️ na tym etapie nie musi być mega ciemna i tłuściutka 🙂 ja Ci po cichutku gratuluję i szukam kciuki 🍀

    Arwena mi też dziś kurier przywiózł Miovelie Nac, ale jeszcze z tydzień poleży w szufladzie i będzie czekać na @ 🙂

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 4 listopada 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka - lekarz napisał aby powtórzyć betę za dwa dni, ale nie włączać duphastonu... Wg niego to za mało aby było dobrze :( Tak się cieszyłam a teraz nie wiem co mam myśleć...

    Też wszędzie pisze, że od 5 ale w moim lab od 50... Ech.. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2019, 18:48

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 4 listopada 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, powtórz betę tak jak lekarz pisze, życzę Ci żeby przyrost był 100%, a teraz pozostaje nam czekać. Wspieram mocno, domyślam się co musisz czuć.. 😘

    Irola lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Asia1989 Przyjaciółka
    Postów: 336 37

    Wysłany: 4 listopada 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki. Bardzo mocno 😘😘😘 oby się udało. Nie trać nadziei, a my będziemy czerpać ja od Ciebie kochana. Pamiętaj, że wiara i nadzieja umierają ostatnie!!!

    Mnie dzisiaj przestał boleć brzuch jak na @ ale teraz jajnik boli, a przy tych lekach chyba nie powinien. Trochę się boję bo naczytalam się w necie o ciazy pozamacicznej. Co prawda beta w 33 dc wyszła <2 więc ciaza raczej wykluczona.

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 4 listopada 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny bardzo mocno za wsparcie i ciepłe słowa ❤️

    Asia - mnie też bolał jajnik w tym cyklu. Najpierw ten z którego była owulka a później jeden i drugi na zmianę...

    Wczoraj piersi mocno strzykaly, dzisiaj już mniej... Boli podbrzusze i plecy na dole.

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • Arwena89 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 5 listopada 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Irola trzymam kciuki za Ciebie! Dawaj znać od razu jak już będziesz miała drugą betę. Na innym forum dziewczyna załapała wynik 7(!) bety potem miała 23 i rosło dalej już nie pamiętam tych liczb ale narazie wszystko idzie ok. Ja wierzę, że będzie dobrze i wtedy Ty nam dasz nadzieję.

    Ja dzisiaj dostałam @, pierwszy raz od trzech lat cieszyłam się że przyszła. Nowy cykl nowa ja... Ale serio poprawiło mi to nastrój. W czwartek zacznę brać nac. I na za tydzień na czwartek zapisze się na monitoring zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę działać z mężem.

    Irola lubi tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 5 listopada 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:07

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ