X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Młode staraczki ❤ (22-28)
Odpowiedz

Młode staraczki ❤ (22-28)

Oceń ten wątek:
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 25 października 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Witam w klubie, ja też jeszcze nie mam pierścionka na placu. Podobno wszystko w swoim czasie, to ma być wyjątkowe. Tylko tak słysze🤔 ale czlowiek kocha druga osobę mimo, że bez ślubu się jest. Jednak chciałoby się już chociaż być po zaręczynach 😋
    I masz rację, finansowa sytuacja jest bardzo ważna, w końcu musisz nakarmić dziecko, zapewnić podstawowe rzeczy do życia codziennego. Dlatego starając się dobrze jest być świadomym wszystkiego. I wiek 27 lat to dobry czas na dziecko 😊 macie coś już wypracowane w latach, studia pokonczone. A u mnie wszystko przede mną i z pracą i ewentualnymi studiami 😅 tak więc wszystko ma plusy i minusy

    No to obie czekamy na błyskotke ;) mam nadzieję że może jeszcze do końca roku się zbierze w sobie bo cos tak baka ze moze "pomowi ze sw Mikołajem w tej kwestii" xD itd ale z nim to nigdy nie wiadomo kiedy on żartuję kiedy nie xD ale nie obrazilabym się jakby na święta zamiast prezentu po choinka byl pierdzionek na palec xD ;) dokładnie każda z nas o tym marzy na pewnym etapie związku :)
    Z jednej strony jeszcze wszystko co najpiękniejsze przed nami ;)

    No tez tak nie do końca wszystko bo ja studia zaczęłam późno xD także teraz jestem na ostatnim roku ale nie chcialam dluzej czekać, juz czuje ze jest taki moment dla mnie ze dziecko jest priorytetem :) poza tym i tak najblizsza opcja to lipcowe dziecko jesli by się udalo w listopadzie zajść, lub pozniejsze jak się nie uda, także bylabym i tak juz po obronie, jedynie w ciąży trzeba bylo by sie przebujac od zjazdu do zjazdu ale nie pierwsza nie ostatnia bym w ciąży studiowala (u nas obecnie na roku w moim ciągu 3 babeczki w ciąży, na 1 i 2 roku też rodziły ), więc nie mialabyn nic przeciwko i te ponad pol roku ktore mi została jest do przetrwania ;)

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 25 października 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksana wrote:
    Jaki kwas foliowy stosować podczas starań się o maleństwo?

    Najlepiej taki który ma zmetylowana formę, bo sie lepiej przyswaja.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Inga28 Autorytet
    Postów: 2281 4463

    Wysłany: 25 października 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w życiu też były zawirowania i z moim obecnym mężem jesteśmy razem 3 lata :) ogólnie temat dziecka pojawiał się już wcześniej, nawet mieliśmy w planach w tamtym roku zacząć się starać, ale oświadczył się, zaplanowaliśmy ślub no i już nie chciałam być chwile po porodzie albo w zaawansowanej ciąży na ślubie, bo to nigdy nie wiadomo jak się człowiek będzie czuł.

    W marcu poszłam na kontrolną wizytę z USG i nagle okazało się że mam policystyczne jajniki... gdzie jeszcze rok temu wyglądały normalnie :/ Więc jeszcze przed staraniami porobiłam sobie wszystkie badania hormonalne, piłam inofem i brałam castagnus z zalecenia lekarza, i po tym wróciła mi owulacja.

    Jestem ciekawa jak będzie to wyglądało po łyżeczkowaniu, czy nadal owulacja będzie czy trzeba będzie ją 'wywołać' lekami :/

    age.png

    age.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 25 października 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Gdybym ja chciała czekać do ślubu to bym jeszcze starania musiala odłożyć na pare lat, bo nawet jeszcze pierścionka na paluchu nie ma, a jakby nie patrzeć już 27 lat na karku jest i mlodsza nie będę, także stwierdziliśmy ze szkoda czasu na odwlekanie (i tam mieliśmy zacząć starania prawie 1,5 roku temu ale ze względu na problemy z praca w tamtym czasie musieliśmy odłożyć starania w czasie i tak przelecial od tamtej pory rok kiedy w końcu mogliśmy wrócić do tematu. Jednak posiadanie w miarę stabilnej pracy bylo dla mnie priorytetem przed rozpoczęciem staram, bo nie chciałam potem zostać na lodzie, zwłaszcza ze wiadomo jak przy dziecku szybko pieniążki lecą.

    Domi ja wlasnie jestem w takim punkcie. Na pierścionek czekać sobie jeszcze moge. Chwilowo mam stabilna prace, mój tez. Obydwoje chcemy dziecko. Byc razem. Ślub to nie wszystko, zawsze myslalam inaczej ale z wiekiem mi sie zmieniaja priorytety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 16:13

    doomi03 lubi tę wiadomość

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    No to obie czekamy na błyskotke ;) mam nadzieję że może jeszcze do końca roku się zbierze w sobie bo cos tak baka ze moze "pomowi ze sw Mikołajem w tej kwestii" xD itd ale z nim to nigdy nie wiadomo kiedy on żartuję kiedy nie xD ale nie obrazilabym się jakby na święta zamiast prezentu po choinka byl pierdzionek na palec xD ;) dokładnie każda z nas o tym marzy na pewnym etapie związku :)
    Z jednej strony jeszcze wszystko co najpiękniejsze przed nami ;)

    No tez tak nie do końca wszystko bo ja studia zaczęłam późno xD także teraz jestem na ostatnim roku ale nie chcialam dluzej czekać, juz czuje ze jest taki moment dla mnie ze dziecko jest priorytetem :) poza tym i tak najblizsza opcja to lipcowe dziecko jesli by się udalo w listopadzie zajść, lub pozniejsze jak się nie uda, także bylabym i tak juz po obronie, jedynie w ciąży trzeba bylo by sie przebujac od zjazdu do zjazdu ale nie pierwsza nie ostatnia bym w ciąży studiowala (u nas obecnie na roku w moim ciągu 3 babeczki w ciąży, na 1 i 2 roku też rodziły ), więc nie mialabyn nic przeciwko i te ponad pol roku ktore mi została jest do przetrwania ;)

    No to widzę, że podobnie. Mój też coś tajemniczo o świątecznym prezencie mówił 🤔 haha kto wie, może na święta nas ten zaszczyt kopanie i dostaniemy zaobrączkowane 🤣 i masz racja, niby się o tym tak nie myśli i nie mówi... Ale to w jakiś sposób piękne uczucie być już zaręczynonym. Bo już nie jest partnerka/ dziewczyna. Tylko narzeczoną 🥰 a to bliżej ślubu niż dalej 🤣
    Moja kuzynka jak była w połowie ciąży trafiła do szpitala z bólami brzucha, leżała już tak na obserwacji bo crp miała lekko wyższe od normy, musiała wypisać się na rządanie na 4 godziny bo broniła magisterkę 🤣 i kurcze ile dziewczyn w ciąży kończy studia i dają radę 😋 grunt to mieć duże wsparcie w parterze i kims bliskim 🥰

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Domi ja wlasnie jestem w takim punkcie. Na pierścionek czekać sobie jeszcze moge. Chwilowo mam stabilna prace, mój tez. Obydwoje chcemy dziecko. Byc razem. Ślub to nie wszystko, zawsze myslalam inaczej ale z wiekiem mi sie zmieniaja priorytety.

    Właśnie, jest tak. Ze juz w tym pewnym punkcie wiemy czego chcemy od życia 🥰

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga28 wrote:
    U mnie w życiu też były zawirowania i z moim obecnym mężem jesteśmy razem 3 lata :) ogólnie temat dziecka pojawiał się już wcześniej, nawet mieliśmy w planach w tamtym roku zacząć się starać, ale oświadczył się, zaplanowaliśmy ślub no i już nie chciałam być chwile po porodzie albo w zaawansowanej ciąży na ślubie, bo to nigdy nie wiadomo jak się człowiek będzie czuł.

    W marcu poszłam na kontrolną wizytę z USG i nagle okazało się że mam policystyczne jajniki... gdzie jeszcze rok temu wyglądały normalnie :/ Więc jeszcze przed staraniami porobiłam sobie wszystkie badania hormonalne, piłam inofem i brałam castagnus z zalecenia lekarza, i po tym wróciła mi owulacja.

    Jestem ciekawa jak będzie to wyglądało po łyżeczkowaniu, czy nadal owulacja będzie czy trzeba będzie ją 'wywołać' lekami :/

    Na wszystko w życiu przychodzi swój czas 😊 dobrze właśnie, że wszystko sobie ogarnęłas w życiu. Bo tak to na spokojnie wszystko możesz sobie ustalić, a w ciąży to różnie się funkcjonuje. Moje pierwsze 15 tygodni był dramat. Po 15 tyg przyszły do mnie takie siły, że z psem biegalam 😋 tak więc wiem jak to różnie bywa.
    Jestem w szoku, że takie rzeczy tak nagle wychodzą 🤯 tu sobie jesteś zdrowa, wszystko w jak najlepszy porządku a tu nagle bach - coś ci jest. Jeszcze coś co utrudnia jednak zajście w ciążę. I też może po tym zabiegu coś ci się pozmieniać. Różnie to właśnie jest z tymi kobiecymi sprawami. Jednej nromuje się. Jednej wszystko miesza. A innej jeszcze w ogóle nic się nie zmienia... Z tymi naszymi organizmami nie wiadomo nigdy co jest.

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 25 października 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksana wrote:
    Jaki kwas foliowy stosować podczas starań się o maleństwo?

    Ja stosuję. Niby 3 MSC przed staraniem powinno się zacząć brać.

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 25 października 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam śliczny pęcherzykz prawego jajnika na dziewczynkę i mam działać w niedziele wieczorem ! Obstawil owulke na pon-wt lub szybciej. Ale mi dodalo to power !

    aliciaaa, Wiktorynka lubią tę wiadomość

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 25 października 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam czytania😅
    Mój akurat szybko zadziałał z pierścionkiem. I jaki romantyczny. W Grecji na klifie. Najpierw wybadal miejsce i jak zobaczył że to miejsce mi się podoba to wyciągnął pierścionek ♥️
    Później mi powiedział że postanowił sobie że będę jego żona jak tylko mnie poznał ♥️ no az serce mi wtedy zadrżało 😅

    Kochane wszystko przed wami. Faceci muszą do pewnych spraw dojrzeć. Gdybyśmy my decydowaly o niektórych sprawach to było by to szybko 😂będzie dobrze 😘 trzymam mocno za was kciuki ♥️ i za piękne pierścionki na waszych dłoniach 😍😘

    doomi03 lubi tę wiadomość

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Mam śliczny pęcherzykz prawego jajnika na dziewczynkę i mam działać w niedziele wieczorem ! Obstawil owulke na pon-wt lub szybciej. Ale mi dodalo to power !

    No to wyczuwam duzoo przytulnek 🤣🥰 powodzenia ❤️

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 25 października 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Mam śliczny pęcherzykz prawego jajnika na dziewczynkę i mam działać w niedziele wieczorem ! Obstawil owulke na pon-wt lub szybciej. Ale mi dodalo to power !

    To do dzieła ♥️ ♥️♥️
    Oby się udało ♥️
    Ja już sceptycznie podchodze do monitorowania cyklu😅 bo jak mmialam monitowanie i mówił mi kiedy mamy działać to i tak była lipa. Ale to ja. U ciebie będzie strzał ♥️😅

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Ale mam czytania😅
    Mój akurat szybko zadziałał z pierścionkiem. I jaki romantyczny. W Grecji na klifie. Najpierw wybadal miejsce i jak zobaczył że to miejsce mi się podoba to wyciągnął pierścionek ♥️
    Później mi powiedział że postanowił sobie że będę jego żona jak tylko mnie poznał ♥️ no az serce mi wtedy zadrżało 😅

    Kochane wszystko przed wami. Faceci muszą do pewnych spraw dojrzeć. Gdybyśmy my decydowaly o niektórych sprawach to było by to szybko 😂będzie dobrze 😘 trzymam mocno za was kciuki ♥️ i za piękne pierścionki na waszych dłoniach 😍😘

    Kiedyś się doczekamy, to pewne 😋 ja się śmiałam, że mój to na ringu po walce się oświadczy 🤣 chociaż nie powiem, było by to trochę romentyczne - w naszych klimatach 😅 ale u ciebie to już pełen romantyzm 🥰 super zadziałał z oświadczynami 😍 aż można pozazdrościć hihi i dzięki wielkie, może jak tak trzymamy wszystkie za siebie kciuki to nam pójdzie wszystko z górki 😁

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 25 października 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    To do dzieła ♥️ ♥️♥️
    Oby się udało ♥️
    Ja już sceptycznie podchodze do monitorowania cyklu😅 bo jak mmialam monitowanie i mówił mi kiedy mamy działać to i tak była lipa. Ale to ja. U ciebie będzie strzał ♥️😅
    Moj z tego co wiem jest lekarzem od bezpłodności nawet, zrobil pomiary i wgl. Mowi ze sluz sie pojawil. Bosko, ale nadzieji sobie narobiłam!

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Moj z tego co wiem jest lekarzem od bezpłodności nawet, zrobil pomiary i wgl. Mowi ze sluz sie pojawil. Bosko, ale nadzieji sobie narobiłam!

    Po takich wizytach zawsze człowiek dostaje kopa do działania 😍 fajnie właśnie, jak ma się takiego dobrego lekarza 😁 co faktycznie pomaga 😊

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 25 października 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kiedyś się doczekamy, to pewne 😋 ja się śmiałam, że mój to na ringu po walce się oświadczy 🤣 chociaż nie powiem, było by to trochę romentyczne - w naszych klimatach 😅 ale u ciebie to już pełen romantyzm 🥰 super zadziałał z oświadczynami 😍 aż można pozazdrościć hihi i dzięki wielkie, może jak tak trzymamy wszystkie za siebie kciuki to nam pójdzie wszystko z górki 😁

    Na ringu super 😍 łobuziarsko- romantyczne ♥️😅

    Trzymajmy mocno za siebie kciuki ♥️ kobieca siła może zdziałać cuda 😁

    aliciaaa, doomi03 lubią tę wiadomość

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Na ringu super 😍 łobuziarsko- romantyczne ♥️😅

    Trzymajmy mocno za siebie kciuki ♥️ kobieca siła może zdziałać cuda 😁

    O tak, to prawda. Kobieca solidarność ❣️❣️❣️

    doomi03 lubi tę wiadomość

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 25 października 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Moj z tego co wiem jest lekarzem od bezpłodności nawet, zrobil pomiary i wgl. Mowi ze sluz sie pojawil. Bosko, ale nadzieji sobie narobiłam!

    Mój tez. Ale wydaje mi się że owszem do owu miało dochodzić ale pojawiały się plamienia
    od tej głupiej prolaktyny. Więc gdyby nie ona to może by się udalo.

    Oprócz mój gin tego,odbiera porody i pracuje dodatkowo w szpitalu koło mnie 😅

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Mój tez. Ale wydaje mi się że owszem do owu miało dochodzić ale pojawiały się plamienia
    od tej głupiej prolaktyny. Więc gdyby nie ona to może by się udalo.

    Oprócz mój gin tego,odbiera porody i pracuje dodatkowo w szpitalu koło mnie 😅

    Ja też w pierwszej ciąży specjalnie ginke co w szpitalu pracuje p wybrałam 😁 bo u nas to trochę w szpitalu są uczuleni na ginekologów z sąsiednich miast... Ale nie wszyscy oczywiście. Jednak dla własnego komfortu wybrałam z mojego szpitala gdzie chce rodzic. Dobrzy ginekolodzy w większości tam są, ale tylko do prowadzenia ciąż. 😉

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 25 października 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jest ordynatorem u nas w szpitalu. Wiem że swego czasu pracował na Polnej w Poznaniu, czy nadal nir wiem. Dzięki niemu moja mam po 18 latach urodziła mnie i brata. Czlowiek co ma złote ręce.
    Jak ja bym chciała by sie sprawdziły jego prognozy! ❤

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ